Bardzo dobry1 opinia100% poleceń
8.2
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Regina e Fassa

Kod oferty: WAK406721
Kod oferty: WAK406721
1/11
obiekt, budynek główny, teren hotelu
budynek główny, teren hotelu, zwiedzanie
budynek główny, teren hotelu, balkon / taras
pokój, rodzinny
pokój, apartament, balkon / taras

Opis oferty

Region: Val di Fassa - CarezzaOrganizator: OtiumKod oferty: WAK406721

Region

Val di Fassa/Trydent/Włochy

Atuty

Wi-Fi – gratis, Sella Ronda, animacje dla dzieci i młodzieży,

Położenie

Na wysokości ok. 1370m n.p.m., ok. 900m od centrum miejscowości Mazzin di Fassa, w dolinie Val di Fassa, we włoskim Trydencie. Do najbliższego lotniska w Insbrucku ok. 90km

Wyciągi narciarskie

Do najbliższego wyciągu Col-Rodella w Campitello di Fassa ok. 4,3km. Do wyciągu Buffaure w Pozza di Fassa ok. 5km (połączenie z wyciągami i trasami Sella Ronda – Val di Fassa-Val Gardena-Arabba-Alta Badia, Alba di Canazei-Col dei Rossi). Do pozostałych miejscowości w Val di Fassa połączonych z Sella Ronda - Canazei ok. 6,3km, Vigo di Fassa ok. 6,6km. Przystanek skubisa 50m od hotelu. Do najbliższego lotniska w Insbrucku ok. 90km

Wyposażenie

Recepcja, bar, restauracja, winda, sala TV, przechowalnia sprzętu narciarskiego, parking (gratis), garaż (na zapytanie, za opłatą). Hotel posiada 4 piętra

Internet

Tak (Wi-Fi – gratis, w wyznaczonych miejscach)

Karty kredytowe

Tak (Visa, Mastercard)

Sport i relaks

Strefa wellness (za opłatą, ok. 20 euro/os) – sauna, hydromasaż; sala fitness (gratis), sala gier i zabaw; miniclub dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat - animacje w języku włoskim i angielskim.

Pokoje

(ok. 20-40m2), hotel dysponuje 120 pokojami dwuosobowymi z możliwością jednej lub dwóch dostawek. Łazienka z WC, suszarka do włosów; TV-sat. Możliwa rezerwacja pokoju z balkonem, dodatkowo płatne, na zapytanie

Wyżywienie

Śniadania i ciepłe kolacje w formie bufetu. Woda do posiłków gratis.

Pieski

Tak (na zapytanie, do 10 kg, za opłatą - 15 euro/dzień.)

Kolacja wigilijna

W cenie

Kolacja sylwestrowa

W cenie

świadczenia

7 noclegów, wyżywienie 2 x dziennie wg opisu, ubezpieczenie SignalIduna – Bezpieczne Podróże Europa Super (w tym rekreacyjne uprawianie narciarstwa zjazdowego, biegowego lub snowboardu na oznakowanych trasach zjazdowych) KL, KR, NNW, OC, sprzętu sportowego i bagażu, wg następujących stawek; KL- 30.000 EUR, NNW – 15.000 PLN, NWS – 15.000 PLN, OC – 30.000 EUR.

Dopłaty ubezpieczenie

W dniu rezerwacji istnieje możliwość dokupienia dobrowolnie wariantu z KW (koszty kwarantanny do 1000 EUR) w kwocie 25 zł/pobyt/os., dopłataza ubezpieczenie kosztów rezygnacji (w tym z powodu COVID-19)– 2,95% (kod RG), dopłata za ubezpieczenie kosztów rezygnacji + kosztów przerwania rezerwacji – 4,50% (kod RG + RGS). Dopłata do ubezpieczenia kosztów rezygnacji będącej następstwem chorób przewlekłych ubezpieczonego, osób bliskich lub współuczestnika podróży – 4,43% (kod CP), dopłata za ubezpieczenie kosztów rezygnacji + kosztów przerwania rezerwacji (w tym CP) – 6,76%. Dopłata do ubezpieczenia kosztów rezygnacji będącej następstwem obowiązkowej kwarantanny – 6,79 % (kod CQ), dopłata za ubezpieczenie kosztów rezygnacji + kosztów przerwania rezerwacji (w tym CQ) – 10,35%.

