Dobry7 opinii
6.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Orizzonte Blu

Last minute
Kod oferty: WAK638744
teren hotelu, basen, sport i rekreacjateren hotelu, basenteren hotelu, basen, restauracjabasen, sport i rekreacjabasen, sport i rekreacjabasen, sport i rekreacjapokój, balkon / taraspokójpokójrestauracja
teren hotelu, basen, sport i rekreacja
teren hotelu, basen
teren hotelu, basen, restauracja
basen, sport i rekreacja
basen, sport i rekreacja

Nasi klienci docenili

 • Taras na dachu z widokiem na wspaniałą panoramę okolicy.
 • Jedynie 3 km do centrum urokliwej Tropei, gdzie znajdują się liczne atrakcje, sklepy, kafejki, restauracje.
 • Możliwość wynajęcia samochodów, rowerów, motocykli, łodzi.
 • Dla aktywnych: kort tenisowy, fintess, tenis stołowy.
 • Opis oferty

  Region: KalabriaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK638744

  Opis oferty

  Położenie

  Hotel usytuowany w spokojnej miejscowości Santa Domenica di Ricadi na wzgórzu, zaledwie ok. 1km od słynnej Tropei. Do historycznego centrum urokliwej Tropei, gdzie znajdują się liczne atrakcje, sklepy, kafejki, restauracje, gdzie dowozi płatny dodatkowo bus hotelowy. Do lotniska w Lamezia di Terme ok. 60km. Konieczność uiszczenia opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 2 EUR/os./dzień powyżej 12 roku życia.

  Plaża

  Obiekt usytuowany ok. 1,5km od piaszczysto-żwirowej plaży w centrum Tropei. Dojazd do plaży płatnym dodatkowo busem hotelowym w godz. 09:00-19:00. Serwis plażowy płatny dodatkowo.

  Do dyspozycji gości

  Recepcja 24h, lobby, winda, restauracja, 2 bary: przy basenie i w hotelu, taras na dachu z widokiem na panoramę okolicy, basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami (obowiązkowe czepki kąpielowe). Ponadto: sala telewizyjna, a za dodatkową opłatą: wynajem samochodów, rowerów, motocykli, łodzi.

  Wyżywienie

  Śniadania kontynentalne i obiadokolacje w formie bufetu (przy małej ilości gości obiadokolacje mogą być serwowane do stolika). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą (opcja full board plus) dodatkowo lunche również w formie bufetu, woda i soki w cenie, pozostałe napoje płatne dodatkowo. Raz w tygodniu hotel organizuje wieczór kalabryjski z degustacją typowych, regionalnych potraw.

  Program sportowy i animacyjny

  Hotel nie prowadzi animacji. Do dyspozycji gości: kort tenisowy (za dodatkową opłatą ok. 10 EUR/godz., konieczna rezerwacja), fitness, jacuzzi, plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy, piłkarzyki. Okazjonalnie wieczory z muzyką na żywo.

  Internet

  Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.

  Naszym zdaniem

  Kameralny hotel, którego głównymi atutami są dobra kuchnia oraz przyjemna, swobodna atmosfera, a także który może poszczycić się wspaniałymi widokami roztaczającymi się z tarasu przy basenie na panoramę Tropei, Capo Vaticano i Morze Tyrreńskie. Dodatkowy plus za bliskość Tropei - najpiękniejszego miasteczka w Kalabrii! Polecamy osobom szukającym wypoczynku w zacisznym miejscu.

  Strona www

  Www.orizzonteblu.it

  Pokoje

  Program

  Dzień 1

  Dojazd do hotelu własnym transportem.

  Dzień 2 - 7 (lub 14)

  Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie, udział w wycieczkach lokalnych.

