Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 2043 opinii

Indie 20

Pobyt: Luty 2020

Niezgodność oferty ze stanem faktycznym. Brak informacjii o zmianach. Zmiany programu na niekorzyść klientów oczywiście. Oszczędzanie na wszystkim jest tak wyraźne, że rodzi się pytanie , czy warto ryzykować wyjazdy z tym biurem.

Stan

Pobyt: Styczeń 2020

Od wielu lat z Rainbow. Zawsze ok do polecenia; super piloci dobra organizacja itd. Teraz Dominikana: Od 9 do 21 stycznia 2020 r. Zamawiam wycieczkę wcześnie- wybór miejsca w autokarze, z braku premium w samolocie, miejsce wygodne przy wyjściu awaryjnym- kiepskie zdrowie, długi lot. Teraz praktyka w tym wyjeździe: Pilotka zaprasza do autokaru i wskazuje nr miejsca, nie tak jak zawsze pozwala na wybór. Bez zbędnych komentarzy, nie jest to ok. Drugim problemem, już nie z winy pracowników biura był lot powrotny. Gwarantowane, opłacone miejsce (lot tam było ok.) okazało się w drodze powrotnej zmienione na w praktyce najgorsze z możliwych (za plecami WC). Miałem wiele problemów. W tej sprawie wysłałem pismo i jego monit. Na razie bez odpowiedzi.

Oma

Pobyt: Styczeń 2020

Wróciliśmy z wycieczki do Wietnamu, nazwa programu: Wśród tarasowych pól, i jesteśmy zachwyceni! Trochę obawialiśmy sie, że taki mały skrawek kraju jak na pierwszy raz w Azji to może być błąd, ale nic bardziej mylnego! Zwiedzaliśmy w zasadzie jeden duży region, zawierający w sobie to co najpiękniejsze, morze, wapienne skały, niesamowitej urody góry i tarasy ryżowe oraz wioski, których uroda i folklor są po prostu nie do opisania. To jest właśnie prawdziwy Wietnam. Program ułożony rewelacyjnie, bez gonitwy i długich przejazdów, relaks i ekstremalnie barwne i ciekawe poznawanie kultury i obyczajów, a także kuchni! Która nie ma sobie chyba równych na całym świecie :) Nasza pilotka to majstersztyk, mistrzyni w swoim fachu, przewodnik lokalny bardzo otwarty, opowiadał mnóstwo ultraciekawych rzeczy o wierzeniach, duchach, a także różnicach kulturowych, które w pierwszym momencie mogą nam się wydawać bardzo dziwne. Polecamy i jeszcze raz polecamy!

Dorota, Mirosław z Mazur

Pobyt: Luty 2020

Wycieczka do Rzymu i Watykanu super zorganizowana, przewodnik Pan Tomasz Ratalewski po prostu fantastyczny. Wszystko na 10!!!! Pozdrawiamy????????????

Renata

Pobyt: Styczeń 2020

Trzy razy byłam na wycieczce z tym biurem,jak to mówią do trzech razy sztuka!!!!! JUŻ NIGDY WIĘCEJ !!!!!! Proszę nie sugerować się opiniami pod ofertą, są stare i prawie wszystkie pozytywne tych prawdziwych ocen nawet nie umieszczają pod ofertami.Lepiej omijać to biuro szerokim łukiem.

Dariusz

Pobyt: Styczeń 2020

Poziom obsługi niski. Brak pełnych informacji (lot do Kenii bez jedzenia, w małym niewygodnym samolocie gdzie trzeba dopłacać za miejsca jeśli chcesz podróżować razem) Organizacja na miejscu słaba - bałagan. Rezydent nadrabiał niedociągnięcia biura. Pierwszy raz korzystałem z oferty Rainbow.

Wu

Pobyt: Luty 2020

Indie z biurem Rainbow, wycieczka Złoty Trójkąt. Piękny program, wyciskający z indii to co najlepsze, trochę dark tourism, ale przede wszystkim magiczna kultura, wspaniałe świątynie i tyle kolorów ilu jeszcze w życiu nie widziałem w tym samym momencie. Pilot zaangażowany i żywo zainteresowany tematem, co było mocno widać, wspaniale radził sobie też z trudnościami i momentami niezbyt zdyscyplinowaną grupą ;) Pozdrawiam go serdecznie!

Miałam tylko raz styczność z tym biurem . Wyjazd na Dominikanę . Jeden wielki koszmar . Biuro nie wywiązało się z tego co było w ofercie . W trakcie pobytu złożyliśmy reklamacje w formie pisemnej rezydentowi . Po powrocie okazało się ze rezydent nie posiada jej i nie przekazał jej do biura . Uwaga dla tych którzy składają reklamacje w jednym egzemplarzu . Oferta hotelu była niezgodna . Po powrocie wszystkie ubrania oraz walizki były do wyrzucenia z powodu smrodu i stęchlizny która wdychalismy przez cały urlop . Wilgoć w pokoju i stęchlizną doprowadziła do mojej choroby . Powstała astma po powrocie była leczona przez pół roku , natomiast do dziś odczuwam skutki tego pobytu. Samo zakwaterowanie w choremu w nocy nad ranem trwało pare godzin . Nieład , brak organizacji i brak obsługi doprowadził do tego ze ludzie kłócili się o klucze od pokoi dzieci płakały . A turyści z paru autokarów przepychali się w celu uzyskania jakiegoś pokoju . Pokoje były przydzielone na zasadzie pozostawionej koperty z nazwiskiem . Na stole było ich tyle ze nie sposób było przez pare godzin odnaleźć odpowiedni . Dla odmiany goście z Francji zostali przywitani lokalnym drinkiem i z kultura zakwaterowani w ciągu paru minut . Nie polecam tego biura . Oszukano mnie . Oszukał mnie rezydent . Nie zwrócono mi za leczenie po tym pobycie i za rzeczy które nie nadawały się nawet na szmatę

Grześ

Pobyt: Grudzień 2019

Objazd Senegal - Najlepiej jak Janusze , którzy pierwszy raz pojechali na wyjazd mówią o kimś janusze ????. Myślę, że nie wypada nawet tak pisać . Janusze jak tam masło shea, które otrzymaliśmy w prezencie od szefa wioski dla grupy, a Pani przywłaszczyła bez zapytania reszty grupy , nie dzieląc się ?! Do tego zamieniła Janusze, którzy wypowiadają słowa do współtowarzyszy podróży : ?Nie po to tyle płaciłem aby Pana słuchać? - tak to jest jak wydaje się ostatnie swoje oszczędności. Myślę, że jak Państwo pojadą na kilka jeszcze podobnych wyjazdów( po pierwszym wyjeździe skąd można wiedzieć jak jest na innych ?!) to będziecie mogli wtedy porównać plan wycieczki, opowieści rezydenta itp . Przepraszam ale nie mogłem obejść obok gdy czytam tyle obrażeń i epitetów na swoich współtowarzyszy podróży ... och Janusze ????. Wracając do wycieczek objazdowych jest wiele fajnych w ofercie Rainbow na których byłem ale ta to jest najgorsza na jakiej byłem i zgadzam się z przedmówcami . Rezydent przespał 90% wycieczki i nie opowiadał bo poprostu spał. Opowiadał może w barze przy piwie(w nocy do rana -później musiał odespać) gdzie mnie nie było. Zwierząt nie widziałem. Nie polecam tego objazdu !!!

Iwona

Pobyt: Grudzień 2019

Komentarz dodatkowy o wyjeździe Senegal-Gambia : program bliżej ludzi/ w zgodzie z naturą. Odnoszę się do jałowej jak to określił Paweł mojej opinii: z biurem Rainbow byłam kilkanaście razy na różnych objazdowkach i BARDZO ceniłam to biuro za przewodników i ich wiedzę. Na przestrzeni wielu lat O osoby te przekazały mnóstwo cennych ciekawych informacji, jeśli przejazdy były długie opowiadali nam mnóstwo historii powodując tym ze trudy podróży nie były uciążliwe ale WSPANIAŁE. Nie było tego w Senegalu i Gambii. Mogę to porównać bo mam wiele doświadczeń z Rainbow i oceniam realnie rzeczywistość. Nazywanie ludzi Januszami przez Kasię to zwykła obraza i stawianie siebie na piedestale. Tak oceniłam ten wyjazd i mam do tego prawo i w swojej opinii nie atakuje nikogo. To jest moje zdanie o tym programie i przewodniku. Pozdrawiam z Gdańska