Wakacje.plWczasyWietnamWietnam - Laos - Kambodża

Egzotyczne oblicze Indochin

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK245939
Kod oferty: WAK245939
1/13

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK245939

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele klasy - należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Do dyspozycji gości:

Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora . Wylot do Wietnamu.

Dzień 2

Przylot na miejsce. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz Muzeum Wojen Indochińskich (d. Muzeum Zbrodni Wojennych), pagoda Thien Hau i chińska dzielnica. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wczesny transfer na lotnisko i przelot do Haiphong (w niektórych terminach możliwy przelot do Hanoi). Przejazd do Ha Long i ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Po rejsie przejazd do hotelu w Ha Long, zakwaterowanie i nocleg. (przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd do Hanoi i zwiedzanie miasta: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), "Domek na Palach" - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem pokaz słynnych "kukiełek wodnych" będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie miasta: zobaczymy przede wszystkim świątynie, z których słynie stolica Laosu - Haw Phra Kaew, w której obecnie znajduje się muzeum, Si Saket - będącą najstarszą świątynią stolicy, Si Muang - zbudowaną w 1563 r., pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu i często nazywanym Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Następnie przejedziemy na Główny Targ w Vientiane, gdzie będzie możliwość zakupu lokalnych pamiątek. Zwiedzanie zakończymy w złotej świątyni PhaThat Luang, która jest uznana za symbol narodowy Laosu. Kolacja i nocleg w hotelu w Vientiane. (Przelot wewnętrzny).

Dzień 6

Wykwaterowanie i wczesne śniadanie w hotelu. Następnie przejazd w kierunku Luang Prabang. Po drodze zatrzymamy się w malowniczo położonej miejscowości Vang Vieng, gdzie zjemy lunch w nadrzecznej restauracji. O ile czas pozwoli, odwiedzimy jedną z pobliskich jaskiń słynących z bogatej szaty naciekowej. Następnie kontynuujemy przejazd krętymi, górskimi drogami na północ Laosu. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Luang Prabang. (Trasa ok. 350km).

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Zobaczymy między innymi Pałac Królewski ze świątynią Haw Pha Bang, od której miasto bierze swoją nazwę. Wejdziemy na wzgórze Phousi z którego roztacza się widok na rzekę Mekong Khan, a także odwiedzimy świątynię Xieng Tong z XVI wieku. Pojedziemy również 30km za miasto, by zobaczyć wodospad Kuang Si. Chętni mogą zabrać stroje kąpielowe - możliwość kąpieli o ile pozwoli pogoda i stan wody. Kolacja i nocleg w Luang Prabang.

Dzień 8

Wykwaterowanie, śniadanie, a następnie przelot do Siem Reap (możliwe międzylądowanie), położonego tylko 7km od świątyń Angkoru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Przelot wewnętrzny).

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, jedna z bram Angkor Thom - Baphoun, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Wieczorem dla chętnych kolacja z programem artystycznym (cena ok. 50 USD/os.). Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Po śniadaniu transfer do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Transfer realizowany autokarem. Po południu krótkie zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Po zwiedzaniu kolacja. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. (Trasa ok. 340km).

Dzień 11

Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę kambodżańsko-wietnamską. Krótka przeprawa promowa przez Mekong. Odprawa graniczna, zmiana autokaru. Zwiedzanie imponującej świątyni w Tay Ninh - głównego ośrodka synkretycznej religii cao dai. Odwiedzimy również słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Podczas zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Sajgonu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 320km).

Dzień 12

• Część programu realizowanajedynie wimprezach 13-dniowych.

Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu w okolicach My Tho. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. W czasie rejsu wizyta na jednej z wysp w lokalnej wiosce i degustacja tropikalnych owoców. Po zakończeniu rejsu lunch i powrót do Sajgonu na nocleg. (Trasa ok. 140km).

Dzień 12 (13)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Sajgonie. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

• Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Sajgonu, przelot lokalnymi liniami na trasie Sajgon - Haiphong (lub Hanoi), Hanoi - Vientiane, Luang Prabang - Siem Reap, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakietz tytułu realizacji programu zwiedzania obejmującym.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenie lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, przejażdżki łodziami, rikszami, system TGS (łącznie ok. 250 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os., pakiet płatnypilotowi i nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej, laotańskiej i wietnamskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 290 zł/os., opłata za wizę laotańską 150 zł/os., opłata za wizę kambodżańską - 150 zł/os.).

Inne

Przelot

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

[

Waluty]Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa"). W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

Telefony

Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Ho Chi Minh City • Hanoi i niesamowita Zatoka Ha Long • Vientiane - stolica Laosu • Luang Prabang • Angkor Wat i dżungla

Wizy

Wiza wietnamska, laotańska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, laotańskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza wietnamska, laotańska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, laotańskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 01.03.2022
WAWWarszawa - Chopin
SGNHo Chi Minh City

Powrót

Środa, 16.03.2022
SGNHo Chi Minh City
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

34°C
23°C
5

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

DZIECI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do przekroczenia granicy niezbędny jest ważny paszport.
Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne, z okresem ważności również uzależnionym od rodzaju wizy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, którą oferują biura podróży i agencje turystyczne.

Pozwolenie na pobyt wystawia Urząd Kontroli Ruchu Granicznego na przejściu granicznym. Może ono zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.