Opinie o hotelu Akileda
Albania / Riwiera Albańska

Akileda

Stosunek jakości do ceny: PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

• Atrakcyjne położenie: nad Adriatykiem, ok. 7 km od centrum handlowego z bazarem kafejkami i sklepami.
  • Tuż przy hotelu szeroka, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Tylko ok. 30 min. jazdy autem od Tirany (przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu).

Hanna

• Zalety Położenie tuż przy plaży.
    • Wady Stare wyposażenie, nie działająca winda, łazienki do poprawki.

Hotel nie jest dla miłośników luksusów, skromne i stare wyposażenie pokoi, nasza łazienka nie była najgorsza - mankamentem był bardzo płytki brodzik bez żadnej zasłonki, co skutkowało zalewaniem podłogi. Ale codziennie pokoje były sprzątane, wymieniane ręczniki i pościel. Posiłki urozmaicone i smaczne, obsługa miła i pomocna.

Sandra

• Zalety Bardzo blisko do plaży i hotelu, w którym serwowane jest jedzenie. Darmowe leżaki.
    • Wady Okropny brud !!!

Nie polecam nikomu !!! Brud taki, że nigdy takiego nie widziałam. Podrapane ściany, rozwalające się meble. Nie działające tv i winda. Na dole muszli klozetowej wisiały frędzle brudu. Brak zasłony/kabiny prysznicowej, woda w całej łazience, wchodziła nawet do pokoju.

• Zalety Położenie-blisko plaży i promenady ze stoiskami, potańcówkami i restauracjami Jedzenie serwowane w hotelu dosłownie parę metrów dalej super, do każdego posiłku owoce i coś słodkiego, duży wybór pieczywa i warzyw, codziennie coś innego. Można było zjeść dużo fajnych potraw dowolnie skomponowanych, także tych tradycyjnych. Sama akileda z zewnątrz wygląda niezbyt zachęcająco ale już sam pokój bardzo fajny. W łazience przydałaby się zasłonka prysznicowa i jakaś wentylacja ale można przeżyć takie kwestie za tak niską cenę wakacji.
    • Wady Łazienka do lekkiej modernizacji Czasami dziurawe ręczniki i pościel Otwarte wejście do hotelu, brak recepcji

Ogólnie będę polecać Albanię na wakacje. Można odpocząć i zapomnieć o pracy i obowiązkach.

Sylwia

• Zalety bliskość plaży,darmowe leżaki i parasole,cudowny widok z okna (byliśmy na 4 piętrze),winda,codzienne sprzątanie i wymiana ręczników
    • Wady fatalny stan łazienki (czysto , ale do remontu); zakwaterowanie od 14:00 ,

zakwaterowanie w hotelu od 14:00 ,dla osób które przylatują w godzinach porannych pozostaje koczować w holu hotelu,my otrzymaliśmy klucze o 13:30

• Zalety Blisko morza, przy promenadzie, oraz w pobliżu sklepów. Restauracja i wyżywienie w należącym do tej samej grupy (Harmonia) hotelu Albanian Star (4*). Wi-Fi działające nawet na zewnątrz hotelu.
    • Wady Hotel stary i zaniedbany. Większość pokoi z widokiem na sąsiedni hotel i zaplecze. Pokoje (np. nr 206) wyposażone w sprzęt który swoje lata świetności ma już dawno za sobą (rozpadające się szafy, szafki przyłóżkowe). Łazienka tragiczna (prysznic z opadającą zasłonką, woda wypływająca z kratki ściekowej przy spuszczaniu wody w toalecie, korzystaniu z prysznica lub umywalki. Hotel w trakcie nadbudowy dodatkowych pięter.

Przyjazd do hotelu w godzinach wczesno porannych. Zakwaterowanie od godz. 14 w recepcji znajdującej się w sąsiednim hotelu (Albanian Star), który nie posiada pomieszczenia na bagaże przyjezdnych (rezultat: zniknięcie plecaka z ubraniami dziecka). Można powiedzieć, że hotel (3*) jest w stanie rozpadu. Urządzenia i wyposażenie przestarzałe i zniszczone. Oczywiście niska cena rekompensuje odrobinę niedogodności, które przestają być uciążliwe, gdy jedziemy z nastawieniem, że pokój służy wyłącznie do snu, oraz że w przeszłości jeździliśmy na wakacje pod namiot :).

