Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRejsyZłote Szlaki Wschodniej Afryki

Złote Szlaki Wschodniej Afryki

Rejs

Last minute
Kod oferty: WAK549796

Dostępne kabiny

Kabina dwuosobowa

balkon
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

01.11.2020 Niedziela

Wykwaterowanie

18.11.2020 Środa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK549796Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Dzień 1

Johannesburg Przylot

Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela AmaWaterways, przejazd do hotelu Fairlawns.

Dzień 2

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Po sniadaniu przylot do Kasane w Botswanie. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię na statek "Królowa Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 3

Statek Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki z rzeki Chobe. Powrót na statek na lunch. Po południu spotkanie ze specjalistą-ekologiem, który podzieli się swoją wiedzą na temat Parku Narodowego Chobe i jego zwierząt. Później w ciągu dnia zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

Dzień 4

Statek Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5

Statek Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

WYOKRĘTOWANIE - WODOSPADY WIKTORII, ZIMBABWE.

Podczas śniadania obserwuj dziką przyrodę podczas rejsu po rzece Chobe. Następnie przejazd do Wodospadów Wiktorii. Ciesz się spokojnym popołudniem, a wieczorem dołącz do przyjęcia koktajlowego na pokładzie zabytkowego pociągu parowego.

(śniadanie)

Dzień 7

Wodospady Wiktorii

Spędź dzień zwiedzając Wodospady Wiktorii. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami.

(śniadanie)

Dzień 8

Johannesburg

Przelot do Johannesburga, transfer do hotelu Fairlawns Boutique.

Dzień 9

Johannesburg - Soweto

Wybierz się na fascynującą wycieczkę po Johannesburgu i Soweto. Spacer śladami Nelsona Mandeli, zwiedzanie domu Mandeli, a następnie lunch w miasteczku. Wieczorem zapraszamy na kolację złożoną z kilku dań.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 10

Johannesburg - Arusha

Transfer na lotnisko a następnie przelot do Arushy, gdzie spotkasz się z przedstawicielem Ama Waterways na lotnisku Kilimandżaro; nocleg w Arusha Coffee Lodge.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 11

Arusha - Park Narodowy Tarangire

Podróż do Parku Narodowego Tarangire, gdzie czeka Cię pełne przygód safari, następnie nocleg w Treetops Lodge.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 12

Park Narodowy Tarangire

Odkryj Tarangire z jego wszystkimi atrakcjami, w tym poranny spacer w buszu, popołudniowe safari i przejażdżka o zachodzie słońca. Jest to dom dla największej liczby gatunków ptaków lęgowych na świecie, wraz z tysiącami słoni, ogromnymi stadami bawołów, okazałymi oryksami i wysokim kudu.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 13

Park Manyara

Odwiedź wioskę Masajów, a następnie udaj się na przejażdżkę przez Park Narodowy Manyara, gdzie żyją lwy, żyrafy, gepardy, małpy, impale i pawiany. Zatrzymaj się na piknik w drodze do hotelu The Manor w Ngorongoro.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 14

Krater Ngorongoro

Udaj się na całodniową eksplorację do wzbudzającego podziw krateru Ngorongoro. Niegdyś będący gigantycznym wulkanem, krater jest największą na świecie nienaruszoną kalderą, oferującą unikalne środowisko praktycznie niezmienione od zarania dziejów. Licząca trzy miliony lat kaldera kryje przepiękny azyl dla dzikich zwierząt. Głęboko w kraterze około 25 000 dużych ssaków wędruje po równinach, jeziorach i lasach. Przerwa na piknik na dnie krateru, a następnie po dalszej eksploracji powrót do hotelu The Manor.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 15

Serengeti

Przelot do Serengeti, a po południu wybierz się na safari, by zobaczyć "Wielką Piątkę".

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 16

PARK NARODOWY SERENGETI, TANZANIA

Zbadaj rozległe Serengeti w otwartym samochodzie safari, najpierw rano, potem kolejny raz po obiedzie. Nie da się dokładnie określić, gdzie w tym czasie będzie zlokalizowane wielkie stado antylop Gnu. Istnieje kilka czynników, które mogą na to wpłynąć; jednak jeśli zaistnieje dobra szansa, że je zobaczymy, można to osiągnąć z Obozu Pioneer lub Obozu Migration.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 17

Serengeti - Arusha - Powrót

Rano weź udział w ostatnim safari; następnie transfer na lotnisko i powrót do Aruszy. Lunch będzie serwowany w ogrodach loży przed ostatecznym transferem na międzynarodowe lotnisko w Kilimandżaro lub przedłużeniem podróży o cztery noce w magicznej Rwandzie.

Uwaga! Proszę nie planować lotu powrotnego do godziny 18.00.

Cena zawiera

Johannesburg

Transfer z lotniska do hotelu w dniu przylotu, 1 noc w Fairlawns Boutique Hotel w apartamencie Grand Château, w tym śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu

ZAMBEZI QUEEN WILDLIFE & SAFARI CRUISE - Zakwaterowanie na 4 noce w apartamencie balkonowym; Powitalny koktajl i kolacja; Wszystkie posiłki wliczone w rejs z bezpłatnym winem, piwem i lokalnymi napojami alkoholowymi; Safari w parku narodowym Chobe; Ekskluzywny prywatny piknik w parku narodowym Chobe; Safari Łodzią nad brzegiem rzeki Chobe; Wizyta w afrykańskiej wiosce w celu nawiązania kulturowej interakcji ze społecznością; Specjalna afrykańska kolacja.

WODOSPADY WIKTORII - 2-dniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w podwyższonym standardzie, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; Koktajl o zachodzie słońca na pokładzie zabytkowego pociągu parowego do mostu Victoria Falls, a następnie kolacja; Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Wodospadów Wiktorii; Ekskluzywny rejs po rzece Zambezi po zachodzie słońca

JOHANNESBURG - 2 noce w Fairlawns Boutique Hotel w apartamencie Grand Château, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; Wycieczka do Johannesburga i Soweto z lunchem; Wieczorna prezentacja lokalnego eksperta, a następnie specjalna wielodaniowa kolacja, w tym południowoafrykańska wina.

TANZANIA SAFARI LODGES - 1 noc w Arusha Coffee Lodge; 2 noce w Tarangire Treetops; 2 noce w Manor w Ngorongoro; 2 noce w Serengeti Migration Camp lub Serengeti Pioneer Camp, oba luksusowe obozy namiotowe; Pokój dzienny w Arusha Coffee Lodge w ostatni dzień; Codzienne safari z udziałem nie więcej niż 6 gości na pojazd; Wszystkie posiłki, napoje i usługi pralnicze wliczone w cenę.

Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa-Johannesburg/Arusha - Warszawa, przelotów wewnątrz Afryki 2790 USD/os, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera", obligatoryjnej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny 13 zł/osoba.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00