Opinie o hotelu Akti Arilla

Akti Arilla

• Wylot z Warszawy - Chopin 2 posiłki
  • Wylot z Poznania 2 posiłki

Inka

• Zalety -blisko do bardzo ładnej plaży - super kolacje - możliwość dotarcia pieszo do 3 innych ładnych plaż
    • Wady - 2 bary po drugiej stronie ulicy z głośną muzyką - mały pokój

Byliśmy od 19 sierpnia. Hotel położony przy głównej ulicy, blisko plaży. Zamawiałam pokój ekonomiczny, więc byłam przygotowana że będzie mały, ale ten był naprawdę mały, a w szafie tylko wieszaki, nie ma półek. Balkon był od zachodu, z widokiem na morze, słońce zaglądało tam dopiero po 17-tej, więc panował na nim przyjemny chłodek nawet w południe. Sprzątanie codziennie, co 2-3 dni zmiana pościeli i ręczników. Nie było żadnego grzyba. Klimatyzacja płatna 5 EUR za dzień, ale na szczęście nie była potrzebna, dobrze się spało przy otwartym oknie. Śniadania typowe kontynentalne, codziennie to samo: ser, mielonka, pomidory, ogórki, jajka, jogurt, miód, dżem, płatki, kawa, herbata, sok - ale to raczej standard w hotelu 3*, natomiast kolacje - rewelacja, typowa grecka kuchnia, przystawka, surówka, danie główne, deser. Przez dwa tygodnie powtórzył się tylko kurczak i ryba, a na deser jabłko, nawet przystawki były codziennie inne. Wszystko było bardzo smaczne. Dla nas porcje były wystarczające, nie wszystko udawało mi się zjeść do końca. Jedyny mankament to bary po drugiej stronie wąskiej ulicy, w których muzyka codziennie do 1 a nawet 3 w nocy, czasem przyjemna, niezbyt głośna, ale czasem wkurzająca. Poznane osoby, które miały pokój od ulicy, aby spokojnie spać musiały zamykać okno i używać korków do uszu. Okolica fajna. Można pieszo dotrzeć do 3 plaż, Agios Stefanos 3 km asfaltem, a na skróty przez wzgórze całkiem blisko, do Agios Gorgios, może trochę dalej, ale jeżeli ktoś lubi nie tylko leżakowanie ale i spacery, to w sam raz. No i trzecia, Porto Timoni- widnieje do większości folderów, w Afionos (super wioseczka do zwiedzania)- przede wszystkim warta oglądania z góry. W Afionos super tawerny z widokami na zatoki. Plaża bardzo ładna, żółty piasek. Woda rewelacja. Nie korzystaliśmy z basenu, ale leżaki były fajne. Ogólnie wróciliśmy bardzo zadowoleni. Byliśmy w Grecji w kilkunastu hotelach, ten na 3*, jest OK.

Grzegorz i Iza

• Zalety Dobre kolacje Przemili właściciele
    • Wady Brud, smród w pokojach, grzyb wszędzie w całym pokoju. najwięcej w łazience. Dodatkowo najtańsze wędliny i sery na śniadanie, ogólnie monotonne. Jak by tego było mało to naprzeciwko hotelu są dwa bary które grają muzykę do 4.00 nad ranem.

Ogólne wrażenie jest okropne. Więcej tam nie pojedziemy i odmawiamy tego każdemu. Chyba że ktoś chce 2* hotel za spore pieniądze.

Ula

• Zalety Blisko do morza, plaża piaszczysta, piękne widoki.
    • Wady Położenie hotelu od barów nocnych, zachowanie właścicieli, płatna klimatyzacja, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co 4-5 dni.