  Dzień 8 (lub 15)

  Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

  Uwagi do programu

  Na terenie Włoch obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Copanello ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie, okolice Pizzo i Tropei ok. 2 EUR/os./dzień, okolice Capo Vaticano ok. 1 EUR/os./dzień, okolice Ricadi ok. 1 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Wycieczki lokalne

  Wyspy Eolskie - Stromboli Nocą

  To niepowtarzalna szansa obejrzenia nocnego spektaklu aktywności wulkanicznej na Stromboli i spędzenia kilku godzin w uroczym, portowym miasteczku San Vincenzo. Stromboli to jeden z nielicznych wulkanów na świecie, i jedyny we Włoszech, będący w stanie ciągłej aktywności. Z dużą regularnością wyrzuca on lawę na wysokość od kilku do kilkudziesięciu metrów, co najlepiej widać wieczorem i nocą. Po przypłynięciu na wyspę jest sporo czasu wolnego na spacer po miasteczku do punktu widokowego, z którego można podziwiać aktywność wulkanu. Powrót do hotelu nocą. Cena ok. 55 EUR/os. + ok. 5 EUR/os. opłaty portowej.

  Sycylia: Taormina

  Po krótkiej przeprawie promowej na Sycylię, panoramiczną trasą poprzez Messynę dotrzemy do Taorminy. Malownicze uliczki, stare kamieniczki sprawiają, że wciąż czujemy tu charakterystyczny, średniowieczny klimat z Etną w tle. Koniecznie należy wybrać się do grecko-rzymskiego teatru będącego jednym z najsłynniejszych na świecie zabytków Sycylii. Będzie czas zarówno na zwiedzanie, jak i spacer, zakup pamiątek oraz skosztowanie sycylijskiej kuchni w porze obiadowej. Cena ok.61 EUR/os.

  Wyspy Liparyjskie (Eolskie)

  Jedna z największych atrakcji regionu - rejs statkiem na Wyspy Eolskie. Proponujemy wersję całodniową z postojem na trzech najbardziej znanych wyspach archipelagu: Vulcano (na której można zażywać kąpieli w ciepłych błotach siarkowych oraz kąpieli morskich, m.in. na czarnej plaży wulkanicznej), Lipari (największa z wysp, oferuje możliwość zwiedzania, spacerów, zakupów i niesamowity klimat wąziutkich uliczek, ukwieconych balkonów) i Stromboli (zarówno wyspa, jak i najbardziej aktywny wulkan Europy. Podczas rejsu często towarzyszą nam delfiny (nie zawsze). Cena ok.60 EUR/os. + ok. 5 EUR/os. opłaty portowej.

  Pizzo, Tropea, Capo Vaticano - 3 perełki Wybrzeża Tyrreńskiego

  Pizzo to miasteczko położone wysoko na skale przy dziedzińcu zamku, gdzie niegdyś więziony był Murat - szwagier Napoleona. W tym miejscu koniecznie trzeba spróbować lodów Tartufo. Następnie zagościmy w Tropei - samym sercu Kalabrii i ojczyźnie słynnej czerwonej cebuli z Tropei. Później przeniesiemy się na taras widokowy do Capo Vaticano, gdzie podziwiać będziemy najbardziej romantyczny widok Europy, czyli kalabryjskie lazurowe wybrzeże. Cena ok. 55 EUR/os.

  Czubek włoskiego buta - Reggio di Calabria - Scilla

  Wizyta w Muzeum Narodowym (dla chętnych, ok. 8 EUR/os. wstęp), w którym zobaczymy słynne posągi z brązu z Riace (przypisywane Fidiaszowi!). Indywidualny spacer po najpiękniejszym kilometrze Włoch - nadmorskiej promenadzie Reggio di Calabria i eleganckiej ulicy handlowej Corso Garibaldi. W drodze powrotnej wzdłuż przepięknego "Costa Viola" zatrzymujemy się w Scilla - mitycznym czarującym miasteczku, u wybrzeża którego sam Odyseusz walczył z mitycznym potworem Scyllą, obecnie miejsce znane z połowów miecznika. Na koniec podróży spacer po starej dzielnicy rybaków Chianalea. Cena ok. 46EUR/os.

