Opinie o biurze Itaka

• Republika Południowej Afryki 2 posiłki
  • ARUBA Wyżywienie zgodnie z programem
Zobacz wszystkie oferty Itaka

Mick

Najgorsze biuro podróży, nie polecam nikomu. Zależy im tylko na kasie, a klient nie interesuje ich wcale. Fatalne warunki, zero kontaktu i zero pomocy. Jakiś horror. Nigdy więcej!!

Podróżny

Odradzam zakup WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH w ITACE! Podczas pobytu w hotelu na Sycylii, wykupiliśmy u rezydentki Itaki wycieczkę fakultatywną Rejs na Wyspy Liparyjskie dla 4 osób w tym małych dzieci 1 rok i 3 lata. Wyboru dokonaliśmy po szczegółowym dopytaniu rezydentki (przy obecności innych turystów, którzy słyszeli nasze wyraźne pytania i odpowiedzi rezydentki) o czas trwania rejsu w jedną stronę oraz czy ta wycieczka w ogóle jest przeznaczona dla małych dzieci. Zapewniła nas, że takie małe dzieci wypływają w ten rejs, trwa o max 1,5 godz. w jedną stronę. Ok zdecydowaliśmy się. Rezydentka wystawiła rachunek, zapłaciliśmy ponad 800 zł i po prostu nas okłamała. Okazało się , że w trakcie rejsu zawijaliśmy do portu Capo d?Dorlando aby zabrać a w drodze powrotnej wysadzić innych turystów. W związku z tym rejs na wyspy trwał 2 godz. 45 min. a z powrotem ponad 3 godz. Gdyby poinformowano nas o rzeczywistym czasie rejsów, nie zdecydowalibyśmy się na zakup tej wycieczki fakultatywnej. Zafundowaliśmy sobie całodzienną gehennę z wymiotującymi dziećmi i ogólnym przemęczeniem (powrót do hotelu po 21). Chęć rezydentki dokonania jak największej sprzedaży (przedstawicielki Itaki) oraz zysku, przeważyła nad uczciwością i zdrowym rozsądkiem. Po powrocie do kraju rekalamowaliśmy wykupioną za pośrednictwem rezydentki wycieczkę falultatywną, której biuro nie uznało. Itaka stwierdziła, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wycieczki fakultatywne a rezydent jedynie POMAGA klientom w ich zakupie. Po czym tłumaczyli, że powodem długiego rejsu miała być rzekoma awaria jednego z silników statku, o czym nikt w ogóle nie wspominał podczas rejsu. Proste- proste. Przestrzegam zatem przed zakupem wycieczek fakultatywnych, szczególnie gdy biorą w nich udział małe dzieci. ITAKA wystawiła rachunek, skasowała pieniądze i umyła ręce.

Hotel Orangea położony przy ujściu rzeki. Sam teren bardzo ładny i zadbany. Jedzenie w porządku. Podczas drugiego dnia wyjazdu zostaliśmy z żoną okradzeni przez sprzątaczkę. Wartość skradzionego sprzętu i perfumy nie była wcale dla nas najważniejsza, bo nie była też duża. Natomiast oburzające jest zachowanie rezydentów Itaki. 3 razy upominałem się u rezydentki, podając informacje nawet na temat sprzątaczki, bo dobrze wiedzieliśmy, która to zrobiła (później już u nas nie sprzątała). Przy trzeciej rozmowie rezydentka powiedziała, że przekaże info rezydentowi, bo on tu dłużej działa i że ona jest 3 tyg. i jeszcze się nie spotkała z kradzieżą. Udałem się więc na rozmowę z rezydentem. Oznajmił mi, że zgłosił sprawę do menadżera hotelu. Na tym sprawa się skończyła. Dodam tylko, że ostatnia rozmowa była już 4 dni po kradzieży. Pomoc rezydentów porażająca. Zamietli sprawę pod dywan. Madagaskar 3 świat rozumiemy biedę ale w naszym bungalowie mieliśmy jeszcze kamerkę GoPro i laptopa, co wiązało się z chowaniem wszystkiego w rozmaity sposób, bo pewności do końca wyjazdu nie było czy wszystko w pokoju jest. Dlatego też ocena rezydentów pozostawia wiele do życzenia i przede wszystkim to, że zapomnieli iż są dla gości tam a nie dla lokalsów.

Niezadowolony

Najgorsze biuro . Nigdy więcej. Zawsze najgorszy pokój, ostatnio musieliśmy zmieniać. Lot jak zwykle opóźniony. Nie polecam i nigdy już nie skorzystam.

Emilia Binek

Super opieka, rzetelne informacje, wszystko punktualnie i zgodnie z opisem a nawet lepsze. Hotel 5* w pełni zasługuje na nie. Cudowna i pomocna obsługa hotelowa i przepyszne jedzenie.

Radek

Brak aktualizacji ofert na stronie - stare zdjęcia. Opisy ofert mają sie nijak do rzeczywistości. Bardzo duzo rzeczy przekłamanych. Rezydenci bardzo stronniczy. Brak szacunku do klienta.

Alicka

Super oferty last minute (tylko na takie polujemy) dzięki którym naprawdę można zobaczyć kawał świata! W biurach stacjonarnych obsługa jest zawsze pomocna i po wskazaniu preferencji świetnie potrafią wskazać rożne alternatywy, które możemy wybrać tak, żeby spełniły nasze oczekiwania- widać, że świetnie znają się na rzeczy i potrafią odpowiadać na to czego klient potrzebuje.

neo

Fatalna firma, a w zasadzie coraz gorzej, na dwa miesiące przed wylotem zmienili nam lotnisko wylotu, (powrotu bez zmian co rodzi problemy logistyczne) a na dwa tygodnie przesunęli nam datę powrotu, co wiązlo się z kilkunastogodzinnym koczowaniem na recepcji hotelu bez jedzenia, nie mówiąc o konieczności zmiany urlopu. Pani w biurze powiedział, że to normalne i jak się nam niepodobna to możemy zrezygnować ,co tez zrobiliśmy.

neo

Gosia

Tragedia. W momencie uiszczenia opłaty przestajesz się liczyć dla szanownego Biura Podróży. Przyjazd do hotelu przed 5:00 rano, oczekiwanie na pokój do 14:00 na sofie przy wejściu do hotelu, niczym menel. Powrót? Wymeldowanie o 10:00 rano i znowu bez dostępu do niczego aż do godziny 23:00. Gratuluję Itako za wymarzoną podróż poślubną. Przy 35°C upale naprawdę byłoby miło wziąć prysznic i trochę odpocząć po męczącym locie, a nie gnić na sofie i tracić cenny urlop. Dziękuję Wam, pieniądze już pal licho, ale straconego czasu już mi nikt nie zwróci...