Opinie o hotelu Abo Nawas
Egipt / Marsa El Alam

Abo Nawas: obiekt, basen

Maria
    Pobyt: Listopad 2011

Hotel jest pieknie położony i ogólnie jest bajkowy.Jest bardzo zadbany. Malutkie ogródki ,piekne krzewy ,kwiaty.Cudownie. Panowie w barkach nie sa OK. Traktują nas jak muchy. Nie jest to przyjemne. Oferta w barkch tez uboga do wiwatu.Najważniejszą rzeczą w tym czasie to brak podgrzewanego basenu. Było napisane,ze jest taki basen . Mimo ,że było niewiele ludzi jeżeli oferta mówiła że jest taki basen więc powinien być . Myśle ,że powinniśmy dostać rekompensate za ten brak. Chodziliśmy do Blue Rief na base,tam był ciepły.Nie wiem czy taka forma zażalenia wystarczy .Jeżeli nie to prosze napisać w jakiej formie mam to zrobić by uzyskać zwrot kosztów ,za niewiarygodną oferte wystawiona przez hotel.Pozdrawiam .Maria

Alexandra
    Pobyt: Październik 2011

Hotel jest położony przy piaszczystej plaży. Ma długie, drewniane molo, które prowadzi do samej rafy. Nie trzeba więc się człapać po płytkiej wodzie. Można od razu zejść do wody i podziwiać podwodny świat. Rano, kiedy woda jest najbardziej spokojna i jest dobre oświetlenie, kolorowe ryby dobrze widać z pomostu. Hotel składa się z bungalowów, które zapewniają kameralną atmosferę. Jest boisko do siatkówki, są bile. Jest też boisko do squasha (dodatkowo płatne). W listopadzie 2011 woda w basenach była zimna 19 stopni. W morzu 25. Wiem, bo mierzyłam. Jedzenie smaczne i świeże. Wybór spory. Zadupie:) Do najbliższej miejscowości 20km. Miła, nie żebrająca obsługa. Sprzątanie - codziennie. W nocy - trochę jęczących komarów.

K....
    Pobyt: Sierpień 2011

ABO NAWAS JEST HOTELEM DLA SZUKAJĄCYCH SPOKOJU I DOBREJ WODY KTÓREJ JEST W POBLIŻU MNÓSTWO .NIE JEST HOTELEM DLA LUDZI KTÓRZY SĄ WIELBICIELAMI PLASTIKOWEGO SHARM ,W ABO ANI W MARSA TEGO NIE ZNAJDĄ ,WIĘC NIE POLECAM IM GO GDYŻ NIESPRAWIEDLIWIE BĘDĄ GO OCENIALI NA CO NIE ZASŁUGUJE.CO DO JEDZENIA NIE MA W NIM KUCHNI ARABSKIEJ NATOMIAST JEST KUCHNIA WŁOSKA PONIEWAŻ 75% TURYSTÓW TO WŁOSI .PRZY OPCJI AL.Z GŁODU I Z PRAGNIENIA NIKT NIE UMRZE.POKOJE JAK NA EGIPT OK NIE JEST TO LUKSUS KTÓRY MAMY W DOMU ,ALE PRZECIEŻ CHODZI O DOBRĄ ZABAWĘ KTÓRĄ KAŻDY JEST W STANIE SAM SOBIE ZAPEWNIĆ PRZY ODROBINIE CHĘCI.JESTEŚMY PRZECIEŻ NA WAKACJACH I NIE MUSIMY CHODZIĆ DO PRACY TYLKO ODPOCZYWAĆ ,JA I MÓJ MAŻ ŚWIETNIE TAM BAWILIŚMY SIĘ.

Jolanta

Nie polecam tego hotelu,pustkowie nic sie nie dzieje na terenie resortu(totalny brak animacji)Dyskoteki odpłatne 10 euro Napoje rozcieńczane wodą,Odnotowywanie ilości spożytego alkoholu.Personel zastraszany przez menagerów.Ogólne złe doświadczenie.

kwi
    Pobyt: Grudzień 2010

Atutem hotelu jest dłuuuugie molo, które ułatwia dostęp do rafy. Wieczorem z mola reflektory oświetlają rafę co daje możliwość obserwacji rybek i meduz. Sam hotel i jego wyposażenie mocno nadgryzione zębem czasu. Koce poplamione, zasłonki w prysznicu zapleśniałe, deska klozetowa pożółkła ze starości i brudu, przerwy w dostawie wody, zdezelowane leżaki ale za to piękne ogrody i ładna architektura obiektu. Jedzenie monotonne i mało urozmaicona ale obsługa bardzo sympatyczna i pomocna. Nie polecam hotelu w okresie zimowym, nie ma animacji, basen podgrzewany nie jest podgrzewany, sklepiki w pasażu i większość restauracji na terenie obiektu jest nieczynna.

bozfkmi XYWsDLoB

Aro
    Pobyt: Wrzesień 2010

Witam w hotelu byłem w drugiej połowie października 2010r, w tym czasie było około 150 gości, głównie włosi, ok. 20 polaków i 15 rosjan. Atmosfera była bardzo dobra, mały basen miałem praktycznie tylko dla siebie. Jedzenie przez pierwsze dwa dni było bardzo słabe, mało urozmaicone, Później wymienili kucharza i było dobre. 300 metrów od hotelu są sklepiki więc można kupić napoje. Obsługa miła, czysto w pokojach /1 USD dziennie zostawiony sprzątaczowi/. 20 USD przy meldowaniu i pokój z widokiem na morze.:-). Najważniejsze dla mnie: rafa. Bardzo fajna rafa, lecz bez laguny, więc pływasz na głębokości od 5 do 20 m. Przy dużej fali może być problem z nurkowaniem- znosi na rafę. Ogólnie bardzo fajnie. Wycieczek nie testowałem.

Pobyt: Październik 2010

Ogólne wrażenie dobre, plaża piękna, blisko hotelu, długi pomost, zejście do rafy super.Hotel nastawiony na Włochów, animacje włoskie z domieszka angielskiego.Połowa hotelu zamknięta,jeden basen tylko czynny,atrakcje wodne dla dzieci,tylko czynna jedna rura:).Typowy basen dla dzieci aqwapark bez wody, jedzenia mało i straszne,o czystości nie mówiąc.Jedyny bar przy basenie opustoszały,jeżeli chodzi o napoje,a za dobrą kawę trzeba zapłacić,poza rumem nic w barze nie ma.A w barze na palży jest podobnie, tylko jeszcze gorzej...W pokojach super klima,tylko wody butelkowanej brak.Jestem przekonana,że w pełnym sezonie ten hotel spełnia 4 gwiazdki,poza najgorętszymi miesiącami pozostawia wiele do życzenia.

Arek Głowa