Albatros Citadel (ex Citadel Azur Resort)

Albatros Citadel (ex Citadel Azur Resort): basen, sport i rekreacja

• Plaża przy hotelu, prywatna, piaszczysto-żwirowa, laguny, platforma, 1.8 km długości
  • Rafa koralowa przy hotelu
  • Bezpłatny internet wi-fi w lobby

Rose

• Zalety Wszystkie pokoje z widokiem na morze. Najładniejszy hotel w Hurghada,a był to mój 3 pobyt Egipcie. Polecam :)
    • Wady Dosyć daleko do miasta. Choć dla niektórych może to być zaletą. Brak wi-fi w pokojach - błędna informacja. Internet w pokojach tylko dla posiadaczy laptopów z kablem.

Polecam :) dla rodzin z dziećmi choć brak zjeżdżalni, dla Par oraz seniorów. W hotelu bardzo dużo Rosjan oraz Niemców. Hotel bardzo ładny.

sylwia

• Zalety Brdzo ładny,wszechstronny,blisko plaża,rafa
    • Wady brak budek z jedzeniem

Bylismy z mężem od 29.11.2018 do 06.12.2018.Hotel piękny,wszystkie pokoje z widokiem na morze bardzo duże.Ogólnie mieliśmy takie wrażenie że jesteśmy na molo ...kafejki na chodniku tylko za nic nie płacisz.Ogólnie caly obiekt ogromny-mieliśmy pokoje na samym końcu i na samej górze więc w sumie mieliśmy wszędzie daleko.Brakowało nam budek z jedzeniem,bo tam tylko w restauracji a naprawdę mieliśmy daleko....Woda krystaliczna,rafy i wszelkie stworzonka na wyciagnięcie reki.Jak kupowaliśmy wycieczkę było napisane że wifi w pokojach-zmienił się własciciel hotelu więc wifi tylko w holu a tam mało miejsc siedzących(walka o fotel)Obsługa super ale animacje na bardzo niskim poziomie.Mają amfiteatr ale nieczynny więc to co próbowali robić przed restauracją bardzo słabo wychodziło.Hotel polozony daleko od cywilizacji więc poruszanie się poza hotel możliwy za dopłatą taksi(30euro od os do hurgardy.) lub busem 8euro do pobliskiego centrum handlowego-nie polecamy(mysmy pojechali ale poszliśmy trochę dalej do zwykłych sklepów)Można też na własną rekę korzystając z ubera ale trzeba wyjśc z hotelu za bramki bo inne pojazdy niż ich własne nie mają prawa wjazdu.Nie podobało nam się podejscie CoralTravel jeśli chodzi o biuro....Na spotkaniu z rezydentem Pan wysmiewa się z klientów(wszelkie skargi kazał zgłaszać w biurze podrózy z tekstem...może 10zł wam oddadzą , żle podaje czas danej wycieczki(do Kairu nie jedzie się 4 godz.tylko 8 w jedną stronę!)No i wyjechaliśmy z hotelu 20 min wcześniej ....by pozwiedzać ich zaprzyjazniony sklep!!! PORAŻKA

• Zalety Miła obsługa Standard pokoju wysoki Czysto Blisko plaża i rafa koralowa na miejscu Pyszne jedzenie

Najlepszy hotel w Hurgadzie e jakim byliśmy. Pełna kultura. Jedyna wada to w schischa barze raz zabrakło węgielków i był węgiel grillowy. Poza tym wszystko super.

• Zalety Amaizing.

Hmm? to był mój ponad 20 raz w Egipcie. I żaden hotel nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Hotele w Egipcie 5* są lepsze i gorsze.... ale wszystkie w zasadzie takie same. A ten jest inny, wyjątkowy. Widoki niesamowite. Pokoje duże, każdy z pięknym widokiem na morze.. ja miałam łóżko naprzeciwko okna, wiec co rano budziłam się z widokiem na morze.. .cudownie. Jedzenie dobre, zawsze można znaleźć cos dla siebie. Nie zapomne mojej ulubionej zupki Gazpacho. Genialna! Ja jestem zakochana w tym hotelu. Teraz nie wiem czy jakiś hotel w Egipcie jest w stanie go przebić. Ja już chce wrócić....

Tomek

• Zalety wszystko

podpisuje się pod innymi pozytywnymi opiniami,/ hotel super Hotel jest przystosowany dla niepełnosprawnych a alkohole jak to w egipcie takie sobie ale reszta super polecam.Nie spotkałem się w tym hotelu żeby ktoś miał zemstę faraona.Hotel jest położony około 15km od centrum hurghady na terenie hotelu jest taxi ale drogo my korzystaliśmy z taxi z miasta z polecenia około 10 dol za 3-4 godziny w dwie strony za trzy osoby nurkowania snurkowania itp są na terenie hotelu,nawet darmowe przyuczenia z butlą są na terenie hotelu.Kupiliśmy imprezę 2 tyg na lasta dlatego daję że jest adekwatna bo normalnie cena kosmos

Mariola

• Zalety Położenie Plaże Cały kompleks hotelowy Piękne budynki Woda Włoska restauracja a\\\'la carte Uczucie prywatności Wieczory z muzyką na żywo
    • Wady Pokoje przydałoby się odświeżyć

Na wakacjach byliśmy z mężem na początku sierpnia. Sam hotel urzekł nas bardzo. Teren kompleksu jest ogromny, właściwie przypomina bardziej małe portowe miasteczko. Lobby hotelowe robi ogromne wrażenie, szczególnie nocą, kiedy cały hotel jest podświetlony. Wszystko zrobione jest z jasnego kamienia lub wykute w skałach. Początkowo zostaliśmy zakwaterowani w pięknym pokoju w budynku nr 2, nowo wyremontowanym, jednak pod nami nadal trwał remont baru i musieliśmy się przenosić do budynku nr 3. Tam był już spokój i cisza, jednak pokoje w gorszym standardzie. Remont skończył się po 3 dniach i trochę nawet żałowaliśmy bo wcześniejszy pokój był o wiele ładniejszy :) Ale to już mały szczegół do którego nie przywiązywaliśmy większej wagi. Plaża, a właściwie plaże hotelowe cudowne, z kolorowymi rybkami i ładną rafą przy samym brzegu były w stanie zrekompensować wszystko :) Woda przejrzysta, pięknie turkusowa, jednego dnia widzieliśmy sporego żółwia, który ponoć regularnie podpływa do rafy. Polecam zabrać ze sobą maskę Easybreath SUBEA do snorkelingu, całymi godzinami można leżeć na wodzie i obserwować rafę. A naprawdę jest co oglądać. Przy samym hotelu można ponurkować, poszaleć na motorówce, czy skorzystać z innych wodnych atrakcji. Jeśli chodzi o posiłki, to sama główna restauracja wypadła ok, ale bez szału. Czasem kolacja była wyśmienita, a czasem przeciętna. Wino podawane do kolacji niestety kiepskie, obsługi za mało, przez co trzeba było czekać na stolik a potem na obsługę. Jednak plusem jest to, że można korzystać z restauracji a'la carte bez ograniczeń, dzięki czemu my jednaliśmy aż 3 razy we włoskiej restauracji. Tam jedzenie i obsługa wspaniałe! Raz nawet nie zapisaliśmy się wcześniej a i tak bez problemu dostaliśmy stolik. Widok z restauracji zapierał dech, wino podawane wspaniałe plus muzyka grana w lobby sprawiała, że mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w bardzo eleganckiej dobrej włoskiej restauracji. Jeśli chodzi o inne posiłki to rano niestety główna restauracja mocno zatłoczona, podobnie zresztą jak podczas kolacji, jednak włoska restauracja oferowała również śniadania dla śpiochów, więc tam chodziliśmy najczęściej. Ludzi zawsze mało i było gdzie usiąść. Obiady jedliśmy w restauracji przy marinie, polecamy pyszna pizza z pieca i grillowane mięso! Ogólnie było to pierwsze miejsce, z którego nie chciało nam się wyjeżdżać, a do którego na pewno wrócimy, a już trochę pojeździliśmy. Dowiedzieliśmy się, że w tym roku zmienił się właściciel hotelu i widać było ogromne zmiany, które zachodzą i będą zachodzić, oczywiście na lepsze. Remont 2 barów nad mariną był tego przykładem, jak szybko i sprawnie wszystko zostało zrobione i otwarte. Ludzi przyciągała muzyka, dobra obsługa i sam klimat. W hotelu byliśmy w najwyższym sezonie i mimo całkowitego obłożenia ma się wrażenie, że ludzi jest mało. Wszędzie są miejsca, na plaży dzięki parawanom i dużej przestrzeni ma się wrażenie, że leży się samemu. Nikt na nikogo nie włazi, nie ma żadnej walki o leżaki. Jest to na pewno miejsce idealne dla par i osób, które chcą spędzić romantyczny czas. Oczywiście rodziny z dziećmi także były, jednak pierwszy raz miałam wrażenie takiej ciszy i błogości. Warto pojechać i pospacerować po Sahl Hasheesh, wieczorem spokojnie i cicho, a klimat uroczy. Właściwie do niczego nie byliśmy się w stanie przyczepić. Na pewno tam wrócimy!

aurel

• Zalety położenie, architektura, obsługa
    • Wady pokoje niezbyt czyste ale to się wytnie ;) bywało gorzej

Super Hotel, wspaniały ogromny ale jednocześnie niesamowicie intrygujący. Obsługa miła nie nachalna ,szukająca pretekstu do zabawy i żartów, Animatorzy weseli i sympatyczni, szczególnie Natalia- wspaniała wesoła dziewczyna z Lwowa. Szczerze polecam dla inteligentnych i mających poczucie humoru ale i szacunku . Szkoda tego hotelu dla buraków mających na celu jedynie walenie drinków

Paulina
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety - Bardzo miła, fachowa obsługa, - Obsługa nigdy nie wyciągała ręki po napiwki co ponoć jest powszechne w egipskich hotelach - Wszystkie pokoje z przepięknym widokiem na morze - Czyste pokoje - Podgrzewane baseny (środek grudnia 2017) - Czystość zarówno w pokojach, jak i pozostałej części hotelu oraz basenach - ogromny kompleks, dobrze strzeżony co daje poczucie bezpieczeństwa
    • Wady - położony na obrzeżach przez co przy wycieczkach byliśmy zabierani jako pierwsi i odwożeni jako ostatni a wyjazd do centrum Hurghady była dość kosztowna i możliwości ograniczone do transportu hotelowego

Cudowne, wymarzone wakacje! Gorąco polecamy! Obawiam się, że Citadel Azur Resort postawił poprzeczkę tak wysoko, że każdy kolejny hotel będzie do niego porównywany i mniej atrakcyjny. Ale pozostawił niesamowite wrażenia i jestem przekonana, że jeszcze tu wrócę :) Przepiękny hotel, czysty, przemiła i profesjonalna obsługa, sporo atrakcji dla młodzieży i dorosłych, mniej dla dzieci co w naszym przypadku było błogosławieństwem bo chcieliśmy uniknąć rodzinnego hotelu pełnego dzieci. Szczególnie urzekł mnie zamkowy styl hotelu otoczony przepiękną i kolorową roślinnością i przecudne widoki z okna/tarasu (każdy pokój ma widok na morze bez żadnych dopłat) :) Ponadto w opcji Ultra All Inclusive bar w lobby czynny całodobowo co było niewątpliwą zaletą, i restauracja czynna o każdej porze (nocą co prawda wybór bardzo ograniczony ale sam fakt, że przyjeżdżając do hotelu w nocy po wycieczce czy z samolotu świetnie, że można pójść do restauracji i zjeść ciepłą kolację) . Polecam też wycieczki organizowane przez Wezyr - my się zdecydowaliśmy się na dwie: Luxor (ciekawa fajna wycieczka dla fanów historii) oraz Paradise (rejs na przecudną wyspę Paradise, z przystankiem na snurkowanie i podziwianie raf koralowych). Wycieczki również bardzo polecamy! Hakuna Matata! (ci co popłyną na Paradise i będą oglądać delfiny będą wiedzieć o co chodzi ;)) Ponadto przewodnicy wycieczek z biura podróży Wezyr świetnie mówią PO POLSKU! Szok ale w naszym języku mówią lepiej niż po angielsku co było dużym, pozytywnym zaskoczeniem :) A ponadto bardzo przystępne cenowo :) Generalnie mocne 9,5/10 :) Według mnie powinno być 10/10 ale muszę obiektywnie obciąć te 0,5 punktu za: stosunkowo dużą odległość od centrum Hurghady i brak wielu atrakcji dla rodzin z dziećmi. Raz jeszcze gorąco polecam i dziękuję Citadel Azur Resort oraz Wezyr za najpiękniejsze wakacje w moim życiu! :)

Jarek i Marzena
    Pobyt: Październik 2017

• Zalety Piękne położenie, widok z pokoju, przepiekna plaża i rafa do snurkowania. Duże, przestronne z widokiem na może pokoje. Klimatyczny wygląd hotelu.
    • Wady Rozległość ok 1km dla niektórych może to być wada, krąży busik więc ułatwia poruszanie się. Słaba i monotonna kuchnia. Alkohole w opcji All bardzo słabe jakościowo, piwo beznadziejne.

