Opinie o biurze Itaka

Itaka

Nickname

Słuchajcie lubię czasem poczytać te wypociny co paxy piszą, ale kilka ostatnich to już jakaś totalna porażka dlatego się wtrące do tematu.. Autor wpisu Xxx sie żali na forum że się biedak nie wyspal i w takim razie biuro go zrobiło niewiadomo w co xdd.. 'ostrzega' turystów iż trzeba czekać na pokoje do godz 14.00 :) - kolego, to przecież międzynarodowa norma, o których tylko jaskiniowcy nie wiedzą. Tak samo z wykwaterowaniem.. Kupił sobie Janusz Wakacje w Bułgarii, Boże.. Szczerze, ale mi naprawdę CB i Twoja ogólna niewiedze żal. Z Kolei 'Krzysztof' punktujacy biuro na 2 w skali na 10 zdobył się na szyderczy komentarz w stronę kapitana statku powietrznego, iż nie ma wystarczających umiejętności podczas lądowania (!) I ogólnie żali się na hotel, który... Przecież sam sobie chłopina wybrał buhaha. Przecież to są czyste żarty! Na szczęście na końcu obiecał iż już nie pojedzie z żadnym biurem i głęboko w to wierzę że nie będzie więcej wstydu Polakom zagranicą robił.. Kolejna artystka L. Szl... (w jej ocenie 2,5/10pkt) marudzi na forum (choć podejrzewam że w życiu na codzień też xd) że nikogo z przedstawicieli B. Podróży nie było do pomocy (zapewne nikt nie obiecywał), 'łatwo było się pomylić, bo tego dnia do Barcelony były - uwaga - aż 2 samoloty'.. No to chyba kobitko ty, masz potwierdzenie rezerwacji, gdzie jest zapisane jak krowie na rowie, nr rejsu i nazwa linii lotniczych.. Myślę, że gdyby taka łamigłówke podarować jakiemuś III klasiscie, to by sobie z palcem w dowolnej części ciała, poradził. Ot, takie moje skromne zdanie, mademoiselle! Tu mogę zapytać, jak jesteś na dworcu w Krakowie i jedziesz do Warszawy, to gdzie szukasz i u kogo pomocy? Przecież połączeń jest od groma, express, zwykły, z kuszetkami. Jak Ty się uchowalas w tym wielkim świecie? Tu pojawiają się faktycznie jakieś merytoryczne zastrzeżenia do organizacji wakacji chociaż

