Dobry17 opinii89% poleceń
7.8
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Uroa Bay Beach Resort

Kod oferty: WAK609119
Last minute
Kod oferty: WAK609119
obiekt, bungalowy, basen, sport i rekreacjaobiekt, bungalowyobiekt, bungalowy, plażabasen, sport i rekreacjabasen, sport i rekreacjarecepcja / lobbypokójsport i rekreacja, korty tenisoweteren hotelu, plażateren hotelu, plażateren hotelu, plażateren hotelu, plażateren hotelu, plażaplaża
obiekt, bungalowy, basen, sport i rekreacja
obiekt, bungalowy
obiekt, bungalowy, plaża
basen, sport i rekreacja
basen, sport i rekreacja
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Nasi klienci docenili

 • Bezpośrednio przy hotelu publiczna plaża z białym piaskiem, z łagodnym zejściem do morza.
 • Bogata oferta rekreacyjna: 2 baseny, kort tenisowy, piłka nożna, siatkówka, centrum wellness: zabiegi, masaże.
 • Udogodnienia dla dzieci: brodzik, łóżeczka niemowlęce.
 • Hotel w stylu afrykańskiej wioski, położony w spokojnym i zacisznym miejscu.
 • Dostępne pokoje

  2 osobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Pokój dwuosobowy

  widok na morze, standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Region: ZanzibarOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK609119

  Naszym zdaniem

  Hotel w stylu afrykańskiej wioski przy pięknej plaży, w spokojnym i zacisznym miejscu. Kameralna atmosfera, zadbany ogród, malownicze krajobrazy, etniczne elementy wyposażenia, przyjazny personel.

  Położenie

  Przy piaszczystej plaży Ura (400m długości, bezpłatne stylowe parasole i drewniane leżaki, zejście po schodkach) na wschodnim wybrzeżu, 38km od Stone Town. Na terenie hotelowym dodatkowo sztuczna plaża z malowniczym widokiem na ocean.

  Wyposażenie

  Całodobowa recepcja w eleganckim lobby, kantor wymiany walut, butik z lokalnymi wyrobami, duża restauracja główna w eleganckim budynku z dachem makuti, bar przy restauracji, bar Pwani między plażą a basenem, sala konferencyjna, pralnia, gabinet lekarski.

  Pokoje

  W eleganckich bungalowach nawiązujących do lokalnych tradycji architektonicznych (drewniane meble wykonane przez pobliskich rzemieślników, zanzibarskie dekoracje). Wyposażenie: klimatyzacja, wentylator sufitowy, sejf, minibar, zestaw do kawy/herbaty, telewizor, telefon, łóżka z moskitierami, łazienka (prysznic, bidet, suszarka do włosów do wypożyczenia w recepcji), balkon lub patio (widok na ogród lub ocean), odpłatny dostęp do internetu.

  Wyżywienie

  HB - śniadania i kolacje w formie bufetów

  FB - śniadania, obiady i kolacje w formie bufetów

  All Inclusive - śniadania (07:00 - 10:00), obiady (12:30 - 14:30), kolacje (19:30 - 22:00) w restauracji głównej, późne śniadania kontynentalne, przekąska przed kolacją, woda, kawa, herbata, napoje, lokalne alkohole serwowane do godz. 23:00.

  Sport i rozrywka

  Fantazyjny basen z małym mostem, dyszą do masażu i tarasem słonecznym (bezpłatne leżaki i parasole), piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis stołowy, tenis ziemny (bezpłatny w dzień, opłata za oświetlenie wieczorem), masaże (również na plaży), zabiegi kosmetyczne, biuro informacji turystycznej, wycieczki, safari, punkt informacyjny centrum nurkowego Team Aqua Zanzibar (bezpłatne transfery do Nungwi, wyprawy nurkowe, kursy), okazjonalnie wieczorne programy rozrywkowe.

  Dla dzieci

  Brodzik, łóżeczka niemowlęce.

  Przelot

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

  W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami.

  Wizy

  Od obywateli RP wymagana jest wiza. Można ją nabyć na lotniskach (ważna 90 dni). Należy okazać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6miesięcy (muszą być w nim dwie puste strony) oraz bilet powrotny. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy, zostaną pobrane odciski palców oraz zrobione zdjęcie. Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

  Od 1 lipca 2015 r. wszyscy goście hotelowi muszą zapłacić tzw Infrastructure Tax w wysokości 1 USD za osobę za noc. Opłata ta jest pobierana bezpośrednio w hotelu na recepcji.

  Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Szczepienia

  Przy wjeździe na teren Zanzibaru nie są wymagane szczepienia. Jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu oraz WZW A. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane od osób przybywających bezpośrednio z regionów zagrożonych chorobą.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Opłaty za wizę (50 USD), wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Warunki wjazdu do kraju

  Aktualizacja z 14.05.2021

  Zgodnie z nowymi wymogami kraju Tanzania, wszyscy pasażerowie zobowiązani są do okazania - po przylocie na miejsce - zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Czas między pobraniem próbki, a przybyciem do Tanzanii, nie może przekroczyć 72 godzin.

  Ponadto każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Jest on dostępny pod adresem: https://afyamsafiri.moh.go.tz/ . Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

  Dodatkowo, przy wjeździe do Tanzanii podróżni będą zobowiązani wypełnić karty informacyjne dot. ich stanu zdrowia pod kątem Covid-19 (health information cards").

  Wszyscy podróżni przybywający do Zjednoczonej Republiki Tanzanii poddawani będą wzmożonej kontroli pod kątem Covid-19. Po przyjeździe do Tanzanii obowiązkowe będzie także wykonanie szybkiego testu (tzw. rapid test"), którego koszt wyniesie 25 USD.

  Dodatkowo wszystkie osoby przybywający do Tanzanii z krajów, w których pojawiają się nowe warianty Covid-19 oraz tacy, którzy podróżowali przez takie kraje w ciągu ostatnich 14 dni, będą musiały wykonać szybki test (rapid test) i poddać się 14-dniowej kwarantannie na własny koszt. Na chwilę obecną nie ma żadnej oficjalnej informacji, które kraje są tymi z nowymi wariantami. Nie mówi o tym ani strona rządowa Tanzanii, ani którakolwiek ambasada, a co z tym idzie - również i polskie MSZ.

  Informacja o 14-dniowej kwarantannie pojawiła się w afrykańskim portalu The East Afican:

  https://www.theeastafrican.co.ke/tea/news/east-africa/covid-19-tanzania-announces-14-day-mandatory-quarantine-for-travellers-3386916.

  Dodatkowo te obostrzenia potwierdziła Ambasada RP w Tanzanii na swoim Twitterze:

  • https://twitter.com/PLinTanzania/status/1389254373545549828

  Oraz na swojej oficjalnej stronie w komunikacie:

  • https://www.gov.pl/web/tanzania/uwaga-podrozni-nowe-wymogi-dot-okazania-wynikow-testu-na-covid-19-oraz-kwarantanny-przy-wjezdzie-do-zjednoczonej-republiki-tanzanii. Brak konkretnych informacji, co do listy krajów, pozostawia pewną uznaniowość władz Tanzanii, co do tej listy.

  Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki oraz https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania

  Aktualizacja z 4.05.2021

  Zgodnie z nowymi wymogami kraju Tanzania, wszyscy pasażerowie zobowiązani są do okazania - po przylocie na miejsce - zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Czas między pobraniem próbki, a przybyciem do Tanzanii, nie może przekroczyć 72 godzin.

  Ponadto każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Jest on dostępny pod adresem: https://afyamsafiri.moh.go.tz/ . Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

  Dodatkowo, przy wjeździe do Tanzanii podróżni będą zobowiązani wypełnić karty informacyjne dot. ich stanu zdrowia pod kątem Covid-19 (health information cards").

  Poróżni przybywający z krajów o wysokiej liczbie zachorowań oraz spędzający więcej niż 72 godziny w tranzycie, będą musieli poddać się na miejscu dodatkowemu szybkiemu testowi tzw. rapid test. Koszt ok 25 usd.

