Opinie o biurze Exim Tours

Exim Tours

Adrianna

Pobyt: Wrzesień 2020

Leciałam na Cypr z duszą na ramieniu, po przeczytaniu negatywnych opinii na tej stronie. Mam wrażenie, że 90% z nich wynika z gapiostwa i braku zaradności życiowej. Wszystkie warunki opisane są w umowie, których ludzie nie czytają. Wszelkie dokumenty potrzebne do wylotu dostałam na maila 2 dni przed wyjazdem. Po przylocie czekał przedstawiciel biura, który mówił po angielsku, ale nie wyobrażam sobie, żeby lecieć na wakacje za granicę i nie znać języka przynajmniej na podstawowym poziomie. Transfer z i na lotnisko odbył się punktualnie. W hotelu przyjęto nas przed rozpoczęciem doby hotelowej. Przed wyjazdem również otrzymaliśmy wszystkie potrzebne dokumenty, wydrukowane, bezpośrednio do pokoju. Jedyny minus to rezydent, który zjawił się trzeciego dnia pobytu. Poza tym wszystko zgodne z opisem. Dodatkowo chciałabym bardzo podziękować Panu Krystianowi i Jego Żonie z Bardzkiej we Wrocławiu, bez nich nie znaleźlibyśmy takich świetnych wakacji :)

Jacek

Pobyt: Sierpień 2020

Sprawna profesjonalna obsługa telefoniczna i mailowa. Uzyskałem natychmiastowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Dobrze działająca Strefa Klienta na portalu biura.

Bożena Ch

Pobyt: Wrzesień 2020

Ostatni raz pojechałam z tym biurem. Jak można w XXI wieku proponować wyjazd na wakacje bez wykupionego bagażu rejestrowanego. Nikt nie jeździ na wakacje z torebką, tylko z walizką. Co prawda lot był rejsowy nie czarterowy, Rozumiem, Covid, mniej ludzi wyjeżdża ale to właśnie o tych nielicznych można było bardziej zadbać. Za bagaż musiałyśmy dopłacić na lotnisku po 170,-zł od osoby, o czym dowiedziałyśmy się dopiero przy odprawie. Wykupienie bagażu na drogę powrotną zajęło nam cały dzień, bo nigdzie nie można się dodzwonić. Kontakt z rezydentką żaden, zero reakcji. Nawet na sms-a, że prosimy o pilny kontakt nikt nie zareagował. Wykupiłeś wyjazd, zapłaciłeś to o resztę martw się sam turysto. Jestem bardzo zniesmaczona takim traktowaniem klienta. A wystarczyło tylko przy opisie oferty wyjazdu wyraźnie zaznaczyć, że do ceny wycieczki należy doliczyć dopłatę za bagaże i nie byłoby niemiłego zaskoczenia na lotnisku. Tak niewiele a jednak przez to, że zabrakło tej informacji nie były to wymarzone wakacje. Nauczka na przyszłość!! Z przykrością, ale nie polecam tego biura !!!!.

Czarcilord

Pobyt: Październik 2020

29 Dni do wylotu i nie mogę zmienić daty wylotu do Hurghady o 2 tygodnie bo minął 30 dniowy termin darmowej zmiany. To są zwykłe mendy, żeby 1 dzień miał taki wpływ. I teraz muszę oddać 30% wyjazdu za free bo nie mogę lecieć w tym terminie... 1800 zł pójdzie się **

Zaradny

Pobyt: Wrzesień 2020

Dno. Nie będę powielał opisu dotyczących odwołań wycieczki z przyczyn COVID za które biuro życzy sobie 50% całości kwoty. Mam nadzieję że biuro splajtuje. A ja chętnie zgnoje to towarzystwo w sądzie.

Napi

Pobyt: Sierpień 2020

Porażka ..to mało powiedziane, Po przylocie do Burgas dowiedziałem się że będziemy mieszkać w innym hotelu - zero wyjaśnień - hotel miałem mieć 250m do plaży a był 1300m - codzienne spacerki. Rezydentka "umyła" ręce, wakacje.pl też (u nich kupowałem) a exim tours zero kontaktu, przeprosin - nic. Powołują się na "nieznaczne zmiany" niestety ceny hoteli różnią się znacząco. To była ostatnia wycieczka z nimi. Nie polecam a wręcz odradzam

Daria

Pobyt: Sierpień 2020

Dramat. Wakacje zaplanowane do 7.09. Nagle 4.09. Otrzymałam uwaga SMS że jutrzejszego dnia mamy transfer na lotnisko. Malo tego nowy lot zaplanowany zostal ldo Wiednia zamiast Katowic A Wiedniu podstawiony autokar do Katowic tam kierowca dowiózl nas do stacji benzynowej i radz sobie sam a do Pyrzowic 30km trzeba bylo opłacić na własną reke taksówkę. Zero informacji po powrocie dlaczego taki przebieg wydarzeń, przeprosiny nic. Oczywiście mój prawnik już tym się zajmuje. Nigdy więcej wycieczek z tym biurem.

