Złote Szlaki Wschodniej Afryki
Rejsy / Rzeka - Kuando /

Złote Szlaki Wschodniej Afryki

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
według programu dojazd własny

Nr WAK549796

60 824 zł 17 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK549796

Dzień 1

Johannesburg Przylot

Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela AmaWaterways, przejazd do hotelu Fairlawns.

Dzień 2

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Przylot do Kasane w Botswanie z Kapsztadu lub Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię do "Królowej Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

Dzień 3

Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki rzeki Chobe. Potem wróć do Królowej Zambezi na lunch. Po południu spotkanie ze specjalistą-ekologiem, który podzieli się swoją wiedzą na temat Parku Narodowego Chobe i jego zwierząt. Później w ciągu dnia zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

Dzień 4

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

Dzień 5

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

Dzień 6

WYOKRĘTOWANIE - VICTORIA FALLS, ZIMBABWE.

Wczesnym rankiem weż udział w rzecznym safari na pokładzie dwupiętrowej barki, która pozwala na wpłynięcie do węższych kanałów Parku Narodowego Chobe po stronie Botswany. Ta wycieczka oferuje niezwykły punkt obserwacyjny do obserwacji hipopotamów i słoni w ich naturalnym środowisku. Późnym rankiem transfer do legendarnego Wodospadu Wiktorii, jednego z największych cudów natury na świecie. Spędź popołudnie zwiedzając miasteczko lub skorzystaj z którejś z wielu atrakcji oferowanych w hotelu. Wieczorem dołącz do cocktail party na pokładzie zabytkowego pociągu parowego nad zabytkowym mostem Victoria Falls.

Dzień 7

Victoria Falls

Lokalny przewodnik oprowadzi cię po inspirującym krajobrazie wodospadu Wiktorii. Dowiesz się o jego historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami. Kolacja będzie podana w hotelu.

Dzień 8

Johannesburg

Przelot do Johannesburga, a następnie nocleg w hotelu Fairlawns Boutique.

Dzień 9

Johannesburg - Soweto

Wybierz się na fascynującą wycieczkę po Johannesburgu i Soweto. Spacer śladami Nelsona Mandeli, zwiedzanie domu Mandeli, a następnie lunch w miasteczku. Wieczorem zapraszamy na kolację złożoną z kilku dań.

Dzień 10

Arusha

Transfer przez Nairobi do Arushy, gdzie spotkasz się z przedstawicielem Ama Waterways na lotnisku Kilimandżaro; nocleg w Arusha Coffee Lodge.

Dzień 11

ARUSHA - PARK NARODOWY TARANGIRE.

Podróż do Parku Narodowego Tarangire, gdzie czeka Cię pełne przygód safari, następnie nocleg w Treetops Lodge.

Dzień 12

Park Tarangire

Odkryj Tarangire z jego wszystkimi atrakcjami, w tym poranny spacer w buszu, popołudniowe safari i przejażdżka o zachodzie słońca. Jest to dom dla największej liczby gatunków ptaków lęgowych na świecie, wraz z tysiącami słoni, ogromnymi stadami bawołów, okazałymi oryksami i wysokim kudu.

Dzień 13

Park Manyara

Odwiedź wioskę Masajów, a następnie udaj się na przejażdżkę przez Park Narodowy Manyara, gdzie żyją lwy, żyrafy, gepardy, małpy, impale i pawiany. Zatrzymaj się na piknik w drodze do hotelu The Manor w Ngorongoro.

Dzień 14

Krater Ngorongoro

Udaj się na całodniową eksplorację do wzbudzającego podziw krateru Ngorongoro. Niegdyś będący gigantycznym wulkanem, krater jest największą na świecie nienaruszoną kalderą, oferującą unikalne środowisko praktycznie niezmienione od zarania dziejów. Licząca trzy miliony lat kaldera kryje przepiękny azyl dla dzikich zwierząt. Głęboko w kraterze około 25 000 dużych ssaków wędruje po równinach, jeziorach i lasach. Przerwa na piknik na dnie krateru, a następnie po dalszej eksploracji powrót do hotelu The Manor.

Dzień 15

Serengeti

Leć do Serengeti, a po południu wybierz się na safari, by zobaczyć "Wielką Piątkę".

Dzień 16

Serengeti

Zbadaj rozległe Serengeti w otwartym samochodzie safari, najpierw rano, potem kolejny raz po obiedzie. Nie da się dokładnie określić, gdzie w tym czasie będzie zlokalizowane wielkie stado antylop Gnu. Istnieje kilka czynników, które mogą na to wpłynąć; jednak jeśli zaistnieje dobra szansa, że je zobaczymy, można to osiągnąć z Obozu Pioneer lub Obozu Migration.

Dzień 17

Serengeti - Arusha - Powrót

Rano weź udział w ostatnim safari; następnie transfer na lotnisko i powrót do Aruszy. Lunch będzie serwowany w ogrodach loży przed ostatecznym transferem na międzynarodowe lotnisko w Kilimandżaro lub przedłużeniem podróży o cztery noce w magicznej Rwandzie.

Cena zawiera

3 noclegi Kapsztad, 4-noclegi statek Zambezi Queen, w luksusowej klimatyzowanej kabinie z balkonem, 2 noclegi Victoria Falls (Wodospad Wiktorii), Woda butelkowana uzupełniana codziennie, Spersonalizowane usługi wyszkolonego Cruise Managera podczas rejsu i Tour Directora podczas programów, Górny pokład z basenem, Główny salon z panoramicznym widokiem i barem, Wszystkie posiłki na pokładzie, w tym tradycyjny afrykański obiad, Kuchnia inspirowana kuchnią regionalną, Powitalny obiad, Bezpłatne wino, piwo i lokalne alkohole, Chobe National Park safari, Ekskluzywny prywatny piknik w Parku Narodowym Chobe, Prywatne safari łodzią wzdłuż brzegu rzeki Chobe, Wizyta w afrykańskiej wiosce na wyjątkową interakcję kulturową, 1 nocleg w Fairlawns Boutique Hotel, w tym śniadanie, Dwudniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w zmodernizowanym pokoju typu Stable Wing, w tym codzienne śniadanie, Koktajl na pokładzie pociągu parowego po kolacji, Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Victoria Falls, Ekskluzywny rejs Sundowner z poczęstunkiem, 2 noclegi w Fairlawns Boutique Hotel, w tym codzienne śniadanie, Specjalna kolacja i prezentacja, Soweto wycieczka z lokalnym lunchem, 1 nocleg w Arusha Coffee Lodge, 2 noclegi w Tarangire Treetops, 2 noclegi w The Manor w Ngorongoro, 2 noclegi w Serengeti Migration Camp lub Serengeti Pioneer Camp, Codzienne wyjazdy na safari, maksymalnie 6 osób na samochód, Pokój dzienny w Arusha, Wszystkie transfery na lotnisko, Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Johannesburg i Arusha - Warszawa, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", przelotów wewnątrz Afryki 2625 USD/os.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

Warunki uczestnictwa