  Dodatkowo wszystkie osoby przybywający do Tanzanii z krajów, w których pojawiają się nowe warianty Covid-19 oraz tacy, którzy podróżowali przez takie kraje w ciągu ostatnich 14 dni, będą musiały wykonać szybki test (rapid test) i poddać się 14-dniowej kwarantannie na własny koszt. Na chwilę obecną nie ma żadnej oficjalnej informacji, które kraje są tymi z nowymi wariantami. Nie mówi o tym ani strona rządowa Tanzanii, ani którakolwiek ambasada, a co z tym idzie - również i polskie MSZ.

  Informacja o 14-dniowej kwarantannie pojawiła się w afrykańskim portalu The East Afican:

  https://www.theeastafrican.co.ke/tea/news/east-africa/covid-19-tanzania-announces-14-day-mandatory-quarantine-for-travellers-3386916.

  Dodatkowo te obostrzenia potwierdziła Ambasada RP w Tanzanii na swoim Twitterze:

  • https://twitter.com/PLinTanzania/status/1389254373545549828

  Oraz na swojej oficjalnej stronie w komunikacie:

  • https://www.gov.pl/web/tanzania/uwaga-podrozni-nowe-wymogi-dot-okazania-wynikow-testu-na-covid-19-oraz-kwarantanny-przy-wjezdzie-do-zjednoczonej-republiki-tanzanii. Brak konkretnych informacji, co do listy krajów, pozostawia pewną uznaniowość władz Tanzanii, co do tej listy

  Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki

  Aktualizacja z 8.04.2021

  Zgodnie z wymogami kraju Tanzania, pasażerowie podróżujący na/z Zanzibaru nie muszą poddawać się testom na COVID o ile nie wymaga tego linia lotnicza lub kraj docelowy.

  Poniżej podsumowanie warunków wjazdowych w zależności od linii lotniczej.

  Lot Z Polski Na Zanzibar

  - Qatar Airways

  Linia nie wymaga posiadania negatywnego testu na COVID-19.

  - Emirates i flydubai

  Pasażerowie muszą okazać ujemny wynik testu PCR na obecność COVID-19 uzyskany w ciągu 72 godzin przed wylotem, a także muszą spełniać wszelkie wymogi obowiązujące w kraju docelowym.

  Zaświadczenie musi dotyczyć testu przeprowadzanego metodą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Zaświadczenia dotyczące innych testów, w tym testu metodą przeciwciał oraz zestawów do wykonania w domu, nie są akceptowane w Dubaju. Aby się odprawić, podróżni muszą mieć ze sobą oficjalne, wydrukowane zaświadczenie w języku angielskim lub arabskim - wiadomości SMS i elektroniczne dokumenty nie są akceptowane. Zaświadczenia w innych językach są akceptowane, jeśli mogą być zatwierdzone w porcie wylotu.

  Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą przechodzić tego testu.

  https://www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

  https://www.flydubai.com/en/plan/covid-19/travelling-during-covid-19#transit

  • Turkish Airlines

  Pasażerowie przesiadający się w Stambule nie muszą posiadać negatywnego testu PCR, nie mogą jednak opuszczać strefy tranzytowej lotniska.

  https://www.turkishairlines.com/en-pl/announcements/coronavirus-outbreak/what-you-should-know-during-the-pandemic/

  Lot Powrotny Z Zanzibaru Do Polski

  - Qatar Airways

  Linia nie wymaga posiadania negatywnego testu na COVID.

  - Emirates i flydubai

  Pasażerowie muszą okazać ujemny wynik testu PCR na obecność COVID-19 uzyskany w ciągu 72 godzin przed wylotem, a także muszą spełniać wszelkie wymogi obowiązujące w kraju docelowym.

  Zaświadczenie musi dotyczyć testu przeprowadzanego metodą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Zaświadczenia dotyczące innych testów, w tym testu metodą przeciwciał oraz zestawów do wykonania w domu, nie są akceptowane w Dubaju. Aby się odprawić, podróżni muszą mieć ze sobą oficjalne, wydrukowane zaświadczenie w języku angielskim lub arabskim - wiadomości SMS i elektroniczne dokumenty nie są akceptowane. Zaświadczenia w innych językach są akceptowane, jeśli mogą być zatwierdzone w porcie wylotu.

  Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą przechodzić tego testu.

  https://www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

  https://www.flydubai.com/en/plan/covid-19/travelling-during-covid-19#transit

  • Turkish Airlines

  Pasażerowie przesiadający się w Stambule nie muszą posiadać negatywnego testu PCR, nie mogą jednak opuszczać strefy tranzytowej lotniska.

  https://www.turkishairlines.com/en-pl/announcements/coronavirus-outbreak/what-you-should-know-during-the-pandemic/

  Kwarantanna po powrocie do Polski

  Wszyscy wracający do kraju samolotem kierowani będą na 10 dniową kwarantannę, którą w przypadku przylatujących ze strefy Non Schengen (czyli z Tanzanii, Kataru, Dubaju, Turcji) uchyli wyłącznie negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w Polsce. Pasażerowie przylatujący z krajów Non-SchengenNegatywny wynik testu wykonany przed przekroczeniem granicy nie zwalnia z kwarantanny. Oznacza to, że testy wykonane w krajach Non-Schengen nie będą uznawane. Kwarantannę skrócić może wyłącznie negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa wykonany po przylocie do Polski w ciągu 48 godzin i wysłany do systemu teleinformatycznego.

  Na wielu lotniskach są już punkty robienia testów. Zachęcamy do sprawdzenia takiej możliwości na stronie lotniska. Osoby zwolnione z kwarantannyObowiązkowa kwarantanna po przylocie do Polski z krajów strefy Schengen i Non-Schengen nie dotyczy osób, które:-Przyjęły dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dopuszczonej przez Unię Europejską i dysponują zaświadczeniem o wykonaniu szczepienia ochronnego-Są ozdrowieńcami, czyli osobami, które w ciągu ostatnich 6miesięcy były poddane izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem.

  Lista laboratoriów na Zanzibarze, gdzie można wykonać test PCR (lista jest poglądowa i może się zmienić).

  • Mnazi Mmoja Hospital (Kaunda Rd, Stone Town)

  • Tasakhtaa Global Hospital (Victoria St, Stone Town) - od 7:30 do 11:00; codziennie oprócz niedziel

  • Public Health Emergency Operations Center (EOC (na terenie Lumumba Secondary School, Malawi Rd, Lumumba, Stone Town)

  • Migombani Hospital (Stone Town) - od 8:00 do 17:30; codziennie

  Wyniki są dostępne do 3, 4 dni od pobrania próbki. Zalecamy posiadanie karty kredytowej i gotówki.

  Koszt testu waha się od ok 80 usd do ok 120 usd (w zależności od placówki).

  Koszt testu oraz transportu do/z miejsca pobrań ponosi klient.

  Oficjalne, państwowe wymogi wjazdowe do Tanzanii (stan na 5.08.2020)

  1. Wszyscy podróżni przybywający lub wyjeżdżający do/z Zjednoczonej Republiki Tanzanii będą poddawani wzmocnionej kontroli zdrowotnej w kierunku zakażenia COVID-19. Nie będzie 14 dni obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe.

  2. Wszyscy podróżujący, których kraje lub linie lotnicze wymagają, aby przeszły testy na COVID-19 i uzyskały wynik negatywny, jako warunek podróży, będą zobowiązani do przedstawienia takiego zaświadczenia po przyjeździe. Podróżni z innych krajów z objawami i oznakami związanymi z tym na zakażenie COVID-19, zostaną poddani wzmocnionym badaniom przesiewowym i mogą być testowani pod kątem RT-PCR.