xxx

Opinia dotyczy hotelu KOTVA , mój komentarz jak nizej: Przeczytajcie sobie proszę mój wpis, nim polecicie na wycieczkę do tego hotelu (z tym biurem podróży). Wycieczka zakupiona w ofercie last minute , aczkolwiek wylot był 5 dni później niż zakup , wiec trochę jeszcze czasu na przygotowanie było. Wycieczka kupiona na 8 dni od 25/06 do 03/07 z opcją All Inclusive. I teraz każdy sobie pomyśli że wszystko OK , ale już tłumaczę. Doba hotelowa jest liczona od godziny 14:00 do godziny 12:00 kolejnego dnia. I wszystko fajnie , tylko co z tego skoro z Polski jest wylot o godzinie 23:20 , a że jest przesunięcie czasu (+1 godzina) więc na miejscu (czyli dopiero na lotnisko w Burgas) samolot przylatuje o godzinie 3:00 , nim wyjechały bagaże dla wszystkich minęło 30 minut , kolejne 30 minut minęło w autobusie na podróż do hotelu , tam jeszcze kolejka po wydawanie kluczy. W pokoju (nie tylko ja ale również pozostali uczestnicy wycieczki) znaleźliśmy się o godzinie 4:37 dnia 26/06. Czyli 1 dzień macie z głowy , bo dopiero wylatujecie z Polski a doba jest już liczona(z tego All Inclusive tez pierwszego dnia nie skorzystacie). Mało tego - nim weźmiesz prysznic , rozpakujesz się i ubierzesz pościel , jest już po godzinie 5:00 , jasno się powoli zaczyna robić więc trzeba iść spać. Co ciekawe śniadanie jest od godziny 7:30 do godziny 10:00 , wiec jeżeli ktoś lubi sobie pospać dłużej niż 4 godziny ,nie zje śniadania. Obiad jest od godziny 12:00 do 14:00 , więc też się zbytnio nie wyśpi żeby zjeść. Jeżeli ktoś pracował kiedyś na nocce , to chyba zdaje sobie z tego sprawę jak wygląda kolejny dzień. Więc tutaj jest to samo. To teraz kilka słów o powrocie. Ostatnia doba hotelowa kończy sie dnia 02/07 - do godziny 12:00 trzeba zdać klucze od pokoju. Wylot samolotu z lotniska jest dnia kolejnego , a wiec 03/07 o godzinie 4:30. Wyjazd autobusem spod hoteluw strone lotniska jest o godzinie 1:40 . Można łatwo policzyć że bez dostępu do pokoju jesteście prawie 14 godzin. Ostatnim posiłkiem jest obiad dzień przed wylotem, chyba że macie trochę szczęścia i nie obetną Wam opasek "All Inclusive" przy oddawaniu kluczy z pokoju , to uda wam sie jeszcze zjeść kolacje - jeżeli wam obetną to już nie zjecie. Istnieje jeszcze możliwość przedłużenia pokoju do godziny 17.00 w cenie 70 lev (około 150 zł) lub do godziny 21.00 w cenie 130 lev ( około 300 zł). Jeżeli ktoś jest sprytniejszy to może sobie na booking.com wykupić u nich 1 nocleg dużo taniej , lub w hotelu obok. Jeżeli nie to przeczeka w recepcji jakieś 14 godzin na autobus bez dostępu do prysznica przy temperaturze odczuwalnej okolo 35 stopni . I tak z wycieczki 9 dniowej ( od 25/06 do 03/07) zrobiła wam się wycieczka 5 dniowa - nie liczymy 25/06 , 26/06 (cały dzien będziesz odsypiać noc) oraz 02/07 - do 12:00 trzeba opuścić pokój a wiec spakować się i 03/07 nad ranem masz wylot. Co do reszty hotelu , tak jak ocena. Jedzenie OK, plaża OK , obsługa OK.

ALINA

Pod koniec czerwca byliśmy z rocznym dzieckiem na wyspie Samos w Grecji. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Rezydenta Pani Ania przemiła osoba i bardzo kompetentna! Pięknie opowiadała o wyspie Samos. Bardzo duża wiedza. Dziękujemy również bardzo Paniom z biura podróży Itaka z Auchan w Bielsku - Białej bo to One poleciały Nam tą wyspę :)

Monika Dzikowska

Biuro bardzo porządne. Jednak w opisie oferty miał być plac zabaw dla dzieci a jak się okazało to nie ma nawet śladu po nim.

