Wakacje.plWczasySingapurWieżowce Singapuru i Plaże Tajlandii

Wieżowce Singapuru i Plaże Tajlandii

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK596507
Kod oferty: WAK596507

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK596507

Region

Singapur /

Opis oferty:

Singapur • Tajlandia: Phuket • Phi Phi • Zatoka Phang Nga • Phuket Fantasea • P.n. Khao Sok • Singapur Szalone tempo życia w Singapurze - Mieście Lwa i pełen relaks na rajskich plażach Tajlandii to bardzo dobry pomysł na wakacje. Kosmopolityczny Singapur szokuje rozmachem i fascynuje połączeniem tradycji z nowoczesnością, a zjawiskowe Ogrody nad Zatoką na długo pozostaną w pamięci. Wyspa Phuket to azjatycki klimat, ponad 20 plaż, mnóstwo sklepów, restauracji, nocne życie, ale także przyroda, spokój, raj dla amatorów pływania i snurkowania w krystalicznej wodzie. Kusi plażowanie i nicnierobienie, ale warto wybrać się także na fantastyczne wycieczki fakultatywne: rejs do Zatoki Phang Nga, aby odkryć piękno niezwykłych wysepek i wyprawa do prawdziwej dżungli w Parku Narodowym Khao Sok.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Warszawa-Singapur realizowany przez PLL LOT.

2. dzień. singapur

Przylot do SINGAPURU, wieloetnicznego miasta-państwa, którego symbolem są wieżowce ze szkła i metalu oraz wszechobecne posągi Merliona. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

3. dzień. phuket

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Tajlandii na wyspę PHUKET. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. phi phi

Śniadanie. Rejs na słynne PHI PHI, archipelag niezwykle malowniczych wysepek, na których znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Przepłynięcie na Phi Phi Leh, z postojem przy Jaskini Wikingów, gdzie strome skalne ściany wyspy kryją przepiękną lagunę z niewiarygodnie turkusową wodą. Dalej rejs na Phi Phi Don i obiad w wiosce Tonsai. Przepłyniecie na rajską Wyspę Bambusową. Czas wolny na plażowanie lub snurkowanie. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. zatoka phang nga

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs do przepięknej ZATOKI PHANG NGA, której większa część objęta jest parkiem narodowym. Jej niepowtarzalny klimat tworzą niezwykłe wysepki z zadziwiającymi formami skalnymi i tropikalną roślinnością. Postój na Khao Ping Khan, zwanej wyspą Jamesa Bonda. Zaczęto ją tak nazywać od kiedy nakręcono tu kilka scen do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Obiad na Koh Panyee, pływającej, muzułmańskiej wiosce. Czas wolny na plażowanie lub snurkowanie na maleńkiej wyspie Khai Nai. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. phuket fantasea

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w tajskim parku rozrywki PHUKET FANTASEA, w którym odbywają się pokazy tradycyjnych tańców tajskich, boksu i walk na miecze, przeplatanych wspaniałymi efektami specjalnymi. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień. p.n. khao sok

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO KHAO SOK. Zajmuje on powierzchnię ok. 740km², można tu zobaczyć pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego, pokrywającego w przeszłości cały Półwysep Malajski. Mieszka tu wiele gatunków zwierząt, m.in. słonie, gibony, jelenie, tapiry. Spływ kajakami po rzece Sok, podczas którego można podziwiać piękno przyrody. Obiad. Wizyta w sanktuarium słoni, gdzie można zobaczyć, jak te majestatyczne zwierzęta zachowują się w naturalnym środowisku, nakarmić je i poznać wiele ciekawych faktów na ich temat. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. singapur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot do Singapuru. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka do niezwykłych Ogrodów nad Zatoką zajmujących ponad 100 hektarów, z futurystycznymi konstrukcjami "supertrees". Niezapomnianym przeżyciem jest widowisko światła i dźwięku. Przejazd w okolice hotelu Marina Bay Sands, skąd obserować można pokaz tańczących fontann - Spectra, z użyciem świateł laserowych i muzyki. Powrót do hotelu. Nocleg.

