Opinie o hotelu Alegria Pineda Splash (ex Fergus Montemar)
Hiszpania / Costa Brava

Alegria Pineda Splash (ex Fergus Montemar)

• Udogodnienia dla dzieci: brodzik ze słodką wodą, miniklub, plac zabaw.
  • Tylko 300 m do szerokiej, piaszczysto-żwirkowej plaży.
  • Program sportowo-animacyjny: animacje dla dzieci i dorosłych, wieczorne show, mini disco, muzyka na żywo.
  • Atrakcyjne położenie: w spokojnej miejscowości, ok. 200 m od centrum z restauracjami, barami, ok. 40 km od lotniska w Geronie.

Judyta
    Pobyt: Sierpień 2020

• Zalety Blisko plaży, miła obsługa, pokoje codziennie sprzątane, duży basen.
    • Wady Pokoje nad placem zabaw dzieci, przez co cały czas jest głośno, klienci z full pakietem mają do wyboru tylko 3 rodzaje drinków, mieliśmy wrażenie, że jesteśmy traktowani gorzej od klientów którzy płacą na miejscu. Język angielski pań z recepcji na bardzo niskim poziomie,

Czytając opinie odnośnie hotelu bardzo ucieszyło nas to, że w hotelu są dwa baseny. Jeden dla dzieci drugi dla dorosłych...Właśnie wróciliśmy z naszej podróży poślubnej i błędem było zakwaterowanie nas w tym hotelu. Nie jest przestrzegany podział na basenach, chcąc odpocząć, odetchnąć, nie udawało się to. Rodzice zamiast zabierać dzieci na przystosowany dla nich basen, zabierali je na ten dla dorosłych. Były straszne krzyki, skoki do wody, ratownik czasami reagował czasami nie. Panie z recepcji znają język angielski na bardzo podstawowym poziomie, ciężko było się z nimi porozumieć. Opcja ,,all '' nie jest opcją all, za takie rzeczy jak lody w barze plus niektóre drinki należy zapłacić. Leżaki przy basenie są oczywiście w cenie ale...basen otwarty od godz 11:00, a klienci hotelu już od wczesnych godzin porannych rzucają ręczniki na leżaki ,,zajmując'' w ten sposób miejsce. Po kilku dniach ktoś zwrócił na to uwagę, zamknięto basen do godziny 11:00 ale po godzinie 9:00 już zaczynała się ustawiać kolejka ,,do zajęcia '' leżaków. Balkony od strony placu zabaw są strasznym nieporozumieniem. Chcąc wieczorem usiąść, porozmawiać, odetchnąć po całym dniu np. zwiedzania ..nie da się.. a już w ogóle mając balkon tuż nad placem zabaw...Nie da się również zasnąć do północy, a nawet i do pierwszej w nocy, ponieważ na placu zabaw są straszne krzyki. Hotelu nie polecamy dla ludzi, którzy szukają odpoczynku i spokoju od codziennego zgiełku.

Roman

• Zalety po remoncie
    • Wady slaba obsuga

sierpien2019 Slaba obsluga znikome animacjie dla doroslych

Jestem rozczarowana oferta. Standard hotelu kiepski. Wyposazenie pokoju podstawowe: lozko, stolik z jednym krzeslem, male szafki przy lozku, telewizor. W lazience tylko umywalka, toaleta i prysznic z obrzydliwa zaslona. Obsluga ogolnie niesympatyczna (oprocz doslownie kilku pracownikow). Ktoregos dnia idac na plaze o godz. 8:55 poprosilam w open barze o butelke wody, pan podszedl z bardzo nieprzyjemna mina, ostentacyjnie spojrzal na zegarek, stwierdzil, ze open bar otwarty jest od godz. 9:00 i z wielka laska, ciezko wzdychajac, podal mi wode... Jedzenie bardzo monotonne, dwukrotnie w posilku znalazlam wlosa!!! "Pikniki" szykowane w dniu wycieczek, ktore mialy zastapic posilki w hotelu, skladaly sie z kanapek z chleba tostowego z serem, do tego owoc, suchar i mala butelka wody. Do wiekszosci drinkow czy lepszej kawy trzeba doplacac polowe ceny (przy opcji all inclusive !!!), o czym oczywiscie dowiedzielismy sie juz na miejscu. W ciagu dnia drinki podawane sa w woreczkach z rurka a piwo czy kawa w plastikowych kubkach!!! Najblizsza plaza dosyc zatloczona. NIE POLECAM tego hotelu.

• Zalety Jedzenie (codziennie coś innego, brak monotonnego menu), obsługa (codzienna wymiana ręczników w pokojach oraz sprzątanie, bardzo miła obsługa kelnerska), baseny (codziennie animacje dla dzieci i dorosłych)

Hotel blisko plaży (5min pieszo), w spokojnej i cichej okolicy miasteczka. Blisko do dworca kolejowego oraz przystanku autobusowego (5min), Dobra baza wypadowa do Barcelony 1:10h pociągiem), czyste plaże, w miasteczku sporo kawiarni i restauracji oraz punktów z pamiątkami.

