Pustynia & Delta
Zambia

Pustynia & Delta

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
All Inclusive samolotem

Nr WAK556507

10 571 zł -11% 9 421 zł 14 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK556507

NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE

W programie

WALVIS BAY/WINDHOEK - SWAKOPMUND - SPITZKOPPE - KAMANJAB - PLEMIĘ HIMBA - P. N. ETOSHA - WINFHOEK - GHANZI - MAUN - DELTA OKAVANGO - NATA - P. N. CHOBE - VICTORIA FALLS

Ramowy Program

Dzień 1

Warszawa - Windhoek/Walvis Bay

Odprawa paszportowo-bagażowa na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed wylotem. Wylot do Walvis Bay lub Windhoek przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Windhoek - Swakopmund

Przylot do Windhoek lub Walvis Bay. Nocleg w Windhoek lub transfer z lotniska do hotelu w Swakopmund.

Dzień 3

Swakopmund (śniadanie)

W dniu dzisiejszym zostaną Państwo dołączeni do międzynarodowej grupy. Po przyjeździe spotkamy naszego lokalnego przewodnika, który pomoże nam w wyborze atrakcji fakultatywnych spośród rozrywek w Swakopmund i okolicy. Ci, którzy nie będą chcieli skorzystać z atrakcji, mogą spędzić czas na zakupach w miasteczku lub wypocząć na plaży.

W przypadku gdy nocleg jest w Windhoek, dołączenie do grupy nastąpi wieczorem.

Fakultatywnie jazda quadami, sky diving - skoki ze spadochronem, loty widokowe, sandboarding, kolacja w restauracji

Dzień 4

Spitzkoppe/Khorixas (śniadanie, lunch, kolacja)

Spitzkoppe - zakwaterowanie w namiotach. Dzisiaj przejedziemy w głąb lądu w kierunku Gór Spitzkoppe. Dzisiejszego popołudnia przewodnik zabierze nas na wędrówkę, podczas której poznamy niesamowite formacje skalne.

Trasa - Swakopmund do Spitzkoppe ok. 80km.

Khorixas - zakwaterowanie w domkach. Dzisiaj pojedziemy w kierunku Khorixas. Po drodze zatrzymamy się w górach Spitzkoppe, gdzie przewodnik zabierze nas na wędrówkę, podczas której zobaczymy wspaniałe malowidła. Zobaczymy również skamieniały las. Nocleg w Khorixas.

Trasa - Swakopmund do Khorixas ok. 320km

Dzień 5

Kamanjab - Plemię Himba (śniadanie, lunch, kolacja)

Przejazd na północ w kierunku Kamanjab, gdzie będziemy mieli okazję spotkać niezwykle ciekawe plemię Himba. Członków tego plemienia łatwo rozpoznać po charakterystycznym ubiorze i fryzurach. Na samym końcu wizyty będzie możliwość zrobienia zakupów na rynku u kobiet, które w ten sposób zarabiają na własne wydatki.

Trasa (namioty) Spitzkoppe do Outjo ok. 340km

Trasa (domki) Khorixas do Outjo ok. 135km

Dzień 6/7

Park Narodowy Etosha (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

Wczesny wyjazd do P. N. Etosha. Podczas safari będziemy mieli okazję zobaczenia wielu dzikich zwierząt, które niekiedy będą przecinać nam drogę. Niekiedy nocleg na terenie parku nie jest możliwy - w takim wypadku przenocujemy na pobliskiej farmie.

Fakultatywnie dodatkowe safari w parku.

Trasa - Outji do P. N. Etosha ok. 170km

Dzień 8

Windhoek (śniadanie, lunch)

Wczesnym rankiem wyruszymy do Windhoek, stolicy Namibii. Po drodze zatrzymamy się przy lokalnym targowisku, na którym będziemy mogli kupić tradycyjnie wyrabiane pamiątki. Po południu przewodnicy zabiorą nas na krótką wycieczkę po mieście w naszych ciężarówkach. Wieczorem możliwość zjedzenia wspólnej kolacji w restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Fakultatywnie kolacja w restauracji.

