Opinie o hotelu Akamanthea
Cypr / Cypr Południowy

Akamanthea

• Plaża publiczna, piaszczysto-kamienista z łagodnym zejściem do morza ok. 500m od hotelu

Zbyszek W.
    Pobyt: Sierpień 2013

• Zalety Ciche położenie , Wspaniałe animacje.
    • Wady Fatalne jedzenie. Brud w wtoczeniu pokoi hotelowych. Biegające szczury przy basenie i budynkach. Stare łazienki z uszkodzona armatura.

Hotel absolutnie nie zasługuje na cztery gwiazdki. największym mankamentem jest fatalne jedzenie , czasami nieświeże i odgrzewane następnego dnia. Ciągłe interwencje wczasowiczów u menegera hotelu nie powodowały poprawy sytuacji. Brud w otoczeniu budynków z pokojami hotelowymi , biegające szczury po terenie hotelowym. Atutem pobytu były wspaniali animatorzy Itaki i animacje dla dzieci i dorosłych. All inclusive ok , miła obsługa w barach. Generalnie max 3 gwiazdki.

Marek

• Zalety basen, spokój, kameralność
    • Wady nieciekawe dojście i odległość do plaży, brak hotelowego serwisu na plaży

ogólnie dobre wrażenie dla osób, które preferują spokój

Paweł i Aga
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety przesympatyczna obsługa,
    • Wady monotonne śniadania, panie sprzątające słabo się przykładały

Sympatyczny hotel z dość dobrym jedzeniem, świetna obsługa kelnerska, hotel godny polecenia

Maciek

• Zalety -Obsługa -Jedzenie i drinki w formule all inclusive -cisza-spokój
    • Wady -droga do plaży

Pobyt 7dni w terminie 31-08-2014 - 07-08-2014 W skrócie... polecam bo: ? Hotel - dostaliśmy tzw. ?studio? pokój dzienny z w pełni wyposażoną kuchnią (lodówka, zamrażarka, mikrofalówka, piekarnik, zmywarka, pralka etc) oraz sypialnia. Nie ma się czego czepiać ? łóżka mogłyby być nieco wygodniejsze. Dostaliśmy pokój z widokiem na morze. ? Jedzenie - jak na cenę rewelacja - przede wszystkim doprawione a nie jałowe jakie spotykałem do tej pory w hotelach z podobnej półki cenowej. -na śniadanie zazwyczaj to samo ale nie ma co za bardzo wymyślać jajecznica, jajka, naleśniki parówk, + owoce -obiad - bardziej zróżnicowany ryby, kurczak, ośmiorniczki, kalmary+ wegetarianskie+ owoce, ciasta -kolacja - REWELACJA - każdy dzień inny (włoski, hiszpański, chiński, meksykański, francuski, grecki) - niektóre rzeczy powtarzalne jednak w każdym dniu tematycznie podane i przyprawione -dodatkowo pomiędzy posiłkami cały cas jest co jeść - przekąski (frytki, pizza, klopsiki, kukurydza, salatka owocowa etc) -Napoje również do oporu, oprócz coli, fanty, sprite soki, kawa mrożona czy mrożone napoje owocowe slush -DRINKI - wiadomo, że z regionalnych alkoholi, jednak co ważne robią drinki! tzn. nie wódka z colą tylko drinki typu blue lagoon czy tequila sunrise z lodem, słomką, kawałkiem cytryny etc. dla bezpieczeństwa na basenie w plastikowych jednorazowych kubkach ? Sympatyczna obsługa -Zero problemów z załatwieniem czegokolwiek, nie działa lodówka , po chwili obsługa załatwia problem, -Stoimy z żoną i z dzieckiem na przystanku w drodze do odległej o ~10km ''Baths of Aphrodite'' - jeden z pracowników hotelu wraca z pracy samochodem, widząc nas zawraca i zawozi nas na miejsce nie chcąc w zamian zapłaty. -Świetni animatorzy (Gosia, Natalka i Tomek) wkładający w swoją pracę kupę serca (są to animatorzy ITAKI więc nie wiadomo kto będzie w przyszłym roku) ? Okolica - Cisza spokój. Do plaży 7 min. Jedynym minusem droga do plaży ? wydeptana ścieżka przez pole z wózkiem dziecięcym słabo

Ula
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Bardzo polecam. + Hotel kameralny, zadbany. + Pokoje czyste, choć różnią się bardzo standardem (patrz \\\'minusy\\\'), + Wyżywienie: byłam bardzo zadowolona, lekkie i bardzo smaczne. Może nie było bardzo urozmaicone, ale jak dla mnie - mnogość sałatek i innych nie mięsnych posiłków - zgodnie z oczekiwaniami. + największe zaskoczenie (nie przepadam za takimi atrakcjami) - animacje - bardzo pozdrawiam obie panie animatorki (Natalia i Małgosia). Bardzo zaangażowane, pomysłowe, a \\\'aqua gym\\\' - rewelacja!!!.
    • Wady -/+ Pokoje czyste, schludne choć różnią się bardzo standardem. Ja trafiłam do starszej części, gdzie wyposażenie było dosyć ubogie w porównaniu ze znajomymi, którzy byli w nowszej części. Jednak nie miało to żadnego znaczenia przy opcji All Inclusive, gdzie wszystko jest pod ręką w barze tuż obok (posiłki, napoje). -/+ mała liczba kanałów w TV (chyba tylko 6 w tym jeden polski - Polonia :-). tylko kto miał czas oglądać TV, basen wygrywał ... - brak WiFi w ramach pobytu - tylko po zakupie karty