Właśnie wróciłem z Teneryfy i jesten szczęśliwy, że ten koszmar mam już za sobą. Pierwsza sprawa to lot ENTER AIR. Samolotem powożą chłopczyki - żaden z nich nie potrafi prawidłowo lądować. Dziewczynki też nie prezentują klasy prawdziwej Stewardessy, takie raczej panie z budki z kebabem.. Na miejscu trafiłem do Rezydentki ,która powiedziała ,skrzeczączym głosem jedno dłuuugie zdanie(bez kropek) jak Pani w przedszkolu, po czym przeszła do swojej najważniejszej czynności czyli sprzedaży wycieczek. Hotel to trzy budynki i różne rzeczy tylko w w jednym z trzech miejsc. A śniadanie to na miejscu,a lunch to po przeciwnej stronie ulicy a bar dla ALLINKLUSIV to do 19.00 to tu a potem już tylko tam, basen o godz. 18.00 zamknięty......bo tak. Pokój miałem , w którym nie działała klima,tzn. buczało i wiało ale chłodu tak na 10% max. Zgłaszałem raz- nic, zgłaszałem drugi raz-ktoś przyszedł włożył kartę serwisową do slotu elektrycznego i oznajmił ,że trzeba testować. Po trzech dniach takiego buczenie i nic pytam wreszcie i odpowiedź - To jest wszystko sprawne tylko działa trochę. Mówię że to tak samo jakby wypożyczyć auto w którym działa tylko jedynka , reszta nie jest aż taka potrzebna. To co chce pan zmienić pokój? Dziękuję jutro wyjężdżam. Grają leniwe bałwany na czas. Może się Gościowi odechce, może zapomni. Ale szczyt bezczelności usłyszałem na wycieczce na la Gmere. Wycieczka kosztuje 100 E/os. i na koniec przewodniczka zachęca do zostawiania napiwków ale nie takich miedziaków żeby sobie kieszeń wyczyścić bo to jest obraźliwe , tylko papierki mają być. Horror jakiś na każdym kroku. Myślę ,że lepiej bym wypoczął w Strzeszynku lub Kiekrzu , zal ściska. Jednym słowem dojrzałem już do tego aby na zawsze zrezygnować z usług biur podróży.

Anka

Spędziliśmy z rodziną ubiegłe wakacje z Itaką w Egipcie :) Dzieciaki były w niebo wzięte...wybraliśmy hotel z animacjami, więc miały zajęcie. Co do organizacji - nie mieliśmy żadnych problemów, wszytsko zgodne z ofertą. Może w tym roku też uda nam się upolować coś last minute. :)

L. Szlagowska

Koszmar... tak jednym słowem można opisać tą wycieczkę. I nie chodzi tu o południe Francji, lazurowe wybrzeże prezentuje się bardzo dobrze, widoki w Cannes,Nicei, Monako czy Marsylii zapadają w pamięć. Natomiast biuro podróży Itaka od początku miało klienta w głębokim poważaniu. Na lotnisku w Polsce nie było zadnego przedstawiciela biura, punkt Itaki był zamknięty, nie można było uzyskać od nikogo informacji na temat lotu, a łatwo było się pomylić (do Barcelony były dwa loty). Na miejscu okazało się, że rezydenci nie są zorientowani, jakim autobusem turyści mają udać się do hotelu. Następnie pilot, który wielokrotnie podkreślał był tylko pilotem, nie przewodnikiem, więc na temat zwiedzanych miejsc nie wiedział nic i nic nie mówił. Praca pilota również przerastała jego możliwości, nie było jasnych ustaleń, co do miejsca zbiórki itd. panował ogólny chaos i niezrozumienie. Autokar klimatyzowany, ale bez toalety, o częste przystanki na stacjach musieliśmy prosić. Kierowca nie kwapił się do pomocy przy bagażu, musieliśmy sami wkładać walizki do luku. Hotele we Francji o bardzo niskim poziomie, zaniedbane, niektóre nie klimatyzowane przy 35-45 C upale, niektóre bez windy przy III piętrach, małe - przy rozłożonych walizkach nie było gdzie przejść, wątpliwej czystości. W niektórych hotelach niektórzy goście nie dostali śniadania bo... "za dużo jedzą, nie ma już produktów, a sklep jest jeszcze zamknięty". Obsługa hotelowa i w restauracjach często niemiła dla gości. Wycieczka nie należała do najtańszych, dlatego tym bardziej rozczarowywał bardzo niski poziom organizacji. Nigdy więcej biura podróży Itaka.

GRZEGORZ FORYŚ

Bardzo dobra organizacja wyjazdu, ogólne wrażenia pozytywne. Polecamy!

Biuro super. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Oferta zgodna z opisem. Polecam

NIGDY WIĘCEJ WAKACJI z ITAKĄ!!!!!!!! Opinie Klientów, reklamacje są dla tego biura kompletnie nieistotne. Jak zapłacisz to już ich nic więcej nie obchodzi.