  3. Podczas pobytu w kraju wszyscy podróżujący z zagranicy powinni stosować środki zapobiegania zakażeniom i ich kontroli, takich jak częste mycie rąk, noszenie masek i zachowywanie odpowiedniego dystansu fizycznego;

  5. Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia zgodnie z prawdą formularza nadzoru podróżnego (Traveler's Surveillance Form) dostępnego na pokładzie lub w każdym innym środku transportu i przekazanie go do odpowiedniej osoby po przyjeździe.

  https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Poniedziałek, 02.08.2021
  17:40
  08:40
  WAWWarszawa - Chopin
  ZNZZanzibar

  Powrót

  Poniedziałek, 09.08.2021
  16:30
  06:20
  ZNZZanzibar
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie dodane przez

  10
  Sandra Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Bardzo dobry hotel. Pokoje bardzo wygodne. Najmocniejszym punktem jest zdecydowanie czystość, zarówno pokoi jak i terenów wokół - restauracje, basen czy tereny przy plaży. Codziennie sprzątane pokoje, basen i chodniki. Nie ma również problemu z jakimiś insektami czy robaczkami. Duży wybor jedzenia, każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku wersji HB minusem była dosyć duża przerwa między śniadaniem (7-10) a kolacją (19.30-21), jednak za 6$-7$ można w hotelowej restauracji kupić załkiem niezłą pizze czy burger. Ogólne wrażenie bardzo dobre, hotel do polecenia. Wielkim plusem jest również niezwykle miła obsługa zawsze gotowa żeby pomóc i odpowiedzieć na pytania.
  ZaletyCzystość Duży wybór jedzenia Mila obsługa Komfort na plazy/basenie/w pokojach
  WadyPrzerwa między śniadaniem a kolacją (w wersji AI jest obiad, który rozwiązuje problem)

  8.2
  Waldi
  Pobyt - Marzec 2019Para
  Pobyt bardzo udany.Hotel bardzo dobry ,jedzenie znakomite i urozmaicone.Owoce i desery pyszne. W opcji HB woda i soki także do kolacji gratis.Obsługa bardo miła przyjazna i uśmiechnięta.Wycieczki kupowaliśmy od miejscowego,który oferował je na plaży -Hamadi pseud.Kowalski. Ma przewodników mówiących po polsku!(Ali).Ceny o połowe niższe niż z biura podróży,a wrażenia niezapomniane. Z czystym sumieniem polecam. Ocean niesamowicie ciepły,chociaż po odpływie widok nieurzekający.Jedynym mankamentem na terenie hotelu są wszechobecne mrówki-faraonki ,także w pokojach niestety. Można zabrać z PL cukierki,długopisy,ciuszki dziecięce itp. miejscowa ludność żyje bardzo biednie i można im ofiarować co nie co.
  Zaletyświetne jedzenie bardzo miła i uprzejma obsługa bogata i pielęgnowana roślinność wystarczająca ilość parasoli i leżaków
  Wadywszechobecne mrówki-także w pokojach

  7.2
  Barbara Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2019Grupa przyjaciół
  Hotel godny polecenia dla osób lubiących spokój. Minusem są śniadania, przez 10 dni jednakowe, bez wyboru wędlin, sera, pieczywa. Dla osób które nie jedzą śniadań na słodko to może być problem.
  ZaletyPołożenie, piękny ogród, bardzo miła obsluga
  WadyObowiązek noszenia kart magnetycznych i pokazywanie ich przy zamówieniu czegokolwiek pomimo naszenia opaski hotelowej. Czułam się jak w pracy chodząc z tą smyczą.

  2.1
  Aneta
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  Wskazówka dla wyjeżdzających- zmiana destynacji lub przynajmniej hotelu.
  ZaletyBrak
  WadyBrak wyposażenia w pokojach i możliwości rozpakowania walizki, brudne i zaniedbane baseny, niebywały smród od oceanu, odpływy trwają do godz 14 wiec możliwości kąpieli ograniczone. Pyszny kurczak na obiad wraz z piórami. Rozrywkę tu może zacząć i wyłącznie skończyć w barze jeśli ktoś preferuje tego typu zabawę...