Józef Gawron

• Zalety Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu. Blisko plaży, jedzenie dobre, pokój z widokiem na morze, piwo, drinki napoje pod dostatkiem - po prostu super na pewno tu wrócimy. Polecam.
    • Wady W pierwszym dniu oczekiwanie ponad 6 godzin na zakwaterowanie.

Pobyt w tym hotelu uważam za bardzo udany. Wszystko było na najwyższym poziomie. Super wyjazd i wypoczynek . 10/10. Polecam ten hotel.

Filipinka

• Zalety Blisko plaży, bardzo dobrze działające wifi,rewelacyjna obsługa,zawsze pomocna.
    • Wady Jak już ktoś wspomniał- łazienki . Słaba wentylacja. Myśle,że albańskie łazienki i tak są o niebo lepsze niż te np. w Bułgarii , gdzie był spad w podłodze i kąpiel w całej łazience :)

Przełom sierpnia/ września. Pobyt jak najbardziej udany. W hotelu o remont proszą się łazienki, gdzie są "źle zaprojektowane". Myślę,że nikt w łazience nie bedzie spedzać czasu, więc warto jest zrobić swoje i pojsc na plaże lub spać :) Ludzie narzekali na czystość w pokojach- nie myjąc np. nóg przy plaży w czystej wodzie- wchodzili jak wstali z plaży do pokoju, to robili sobie syf. Pokoje były codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane, podłoga myta. Ale Janusz- wszedzie dostrzeze syf, który sam zrobił ;) Co do klimatyzacji- była informacja, że jest ona sterowana centralnie- wystarczy przeczytać umowe wycieczki. Posiłki- Polak nienajedzony, je wszystko jak leci- bo zapłacił. I to był obraz nędzy i rozpaczy. Tak tak posiłki monotonne, bo Polacy nie potrafią ich komponować. Od początku do końca nakładali co leci, to pózniej sie przezarli :))) Straszne były równiez zachowania cebulaków, którzy za 1000zł za all- oczekiwali podawania pod nos owoców morza i szampana. Taki nasz narod dziwny- wszystko sie przecież należy. Podobnie jak starsi ludzie- ich poziom zachowania był żenujący :) Plaża bardzo blisko- każdy pokoj miał do dyspozycji leżak i parasol. Bardzo fajny klimat. Śmieci były na plazy, a dlaczego? Śmiem wyjaśnic- ludzie sami robili syf nie wyrzucając petów do kosza oraz pustych kubków. Na plazy serwowane były napoje alko i bez. Oczywiscie w plastiku,bo kto by miał to pozniej myc?? :) Przeciez to by było nie do ogarnięcia. Polecam równiez samodzielna wycieczkę do centrum Durres i Tirany :) Transport publiczny jest bardzo prosty, trzeba samemu wyczuć jak to działa. Radość z takich krótkich podrozy- bezcenna !! Same miasta bardzo łatwe do obejścia z każdej strony, gdzie wejdziesz- tam wyjdziesz. Nie ma mowy o zgubieniu się. W mieście można poczuc klimat prawdziwej Albanii , gdzie przenikają się dwa światy- bogaczy i biedaków. Nie ma miejsca na klase średnia. Reasumując: POLECAM tym którzy chcą odpocząć za grosze, a CEBULAKOM nie polecam- chcą bogactwa, niech lecą sobię na wakacje za 3000/osobę i wtedy mają gratis masaż stóp ;)

Aleksandra

• Zalety +bardzo blisko do plaży +2 bezpłatne leżaki na pokój zarezerwowane na plaży
    • Wady -sprzątane codziennie, a syf jak by nie było sprzątane miesiąc -grzyb,wilgoć, brud -posiłki w ogóle nie adekwatne do all inclusive

Wakacje 2018 koniec sierpnia początek września. Moje najgorsze wakacje jakie spędziłam z mężem w Albanii w hotelu Akileda. Byliśmy w różnych krajach widziałam wszystko ale w takich warunkach jeszcze nie mieszkaliśmy. Pokoje brudne, sprzątane codziennie, a wyglądały jak by nie były sprzątane co najmniej miesiąc. Pierwsze co żeby wyłożyć sobie ubrania do szafy musiałam przetrzeć półki bo były tak brudne i zakurzone. Wszędzie pełno piasku na ziemi i w szafie. Łazienka w opłakanym stanie z grzybem i wilgocią. Z wystającej rurki w ścianie ciągle kapała woda, musieliśmy podłożyć kubek i wylewać wodę bo wiecznie kałuża na całą łazienkę. Deska klozetowa w łazience tak zużyta i popękana, że można by co nie co sobie przy szczypać. Zasłona prysznicowa cała żółta i za długa co przy kąpaniu zatykała brodzik. Drążek na której wisiała zasłona był tak obwiśnięty, że trzeba było się naprawdę delikatnie z tym obchodzić aby nie spadł na głowę. Zdarzyło się, że i wody w kranie nie było. Jedzenie wgl nie adekwatne do all inclusive. Jedzenie dobre ale bardzo mały wybór. Śniadanie codziennie to samo obiad i kolacje niczym się zbytnio nie różniły. Pani sprzątaczka ciągle przestawiała nasze rzeczy walizkę umieściła nam na szafie gdzie przy chęci ściągnięcia jej z stamtąd spadła nam tona kurzu na głowę i zbrudziła całą walizkę. Grzebała nam w lodówce i wyrzucała np butelkę z łykiem wody na dnie. Nie polecam tego hotelu jeśli ktoś chce mieszkać "jakoś" higienicznie.

Julia

• Zalety - jedzenie mimo że monotonne to smaczne - miła obsługa, po wniesieniu prośby o zmianę pokoju z powodu pleśni i wilgoci, na nastepny dzień mieliśmy nowy pokój - pokoje w miarę przestronne jak się dobrze trafi - bardzo blisko plaży - leżaki i parasole na plaży mieliśmy w cenie co było super - bliziutko sklepy
    • Wady -jedzenie monotonne -po kazdym prysznicu woda w łazience stoi na podłodze z powodu braku zasłonek - sprzątanie na \"odwal się\" - tuż obok hotelu kontenery ze śmieciami więc zapach nieprzyjemny, ale to jak w całej Albanii - brak wifi w pokojach

Płaciliśmy 1200 zł na głowę i wyjazd był warty swojej ceny, polecam :)

• Zalety Położenie praktycznie na plaży
    • Wady -Łazienka zaprojektowana przez \"janusza\" budowlanki (umywalka \"zachodzi\" na muszlę klozetową) -Winda działa kiedy chce -Klimatyzacja działa kiedy chce -Prąd bywa lub nie

Pobyt 8-dniowy, rodzina 2+3. Pokój sam w sobie służy jedynie do spania i nic poza tym. Ale na temat łazienki to można pracę napisać. Umywalka, tak jak pisałem, zachodzi na muszlę więc przy "grubszej" potrzebie jest problem i to wielki. Mało tego zaraz obok znajduje się bidet więc usadowienie się w jakiejkolwiek pozycji jest mało możliwe! Brodzik wmontowany w podłogę co skutkuje zalaniem całej łazienki podczas kąpieli. Winda rozkapryszona więc jeździ lub nie. Posiłki - hmmm, siedem dni i nic nowego. Parówki, parówki, parówki i jeszcze parówki. Podwieczorek to też parówki jedynie pokrojone na czymś na kształt pizzy. Basen w sąsiednim hotelu AS. Mały i OGÓLNODOSTĘPNY!!! 3/4 kąpiących to dzieci albańskie, które są zawsze i mało tego zajmują leżaki. Niby są gonione (raz na dzień) ale jak bumerang wracają. Miejsce na wczasy bardzo fajne ale nie w tym hotelu.