  Uwaga! Wycieczki prowadzone są w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny są jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymacie Państwo u naszego przedstawiciela. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na wycieczki lokalne. Minimalna ilość uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie są organizowane. Ceny wycieczek mogą się różnić w zależności od lokalizacji hotelu.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

  Wg informacji z dn. 23 kwietnia br. Rozporządzeniem z mocą ustawy z dnia 22 kwietnia br. przedłużono obowiązywanie poniższych obostrzeń na terenie Włoch do 31 lipca 2021 r. Zgodnie z w/w osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) do mają obowiązek:

  · przedstawienia oświadczenia (dostępne do pobrania na: autodichiarazione)

  · przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch

  · poddania się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie

  · oraz ponownego wykonania testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego) po zakończeniu kwarantanny.

  Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.

  Wizy

  Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

  Wg informacji z dn. 23 kwietnia br. Rozporządzeniem z mocą ustawy z dnia 22 kwietnia br. przedłużono obowiązywanie poniższych obostrzeń na terenie Włoch do 31 lipca 2021 r. Zgodnie z w/w osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) do mają obowiązek:

  · przedstawienia oświadczenia (dostępne do pobrania na: autodichiarazione)

  · przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch

  · poddania się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie

  · oraz ponownego wykonania testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego) po zakończeniu kwarantanny.

  Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Zakwaterowanie

  Niedziela
  30.05.2021

  Wykwaterowanie

  Niedziela
  06.06.2021

  Opinie

  Opinie dodane przez

  1.0
  Jolanta
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Ostrzegam przed tym hotelem!Dali nam pokoj - nore, z tak mala kabina, ze nie mozna zamknac dzrzwi, w upal leciala goraca woda, nie mozna bylo sie wykapac, klima nie dzialala, lodowka tez. Wiec naspo doch dniach lamentu przeniesli do innego, nie wiele lepszego. Do tego gbury w obsludze, strach sie odezwac, pokazuja niechec i wrogosc! !! Po prostu sie balysmy.Nastepnie rezydent z naszego biura zostawil nas bez pomocy, wiec musialysmy wdrapywac sie na gore z powrotem do hotelu, bo nikt z obsugi nie chcial przyjechac, nie dowiezli nas tez dalej , przez co stracilysmy wycieczke na Sycylie- wczesniej oplacona. Jedzenie to karma dla psow, sniadanie suchary, jogurt, nedzna szynka i nedzny ser, platki, chleb suchy , maslo zjelczale,kawa to piana instant, caly tydzien to samo,do tego goraca sala, gdzie i tak sie odechciewa jesc, bo klima lub chocby wentylator wylaczony. Obiady zimne, caly tydzien to samo z malymi wyjatkami, po prostu odgrzewane. Mysla , ze ludzie sa durni, Polacy czy Niemcy i mozna ich tak traktowac. Na specjalna uwage negatywna zasluguje kobieta w recepcji ktora traktuje ludzi jak smieci, stary facet , ktory robi tosamo z ludzmi, kenerzy to zbiry co zabijaja wzrokiem.Dla swoich maja lepsze pokoje, widzialysmy. Caly tydzien tylko stres, placz i chec powrotu jak najszybciej do domu, horror!!!!!!!!!!!!!!!
  Zaletypiekny widok
  Wadyopisanenizej

  5.4
  Luk
  Pobyt - Lipiec 2016Para
  Za najnizsza cene mozna sie polakomic tak jak w moim przypadku. Wlasciciel Hotelu ma jakies uprzedzenia do Polakow patrzy na rece i robi zdjecia dziwna sprawa....Porazka!!!
  ZaletyJedynie widok z balkonu
  WadySmród z kanalizacji zarowno w lazience jak i na balkonie nie do wytrzymania... Obsluga polskich turystow tragedia na ostatnim miejscu i przyznawane najgorsze pokoje... Sniadanie tragedia.... lunch i kolacja obleci Discobus ok ale na koniec przy recepcji oplaty za dojazdy do plazy z calego pobytu...choc wieczorem i tak trzeba bylo placic za dojazdy do miasta