  8.2
  Grzegorz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2018Para
  Byłem w grudniu 2018. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu .Hotel bardzo fajny ,jedzenie każdy coś dla siebie znajdzie,pokoje czyste nie jechałem żeby się objadać tylko skorzystać z pięknego klimatu oraz krajobrazu . Byłem kolejny raz a żeby zasmakować klimatu Afryki czułem się tam bardzo dobrze ,bardzo mili tubylcy. Wrócę tam kolejny raz .Pozdrawiam Grzegorz
  Zaletyfajne domki i taras
  Wadyczasami mogli by posprzątać plażę

  Mapa

  Rezerwat przyrody Jozani Forest 16 km w linii prostej od hotelu
  Zanzibar to przede wszystkim egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Wszystkie je poznamy w rezerwacie przyrody Jozani Forest (największym leśnym obszarze na Zanzibarze). Czekają tu na nas wyjątkowe gatunki ptaków, monstrualne baobaby i fikusy. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpę Red Colobus (żyjącą wyłącznie na Zanzibarze).

  Zobacz więcej

  Zanzibar Butterfly Centre 20 km w linii prostej od hotelu
  Niedaleko Parku Jozani Forest znajduje się bardzo wyjątkowe miejsce na zanzibarskiej mapie - to Zanzibar Butterfly Centre, w którym spotkamy prawie 50 wyjątkowych gatunków motyli. Możliwość spotkania ich wszystkich z bardzo bliska będzie niezapomnianym doświadczeniem (szczególnie dla najmłodszych). Motylarium to jednocześnie ogromna hodowla prowadzona przez lokalnych farmerów i bardzo ważny element lokalnej gospodarki.

  Zobacz więcej

  Zanzibarskie zoo 22 km w linii prostej od hotelu
  Będąc na Zanzibarze koniecznie odwiedźmy zoo. Wycieczka będzie wspaniałą atrakcją dla najmłodszych - będą mogli dotknąć i pogłaskać zebrę i inne egzotyczne gatunki zwierząt, których nigdy nie zobaczą w żadnym innym miejscu na świecie. Bardzo lubianą przez dzieci atrakcją zoo jest przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. Wizyta w zanzibarskim zoo to nie tylko zabawa - przede wszystkim to wyjątkowa lekcja przyrody przeprowadzona w atrakcyjny i bardzo lubiany przez dzieci sposób (przez zabawę do nauki), która na długo zapadnie w pamięci.

  Zobacz więcej

  Stone Town 27 km w linii prostej od hotelu
  Stone Town to najstarsza dzielnica Zanzibaru, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej uliczkach zetkniemy się z mieszanką kultury arabskiej, afrykańskiej i indyjskiej. Koniecznie zwiedźmy: Pałac Cudów, Pałac Sułtana, dawny targ niewolników, stary fort oraz ruiny Pałacu Bargasha. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą do domu upominek z Zanzibaru to Stone Town jest idealnym miejscem na takie zakupy.

  Zobacz więcej

  Prison Island (Więzienna Wyspa) 29 km w linii prostej od hotelu
  Prison Island (Więzienna Wyspa) to bardzo popularna atrakcja Zanzibaru. Jak sama nazwa wskazuje na wyspie było niegdyś więzienie, obecnie pozostały już po nim tylko mury. Nie dlatego jednak tak tłumnie przybywają tu turyści. Największą atrakcją wyspy są zamieszkujące ją gigantyczne żółwie sprowadzone z Seszeli w XIX w. Niektóre z nich osiągają wagę 400 kg i dożywają wieku 250 lat.

  Zobacz więcej

  Pogoda

  29°C
  19°C
  25°C
  8

  Przed podróżą

  WYMAGANE DOKUMENTY
  Formularz online na 24 godziny przed przylotem. Wygenerowany kod należy pokazać władzom na lotnisku w Tanzanii zobacz więcej.

  ZASZCZEPIENI
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  OZDROWIEŃCY
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  DZIECI
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: nie jest wymagany dla dzieci do 5 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

  POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.
  Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotniskach w Dar es Salaam i Kilimandżaro). Oprócz wniosku wizowego należy dołączyć jedno zdjęcie paszportowe oraz okazać bilet powrotny. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej ważnej przez 90 dni to 50 USD, wizy dwukrotnej 70 USD, przy czym dwukrotny pobyt nie może przekroczyć w sumie 90 dni.

  Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.

  Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.
  Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.