Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 2047 opinii

Ela

Zdecydowanie polecam Raibowa. Dobre, od dawna działające biuro podróży. Byłam z nimi we wrześniu w Egipcie w Hurghadzie. Całość zorganizowana doskonale. Cena rewelacyjna, pobyt wręcz doskonały. Wspaniałe wspomnienia. W przyszłym roku wybieram się z również z nimi, jednak z uwagi że już poznałam Egipt, tym razem będzie to inna destynacja. Polecam, sprawdzone :)

Agnieszka Kijko

Biuro Rainbow Tours w swojej opiece nad klientem pozostawia wiele do życzenia. Skorzystałam z jego usług dwukrotnie i niestety za każdym razem coraz większa wpadka. Pierwszym razem korzystałam tylko z przejazdu do Włoch na narty. Po zakupie biletu, na 2 tygodnie przed wyjazdem zażądano dopłaty do biletu w wysokości 50%. Powodem miał być termin mojego powrotu (2 tygodnie). Biuro oświadczyło, że jeżdżą co tydzień muszę pokryć koszty powrotu autobusu z pustym miejscem. Jakbym jedna na świecie jeździła na urlop 2 tygodniowy. Poza tym o takich rzeczach mówi się przy zakupie biletu a nie przed wyjazdem. Na szczęście udało mi się nie ponieść tej opłaty, ponieważ biuro nie potrafiło na piśmie przedstawić mi, na jakiej podstawie żąda takiej dopłaty. Droga do Włoch- 3 przesiadki w Polsce... Druga wpadka to wycieczka do Grecji, Chalkidiki, hotel Ammon Garden. Dostałam pokój na niskim parterze, ciemny, niski, bez wiatraka sufitowego i górnego oświetlenia, czyli ciemno za dnia i w nocy. W opisie oferty był pokój z balkonem, słoneczny no i z wiatrakiem. Długo by opisywać. W swojej opinii nie byliśmy osamotnieni, ludzie zajmujący podobny pokój również złożyli reklamację, ale biuro oczywiście twierdzi, że nigdy nie mieli skargi. Wręcz, że taki pokój to dla nas nagroda, ponieważ ciemno to i chłodno. Niestety nie ma to takiego przełożenia. Po złożeniu reklamacji przyznali rację i przysłali mi bon rabatowi na 50 zł na przyszłą wycieczkę, tylko, że ja nie chcę mieć już nic z nimi w wspólnego. Szkoda nerwów i urlopu na takich ignorantów.

Jestem zdecydowanie zadowolona z rezydenta ,którego nam przydzieliło biuro ,mam na myśli Pana Ibrahima:)miły ,ciekawie opowiada i przede wszystkim z poczuciem humoru .wielkie pozdrowienia :)

byłam z mężem na objazdówce Hiszpania - Portugalia. W moim odczuciu wszystko było ok. 1.Hotele standard 3-4 gwiazdki (wiecej niż deklarowano). W standardzie 3 gwiazdkowym w każdym pokoju łazienka często z wanną i zawsze z bidetem. W jednym hotelu nawet prysznic miał funkcje bidetu. Byłam zawiedziona tylko jednym hotelem de facto 4* gdzie odwiedził nas robal szt.1. Pozatym czysto schlunie i przyjemnie bez fajerwerków ale naprawde w porządku. Ważne w przypadku objazdówki że w pobliżu hoteli były sklepiki gdzie można było kupić napoje na następny dzień. 2. Jedzenie (śniadania i obiadokolacje) wystarczajace, czesto bufet, gdy serwowane to przystawka, danie główne i deser. Zazwyczaj był to kurczak pieczony lub stek z wieprzowiny z frytkami. Przystawka- sałata,pomidor, oliwki. Deser: lody lub ciastka które były przepyszne. w czasie przejazdów zatrzymywaliśmy się na trasie na posiłek lub zakupy i miejsca te też były ok ( było co kupić, było co zjeść w przyzwoitej cenie). Po tygodniu przytyłam 2 kg. wiec to mówi samo za siebie. Do posiłków nie musieliśmy płacić za napoje. Minusem jest to że nie serwowano lokalnych potraw. 3. Transport: wszystko o czasie. autokar nowy, czysty, klimatyzowany, nagłośniony, była też możliwość obejrzenia filmu. Kierowca miły i punktualny. Minusem była mała ilość miejsca na nogi bo dość ciasno były poustawiane fotele. Ale przerwy w podróży co 1,5 h wiec dało się przeżyć. 4. Pilotka pani Joanna. Wiadomości i umiejętności przekazywania ich mógłby pozazdrościć nie jeden wykładowca i nauczyciel. !!!!! Ogromna wiedza, fachowość !!!! Umiejętnośc kierowania grupą. Minusem było to że nie wiem ile dokładnie kosztowały wstępy. Uprzedzano nas przed wyjazdem o dodatkowym koszcie wstępów 140 e od osoby i nie wzieto ani grosza wiecej, ale poprostu nie wiem co ile kosztowało. Z drugiej strony trudno się rozliczać co do grosza przecież to nie fiskus. Generalnie wycieczka bardzo fajna można dużo zobaczyć troche pobierznie ale to przecież objazdówka. Zawsze byliśmy na czas. Nigdzie nas nie olewano. Wsztkiego dopilnowała Pani Joanna. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Jeśli chodzi o obsługę w Polsce na wycieczkę zdecydowaliśmy się na 2 tyg. przed wylotem. Wszystko załatwiliśmy telefoniczne z Panią Magdą i wszystko było ok. Jeśli ktoś chce więcej informacji na ten temat mój adres: baranowskaa@poczta.onet.pl

MAŁA

Hanka Szczygólska

Godzina wyjazdu była trzy razy przesuwana ( w sumie o 13 godzin), w hotelu musieliśmy czekać godzinę na przydział pokoju. W końcu przydzielono nam pokój z widokiem na ścianę i skład brudnej bielizny. Rezydent nie interesował się nami .

Sebastian Ziober

Wycieczka objazdowa po Maroku rewelacja. Żadnych zastrzeżeń. Przewodnicy polscy i rezydent - rewelacja, pełe oddanie swojej pracy z ogromną pasją. Zastrzeżenia tylko do sprzedaży oferty pobytowej - hotel AlMaagor w Agadirze sprzedany jest jako **** i w rzeczywisości ma przydzielony taką kategorię, ale pokoje są znacznie gorsze. Wg mnie jest to standard **. Nie wiem, czy biuro wie o tym i celowo wykupuje pokoje o gorszym standardzie. Jeśli nie, to wydaje mi się, że biuro powinno poinformować gości że pokoje są o dużo niższym standardzie. Hotel ma tylko część pokoi **** i o tym każdy powinien być poinformowany, bo płacąc za **** otrzymuje się standard akademicki.

Jarek

Wróciliśmy kilka dni temu z wyjazdu, dokładnie z Grecji. Cały program zgodnie z planem. Cenowo wyjazd wyszedł nas bardzo dobrze. Rezydent na miejscu OK. Nie mam uwag, jesteśmy zadowoleni i wybierzemy się chyba jeszcze kiedyś z Rainbowem. Jarek

iza MAJEWSKA