Obowiązkowe opłaty na miejscu

Taksa klimatyczna ok. 2 euro/os./dzień, płatna od 13 roku życia

Zakwaterowanie

Przyjazd – od godz. 17.00, wyjazd – do godz. 10.00

Zniżki (na dostawkach) i dopłaty

Dzieci do 12,9 lat – 75% zniżki (możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 1,9 lat – płatne: 10 euro/noc), od 13 lat – 20% zniżki

Oferta free ski

Nie

Promocje

Oferta Early Booking – 25% zniżki na rezerwacje potwierdzone do 08.10.2022; 20% zniżki na rezerwacje potwierdzone do 08.11.2022; 10% zniżki na rezerwacje potwierdzone do 08.12.2022. Ceny w systemie uwzględniają promocje.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Sobota
17.12.2022

Wykwaterowanie

Sobota
24.12.2022

Dostępne pokoje

Pokoj 2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

7°C
-4°C
0

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Przewodnik

Opis obiektu

Bardzo urokliwa dolina, gdyż widać z niej wszystkie ważniejsze szczyty Dolomitów: ogromną bryłę Gruppo di Sella, skalne iglice masywu Cantinaccio i Sasso Lunga nad przełęczami Sella i Pardoi oraz, od wschodu, olbrzymi mur Civetta i poszarpane wierzchołki Gruppo delle Pale.

Znajdują się tu liczne tereny narciarskie ze świetnie przygotowanymi trasami o różnym stopniu trudności. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. Do najbardziej popularnych miejscowości należą Canazei i Campitello tworzące bazę dla narciarzy wybierających się na trasy słynnej karuzeli narciarskiej Sella Ronda. Inne sąsiednie ośrodki to Vigo di Fassa i Pozza di Fassa.

Sella Ronda okrążająca Gruppo di Sella, należy do karnetu Superski Dolomiti. Jest to znakomity system licznych wyciągów, zjazdów i podjazdów (oczywiście wyciągami). Poruszać się można zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku, a co najważniejsze, po żadnej z tras nie zjeżdża się dwukrotnie,w sumie 23 km tras i wspaniała całodzienna zabawa. Trasa wiodąca przez siodło Sasso Lungo (wjazd kolejką gondolową z przełęczy Sella) przeznaczona jest dla naprawdę wytrawnych narciarzy, gdyż prowadzi wąską i zwykle oblodzoną rynną.

Campitello (1440 m n.p.m.) to największa miejscowość w dolinie chętnie odwiedzana przez młodych ludzi. Miejscowość zachowała swój rustykalny charakter, lecz nie brak tam również nowoczesnych pensjonatów i hoteli. W zabudowie dominują drewniane domy ze spadzistymi dachami. Atrakcją jest wybranie się kolejką na jedyny w swym rodzaju taras widokowy Dolomitów na Sass Pordoi 2950 m n.p.m.

Po nartach można skorzystać z basenu w Canazei, licznych pubów, restauracji i dyskotek.

U wlotu doliny Val di Fassa, w miejscowości Moena, jest dolna stacja kolejki kabinowej do Alpe Lusia, skąd można zjechać do Bellamonte, terenów narciarskich będących już w sąsiedniej dolinie, jak również przerzucić się na bardzo atrakcyjne trasy przy przełęczy San Pellegrino. Liczba mieszkańców miejscowości znajdujących się w dolinie wynosi łącznie około 9000, ale miejsc noclegowych do dyspozycji turystów jest ok. 45 000.

Apres ski

Val di Fassa to region atrakcyjny nie tylko ze względu na doskonałe warunki narciarskie. Pojeździmy tu na łyżwach, spróbujemy także snow kitingu (zimowej odmiany kitesurfingu), lub wybierzemy się do fun parku carvingowego. Znajdują się tu także liczne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Snowparki

W regionie Val di Fassa - Carezza fantastycznie będą się bawić także dzieci - znajduje się tu snowpark Sanpe Snowpark, w którym m.in. pod okiem instruktorów będą mogły nauczyć się akrobatycznych skoków, czy jazdy slalomem.

Mapa tras