Poznajemy Goryle
Uganda

Poznajemy Goryle

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
All Inclusive samolotem

Nr WAK556510

7 636 zł 9 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK556510

Uganda

W programie

[Entebbe - Kampala - Jezioro Bunyoni - Kampala - Park Narodowy Wodospadu Murchison - Las Budongo - Kampala - Entebbe

Ramowy Program]

Dzień 1

Warszawa - Entebbe

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Przelot do Entebbe przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Entebbe

Przylot do Entebbe i transfer do hotelu w Kampali. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Kampala - Jezioro Bunyoni (śniadanie, lunch, kolacja)

Przejazd z Kampali w okolice Jeziora Bunyoni. Jezioro Bunyoni jest to małe jezioro, jednak znane z pięknych widoków i stromych brzegów, które są siedliskiem różnorodnych ptaków. Dzisiaj zrelaksujemy się pośród przyrody, aby przygotować się na wycieczkę do goryli.

Trasa - Kampala do Jeziora Bunyonyi ok. 420km

Dzień 4/5

Goryle (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

Odwiedzanie goryli jest wspaniałym sposobem, by wesprzeć ich przyszłe życie na Ziemi, ponieważ wpływy z wejściówek są przeznaczane na ich ochronę. Zasięg występowania Goryla Górskiego nijak ma się do wyznaczonych przez człowieka granic i obejmuje Ugandę, Ruandę oraz Demokratyczną Republikę Konga. Kiedy tylko to możliwe będziemy starali się odwiedzić Park Narodowy w Ugandzie, ale jest to zależne od ilości pozwoleń. Jeśli nie uda nam się zdobyć pozwoleń na odwiedzenie Goryli Górskich w Parkach Narodowych Bwindi lub Mgahinga w Ugandzie, poinformujemy wcześniej wszystkich pasażerów, że pojedziemy do Ruandy lub Demokratycznej Republiki Kongo. Wizy dla obywateli wszystkich krajów kupuje się na granicach tych państw.

Trasa - P. N. Jeziora Bunyonyi do miejsca, w którym można rozpocząć obserwację goryli (konieczność zmiany samochodów na mniejsze) ok. 125km

Dzień 6

Goryle - Kampala (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiaj opuszczamy region występowania Goryli i powracamy do Kampali. Miasto położone w południowej części kraju, niedaleko Jeziora Wiktorii jest stolicą i największym miastem Ugandy. Kampala jest głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym kraju. Odwiedzający mogą ujrzeć wiele "twarzy" miasta. Z jednej strony mamy zatłoczone centrum z licznymi sklepami, barami i restauracjami, z inne strony znajduje się tu wiele parków, gdzie czas zdaje się jakby staną w miejscu. Po południu czas do własnej dyspozycji.

Trasa - Jezioro Bunyonyi do Kampali ok. 420km

Dzień 7

Kampala - Park Narodowy Wodospadu Murchison (śniadanie, lunch, kolacja)

W tym dniu pojedziemy do P. N. Wodospadu Murchison. Park ten jest jednym z najbardziej znanych obszarów chronionych w Ugandzie. Dzisiaj po południu odbędziemy safari, podczas, którego będziemy mieli możliwość zobaczenia m.in. żyraf, słoni, lwów, bawołów i wielu innych dzikich zwierząt oraz gatunków ptaków. Nocleg na obszarze zwanym "Paraa", co oznacza "miejsce hipopotamów".

Trasa - Kampala do Masindi ok. 215km

Dzień 8

Masindi - Las Budongo (śniadanie, lunch, kolacja)

Las Budongo jest największym lasem mahoniowym, Afryce Wschodniej, w którym można spotkać szympansy. Znany jest z obecności 9-tu gatunków naczelnych, w tym szympansów, jak również niezliczonej ilości ptaków, ssaków, oraz różnorodnej roślinności. Rano spotkamy się z przewodnikiem, który zaprowadzi nas do lasu w poszukiwaniu goryli.

Dzień 9

Kampala (śniadanie)

Wracamy do Kampali, gdzie będzie okazja zjeść ostatni wspólny posiłek i wymienić się adresami.

Trasa - Nakitoma do Kampali ok. 170km

Dzień 10

Entebbe - Warszawa (śniadanie)

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 11

Warszawa

Przylot na lotnisko w Warszawie i zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

Przelot Warszawa-Entebbe-Warszawa w kwocie 2900 zł/osoba (styczeń-marzec), 4150 zł/osoba (kwiecień-listopad), 4400 zł/osoba (grudzień), udział w programie wycieczki, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w domkach lub namiotach, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL, NW, od chorób przewlekłych i bagaż, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena nie zawiera

Opcjonalnego pakietu atrakcji 3200 ZAR (ok. 995 zł/osoba), opłaty za przepustkę na oglądanie goryli w kwocie 630-730 USD, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Pakiet atrakcji zawiera spacer w poszukiwaniu szympansów w parku Murchison Falls.

4. Obywatele Polski przy wjeździe do Kenii (koszt ok. 50 USD) i Ugandy (ok. 50 USD) zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizy można uzyskać na granicy.

5. Przy wjeździe do Ugandy obowiązuje certyfikat szczepień przeciw żółtej febrze. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, dur brzuszny, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

6. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

7. Oferta wymaga potwierdzenia.

8. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach

9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Paszporty

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Wizy

Wizę można uzyskać on-line poprzez stronę internetową https://visas.immigration.go.ug/. Formularz potwierdzający zgodę na wjazd do Ugandy jest wysyłany mailowo i należy go okazać przy wjeździe do tego kraju.
Koszt wizy turystycznej wynosi 50 USD.

Za pośrednictwem tej samej strony istnieje możliwość wnioskowania o wizę jednolitą do Ugandy, Rwandy oraz Kenii (East African Community Visa), jej koszt to 100 USD. Wiza upoważnia do wjazdu na teren trzech ww. krajów, ale podróż musi rozpocząć się w tym kraju, który wystawił wizę.
Przy przekraczaniu granicy ugandyjskiej wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Szczepienia, służba zdrowia

Wymagane jest zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko żółtej febrze.