Pobyt: Lipiec 2020

Biuro należy omijać szerokim łukiem. Nie wywiązuje się z warunków umowy. Miejsce w którym miałyśmy zakwaterowanie w hotelu (a byłyśmy na Teneryfie) mieściło się kilkanaście kilometrów od plaży, gdzie jedynie zapewniony w warunkach umowy bus hotelowy dowożący turystów do plaży zgodnie z umową zadecydował o tym, że ta wycieczkę wykupiłyśmy. Na miejscu okazało się jednak, że żadnego busa nie ma a dojazd do plaży w Playas de Las Americas jest z przesiadką. Zamiast wczasów miałyśmy więc obóz wędrowny. Te wycieczki zajmowały po 3 godziny dziennie w sumie plus wędrówki od przystanku do przystanku czy też hotelu. Na miejscu interweniowałyśmy, dzwoniłyśmy do biura podroży lub do wakacje.pl . W biurze Exim na początku po opisaniu problemu pracownik zasugerował możliwość zmiany hotelu, jednak spełzło to na niczym. Po powrocie złożyliśmy reklamacje jednak zostały one w całości odrzucone jednym zdaniem bez żadnego uzasadnienia. Biuro nie wywiązało się z warunków umowy i w ogóle nie poczuwa się do odpowiedzialności za to. Zaznaczyć trzeba też, że po przylocie nie było żadnego rezydenta i musiałyśmy same na własną rękę dojechać autobusem z lotniska do hotelu. Jednym słowem firma krzak. Ich warunki umowy nie mają żadnego znaczenia bo i tak się z nich nie wywiązują. Biuro należy omijać szerokim łukiem. Jeśli ktoś chce więcej szczegółów proszę o SMS pod numer 607787678.

Rafał

Pobyt: Wrzesień 2020

O tym że jadę z jakimkolwiek biurem podróży przekonałem się w momencie próby rezygnacji z wycieczki. Pani przetrzymała mnie dwa dni. By czas do imprezy skurczył się do 13 dni i opłata urosła do 3/4 kosztów wyjazdu. Koniec końców pojechałem. Wylot na własną rękę. W razie jakichkolwiek kłopot ( a o takie w czasach pandemii nie trudno) nie ma na kogo liczyć.. Przylot do Burgas I tu "opieka rezydenta cały czas na miejscu" nie istnieje. Po ładowaniu dostaliśmy od jakieś Bułgarki kartkę z telefonem do naszego rezydenta który kiedyś ma się pojawić w hotelu. Przywykliśmy do tego ze jesteśmy zdani na siebie . Pod koniec wyjazdy natknęliśmy się na naszą Panią rezydent. Pytam o rzeczy ważne jak o to o której autokar powrotny na lotnisko. Pani z wyraźnym grymasem fuknęła że wszystko jest w segregatorze po czym wyszła. Ręce mi opadły. Porażka

Kinga Rutowska

Pobyt: Sierpień 2020

Najgorszy touroperator z jakim miałam do czynienia w swoim życiu. Zostaliśmy najpierw wprowadzeni celowo w błąd, zaliczkowany Cypr Północny, który zamknął się dla turystów nie podlegał bez kosztowej anulacji, choć loty zostały wstrzymane a hotel się zamknął, w tym samym czasie za wysoką dopłatą zamienili nam wylot na Cypr Południowy, w momencie wpłacenia całej kwoty kontakt się urwał, nikt się z nami nie kontaktował, nie można było się do nikogo dodzwonić, na maile nie odpowiadano bądź odpowiedzi przychodziły z dużym opóźnieniem, wykupiony dodatkowy bagaż okazał się bagażem kabinowym, wszystkie kosmetyki i inne przedmioty, które nie mogły znaleźć się w bagażu kabinowym zostały wyrzucone przez obsługę celną na lotnisku w Polsce, musieliśmy wszystko odkupić na miejscu po przylocie na Cypr, ponownie nie mogliśmy zabrać z powrotem do Polski więc zostały w hotelu...Po przylocie na Cypr okazało się, że w umówionym miejscu nikt na nas nie czeka, dodatkowo po przylocie byliśmy wszyscy kolejny raz testowani, nie było nikogo , kto się nami powinien się nami zaopiekować, nie wiedzieliśmy co się dzieje. rezydent pojawił się raz na 14 dni jak sprzedawał wycieczki..Hotel nie był zgodny z opisem, opisywana plaża nie była 300m a 600 i to pod wielka górę. Na koniec transfer na lotnisko i kierowca przyjechał grubo po wyznaczonym czasie.Exim nie powinien istnieć. Są nastawieni wyłącznie na wyciągnięcie pieniędzy i absolutnie nie są zainteresowani klientem. NIE POLECAM !!!