Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyUkrainaUkraina- Szlakiem Wołodyjowskiego

Ukraina- Szlakiem Wołodyjowskiego

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK182333
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

208
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Dojazd

08:0029.05.2021 SobotaWarszawa
08:0029.05.2021 SobotaSzlakiem Wołodyjowskiego

Powrot

04:0006.06.2021 NiedzielaSzlakiem Wołodyjowskiego
04:0006.06.2021 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK182333Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele (7 rozpoczętych dób hotelowych: Lwów - 2, Stanisławów - 1,Kamieniec - 2, Krzemieniec - 2).

Do dyspozycji gości:

Restauracja

Pokoje:

1 i 2 osobowe (brak możliwości dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv.

Wyżywienie:

Śniadaniaw formiebufetu. Obiadokolacje serwowane (dodatkowo płatne obligatoryjnie).

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po południu przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Lwowa. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 400km (z Warszawy).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa - Opery Lwowskiej #, Kasyna Szlacheckiego #, uniwersytetu (niegdyś Sejm Galicyjski), dawnego Ossolineum, pałacu Potockich, placu Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza. Dalej spacer starówką z kościołem Bernardynów, placem Katedralnym z Bazyliką Archikatedralną # i kaplicą Boimów #, rynkiem z ratuszem, zespołem zabytkowych kamienic w tym słynną kamienicą Królewską #, cerkwią Wołoską, kościołem Dominikanów, basztą Prochową, arsenałem Królewskim i arsenałem Miejskim, katedrą ormiańską #. Czas wolny. Wieczorem zwiedzanie grekokatolickiej katedry św. Jura. Powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 50km.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego # wraz z cmentarzem Orląt Lwowskich. Dalej zwiedzanie Rohatyna z drewnianą cerkwią Ducha Świętego #. Po południu przyjazd do Stanisławowa (założonego przez Jędrzeja Potockiego, a nazwanego dla upamiętnienia imienia ojca, z dzisiejszą nazwą Iwano-Frankowsk ku czci twórcy literatury ukraińskiej). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Wieczorem spacer zabytkową częścią miasta z katedrą grekokatolicką (niegdyś kościół Jezuitów), dawnym kościołem farnym kryjącym groby Potockich, rynkiem i ratuszem, kościołem ormiańskim, synagogą, pomnikiem Adama Mickiewicza. Czas wolny. Trasa około 150km.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Kołomyi - zwiedzanie muzeum Huculszczyzny i Pokucia # oraz jedynego w swoim rodzaju muzeum Pisanki #. Po południu przyjazd do Czerniowiec - zwiedzanie soboru katedralnego św. Ducha. Czas wolny - spacer ulicą Olgi Kobylańskiej. Dalej zwiedzanie placu Teatralnego z imponującym gmachem teatru oraz pałacu Metropolitów Bukowińskich # (obecnie uniwersytet). Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 250km.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca - starego miasta z otaczającymi je murami miejskimi, katedrą św. Piotra, trzema dzielnicami (polską, ruską i ormiańską) oraz spacer mostem Tureckim do słynnej twierdzy # (opisanej w Panu Wołodyjowskim). Czas wolny. Po południu wyjazd do Chocimiu nad Dniestrem - zwiedzanie fortecy # (miejsce zwycięstwa Sobieskiego nad Turkami - niegdyś na rzece przebiegała granica polsko-turecka). Dalej zwiedzanie Okopów św. Trójcy (ruiny warowni u ujścia Zbruczu do Dniestru, miejsce urodzenia twórcy chasydyzmu i akcji Nie Boskiej Komedii). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 50km.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Skałę Podolską (przedwojenna granica polsko-sowiecka na Zbruczu) z ruinami zamku książąt Koriatowiczów i pałacu Lanckorońskich, Jazłowiec z ruinami zamku książąt Jazłowieckich i pałacem Poniatowskich (obecnie klasztor sióstr Niepokalanek) do Buczacza z kościołem i kolegium Bazylianów, ratuszem, kościołem Matki Boskiej Szkaplerznej. Dalej zwiedzanie zamku w Zbarażu # (znanego z Ogniem i Mieczem). Wieczorem przyjazd do Krzemieńca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 300km.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Poczajowa - zwiedzanie Ławry # (najważniejszego po Ławrze w Kijowie ośrodka kultu religijnego na Ukrainie). Dalej zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego # w Wiśniowcu. Po południu powrót do Krzemieńca - zwiedzanie dawnego kościoła, klasztoru i kolegium Jezuitów (niegdyś słynne Liceum Wołyńskie) oraz domu-muzeum Juliusza Słowackiego #. Czas wolny (możliwość indywidualnego spaceru na Górę Bony z ruinami zamku). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 100km.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie kościoła i pałacu # w Podhorcach (kręcono tu sceny z Potopu) oraz zamku # w Olesku (urodził się tu Jan III Sobieski, a obecnie znajduje się kolekcja dzieł sztuki pochodzących ze zrujnowanych dworów i pałaców). Po południu przyjazd do Żółkwi (dawna posiadłość hetmana Stanisława Żółkiewskiego) - zwiedzanie kolegiaty św. Wawrzyńca kryjącej prochy Stanisława i Jana Żółkiewskich oraz Jakuba Sobieskiego (ojca króla Jana III). Wyjazd do Polski. Wieczorem przekroczenie granicy ukraińsko-polskiej. Trasa około 600km (do Warszawy).

