Najlepsze pod słońcem
Wakacje.pl / Wczasy / Rejsy / Morze Bałtyckie / Zenith - Bałtyckie Stolice

Zenith - Bałtyckie Stolice

Rejsy / Morze Bałtyckie
Zenith - Bałtyckie Stolice:
1/19
konsorcjum biur podróży
Dodaj do schowka

Nr WAK559632

2 947 zł
7 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK559632

Dzień 1

Helsinki --- 20.00

Dzień 2

St. Petersburg 10.00 ---

Dzień 3

St. Petersburg --- 18.00

Dzień 4

Tallinn 09.00 16.00

Dzień 5

Nynäshamn 09.00 20.00

Dzień 6

Na morzu --- ---

Dzień 7

Warnemünde * 08.00 22.00

Dzień 8

Malmö 08.00przy wypłynięciu 15 sierpnia zamiast do Warnemude statek przybija do Rostock

Helsinki

Helsinki, stolica Finlandii, znana jest jako córka Bałtyku. Jego centrum miejskie rośnie szybciej niż inne miasta w Europie i składa się z niskich budynków, dużych przestrzeni i wielu parków.

Petersburg

Dzięki rejsowi Pullmantur możesz odwiedzić najbardziej turystyczną stolicę, a zarazem drugie najważniejsze miasto w Rosji. Petersburg położony jest w delcie rzeki Newy i otoczony jest 42 wyspami. Ze względu na liczne przemiany polityczne, które nastąpiły, nazwa Sankt Petersburga była kilkakrotnie modyfikowana, znana również jako Piotrogród i Leningrad.

Do najważniejszych miejsc w Petersburgu należą Nievski Prospiekt, który jest główną aleją miasta, pałac Stroganov, luterański kościół św. Piotra lub Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, a także Mennica i Baluarte Trubetskoi, jedno z najbardziej złowrogich i tajemniczych więzień z czasów carskich.

Tallinn

Jeden z najważniejszych portów Morza Bałtyckiego - Tallinn, znany jest jako Klejnot Bałtyku. Stolica Estonii, która stała się portem handlowym łączącym Rosję z Europą Zachodnią, jest dziś ważną atrakcją turystyczną dzięki swojemu średniowiecznemu charakterowi i została uznana przez UNESCO za miasto światowego dziedzictwa.

Wśród różnych zabytków Tallina, które znajdziesz po zejściu ze statku Pullmantur, wyróżnia się siedziba Riigikogu, pod nazwą którego znany jest estoński parlament, pałac prezydencki i ministerstwa. Ponadto możesz również wejść na ulice Pikk i Lai, aby poczuć klimat Tallina.

Nynäshamn

Na południe od Sztokholmu znajduje się Nynäshamn, jeden z najważniejszych portów w Szwecji, przede wszystkim jeśli chodzi o żeglugę po Bałtyku. Ponadto bardzo blisko tego miasta znajduje się wyjątkowy Park Narodowy Tyresta, w którym można podziwiać piękne krajobrazy Szwecji i odkryć kilka przykładów gatunków, które tworzą szwedzką naturę. Oprócz zwiedzania różnych obszarów przyrodniczych polecamy także Muzeum Folkloru w Nynäshamn, które jest jednym z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych w całym mieście.

Warnemünde

Warnemünde, ważne miasto uzdrowiskowe, ma również rozległą piaszczystą plażę. Ten przystanek podczas podróży zapewni również możliwość odwiedzenia Rostocku i Schwerina. W pierwszym można sfotografować, wśród innych zabytków, jedną z najwyższych świątyń chrześcijańskich w Europie, kościół San Nicolás, aw drugim pałac Schwerin.

Malmö

Znane również jako Malmoe, znajduje się w prowincji Skane, będąc trzecim co do wielkości miastem w Szwecji i jest w jakiś sposób połączony z Kopenhagą dzięki imponującemu mostowi łukowemu Öresund. Pomimo wielkiej ekspansji, Malmö jest nadal małym przyjaznym miastem z wieloma atrakcjami kulturalnymi do wyboru. Nie można przegapić wielu znakomitych restauracji i zajazdów, a także wspaniałych kawiarni Malmö. Ponadto nie zabraknie miejsc na zakupy.

Statek zenith

Zenith jest jednym z najbardziej kultowych statków floty Grupy Pullmantur. Na 9 pokładach pasażerskich można znaleźć liczne udogodnienia takie jak kawiarnie, kafejkę internetową, dyskotekę, bibliotekę, odkryte baseny, jaccuzi, sklepy i butiki wolnocłowe oraz restauracje z widokiem na morze, w których będziesz mógł delektować się wspaniałymi kulinarnymi kreacjami stworzonymi przez pokładowych szefów kuchni.