Trasa - P. N. Etosha do Windhoek ok. 450km

Dzień 9

Botswana-Ghanzi (śniadanie, lunch, kolacja)

Tego dnia przekroczymy granicę z Botswaną i pojedziemy do Ghanzi. Po rozbiciu obozu będzie możliwość odwiedzenia lokalnej społeczności buszmenów i zobaczenia pokazu tradycyjnego tańca. Za dodatkową opłatą będzie możliwość noclegu w tradycyjnych buszmeńskich chatach.

Fakultatywnie spacer z przewodnikiem do wioski buszmenów

Trasa - Windhoek to Ghanzi ok. 520km

Dzień 10

Delta Okavango (śniadanie, lunch, kolacja)

Zakwaterowanie w domkach. Opuszczamy Ghanzi i jedziemy do Maun, będącym miejscem wypadowym do Delty Okavango. Przygotujemy się na 2-dniowy pobyt na obszarze Delty Okavango. Po południu czas wolny.

Trasa - Ghanzi do Maun ok. 350km.

Zakwaterowanie w namiotach. Opuszczamy Ghanzi i jedziemy do Etsha, gdzie będziemy mieć nocleg na brzegu przepięknej laguny.

Trasa - Ghanzi do Etsha ok. 395km

Dzień 11

Delta Okavango (śniadanie, lunch, kolacja)

Zakwaterowanie w domkach. Po śniadaniu polecimy samolotem nad kanałami delty, przylecimy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekać nas będzie spacer z przewodnikiem i rejs łódką. Wieczór spędzimy przy ogniski. Ci, którzy nie wykupią pakietu atrakcji, pozostaną w Maun przez kolejne 2 dni, gdzie będzie możliwość skorzystania z atrackji fakultatywnych.

Zakwaterowanie w namiotach. Po śniadaniu wejdziemy na statek i odbędziemy rejs do Seronga kanałami Delty. Na brzegu będzie czekać na nas samochód, który zawiezie nas na teren campingu. Po południu jeśli pozwoli na to poziom wody, popłyniemy po Delcie tradycyjną łodzią mokoro. Wieczór spędzimy przy ognisku

Dzień 12

Delta Okavango (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na poznawanie uroków Delty Okavango. Będziemy mogli podziwiać przepiękną naturę. Po śniadaniu wrócimy do naszego obozu, gdzie będziemy mieć czas na odpoczynek przed wieczornym rejsem.

Dzień 13

Nata/Delta Okavango-Caprivi (śniadanie, lunch, kolacja)

Zakwaterowanie w domkach. Po śniadaniu odbędziemy ostatnie safari, lot samolotem nad Deltą będzie ostatnią możliwością zobaczenia Delty Okavango podczas tej wycieczki. W Maun przesiądziemy się do ciężarówki i pojedziemy do Nata, gdzie popołudnie spędzimy na odkrywaniu wyschniętego jeziora Makgadikgadi.

Trasa - Maun do Nata ok. 230km.

Zakwaterowanie w namiotach. Dziś pożegnamy Deltę i pojedziemy na północ. Przekroczymy granicę z Namibią. Nasz camping ulokowany jest na brzegu rzeki Okavango w rejonie Caprivi Strip.

Trasa - Delta Okavango do Caprivi Strip ok. 160km

Dzień 14

Kasane - Park Narodowy Chobe (śniadanie, lunch, kolacja)

Naszym następnym celem będzie P. N. Chobe. Popołudnie spędzimy obserwując dziką zwierzynę podczas rejsu łodzią po rzece Chobe. To najlepsza forma podglądania zwierząt żyjących w rzece oraz nad jej brzegiem i jednocześnie okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć.

Trasa - Nata do Kasane (zakwaterowanie w domkach) ok. 315km, Caprivi Strip do Kasane (zakwaterowanie w namiotach) ok. 435km

Dzień 15

Zimbabwe - Victoria Falls (śniadanie, lunch)

Po przyjeździe do Victoria Falls będziemy mieli czas na zaplanowanie jutrzejszych atrakcji, a następnie udamy się pod zachwycające Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi. Wieczorem chętni będą mogli skorzystać z kolacji w restauracji. Polecamy rejs po rzece Zambezi w blasku zachodzącego Słońca, podczas którego serwowana jest kolacja i napoje.

Fakultatywnie rejs po rzece Zambezi

Trasa - Kasane do Victoria Falls ok. 100km

Dzień 16

Victoria Falls (śniadanie)

Mimo, że wycieczka kończy się po śniadaniu, większość uczestników spędza dzień na opcjonalnym spływie tratwami po spienionych wodach rzeki. Tej atrakcji nie można pominąć! W Victoria Falls dostępne są również inne ekscytujące atrakcje. Fakultatywnie rejs po rzece o zachodzie słońca, rafting, skok na bungee, spacer z lwami, jazda konna i wiele innych

Dzień 17

Victoria Falls - Warszawa (śniadanie)

Przejazd na lotnisko. Po odprawie paszportowo-bagażowej wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 18

Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Windohek/Victoria Falls - Warszawa w kwocie 4450 zł/osoba (styczeń-listopad), 4900 zł/osoba (grudzień), udział w programie wycieczki, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w domkach lub namiotach, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL, NW, od chorób przewlekłych i bagaż, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena nie zawiera

Opcjonalnej opłaty za pakiet atrakcji w kwocie 7070 ZAR (ok. 2190 zł)/osoba przy zakwaterowaniu w namiotach i 16980 ZAR (ok.5265 zł)/osoba przy zakwaterowaniu w domkach płatne na miejscu lub przy rezerwacji, opłat wizowych, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Namibii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane do jej uzyskania to 2 wypełnione wnioski wizowe, 2 zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie), 2x rezerwacja biletu lotniczego, plan podróży w języku angielskim, paszport ważny min. 6miesięcy od daty wyjazdu, ubezpieczenie. Koszty to 80 EUR/wiza jednokrotna za 1 os. lub 130 EUR/os. przy wizie dwukrotnej, 620 PLN/pośrednictwo za pierwszą osobę, za każdą dodatkową 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

4. Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

5. Opcjonalny pakiet atrakcji zawiera wizytę w plemieniu Himba, wycieczkę samolotem do Delty Okavango (domki), wycieczkę samochodem do Delty Okavango (namioty), wizytę w Nata Pans (domki), safari w P. N. Chobe (namioty) rejs łodzią w P. N. Chobe, wstęp do P. N. Victoria Falls.

6. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

7. Oferta wymaga potwierdzenia.

8. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach

9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Paszporty

Do przekroczenia granicy niezbędny jest ważny paszport.

Wizy

Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy mogą otrzymać w punktach przekraczania granicy. Wiza jednokrotna kosztuje 70 USD, wiza wielokrotna 110 USD, gdy wizy wydawane są w przedstawicielstwach dyplomatycznych; koszt wizy wydanej na przejściu granicznym jest niższy (wiza jednokrotna 50 USD). Wizy wielokrotne mogą być wydane wyłącznie w przedstawicielstwach konsularnych Zambii. Wiza turystyczna wydawana jest na okres udokumentowanego pobytu, nie przekracza jednak długości miesiąca; istnieje możliwość przedłużenia ważności wizy w punkcie imigracyjnym (do 3 miesięcy).

Wymagane jest okazanie biletu powrotnego (lub środków na jego zakup), dokumentów (wiz) umożliwiających dalszą lub powrotną podróż oraz środków wystarczających na pokrycie kosztów pobytu (minimalna kwota na dzień pobytu nie jest określona).

Szczepienia, służba zdrowia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze, której posiadanie należy udowodnić poprzez okazanie żółtej książeczki szczepień.

Dodatkowe opłaty

Przy wylocie należy wnieść opłatę lotniskową w wysokości 25 USD.