  3.9
  Piotr Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2016Grupa przyjaciół
  Hotel ogólnie w miare ale z wieloma niedociągnięciami w pokoju który dostaliśmy ciągle śmierdziała kanaliza(brak odpowietrzenia pionów kanalizacji powodujący wydobywanie się oparów kratką spustową) ponadto drzwi do łazienki się nie zamykały co potęgowało całą sytuację, klimatyzacja niesprawna, pokój ogólnie jak w domku nadmorskim z epoki PRL pokryty eternitem, grzyb na ścianie, z zalet to pokój był sprzątany codziennie i dokładnie, czyste pościele i ręczniki, był telewizor z tv polonia, ciekawą sprawą był fakt iż z naszej grupy wszyscy dostali nieciekawe pokoje (niektórzy zmieniali pokój po trzy razy), a na parterze budynku znajdują się bardzo luksusowe pokoje w której mieszkały osoby pochodzenia niemieckiego przy posiłkach także obsługa w pierwszej kolejności obsługiwała niemców. Polacy Rosjanie Słowacy są w tym hotelu traktowani marginesowo. Posiłki w restauracji dość dobre lecz monotonne codziennie makaron i ryba lub mięso ale smak na jedno kopyto, ryby tylko mrożone, w menu wpisana sola a przed hotelem rozładowują kartony z pangą.
  Zalety- Bus hotelowy kursujący co godzinę - fajny widok z hotelu - miła obsługa restauracji
  Wady- Śmierdząca kanalizacja w łazience pokoju unosząca się na cały pokój - monotonia posiłków - mrożone ryby

  8.6
  Iwona Kędziora
  Pobyt - Sierpień 2014Para
  Urokliwie położony na wzgórzu, co prawda daleko od morza, ale diskobus Gabryiele wynagradza wszystko :), nie dość, że auto ozdobione we wszystko co można sobie wyobrazić (tylko jeśli masz wielką wyobraźnię) to sam kierowca - niezapomniane wrażenie. Dla niego warto tu przyjechać, a poza tym niesamowicie życzliwy. Jest jeszcze Marcin w barze, bardzo przyjemne uczucie będąc 2500km, a tu obsługa po polsku. Marcin, też jest bardzo miły i pomocny. Polecamy Gorzej z posiłkami, ale da się wytrzymać
  6.5
  Krzysiek
  Pobyt - Lipiec 2013Rodzina z dziećmi
  Niezłe położenie w jednej z najładniejszych miejscowości turystycznych Kalabrii. Bliskość pięknej starówki Tropei oraz bardzo ładnych plaż nie rekompensuje minusów hotelu a szczególnie bardzo kiepskiego wyżywienia nie odpowiadającego na pewno 3 gwiazdkom. Mała ilość, mało urozmaicone, całkowity brak deserów, ciastek, nieliczne owoce. BP Itaka rezerwuje pokoje w budynku bocznym, które są małe, balkoniki symboliczne a pod oknami parkują samochody. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Klimatyzacja, lodówka. Basen niezły jak na 3 gwiazdki to ok. Za to jazda discobusem pozostawia niezapomniane wrażenia ;-)

  Mapa

  Pogoda

  19°C
  17°C
  19°C
  8

  Przed podróżą

  Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do dnia 30.04.2021 r. zobowiązane są do:
  - wypełnienia oświadczenia zobacz więcej
  - przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego najwcześniej na 48 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są jedynie testy wymazowe: molekularne i antygenowe. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.
  - poddania się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie;
  - ponownego wykonania testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego) po zakończeniu kwarantanny;
  dodatkowo, osoby wjeżdżające do Włoch muszą zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.