Dzień 9

Powrót do Polski wg rozkładu.

Uwagi do programu

• kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),

• jako walutę należy wziąć EUR i UAH lub PLN (można wymienić we Lwowie).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T. U. EUROPA S. A. (KL do 30000 EUR, KR do 5000 EUR, NNW do 3000 EUR i bagażu do 300 EUR).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług polskojęzycznego przewodnika na całej trasie zwiedzania, usług lokalnych przewodników, obsługi w systemie tour guide, 7 obiadokolacji (150 EUR/os - pakietpłatnyna miejscu).

Inne

Obsługa grupy w systemie tour guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o tour guide).

META Description

Lwów i Opera • Rohatyn i Stanisławów • Kołomyja i Czerniowce • Kamieniec Podolski i Chocim • Skała Podolska Jazłowiec Buczacz i Zabraż • Poczajów Wiśniowiec i Krzemieniec • Podhorce Olesko i Żółkiew

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
9°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Ukrainy zostały wznowione.
Pasażerowie muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem, ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty leczenia COVID-19.
Osoby nie posiadające testu odbędą 14-dniową kwarantannę.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu jest ważny paszport.
Obywatele polscy wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Na przełomie 2013/2014 roku władze ukraińskie wprowadziły przepis, w myśl którego obckorajowców wjeżdżających na Ukrainę obowiązuje wymóg posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Na pierwsze pięć dni pobytu (bez względu na krótszy planowany pobyt) wymagana jest kwota ponad 400 Euro. Ukrańskie władze graniczne uprawnione są do dokonywania weryfikacji posiadanych kwot.

Wjazd na terytorium Autonomicznej Republiki Krym oraz do miasta Sewastopola dla cudzoziemców oraz osób bez obywatelstwa jest dopuszczalne wyłącznie przez określone w akcie prawnym punkty kontrolne "Tryb wjazdu na tymczasowo okupowane terytoria Ukrainy oraz wyjazdu z nich" z dnia 4 czerwca 2015 roku oraz na podstawie dokumentu paszportowego i specjalnego zezwolenia wydanego przez terytorialny organ Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub pododdział terytorialny PSM w nowotroickim lub heniczeskim rejonie obwodu chersońskiego. Za naruszenie procedury wjazdu na czasowo okupowane terytorium przewidziana jest odpowiedzialność administracyjna. Odnośnie cudzoziemców funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej mają prawo odmówić wjazdu i wydać zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy na okres 3 lat na podstawie art. 13 i 14 Ustawy Ukrainy "O statusie prawnym cudzoziemców i bezpaństwowców".
Informacja o trybie uzyskania zezwoleń oraz wykaz kategorii cudzoziemców mających prawo na otrzymanie takiego zezwolenia opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU. Informacja o punktach kontroli na czasowo okupowane terytorium Ukrainy dla ruchu drogowego opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU. Informacje w języku polskim znajdują się nas stronie WK Ambasady RP w Kijowie.
Zalecane są szczepienia przeciw żółtaczce. Stan sanitarny kraju nie jest najlepszy, turystom zaleca się zabranie ze sobą leków na żołądek.