Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyBliżej Słońca

Bliżej Słońca

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK581722
Kod oferty: WAK581722
1/10

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK581722

Region

Włochy /

Opis oferty:

Orvieto • Wezuwiusz • Pompeje • Wyspy Liparyjskie • Pizzo • Zungri • Tropea • Taormina • Altomonte • Bagnoregio • Werona • SirmioneWyjątkowy program, idealny dla miłośników włoskich krajobrazów! To doskonałe połączenie zwiedzania najpiękniejszych zakątków i beztroskiego wypoczynku nad morzem. Na trasie piękne i urokliwe miejsca - malownicze Sirmione nad Jeziorem Garda, Orvieto z olśniewającą katedrą, szekspirowska Werona, tajemnicze Bagnoregio, skalne miasto Zungri, a w programie fakultatywnym - Wyspy Liparyjskie oraz słynna Taormina. Wjedź na Wezuwiusza, spaceruj wąskimi uliczkami kalabryjskich miasteczek, próbuj lokalnych przysmaków i zbieraj wspomnienia w promieniach włoskiego słońca! Całkowita trasa we Włoszech: ok. 3500km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. dzień. orvieto

Przyjazd przed południem do ORVIETO, starożytnego miasta Etrusków, pięknie położonego na wzgórzu, słynnego również z wybornych win. Wjazd kolejką linową do centrum, spacer do Piazza Duomo. Zwiedzanie monumentalnej katedry z olśniewającą mozaikową fasadą i kaplicą Świętego Korporału. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień. wezuwiusz - pompeje

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na WEZUWIUSZ - jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Przejazd do POMPEI, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei, w regionie Kalabria. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

5. dzień. wypoczynek/wyspy liparyjskie

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, przepiękny archipelag uważany kiedyś za siedzibę bogów. Wspaniałe krajobrazy, wulkany i egzotyczna przyroda przyciągają tu turystów z całego świata. Przejazd do Tropei, zaokrętowanie na statek turystyczny. Trasa rejsu wiedzie przez Lipari - największą wyspę i stolicę archipelagu, Vulcano - z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą i Stromboli, znaną z wulkanu o tej samej nazwie - najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Powrót do portu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. dzień. pizzo - zungri - tropea

Śniadanie. Przejazd do PIZZO, gdzie znajduje się historyczny Zamek Aragoński, w którym został uwięziony i skazany na śmierć Joachim Murat - król Neapolu. Zwiedzanie zamku, a następnie bardzo ciekawego kościółka - Piedigrotta z XVII w., wykutego w tufie wulkanicznym. Czas wolny na degustację znanych lodów "tartufo" z Pizzo. Przejazd do ZUNGRI, bardzo dobrze zachowanego miasta skalnego, z licznymi jaskiniami dostępnymi do zwiedzania. Przejazd do gospodarstwa agroturystycznego, zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych. Degustacja. Przejazd do TROPEI - jednego z najpiękniejszych miast Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, a z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

8. dzień. wypoczynek/taormina

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do sycylijskiej TAORMINY. Miasto jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Sycylii, przyciąga turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie: Teatro Greco - malowniczo położone ruiny antycznego teatru. Spacer od Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd rozpościera się wspaniały widok na całą zatokę i wulkan Etnę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

10. dzień. altomonte

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasteczka ALTOMONTE, słynącego z najpiękniejszego gotyckiego kościoła w regionie - Santa Maria della Consolazione oraz muzeum, gdzie przechowywane są dzieła toskańskich mistrzów. Spacer po mieście, wizyta w kościele. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miesjcu): degustacja likierów oraz tartine (kanapek) i nduja - ostrej kiełbaski wywodzącej się z Kalabrii. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11. dzień. bagnoregio - werona

Śniadanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spacer po "Umierającym Mieście", spektakularnie położonym na szczycie skały tufowej, otoczonym głęboką fosą, do którego prowadzi tylko jeden most. Przejazd do WERONY, miasta "Romea i Julii". Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena, przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12. dzień. sirmione

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIRMIONE, miasteczka przepięknie położonego nad brzegiem Jeziora Garda, z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Rejs łódką po jeziorze. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

13. dzień.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

świadczenia:

10 noclegów: 3 w hotelach klasy turystycznej: 2 we Fiuggi, 1 w okolicy Werony; 7 noclegów w Kalabrii w hotelu: Hotel Residence La Taverna lub w bungalowach w pobliżu plaży (lub w innym hotelu o podobnym standardzie); 2-, 3-, 4-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań (3 kontynentalne, wzmocnione, 7 w formie bufetu), 10 obiadokolacji (serwowane); przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna: ok. 170 EUR. Opłaty fakultatywne: degustacja w Altomonte: ok. 12 EUR; wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 50 EUR (dodatkowo obowiązkowa opłata klimatyczna: 5 EUR, płatna na miejscu); wycieczka do Taorminy: ok. 30 EUR; wymagane min. 25 osób. Serwis plażowy płatny: ok. 15 EUR/dzień/komplet: parasol i 2 leżaki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

11:00
00:00
WarszawaWtorek, 28.06.2022
XitŚroda, 29.06.2022

Powrót

XitSobota, 09.07.2022
WarszawaNiedziela, 10.07.2022

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

28°C
17°C
21°C
9

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID, który we Włoszech ważny jest 6 miesięcy (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, antygenowy najwcześniej na 48 godzin przed lądowaniem we Włoszech lub PCR najwcześniej na 72 godziny przed lądowaniem we Włoszech. Dodatkowo należy posiadać unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Dodatkowo podróżujący muszą wykonać drugi test na zakończenie kwarantanny.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.