Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaTylko Dla Ciebie: Plażowanie Ze Zwiedzaniem - Ateny I Egina

Tylko Dla Ciebie: Plażowanie Ze Zwiedzaniem - Ateny I Egina

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK650672
Last minute
Kod oferty: WAK650672
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK650672

Region

Grecja /

Opis oferty:

Ateny • Egina • Ateny Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Podczas zwiedzania przewodnik jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a wygodne transfery pozwolą sprawnie dotrzeć do celu. Połącz zwiedzanie z wypoczynkiem na pięknych plażach wybranych dla Ciebie. Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną. Zwiedzaj Ateny i ciesz się wspaniałym greckim słońcem na pistacjowej Eginie! Tętniąca życiem stolica Grecji to słynne zabytki i klimatyczne miejsca, gdzie poczujesz niepowtarzalną atmosferę miasta. Piękną Eginę, położoną niedaleko Aten, kochają nie tylko Ateńczycy. Tu znajdziesz typowe obrazki z greckich wysp: kolorowe łódki, błękitne morze, tawerny ze stolikami nad morzem, malownicze plaże i piękne widoki.

1. dzień.

Przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na zakupy i spacer po Atenach. Nocleg.

2. dzień. ateny

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, jednej z najciekawszych europejskich stolic, z przewodnikiem lokalnym. W programie: dominujący nad miastem majestatyczny Akropol, symbol Aten i idei światowego dziedzictwa, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym wspaniałe skarby starożytności. Następnie: Łuk Hadriana, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., plac Syntagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim, i Grobem Nieznanego Żołnierza. Czas wolny w dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynącej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern i sklepów. Powrót do hotelu. Nocleg.

3. dzień. ateny- egina

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Pireusu, największego greckiego portu. Zaokrętowanie i ok. godzinny rejs na EGINĘ. Ta niewielka wyspa, należąca do Wysp Sarońskich, słynie z wielu antycznych zabytków, pięknej przyrody i gajów pistacjowych. Znajduje się tu świątynia Afai z V w.p.n.e., która jest jedną z najlepiej zachowanych świątyń w Grecji. Smakołyki i różne specjały z pistacjami można kupić w licznych sklepikach. W miasteczku Egina wzdłuż portowego bulwaru w lokalnych tawernach i restauracjach można spróbować greckich specjałów, świeżych ryb i owoców morza. Warto też odwiedzić kościół przy nabrzeżu i ruiny świątyni Apollina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4.-6. dzień. wypoczynek na plażach eginy

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie wyspy. Nocleg.

7. dzień. ateny

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu, zaokrętowanie. Przepłyniecie do portu w Pireusie. Transfer do hotelu. Czas wolny na zakupy i spacer po ATENACH. Nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Atenach, przelot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 3 w Atenach, 4 w Eginie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • transfery i przeprawy promowe zgodnie z programem • polskojęzyczny przewodnik lokalny podczas zwiedzania Aten • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 40 EUR; napiwki: ok. 20 EUR/os.; podatek turystyczny: ok. 3 EUR/os./dzień. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 30.09.2021
16:05
19:30
KTWKatowice
ATHAteny

Powrót

Czwartek, 07.10.2021
19:55
21:15
ATHAteny
KTWKatowice

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

28°C
19°C
24°C
9

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.