Na Korfu byliśmy już drugi raz, wyspa jest naprawdę przepiękna i z dużą chęcia wróciliśmy tam drugi raz. Jeżeli chodzi o hotel, wybraliśmy go ze względu na dobrą ocenę. Ale niestety Nasza ocena za ten hotel jest max 2 i dziwimy się skąd ocena 8. Pomimo tego, że hotel jest bardzo blisko plaży jest również naprzeciwko dwóch rewalizujących ze sobą barów! ( tego oczywiście Grecos nie umieścił na Swojej stronie ). Muzyka CODZIENNIE gra do 3-4 w nocy, basy, krzyki ludzi niestety nie umożliwiają normalnego zaśnięcia. Sprzątanie odbywa się każdego dnia, ale niestety z efektem bardzo słabym. Pokoje wymagają odświeżenia, przede wszystkim łazienka. Jeżeli chodzi o jedzenie: śniadania codziennie takie same ( warto jest pójśc do knajpki zapłacić 5/6 euro i zjeść coś pożywnego i normalnego niż ser i więdlinę ) jeżeli chodzi o obiadokolacje są naprawdę bardzo dobre i to jest jedyna zaleta tego hotelu! Właściciele są mili chodź bywały dni w których się kłócili między sobą, a w sytuacji np. braku prądu nie potrafili w profesjonalny sposób przekazać inforamcji, że jest awaria i czekają na pomoc tylko w agresywny i nie miły sposób zbywali Swoich własnych gości. Klimatyzacja płatna! Pierwszy raz spotkaliśmy się, że w hotelu trzeba płacić za klimatyzacje gdzie klimat jest bardzo gorący i bez niej nie da się wytrzymać w pokoju. Inaczej jest traktowany gość hotelu niż osoba która wpadła przypadkowo na kolację ( jak zobaczą, że płacisz skaczą nad Tobą jak muchy ). Lokalizacja jest dobra, ale warto jest wynając samochód i zwiedzić wyspę, bo inaczej będziesz się nudzić. ( polecamy zobaczyć plaże: Paleokastritas, Kalamaki, Roda, Sidari, Dassia ) a jeżeli lubicie chodzić ok 6km pieszo od hotelu jest podwójna plaża! :) Nie polecimy niestety tego hotelu nikomu.

Grzegorz

• Zalety 1.Blisko plaży
    • Wady 1. Pokoje zagrzybione i śmierdzące 2. Łazienki zagrzybione i śmierdzące 3. Prysznic 60cmx 60cm plus grzyb i brud tam gdzie może tylko być 4. Grzyb nawet na drzwiach 5. Śniadania takie same przez cały pobyt: najniższej jakości jeden rodzaj wędliny i sera do tego pomidory, ogórki oraz dwa rodzaje dżemu i jogurt oraz jajko na twardo. 6. Desery: w postaci np jedej śliwki, kawałka arbuza, 7. Brak owoców 8. Kolacje mało greckie i widać oszczędność

Dwa bary na przeciwko okna hotelu grającą głośną muzykę do 4 nad ranem ( ok 10 m od okna). Warto zwiedzić cała wyspę - jest przepiękna. Hotelu nie polecamy. Zdecydowanie hotel nie adekwatny do ceny wyjazdu. 1. Pokoje zagrzybione i śmierdzące 2. Łazienki zagrzybione i śmierdzące 3. Prysznic 60cmx 60cm plus grzyb i brud tam gdzie może tylko być 4. Grzyb nawet na drzwiach 5. Śniadania takie same przez cały pobyt: najniższej jakości jeden rodzaj wędliny i sera do tego pomidory, ogórki oraz dwa rodzaje dżemu i jogurt oraz jajko na twardo. 6. Desery: w postaci np jedej śliwki, kawałka arbuza, 7. Brak owoców 8. Kolacje mało greckie i widać oszczędność

Byliśmy tydzień w tym hotelu. Budynek sprawia przyjemne wrażenie, jest czysto i estetycznie. Mieliśmy pokój w budynku głównym. Pokój bardzo czysty, estetycznie urządzony, bardzo wygodne łóżko. Fajny basen.Obsługa i właściciele bardzo mili. Położenie hotelu bardzo nam odpowiadało, blisko morza i restauracji, barów. Wieczorami można posłuchać super muzyki. Mankamenty - przez cały pobyt jednakowe i zbyt ciężkie obiadokolacje. Jedzenie to słaba część tego pobytu.

Łukasz

Miła rodzinna atmosfera ze strony obsługi. Pokoje bardzo przyjemne. Bardzo blisko plaża. Dwa puby na przeciwko hotelu szaleją do 3 nad ranem.

Slawek
    Pobyt: Październik 2016

• Zalety -blisko plazy -smaczne jedzenie -codziennie sprzatane pokoje -basen -tv z kanalami polskimi
    • Wady -monotonne sniadania -male ilosci jedzenia na obiadokolacjach -mielismy pokoj z grzybem na scianie i niedzialajaca toaleta -brak w okolicy klubow disco sa tylko puby -slaba komunikacja do miasta tylko 2 autobusy w jedna strone i tylko jeden powrotny o 14 z Korfu

