Opinie o biurze Itaka

Itaka

Byly to moje pierwsze a zarazem ostatnie wakacje z tym biurem podróży. W Hotelu wszystko w porządku. Najwiekszy cyrk zaczął sie w dzien wyjazdu. Dostalismy informacje ze autobus odbierze nas o 21 z pod hotelu ( prosba o przybycie 10 minut wczesniej) gdy sie zjawilismy o 20:42 zauwazylismy ze nasz autobus juz jest pod hotelem szybko pobieglismy po bagaze i tu niespodzianka nr jeden autobus odjezdza i nie reaguje nawet na próbę zatrzymania go. Szybki telefon do rezydentki co sie dzieje, czemu on odjechał tak szybko dostalem info ze wyjazd z naszego hotelu byl o 20:45 i inni pasazerowie tez tak mieli kiedy zaproponowalem pani rezydent ze wyślę jej zdjecie z tablicy informacyjnej gdzie jest podana godzina 21 natychmiast rzuciła ze autobus odwiedzi dwa hotele i wroci po nas. Gdy wrócił porozmawiałem chwile z kierowcą i o zgrozo wedlug jego planu ktory otrzymał od itaki miał byc w naszym hotelu 20:35!. Ale to nie koniec niespodzianek podróży. Gdy wylądowaliśmy w Warszawie okazało sie ze ponad 100 walizek zostało na Lanzorecie (oficjalny komunikat byl taki ze waga przekraczała mozliwosci samolotu) po rozmowie z kilkoma osobami okazało sie ze itaka chciała zaoszczedzic i postanowiła zabrac pasazerów z Tui. Gdy postanowilem sie skontaktowac z Itaka na infolini dowiedzialem sie że Itaka nie odpowiada za wycieczke, że sa tylko organizatorami nic więcej i mamy sie kontaktowac z liniami lotniczymi ( albo ja sie nie znam albo z nimi jest cos nie w porządku. Płaciłem Itace a nie Enterair). NIE POLECAM!!!

Maria Z.

Dla mnie bardzo dobre biuro podróży. Mam swoje lata i dla mnie wcale nie jest tak łatwo latać z walizą po lotnisku. Rezydenci z Itaki spełniają swoje zadanie, pomagają się ze wszystkim odnaleźć i są mili. Sama musiałam tez korzystać podczas jednych wakacji z lekarzem - wszystko odbyło się bez problemu. Hotel Sousse w Tunezji okazał się być wspaniały i tak piękny jak pokazywały zdjecia w ofercie internetowej. Nie było rozczarowania, była za to piękna pogoda, sprawny transport, mili ludzie na miejscu i sporo pysznego jedzonka.

Jarosław

Polecam bardzo wycieczki z biura podróży ITAKA. Oferta bardzo profesjonalna, rezydenci pomocni.

Pobyt: Czerwiec 2013

Uroki Stolicy świata wycieczka do Paryża Pilotka nie znajaca języków i historii miasta. Opryskliwa chamska Nigdy więcej z tym biurem nie pojadę ! NIE POLECAM

Waldi

Wszystko ok.,poza lotniskiem gdzie nie było kogoś kto informował by grupę o wylocie, który był opóźniony.

Dagmara

Biuro całkiem ok, niestety opieka rezydenta tragiczna. Pani Aneta była za karę we Włoszech. Jej stosunek do osób nie znających języków obcych był nie do zaakceptowania. Bardzo niemiła osoba, która nie chciała pomóc w jakiejkolwiek sytuacji. Obrażona, wiecznie bez humoru. Bardzo nieładne zachowanie. Niestety większość osób miała podobne odczucie. Dagmara Grochowska

