Opinie o biurze Itaka

Itaka

Rafal Nawrocki

Jestem zawiedziony ze ITAKA oszczedzila na posilkach w samolocie przez 5,5h. Rok tremu lecialem ze SCANholiday NA gRAN cANARIE - posilek byl wliczony

Beata Orlińska

Arkadiusz Tabora

Andrzej Panter

Po raz pierwszy skorzystałem z usług Itaki.Hotel w Sharm był zgodny z ofertą biura.Jestem zadowolony z pobytu i jeśli chodzi o zakwaterowanie, obsługę, czystość oraz posiłki i wszystko inne za co odpowiada hotel, to nie mam zastrzeżeń.Ze strony samego biura nie wszystko było w porządku.Mieliśmy opłacony catering w samolocie w obie strony.Niestety wracaliśmy liniami, kóre takiej usługi nie świadczą (o czym chyba Itaka wie współpracując z tym przewoźnikiem).Itaka nie odpowiedziała na pismo w tej sprawie ani też nie zwróciła pieniędzy za usługę, która nie została wykonana.Druga sprawa, to wycieczki fakultatywne.Głównie nastawione na robienie iteresów przez przewodnika.Mało czasu na zwiedzanie, a najwięcej czasu było poświęcane na prezentację tego co ma do sprzedania przewodnik, zaprzyjaźnione sklepy i osoby świadczące usługi poza programem wycieczki.Gdy wyczerpały się możliwości wyciągnięcia od nas pieniędzy, to raptem okazało się, że na ostatni punkt wycieczki jest już za późno i trzeba wracać do hotelu.Druga wycieczka była udana, ale niestety kierowca zasnął za kierownicą w drodze powrotnej.Na szczęście w porę to zauważono i nikomu nic się nie stało.Oczywiście przewodnik również spał!Następne wycieczki kupowaliśmy w jednym z miejscowych biur podróży i były rewelacyjne, tańsze i też z przewodnikiem mówiącym po polsku.Największym wstydem dla Itaki są chyba rezydenci!Mieliśmy wątpliwą przyjemność poznać Barbarę.Osoba arogancka, wręcz bezczelna!Na jakiekolwiek uprzejme prośby czy zwykłe pytania reaguje w bardzo napastliwy sposób.Nie jest to tylko moje zdanie, bo wszyscy mieliśmy jej serdecznie dosyć.Po wykwaterowaniu (o godzinie 12:00) zupełnie nas ignorowała pomimo tego, że wylot wielokrotnie przesuwany był w końcu o 7:30 dnia następnego.Na wszelkie prośby by przyjechała do hotelu - reagowała bardzo napastliwie, tłumacząc że nie ma czasu.Potrafiła tylko w środku nocy przysłać jakiegoś swojego miejscowego przyjaciela, który usiłował poinformować nas po polsku, że wylot jest znowu opóźniony.Chyba nawet nie zdążyła nauczyć go tych kilku słów po polsku, bo musiał kilka razy powtarzać zanim udało nam się wydedukować z tego co mówił, że chodzi o kolejne opóźnienie lotu.Itaka po prostu olewa swoich klientów pod koniec ich pobytu."Zapłaciliście, pobyt się skończył więc mamy was gdzieś".Nawet telefony do centrali Itaki w Polsce niczego nie zmieniły.Obiecano tylko zadzwonić do rezydentki i na tym koniec.Korzystałem już z usług wielu biur podróży, ale Itaka jest pierwszym, które jawnie olewa swoich klientów. [moderacja:n]

Wojciech Świerkot

jola kropiwnicka

Wiele razy korzystałam z uług Itaki,zawsze byłam zadowolona,teraz rowniez.Panie rezydentki kompetentne i bardzo się starają.Podobała mi sie wycieczka do Aspendos i organizacja wycieczki.Na pewno bede korzystac z uslug biura Itaka w przyszlosci.