Bylismy tydzien czasu, lokalizacja dobra chodz ciezko tam dojechac, strome, waskie i krete drogi. Z Korfu do Arillas hotelu jest 2h drogi. W sumie dzieki firmie Grecos stracilismy 2 dni bo przylecielismy o godz 21 czasu lokalnego a na miejscu bylismy o 23 i nie dostalismy zadnego posilku musielismy sie raczyc gyrosem z pobliskiej restauracjii ktory byl obrzydliwy. W dniu wyjazdu zas samolot sie zmienil i wyjechalismy o 4 rano! I tak zostaly nam urwane 2 dni z wycieczki. Ogolnie miejsce ladne piekne plaze chodz najladniejsze sa w miejscowosci Agios Stefanos pol godziny drogi ok Arillas. W hotelu standard na 3 gwiazdki poza tym grzybem na scianie co mogli by zrobic i niedzialajaca spluczka byloby znosnie, ciepla woda i polskie tv byly ok. Jedynie pobliskie puby graly muzyke glosno i komary dokuczaly chodz byla mostikiera to trzeba sie zaopatrzyc w cos na moskity. Bylismy tez na wycieczce do Paxos i Antipaxos chodz dla mnie zbyt duzo czasu zajel dojazd bo w sumie 8h samego dojazdu 2h autobusemi i 2h statkiem i z powrotem.

Rafał

• Zalety blisko morza świeta baza wypadowa do innych miejscowości/plaż właściciel w porządku spokój, jeżeli mieszkacie w części nie od ulicy polecamy dla rodzin z dziećmi, my byliśmy z 5-miesięcznym dzieckiem i nie było z tym żadnego problemu, jeżeli chodzi o kwestie logistyczne.
    • Wady stary, wymaga remontu. bardzo słabe śniadanie na dodatek codziennie to samo. nie sprzątane są łazienki szkoda, że przy obiadokolacji nie ma karty. Dostajecie wybrane danie, a wiadomo że nie zawsze musi smakować.

Hotel traktowaliśmy jako bazę wypadową na inne plaże. W tej kwestii było ok, natomiast gdybyśmy mieli tylko tam spędzić tydzień, to było by bardzo słabo:) Gdyby była taka opcja, to polecamy nie brać wyżywienia w tym hotelu. W Arillas są naprawde fajne knapy i można zjeść zarówno śniadanie jak i obiadokolację.

• Zalety Blisko do morza Darmowe leżaki i basen Obsługa starająca mówić się po polsku Miła obsługa Dobre i obfite kolacje Dużo spokojnych Anglików
    • Wady Głośny bar od strony ulicy Osy latające do dżemu podczas śniadania Czasem za dużo narzekających Polaków

Wszystko fajnie, brak negatywnych emocji związanych z hotelem. Nie można wrzucać papieru do kibla ale tak jest chyba wszędzie na wyspie. Pokoje OK - spełniające oczekiwania, ciekawy pomysł z moskitierą. Widok na morze i góry. Śniadanie ciągle (kontynentalne) to samo w formie bufetu szwedzkiego, po 11 dniach ma się dosyć próbowania różnych kombinacji. Bardzo dobre kolacje 3-daniowe aż żal było jeść coś na obiad bo potem kolacja nie wchodziła. Za to szkoda, że tak późno (od 19.30) bo kiepsko się spało potem. Ale może jak kogoś stać chodzić na drinki za 5euro i piwo za 2 euro to może posiedzieć do 1 w nocy w barze obok to przetrawi kolację w parę godzin. Miła obsługa (prowadzony przez rodzinę).

AGNIESZKA

• Zalety Położony blisko plaży, miła obsługa, fajny basen, bezpłatny sejf i stół do ping-ponga ;-) Adekwatny stosunek ceny do standardu.
    • Wady Największą wadą są dwa bary, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie hotelu a właściwie głośna muzyka dudniąca do 3 nad ranem.

W hotelu spędziłam dwa tygodnie. Urzekła mnie serdeczność rodziny, która prowadzi hotel. Bardzo dbają o gości. Sam hotel jest skromny, czysty (sprzątany codziennie).Dużo zieleni wokoło. Hotel ma świetne położenie, do plaży jest zaledwie kilka kroków a i sama okolica warta zwiedzenia. Piękne widoki w okolicy Afionas, Agios Stefanos. W drodze do A.Stefanos warto zatrzymać się na kawę i lody w kawiarence usytuowanej nad brzegiem klifu i pobujać się na huśtawce :-) Kawiarenkę prowadzi uroczy pan, u którego można także kupić oliwę i miód. Przy plaży kilka tawern i barów oraz dwa sklepy. Leżaki na plaży płatne, komplet (2 leżaki + parasol i stoliczek + 7,50 euro, w tym 2 x 0,5 l wody). Można także wypożyczyć rowerek wodny (1 h= 12 euro). Plaża piaszczysta i czysta, woda także czyściutka. Z Arillas kursuje autobus do Korfu. Lubi się spózniać , czasem nawet i 40 min, ale warto się wybrać, ponieważ stolica wyspy ma swój urok. Warto także wybrać się do pobliskiego browaru ( zwiedzanie w soboty o 11 i o 12 druga tura), zwiedzanie połączone z degustacją. Miejscowość spokojna, raczej dla osób nastawionych na odpoczynek i zwiedzanie.