Rok budowy

1992

Renowacja

2013

Długość (m)

208

Pokłady pasażerskie

9

Pasażerowie

1828

Załoga

62

Napięcie (v)

110/220

Kabiny pasażerskie

Statek posiada 720 kabin o różnej wielkości i standardzie. Większość kabin to kabiny wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) oraz zewnętrzne posiadające balkon.

Kabina zewnętrzna z prywatnym balkonem

Wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), dodatkowo rozkładaną sofę lub podwieszane łóżko, własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, minibar, suszarkę do włosów.

Kabina zewnętrzna (z oknem)

Wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), dodatkowo rozkładaną sofę lub podwieszane łóżko, własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, suszarkę do włosów.

Kabina wewnętrzna (bez okna)

Wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, suszarkę do włosów. Możliwość dodatkowego podwieszanego łóżka.

Restauracje i bary

Le Flamboyant Restaurant - elegancka, główna restauracja; najlepsze miejsce aby spróbować różnorodnych dań kuchni międzynarodowej.

Le Marche Gourmande Buffet- bufetowa restauracja w której można wybierać z szerokiej oferty dań, które zadowolą smak i preferencje każdego z gości.

Le Grill Restaurant- bufetowa restauracja na pokładzie serwująca również dania z grilla.

Cafe Moka- kawiarnia z wyśmienitą kawą, herbatą i przekąskami.

La Voile Bleue Bar- idealne miejsce aby cieszyć się miła konwersacją i spróbować wspaniałych koktajli.

Rendez Vous Bar- unikalna atmosfera, muzyka na żywo, wyborne drinki.

Casino Bar- miejsce w którym można odetchnąć po grze w Black Jacka.

Le James Piano Bar- doskonałe miejsce, aby cieszyć się kawą lub drinkiem, siedząc na wygodnych sofach.

Le Zephir Bar- szeroka oferta orzeźwiających drinków zarówno bezalkoholowych jak i alkoholowych, w tym intrygujących koktajli.

Cena obejmuje

7 noclegów na statku w kabinie w wybranej kategorii; serwis bagażowy i kabinowy; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, wyżywienie All inclusive podczas rejsu (dostęp do pełnego menu wyśmienitej kuchni przygotowanej z autentyczną hiszpańską esencją - 3 posiłki dziennie, soki, woda, kawa i herbata podczas posiłków, ekskluzywny wybór napojów, wybrane marki alkoholi lokalnych, wermutów, wódek oraz win (wybrane alkohole podawane w szklankach/kieliszkach lub z dystrybutorów), sprzęt sportowo-rekreacyjny, basen, udział we wszystkich imprezach na statku (przedstawienia, animacje, koncerty, kino, dyskoteki), ubezpieczenie KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os

Cena nie obejmuje

Biletu lotniczego Polska - Helsinki/Malmo - Polska, transferów, noclegu przed lub po rejsie, opłat i podatków portowych 230 EUR/os. (płatne w biurze przy dopłacie), opłaty serwisowej 77 EUR/os. (płatne w biurze przy dopłacie), 24h serwisu kabinowego, wycieczek fakultatywnych, korzystania z punktów usługowych na statku (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internet), wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cen zawiera"

Uwagi

1. Możliwość płatności zarówno w PLN, jak i EUR na konto do wpłat w EURO Trade & Travel Company.

2. Istnieje możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2 % wartości świadczeń

3. Istnieje możliwość dopłaty do kabiny 1-osobowej (na zapytanie)

4. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

5. Koszt 3 i 4 osoby w kabinie na zapytanie

6. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie

7. Ceny podane za osobę w kabinie 2 osobowej

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży EURO Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży EURO banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

10. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

11. Przy wypłynięciu 15 sierpnia 2020 zamiast do Warnemude statek przybija do Rostock

12. Przy podpisaniu umowy obowiązuje zaliczka 30% wartości świadczeń, dopłata do całości na 2miesiące przed rejsem

13. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Termin
Maj
9
Sobota
Zmień
Liczba dni
7
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
Zakwaterowanie
sob. 09.05.2020
Wykwaterowanie
sob. 16.05.2020
Zakwaterowanie2 osoby dorosłe
  • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

    wewnętrzna

    5 894 złza kabinę
  • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

    zewnetrzna

    7 942 złza kabinę
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
5 894Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki