Opinie o biurze Regent

Regent

Pobyt: Grudzień 2019

Polecam bardzo serdecznie Panią rezydent Lidię Kopczyńską. Swoje obowiązki wykonuje w sposób bardzo profesjonalny. Angażuje się i oddaje swojej pracy w 100% i nawet powyzej. Pięknie opowiada i tłumaczy wczasowiczom wszystko z najmniejszymi wręcz detalami. Pani przesympatyczna, zdyscyplinowana i bardzo rzetelna. Zwiedziłam wiele miejsc na swiecie , miałam z różnymi rezydentami do czynienia , ale takiej osoby i z takim zaangażowaniem jeszcze nie spotkałam. Gorąco polecam jej uslugi, są na najwyższym poziomie.

Wanda Trzebiatowska

Pobyt: Styczeń 2020

Byłam w Barcelonie w pażdzierniku 2019 r , Rrezydentem była P.Lidka ,czytając opinie uczestników wyjazdu mam wrażenie że zaszła pomyłka w ocenie , i nie dotyczy w/w osoby. Od kilku lat na zwiedzanie ciekawych krajów przeznaczam dwa wyjazdy .W Barcelonie spotkałam troskliwego ,posiadającego wielką wiedzę o zwiedzanych obiektach przewodnika ,nie zgadzam się z powyższymi opiniami, bo będąc w Albani rezydent korzystał z nocnych uciech ,a rano odsypiał w autobusie nocne wypady i w południe zaczynał wykonywać swoje '" służbowe obowiązki"P.Lidka jest bardzo solidną i konkretną osobą która zawsze wchodziła do zwiedzanego obiektu z grupą, udzielając wyczerpujących informacji .Nie zwiedzałam Barcelony przez okna Busa. Wanda T.

Martyna

Pobyt: Marzec 2019

W Barcelonie spędziłam 3,5 dnia w marcu. Wszystko przebiegło zgodnie z opisem oferty. Duże tempo, jak na wszystkich tego rodzaju wycieczkach - więc nie wiem, dlaczego kilkoro komentujących narzeka, że wszystko odbywało się w pędzie? Wycieczki z rodzaju package tours zawsze tak wyglądają.... Ale być może to kwestia kondycji - ja mam dobrą, więc nie czułam się ani trochę zmęczona. Na miejscu dostaliśmy dużo najważniejszych informacji o Barcelonie, podane zostały w przystępny sposób. W ogóle na wycieczce panowała fajna atmosfera, co w dużej mierze zawdzięczam rezydentce. Była komunikatywna, miła, powiem więcej: bardzo koleżeńska. Zrealizowaliśmy całość programu, co nazwałabym "Barceloną w pigułce".

JanKowalsky

Ad Wypowiedz P Leszka...."Był czas na zdjęcia, a w każdym odwiedzanym miejscu mieliśmy co najmniej 30 minut" Wycieczka po Barcelonie to głównie chodzenie po ulicach miasta. Zwiedzenie : Parku Guell, na Stadion Olimpijski lub do Park Cytadela nie zajmuje więcej niż 30min bo więcej czasu tam nie trzeba. Wyjątkiem jest Sagrada Familia na zwiedzenie której pewnie potrzeba więcej czasu. Nie wiem dokładnie ile bo z powodu niedopatrzenia rezydentki nie udało się tam wejść. Chyba pisze Pan o płatnych wycieczkach fakultatywnych? Bo chyba nie twierdzi Pan, że przy każdej atrakcji Barcelony stał pan ok 30 minut? Gdyby tak było to w 10 lat by jej Pan nie zwiedził.

Leszek

Pobyt: Marzec 2019

Wybraliśmy się na 2,5-dniową wycieczkę do Barcelony. Zobaczyliśmy wszystko, co wskazane było w programie. W pośpiechu, bo czasu było niewiele, a obiektów do zobaczenia wiele. Nie mogę jednak zgodzić się z przedmówcami, który uważają, że pędzili po mieście. My chodziliśmy dość sprawnie, ale nie był to żaden bieg. Był czas na zdjęcia, a w każdym odwiedzanym miejscu mieliśmy co najmniej 30 minut na własne oglądanie. Rezydentka, p. Lidia, b. miła i uprzejma. Nie mam żadnych uwag.

Martyna

Pobyt: Marzec 2019

W Barcelonie spędziłam 3 dni. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu. Było duże tempo, ale to akurat jest wpisane w charakter wycieczek objazdowych. Jako że na samo miasto przewidziane były 2 dni, to siła rzeczy zwiedzanie musiało odbywać się szybko i sprawnie, tak byśmy zdązyli dojechać do wszystkich określonych programem miejsc. W każdym z miejsc mieliśmy co najmniej 20 minut dla siebie. Nie mam zastrzeżeń do opieki rezydentki, p. Lidii. Opowiadała dokładnie tyle, ile trzeba (a więc bez koncentrowania się na nazwiskach średniowiecznych architektów czy innych detalach, które siła rzeczy, i tak wypadają z głowy). Wyjazd z BP "Regent" potraktowałam jako wstęp do poznawania Katalonii. W szybkim, sprawnym tempie zobaczyłam najważniejsze atrakcje, a na dłuższe, bardziej pogłębione zwiedzanie wybiorę się juz za kilka miesięcy. Do narzekających na tempo: jeśli wybieracie wycieczkę, która przewiduje 2 dni w Barcelonie, to po prostu nie ma bata, by spokojnie, powoli zatrzymywac się w każdym miejscu, robić zdjęcia, oglądać wystawy sklepowe.... Inna sprawa, że nie gnaliśmy, szliśmy normalnym tempem spacerowym. Nie mam do czego się przyczepić.

Perkun

Na początku chcę zwrócić uwagę osób czytających na tym forum oceny wycieczek do Barcelony na tym forum. Zauważyłem pewna prawidłowość: jesli pojawia się tu wypowiedz bardziej negatywna i krytykująca Panią Lidzię lub/i drugiego przewodnika Pana Sławka z którym osobiście nie miałem styczności więc moja wypowiedz jego nie dotyczy. Każda negatywna wypowiedz i niska ocena poparta jakimiś argumentami (więc jest raczej napisana przez osobę która była na tej wycieczce) jest nagle "przysypywana" kilkoma wręcz pochwalnymi opiniami która ogólnie wychwala rezydentów. Są to same ochy i achy jakie to są niesamowicie sympatyczne i pomocne osoby, jaka atmosferę tworzą itp itd. Bez żadnego przykładu dlaczego co takiego zrobiły by zasłużyć na taką opinię. Z dużym prawdopodobieństwem są to podstawione opinie robione przez tzw klakierów. Więc sugeruję brać poprawkę na te pieśni pochwalne typu łubudubu niech nam żyje... pani Lidzia i Pan Sławek. Wracając do tematu: Chciał bym się wypowiedzieć na temat wycieczek do Barcelony, gdyż byłem we wrześniu tam z Regentem. Niestety potwierdzam opinie przedmówców tzn P Piotra i Zawiedzionej. Do samego biura nie mozna mieć dużych zastrzeżeń gdyż u mnie zakup poszedł sprawnie i kontakt z biurem był sprawny i szybki. Wylot , transfer do i z hotelu na lotnisko i lot powrotny poszedł sprawnie. Jednak dla osoby która pierwszy raz leci za granicę i nie jest obyta/ w miare samodzielna np w sprawach transferowych. Do tego nie zna trochę angielskiego by móc dopytać kogoś np na lotnisku gdzie podejść co zrobić może się zagubić i niepotrzebnie stresować. Nie o to jednak chodzi na urlopie. Do hotelu też nie mam zastrzeżeń: dobre i dużo jedzenia, czysty, miła i pomocna obsługa... po prostu standardowe 3 gwiazdki. Wszystko co nisko oceniam wiąże się z samą organizacją wycieczki wiąże się z przewodniczką a była nią Pani Lidzia. Na początku zaskoczyło mnie, że grupa która razem przyleciała i razem została odebrana lotniska została POROZDZIELANA PO ROŻNYCH HOTELACH W RÓŻNYCH MIEJSCOWOŚCIACH! W jednym 2 osoby w kolejnym 2 osoby z kolei my do innej miejscowości we 4 osoby. To może być dodatkowy stres dla osób które pierwszy raz są za granicą i nagle zostawiono je bez opieki w hotelu na zasadzie teraz sobie radz sam jutro rano o 9 widzimy się przed wejsciem i jedziemy do Barcelony. Gdzie stołówka i o której śniadanie ogarnij sama. Potwierdzam też, że wycieczki są w biegu na szybko, starsze osoby lub osoby z gorszą kondycją mogą nie nadążać za grupą. Takie tempo jest chyba po to by było więcej czasu na płatne wycieczki fakultatywne. Wycieczki te są strasznie drogie a czasem "atrakcje" z darmowym wstępem jak np fontanna darmowe kosztują u przewodnika po 40 euro. Oczywiście jak ktoś chce może z nich korzystać. Dla odważniejszych ciekawszą opcją może być by samemu sie zorganizować. Zwiedzanie Barcelony w tym tempie to max 2 dni. Więc 4-5 dniowa wycieczka daje przynajmniej 1 dzień wolny. można się zebrać w kilka osób, samemu wykupić bilety przez internet lub kupić na miejscu, na recepcji zapytać się o busa lub pojechać kolejką która nas dowiezie do samej Barcelony. Pani Lidzia jest miłą, sympatyczną i wzbudzająca zaufanie osobą no ale przewodnik taką osobą powinien być. Więc moim zdaniem to nie powinno wpływać na ogólną ocenę jaj pracy. Na plus muszę przyznać, że ma wiedzę na temat miejsc po których oprowadza i umie o tym opowiadać. Jednak refleksja po wycieczce i powrocie jest taka: Miasto piękne, warto było przyjechać ale niestety zwiedzający jest dla przewodnika tylko po to by z niego otrzymać jak najwięcej euro. Rezydent jest jednak pracownikiem biura Regent i to też bezpośrednio wpływa na ocenę biura. Do Barcelony chciał bym jeszcze wrócić i zwiedzić ją bez pośpiechu ale na pewno nie będzie to z Regentem. Wiem też, że nie skorzystam juz z ich usług bo odczucie mam jednak negatywne. Nie polecam wycieczek z Regentem

Zawiedzona

Zgadzam się z opinią przedstawioną przez p. Piotra. We wrześniu byłam na wakacjach z B.P. Regent w Barcelonie i mam podobne odczucia. Skusiłam się na tą wycieczkę z uwagi na ciekawy program i dobrą cenę. Na miejscu okazało się, że w grupie jest duża rotacja i co dzień ktoś odlatuje-przylatuje. I do tego wszystkiego trzeba dostosować program wycieczki, Efekt jest taki, że samą Barcelonę zwiedzaliśmy 2 dni i to biegiem ! Przewodnik p. Lidia nawet nie patrzyła czy wszyscy nadążają , czy nie potrzebują przystanąć na chwilę, O zrobieniu spokojnie zdjęć nie ma mowy. Girona to już prawdziwy sprint. Na zwiedzanie zostało nam 1,5 godziny w którym tylko przelecieliśmy przez miasto. Za to mieliśmy 1 godz czasu na jedzenie (kto chciał) w restauracji "reklamowanej" przez p. Lidię. O samym mieście nie dowiedzieliśmy się nic ciekawego, a szkoda, bo to naprawdę fajne miejsce. Co do cen wycieczek fakultatywnych to są one mega drogie. często płaci się za nie 2 lub 3 razy więcej niż gdyby ktoś chciał indywidualnie sobie z nich skorzystać. Monserat czy Magiczne Fontanny są za darmo a przewodnik p. Lidia kasuje po 50 lub 39 euro. !!! Osobną kwestia jest atrakcyjność tych wycieczek a w zasadzie ich brak. Nie mam uwag do obsługi biura podróży tu na miejscu w kraju, Niestety do realizacji wycieczki, jej przebiegu i p. przewodnik już tak. Reasumując : ja więcej na wycieczkę do Barcelony zorganizowaną w takiej formie i z takim przewodnikiem więcej bym się nie wybrała.

Bogdan

Nie jestem obiezyświatem. Chciałem- Barcelona. Hotel*** czysty z bogatym bufetem. Oferta informuje o dodatkowych kosztach! Proszę sobie uzmysłowić, że podane dni pobytu tak naprawdę ustawia WASZ przewoźnik- przylot... Skoro padło imię Pani Lidii... Świetna robota. Informuje, doradza, poleca. Trafiliśmy do punktu i o czasie. To wycieczka rotacyjna, nie turnus...

Halina

Swietny pomysl na spedzenie kilku dni w Barcelonie i okolicach, Magia Barcelony jest prawdziwa a rezydentka Lidia to fantastyczna osoba z duza wiedza i doskonala logistyka. Wycieczki fakultatywne rewelacyjne, polecam Montserrat, miejsce magiczne. Polecam w 100%, napewno wrocilabym w te piekne miejsca.