9. dzień. singapur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Dzielnicę Kolonialną, gdzie strzeliste wieżowce górują nad kolonialnymi budynkami, w okolice posągu Merliona, mitycznego stwora z ciałem ryby i głową lwa. Można tu podziwiać futurystyczną architekturę ośrodka kultury Esplanade i zrobić wyjątkowe zdjęcia. Następnie wizyta w Galerii Miejskiej i spacer ulicą handlową Bugis. Przejazd do jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Singapuru - China Town i zwiedzanie Świątyni Zęba Buddy, gdzie znajduje się pochodząca z Birmy relikwia. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd w okolice Orchard, najbardziej znanej komercyjnej ulicy w Singapurze z ambasadami, ekskluzywnymi galeriami handlowymi i restauracjami. Czas wolny. Powrót do hotelu po bagaże. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

10. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów: 2 w hotelu w Singapurze, 5 w Tajlandii (Phuket) w hotelu Proud Phuket ( www.proudphuket.com); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: w Singapurze: 2 śniadania, 1 obiad, 1 kolacja; w czasie pobytu w Tajlandii: 5 śniadań, 1 obiad • przelot: Polska-Singapur-Polska • przeloty wewnętrzne: Singapur-Phuket-Singapur • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • rejs na Phi Phi • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy - ok. 110 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień. Opłaty fakultatywne: Zatoka Phang Nga - ok. 2500 THB, dzieci do lat 10 - ok. 1500 THB, dodatkowo płatny wstęp do Parku Narodowego: ok. 300 THB, dzieci do lat 10: ok. 100 THB (zawiera obiad i sprzęt do snurkowania); Phuket Fantasea - ok 2060 THB; P. N. Khao Sok - ok. 2900 THB, dzieci do lat 10 - ok. 1400 THB (zawiera obiad). W Singapurze obowiązują liczne restrykcje odnośnie wwożenia określonych towarów pod groźbą grzywny (np. całkowity zakaz wwozu elektronicznych papierosów).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 29.01.2022
WAWWarszawa - Chopin
SINSingapore

Powrót

Poniedziałek, 07.02.2022
SINSingapore
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

30°C
23°C
5

Przed podróżą

Od 1 lutego do Singapuru nie mogą wjechać podróżni, którzy byli w Chinach w ciągu poprzednich 14 dni (w kalkulacji nie uwzględnia się dnia przyjazdu do Singapuru i wyjazdu z Chin), zaś od 27 lutego także osoby z historią podróży do Daegu i Cheongdo w Korei Południowej w ciągu poprzednich 14 dni. Podróżni przybywający z Korei Południowej objęci są szczególnym monitoringiem pod kątem objawów infekcji układu oddechowego. Na lotnisku Changi prowadzone są też kontrole temperatury wszystkich pasażerów, zarówno przylatujących do, jak i wylatujących z Singapuru. Podobne procedury wdrożono na przejściach granicznych lądowych i morskich. W przypadku wystąpienia podwyższonej temperatury lub objawów choroby, istnieje ryzyko braku możliwości zarówno wjazdu do, jak i opuszczenia Singapuru. Należy się też liczyć z utrudnieniami wprowadzanymi przez niektóre kraje wobec podróżnych przybywających z Singapuru.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy.

UWAGA: Obywatele RP chcący podróżować po regionie Azji Południowowschodniej na paszportach tymczasowych powinni pamiętać o ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) oraz o obowiązku posiadania wiz (w przypadku podróży do Indonezji i Malezji). Ze względu na często zmieniające się przepisy i dużą uznaniowość we wpuszczaniu obcokrajowców posługujących się paszportami tymczasowymi odradzamy podróżowanie po Azji Południowowschodniej na podstawie tych dokumentów.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy.
Przy wjeździe na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny lub na dalszą podróż. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.
Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień.