Opinie o hotelu Alegria Maripins
Hiszpania / Costa Brava

Alegria Maripins: basen

Stosunek jakości do ceny: PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

ANNA

• Zalety odległość od plaży, blisko kolejki do Barcelony, czyste, jasne i odremontowane pokoje
    • Wady jedzenie, basen

Hotel jest dość zaciszny, mimo że położony niedaleko knajpek i kolejki. Pokój, w jakim mieszkaliśmy, był odnowiony, czyściutki, codziennie zmieniane ręczniki i w sumie to jedyny plus tego hotelu. Na windy czeka się godzinami, basen mały i nieciekawy. Największy minus za posiłki - bardzo ubogi wybór i codziennie to samo. Jajecznica, fasolka i bekon na śniadanie, a na kolację gotowany makaron z przecierem pomidorowym, frytki i kurczak, plus kilka kawałków ciasta na osobnym stoliku - tak głównie wygląda codzienne menu. Zimny bufet - głównie mięso kiepskiej jakości- dla wegetarian porażka a gdyby spędzić w tym hotelu więcej niż tydzień to proponowane posiłki będą wychodzić bokiem ;) 4 gwiazdki, proponowana cena i wysoka jak dotąd ocena dla tego hotelu to nieporozumienie.

Norbert Krupa

• Zalety Jedzenie, obsługa, pokoje, atrakcje chyba wszystko

Polecam każdy znajdzie cos dla siebie, mozna odpoczywac, zwiedzac, bawic się. Cenowo bardzo dobrze.

Mariusz
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety dobre jedzenie i czystość
    • Wady nie ma

Wyjechałem z synem pod koniec kwietnia 2018r. Hotel odnowiony i zadbany. Obsługa w recepcji i hotelowa bardzo sympatyczna, bez problemu można się dogadać . Byliśmy w opcji HB i w zupełności to wystarczyło, ponadto można zamienić kolację na obiad i odwrotnie . Hotel bardzo blisko szerokiej i długiej plaży. Wyżywienie bardzo smaczne i urozmaicone rożnymi potrawami z którymi się spotkałem pierwszy raz . Pokoje wyremontowane, czyste, sprzątane, chyba codziennie łącznie z wymianą ręczników W pobliżu stacja kolejowa z której można dojechać do Barcelony jak i w drugą stronę do Griony / godzina jazdy/. Byliśmy z biura Prima Holiday wszystko ok ( choć mieliśmy kontakt tylko telefoniczny z Panią rezydentką, czego nie polecam osobom jadącym po raz pierwszy /. Jednak pomimo tego naprawdę polecam, biuro podróży jaki sam hotel .

• Zalety bardzo blisko plaży i przystanku kolejki do Barcelony, dobre jedzenie, hotel lekko oddalony od ruchliwego deptaka z mnóstwem sklepów
    • Wady dość nietypowe łazienki - nie zamykane

Hotel bardzo dobry. Jedzenie smaczne, kolacje często z tradycyjnymi hiszańskimi przysmakami. Kilka kroków do plaży i do kolejki do Barcelony. Lekko wgłąb od ruchliwego deptaka z mnóstwem sklepów i knajp. Na pewno nikt tam się nie będzie nudził.

Rafał Wyjazd 1.06.2018
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety czyste pokoje i nic więcej
    • Wady basen bardzo mały, byłem już w paru miejscach na świecie ale takiego słabego wyżywienia nie spotkałem nigdzie, bardzo mały wybór dań oraz jedzenie praktycznie cały czas takie samo, ogólnie nie polecam!!!!

W hotelu same staruszki, basen mały a najgorsze z tego wszystkiego jest jedzenie,zrobiony pod Brytyjczyków i bardzo mały wybór

Kheed
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety - świetne jedzenie - lokalizacja - centrum miasta
    • Wady - centrum miasta - kolejka po drugiej stronie ulicy

Wyjazd początek maja 2017. Hotel bardzo ładny, zadbany. Obsługa w recepcji sympatyczna i można bez problemu się dogadać - na dzień dobry przy rezerwacji lampka szampana stanowiła miły gest. Byliśmy w opcji HB więc trzeba się było "odznaczyć" a kartce (nie było problemu, żeby zamienić kolację na obiad i wieczorem zjeść na mieście) przy wchodzeniu na kolację. Hotel bardzo blisko szerokiej i długiej plaży. Z racji naszego pobytu przed sezonem brakowało trochę plażowych knajpek. Wyżywienie bardzo smaczne, dla każdego coś miłego. Pokoje wyremontowane, czyste, sprzątane 6 razy w tygodniu. Co sprzątanie nowe ręczniki. Do Barcelony godzina drogi pociągiem (stacja około 400 metrów od hotelu). Przy okazji potwierdziło się, że warto lecieć z droższego biura podróży. Byliśmy z TUI i wszystko ok (pokoj z bocznym widokiem na morze). natomiast klienci biura na A narzekali na pokoje.

Ela

• Zalety Wyżywienie
    • Wady Mały basen wciśnięty między budynkami. Z basenu i restauracji nie widać nawet kawałka morza.

Hotel typowo miejski. Przy ulicy. Przejście nad morze tunelem pod kolejką. W hotelu w większości seniorzy. Spokojnie. Przy basenie problem z wolnymi leżakami.

Kristo

• Zalety Nie za duży, kameralny, stosunkowo czysty
    • Wady Personel w barze słabo rozumie angielski

Co do położenia, standardu pokoi, wielkości basenu i dojścia na plażę to ok, ale niestety jest to kolejny hotel, który traktuje Polaków, jak klientów II kategorii; byliśmy z rodziną w maju 2017; przyjechaliśmy o północy, gdzie na recepcji przywitał nas jakiś kaszlący emeryt, który bardzo wolno wypełniał dokumenty nie patrząc na nasze zmęczenie; rano ku naszemu niemiłemu zaskoczeniu okazało się, że dostaliśmy pokój z widokiem na podwórko i kontenery ze śmieciami; zdecydowaliśmy się wymienić pokój, ale okazało się, że w ogóle nie ma takiej opcji - jak bardzo chcemy, tu musimy dopłacić ponad 60 EURO - jednak nie po to jedzie się na wakacje za granicę, żeby oglądać śmieci za oknem, tak więc dopłaciłem i otrzymaliśmy pokój z widokiem na morze (hotel ma większość takich pokoi); w trakcie przeprowadzki od strony podwórza słyszałem w pokojach tylko Polaków, tak więc z dużym prawdopodobieństwem wciskają Polaków, a że dzisiaj każdy wyjeżdża i nie każdy zna język, więc nie każdy się wykłóci lub dokona zmiany; pomimo wykupionego all inclusive barmani obsługiwali w pierwszej kolejności tych z gotówką, a nas zawsze na samym końcu; poza tym bardzo kiepskie animacje i słabe jedzenie (gdyby dodatkowo kobieta na śniadanie nie smażyła omletów, to nie bardzo było w czym wybierać - codziennie to samo; jeszcze na koniec najgorsza rezydentka, jaką w życiu widziałem i wcale nie chodzi o wygląd - ogólnie wyjazd z ATUR-a nie polecam nikomu - totalna masakra, najgorsze biuro pod każdym względem, ale nie chce mi się już więcej pisać - jak ktoś nie wierzy, to wybierze i się wtedy przekona - nigdy więcej ATURa !!!

Konrad
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Czysto (pokoje, restauracja, basen - wszędzie) Smaczne jedzenie Miła obsługa Dość cicho Brak dzikich tłumów
    • Wady Śniadanie tylko do 10:00

Hotel ogólnie robi bardzo dobre wrażenie. Pokoje czyste, codziennie sprzątane. Jedzenie smaczne i dość urozmaicone - codziennie przygotowywano inną atrakcję kulinarną: a to owocowe wariacje, fontanna czekolady, sery świata, itp. Przyjazny dla rodzin z dziećmi. Posiada trzy kilku piętrowe budynki, przez co nie sprawia wrażenia molocha i jest w sumie dość kameralnie. Basen nie ma wymiarów olimpijskich lecz w zupełności wystarczy. Dojście do plaży - trzeba przejść pod ulicą i torami małym tunelem ale to naprawdę blisko, 30m od wyjścia z hotelu. Nie jest to tragedia jak niektórzy piszą. Plaża: duża, łatwy dostęp, niezbyt zatłoczona. Ilość natrętnych sprzedawców w normie. Piasek nieco gruby przez co budowanie z piasku utrudnione (dzieci). Za to morska bryza miło chłodzi w upalnym słońcu. Przy hotelu / ulicy są tory kolejki podmiejskiej, która mimo obaw nie jest hałaśliwa. Dojazd do Barcelony nią zajmuje godzinę, bilet to prawie 5 EUR na osobę w jedną stronę więc zbyt tanio nie jest. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Polecamy serdecznie.

Jarek
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety Ładny, pokoje czyste i w całkiem nie najgorszym standardzie.
    • Wady W pokoju mieliśmy mrówki, wentylacja dosyć głośno szumiała, jedzenie zupełnie nie w naszym guście.

Cztery gwiazdki to raczej nie są ale dobre trzy można dać hotelowi. W sumie jakby nie mrówki i niedobre jedzenie to było by tewelacyjnie.