Norbert Gawor

W sierpniu 2019 r wybrałem się z rodziną do Hurghady do hotelu Sea Gull Beach Resort. Do samego hotelu i jego obsługi nie mam większych zastrzeżeń. Znam standardy panujące u Arabów. Natomiast obsługa rezydenta biura Itaka woła o pomstę do nieba. Tak gburowatej Pani rezydent nigdy dotąd nie doświadczyłem. Opryskliwe wręcz chamskie zachowanie. Pani zjawiła się tylko po to żeby sprzedać po podwójnie zawyżonych cenach wycieczki, które można nabyć w hotelu bezpośrednio od organizatorów. Spotkanie było o godzinie 9.00 w recepcji. Zjawiliśmy się z żoną i 6 letnim synkiem przed 9. Widzieliśmy naszą Panią ale w tym momencie synkowi zachciało się do toalety. Do hotelu dotarliśmy tego samego dnia przed 1 w nocy i nie znaliśmy jeszcze rozkładu hotelu. Pospiesznie zaczęliśmy szukać z żoną WC, Trwało to bardzo krótko i o godzinie 9.02 byliśmy z powrotem w recepcji. Niestety po Pani rezydent nie było już śladu. Po chwili zaczęli schodzić się kolejni goście którzy się spóźnili. Zebrało się nas ponad 10 osób niestety nikt nie mógł odnaleźć Pani rezydent. Po pół godziny ustaliliśmy że Pani jest na ostatnim piętrze w sali konferencyjnej. Gdy tam dotarliśmy i zwróciliśmy uwagę to w opryskliwy sposób skwitowała i nie dała nawet dojść do słowa. Całe spotkanie to omawianie wycieczek i tyle. Więcej tej sympatycznej pani nie widziałem. W przed dzień powrotu zostało wywieszone ogłoszenie biura ITAKA co do godziny wylotu i wyjazdu z hotelu. Przed wejściem na pokład samolotu został wyświetlony komunikat że lot odbywa się do MODLINA! Zaczęło się wielkie zamieszanie wśród klientów biura ITAKA. Pracownicy lotniska wyjaśnili że to błąd systemu i lecimy na Okęcie. Niestety w samolocie kapitan poinformował nas że lecimy do MODLINA! Proszę sobie wyobrazić zdziwienie wszystkich pasażerów w samolocie. My samochód mieliśmy Na Okęciu jak z resztą reszta pasażerów. Szczytem chamstwa było nie poinformowanie nas że biuro chcąc zaoszczędzić na opłacie lotniskowej wysadziło nas na całkiem innym lotnisku niż docelowe. Do tego wracaliśmy z bardzo chorym synkiem który rozchorował się od klimatyzacji w pokoju hotelowym. Do domu zamiast po południu dotarliśmy późno w nocy i na nic się zdały podstawione autokary , które nas przewiozły na Okęcie, jak pozostał niesmak i awersja do biura ITAKA. NIE POLECAM TEGO BIURA WRĘCZ ODRADZAM WYCIECZKI .

Natalia Pawlowska

Witam... Kupiliśmy wycieczkę z Itaki na Gran Canaria na kobiec sierpnia. To były nasze pierwsze wakacje z rocznym synkiem. Po przyjeździe do hotelu w nocy gdzie temperatura była wysoka w recepcji okazało się że nie działa klimatyzacja... I to w całym hotelu.. Dostaliśmy pokój na parterze gdzie z balkonu było wyjście na taras do którego dostęp miał każdy tzn nie było możliwości otwarcia okna na noc by choć trochę ochlodzilo się w pokoju. Przez cały nasz wyjazd 8dni klimatyzacja wogole nie działała. To były nasze najgorsze wakacje... Naprawdę... W dzień temperatura była na dworze tak wysoka i do tego ukrop w pokoju.. Brak powietrza dosłownie.. Nasz synek spał bez pampersa gdyż się pierwszy raz odparzyl w nocy jak spał.. Przez wysoka temperaturę. Ja rozumiem.. Brak przez 1,2 dni klimatyzacji w pokoju a tu nie było w całym hotelu.. Pani rezydenta zgłosiła ten problem do biura Itaki.. Kazali nam pisać reklamację.. Tzn częściowy zwrot kosztów.. Po miesiącu Itaka napisała nam że dadzą nam bon o wartości 500zl. Który mosimy wykorzystać do roku. Kpina!!! Za taka reklamację powinno biuro podróży zwrócić 20 %kosztów czyli 1200zl. Przypomnę że zapłaciliśmy 6tys... Za pobyt a wiedząc o takim problemie czyli braku w taki upał klimatyzacji w całym hotelu nie zapłaciła um żadnych pieniędzy.. Nie polecam. ITAKI niestety nie stanęli na wysokości zadania...

Nikodem

Wszystko fajnie. Wycieczka mega ciekawa i dobrze zorganizowana. Ni było żadnych problemów. Fajny i rozgadany rezydent ze sporą wiedzą. Było bardzo sympatycznie.

Łucja

Były to pierwsze nasze wakacje z biurem podróży Itaka i jesteśmy zadowolenia. Wszystko przebiegło prawidłowo, tak jak było w umowie. Nie mamy zastrzeżeń.