Pięknie położony hotel zbudowany z piaskowca. Architektura nawiązuje do cytadeli zgodnie z nazwą, świetne klimatyczne miejsce. Wszystkie pokoje hotelowe z widokiem na może, duże i komfortowe, wykończenie pozostawia trochę do życzenia ale jest ok, duża łazienka z kosmetykami, są szlafroki. Lodówka w pokoju uzupełniana o wodę i pepsi i 7up, czajnik, kawa w saszetkach , herbata lipton plus smakowe. Lóżka niestety nie dają się połączyć są zabudowane na stałe, możliwe że są pokoje z małżeńskimi ale nie sprawdzaliśmy. Można zażyczyć sobie pokój dla niepalących. Dużo zieleni wokół hotelu. Restauracja śniadaniowo-kolacyjna z dużym tarasem i pięknym widokiem na może, obsługa na dobrym poziomie, niestety posiłki nas rozczarowały, monotonne i jakość taka sobie.Bardzo fajna kawiarnia gdzie podają prawdziwą dobrą kawę z ekspresu i fajne ciasta, polecam. Wybraliśmy kolację tematyczną w restauracji Brazylijskiej i to był największy błąd menu fataln, obsługa słaba, zdecydowanie odradzam, może trzeba spróbować w innej są jeszcze do wyboru, włoska, orientalna i jakaś jeszcze ale nie pamiętam. Bar w lobby ok obsługa też w porządku, podają kawę z ekspresu, wino bardzo pośledniej jakości, czerwone, różowe i białe niestety często podają ciepłe. Jest gelateria z lodami niestety słabe jestem ludożercą a byłem tam tylko raz, i sandwiczami ok. Bardzo fajna plaża z parasolami i zasłonami od wiatru, leżaki z materacami, fajne uczucie intymności, duże odległości pomiędzy wypoczywającymi turystami, brak muzyki na plaży dla mnie to duża zaleta, można w spokoju wypoczywać. Przepiękna rafa koralowa na wyciągnięcie ręki, świetne warunki do snurkowania, konieczne buty do pływania. Kilka barów na plaży więc po drinki nie trzeba daleko chodzić, kelnerzy też przynoszą. Ogólnie jakość obsługi na dobrym poziomie. Z większością obsługi można się dogadać po angielsku, niemiecku i rosyjsku. W hotelu można zamówić busa i taksówkę do Hurghady, hotel jest oddalony jakieś 2-3 kilometry od drogi głównej. Jest też siedziba lokalnego biura turystycznego oferującego wycieczki fakultatywne. Nad zatoką jest firma oferująca nurkowanie, podobno droga nie korzystaliśmy z jej usług, to opinia znajomych poznanych w hotelu którzy nurkują. W hotelu jest apteka, bankomat Narodowego Banku Egipskiego z którego korzystaliśmy, kilka sklepów z pamiątkami i tym podobnymi nie korzystaliśmy. Z wycieczek oferowanych przez Wezyr skorzystaliśmy z 3h quady na pustynię polecam, 6 w 1 też ok możemy polecić. Był to nasz pierwszy pobyt w Egipcie i poza jedzeniem to możemy go ocenić na 5. Ogólnie był to nasz pierwszy pobyt w Egipcie i po za jedzeniem możemy go uznać za bardzo udany

Adam

• Zalety 3 baseny, rafa koralowa na miejscu, spokój i cisza we wrześniu, obsługa miła mówiąca po angielsku,
    • Wady brak wifi w niektórych pokojach,

przyjechaliśmy na odpoczynek we wrześniu, temperatura do 35 stopni i silny wiatr, hotel z dala od miasta ok 20 km, cicho i spokojnie, raczej dla par bez dzieci, brak sklepów i większych rozrywek, posiłki smaczne i obfite, dwie restauracje z podstawowymi posiłkami i trzy dostępne po wcześniejszej rezerwacji stolika (restauracja włoska długie spodnie - również dostępne w recepcji za darmo), drinki urozmaicone do 2 w nocy w lobby barze na plaży tylko do zachodu słońca, brak walki o leżaki przy basenach i na plaży, rafa koralowa w hotelowej lagunie - konieczny sprzęt do snoorklingu i buty ochronne bo dno kamieniste, mało zieleni i brak jakichkolwiek insektów latających i gryzących, hotel bardzo rozległy wszystkie pokoje z widokiem na morze ale oddalone od głównego budynku, ogólnie polecam daję 9 bo może znajdziemy coś jeszcze lepszego w tym rejonie