Podsumowując: polecam na rodzinny pobyt z dziećmi w fajnej, luźniej atmosferze. Fakt imprezowicze na 100% nie mają czego tam szukać i dobrze :-P

magda
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Super animacje,czysto,ladny basen,dobre piwo i drinki.
    • Wady Nie ma sie do czego doczepic,choc bylo kilku niezadowolonych polaczkow,ale tym nie nalezy sie przejmowac.

Czysty kameralny hotel,duzy wybor jedzenia,kazdy znalazl cos dla siebie.Czyste pokoje niektore z widokiem na morze,blisko do plazy.Wszyscy bardzo mili i uprzejmi po kilku dniach caly hotel to jedna wielka rodzina.Kochani animatorzy brawa dla Itaki,Gosia,Natalka, Tomek wspaniali ludzie ...!Ogolnie polecam warto bylo pojechac

Krzysiek
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety cisza , spokój , super obsługa , fajny basen , osobny brodzik dla dzieci , dobre i ciekawe napoje alkoholowe ( dobre piwo ) , fajni animatorzy ,
    • Wady nie ciekawa plaża i wejscie do wody , trochę monotonne jedzenie ale spokojnie , nikt głodny nie chodził . po prostu inna kuchnia , boisko do piłki plażowej zamiast piasku drobne kamyki ( dosyć ostre ) ,

Ogólnie pobyt w tym hotelu ( w tym czasie co byliśmy - środek czerwca- 14 dni ) uważamy z żoną za udany , cicho , spokojnie , kameralnie , wszyscy z wszystkimi po dwóch dniach się znają , prawie sami Polacy , parę par z Ukrainy , nieliczni Niemcy , basen wystarczający + brodzik dla dzieci , mini klub dla dzieci - super animatorzy , kort do tenisa ziemnego , stół do ping-ponga - codziennie rano zawody , boisko do siatkówki plażowej jest ale gra boso na ostrych kamyczkach to nie lada wyzwanie ( masaż stóp ) , kto lubi grać proponuje zabrać ze sobą tenisówki ( buty do wody zniszczyłem po dwóch razach gry ) , na plaże zejscie przez pole - nie wiem jak to ocenić , nam nie za bardzo przeszkadzało , plaża nie ładna , nie ciekawa , kamyki pomieszane z piaskiem - lepiej mieć buty do wody ) , wejście do morza po dużych kamieniach ( otoczakach - wielkosci piłki do piłki ręcznej ) , uwaga - można skręcić nogę , morze czyste , woda przejrzysta ( snurkowałem - rybek prawie nie ma ) jedzenie średnie ( nie moja kuchnia ) , trochę monotonne ale nikt głodny nie chodził , śniadania czysto angielskie ( jajka sadzone , parówki , fasolka , bekon smażony ,) - można coś dla siebie wybrać , obiady - dużo kurczaka , dobre desery , , kolacje - starali się podawać każdego dnia z innego kraju ( ale i tak były do siebie podobne ) dość sporo owoców , obsługa kapitalna ( miła , uczynna , uśmiechnięta ) , bar zarówno na stołówce jak i przy basenie super ( i obsługa i jakość ) , miłą niespodzianką były trzy koncerty ( na 14 dni naszego pobytu ) na fortepianie właścicielki tego hotelu w czasie kolacji , pokoje skromne ale czyste , w czerwcu bardzo ciepło ostrożnie z opalaniem , warto zabrać wlasne , duże ręczniki na leżaki przy basenie ( nie ma wypożyczalni ) OCENA OGÓLNA - płacąc ok 3000 zł od osoby za 14 dni w środku czerwca uważam cenę adwekwatną do hotelu , jesteśmy z żoną zadowoleni , oczywiscie każdy musi sam sobie wyrobić opinie - jest lepiej niż niektórzy opisują

ona
    Pobyt: Maj 2014

piękna, spokojna okolica, idealne miejsce na relax i wypoczynek, miła i życzliwa obsługa

Pobyt: Październik 2013

• Zalety Cisza i spokój.Miła, uśmiechnięta, uczynna obsługa; duże apartamenty wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty.
    • Wady bardzo zimna woda w basenie

Hotel dla osób szukających relaksu i odpoczynku od miasta.

Sławomir Pawłowski
    Pobyt: Październik 2013

• Zalety Ciche, spokojne miejsce. Blisko do plaży, mieszkanie na wsi.
    • Wady tragiczne wyżywienie. Codziennie to samo. Jedyne punkty za desery.

Cypr to urocze miejsce. polecam poza wypoczynkiem wypad w góry.