Domka

• Zalety Blisko morza Codziennie czyszczone pokoje, Codzienna wymiana ręczników i nie dawaliśmy żadnych napiwków Na restauracji pracujący Polacy Animacje dla małych i dużych :)

Hotel bardzo fajny my z mężem i znajomymi byliśmy jak Hotel był jeszcze *** i nazywał się fergus montemar. Miła obsługa na początku mała wpadka z pokojem, ale szybko wyjaśniona i błąd naprawiony:) Woda w basenie bardzo przyjemna, basen sprzątany i czyszczony codziennie. Pokoje były czyszczone codziennie i ręczniki również wymieniane codziennie a nie zostawialiśmy żadnych napiwków, klimatyzacja działała codziennie na 100% :) Jedzenie pyszne... każdy coś dla siebie znajdzie nawet bardzo wybredny człowiek Hotel bardzo blisko położony morza oraz stacji kolejowej skąd można udać się dosłownie wszędzie :) Blisko sklepy typu LIDL,Biedronka Domka i Michał - wrzesień 2016

Mehmet
    Pobyt: Lipiec 2016

• Wady Wi-fi

Jedzenie świetne, hotel blisko plaży, 3 gwiazdki w Hiszpanii przebijają 4,5 w Turcji

Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety blisko morza blisko dworca cicha i spokojna okolica
    • Wady małe pokoje

Hotel blisko morza. Niestety zejscie do morza bardzo strome i zwirek na plazy (wiec niektorzy pojawiali sie na plazy w specjalnych butach). Blisko do stacji, skad pociagiem mozna pojechac do Barcelony czy Girony (10 EURO w dwie strony; uwazać bo pan w kasie nie mowi po angielsku, wiec bezpieczniej zakupic bilet w automacie). Miejscowość niewielka (ale jest nawet Carrefour :), niemniej jednak dosc długa ulica, gdzie mieszcza sie bary, sklepiki. Ceny przystepne w Pinedzie (woda1,5L 0,6EURO), choc w Lloret de Mar taniej pamiatki. Jak ktos szuka rozrywki w Pinedzie, to jej nie znajdzie. Po 21 zamnkiete sklepy i cisza w miescie. Hotel super. Pokoje małe, ale jest czysto i codziennie sprzatane. Kazdy pokoj z balkonem. Jedzienie bardzo dobre (kilka dan do wyboru; desery; owoce) i duzoooo. Jak cos sie konczy, to donosza. Takze nie ma opcji wyjsc głodnemu. Brak kolejek w restauracji . Bardzo miła obsługa. W hotelu brodzik dla dzieci (0,5m głebokosci), duzy basen. Rowniez na terenie obiektu plac zabaw dla dzieci. Ciekawe animacje dla starszych dzieci i dorosłych: w ciagu dnia rozne gry i animacja wieczorna o 21 badz 22. Dla małych dzieci było tylko mini disco o 20:30, no chyba ze ktos chce czekac na pokaz magii do 22 z małym dzieckiem:)

Nanana.
    Pobyt: Lipiec 2012

W hotelu obsługa była dość fatalna, czasami naprawde nie było nic dobrego i wszyscy z braku laku jedli frytki, które szybko się kończyły. Miejscowość ogólnie to wiocha totalna! Nie ma ani jednej dyskoteki, mało sklepów praktycznie nic nie ma. Jedno wielkie zadupie.

Kamila
    Pobyt: Czerwiec 2012

Hotel taki sobie, pomimo konieczności noszenia opasek ALL, napoje i drinki wydawane na podstawie zielonych kart, o które musieliśmy się upomnieć w recepcji bo nie były wydawane przy meldowaniu. Restauracja to faktycznie komunistyczna stołówka. Przy wejściu stoi brygada, która wpuszcza za okazaniem tym razem "jedzeniowej" karty (na której skrupulatnie odznacza dzień i rodzaj posiłku) i wskazuje stolik, przy którym należy usiąść. Tak więc na dany posiłek można wejść tylko raz. Dodatkowo organizacja taka powodowała kolejki zarówno przed wejściem jak i na stołówce. Jedzenia dużo, jednak po raz pierwszy spotkałam się z tym, że nie wszystko było jadalne i trzeba było próbować i wybierać posiłki. Na to co było jadalne trzeba było czekać w kolejce i szybko się kończyło. Brakowało mi pijalnej kawy i herbaty oraz dodatków takich jak parmezan, sosy, przyprawy. Pokoje OK, faktycznie wszystko słychać, ale nie jest to rozrywkowy hotel, tak więc hałasy były sporadyczne i do zniesienia. Jedyny minus to brak pilota do TV. Animacji dla dorosłych praktycznie żadnych. Animacje dla dzieci zaczynały się po godzinie 8 wieczorem, następnie zdarzało się, że występował miejscowy śpiewak a wszytko to na jednej sali z projektorem, gdzie wyświetlane były mecze Euro 2012. Tak więc można było obejrzeć mecz (między głowami tańczących ludzi) bez głosu ale za to w rytmie pobrzękiwań "mosa, mosa" - organizacja do bani!!! Okolica (Pineda) mało rozrywkowa i taka "wioskowa", bardziej polecam sąsiednią Callelę - zarówno na zakupy, spacery jak i rozrywkę. Dodam, że zarówno hotel jak i samą miejscowość wybrał za mnie organizator wyjazdu - SKY CLUB, który to, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i oburzeniu nie poinformował mnie o zmianie hotelu, tylko wybrał mi gorszej klasy hotel i zawiózł mnie tam, gdzie chciał.

Anula
    Pobyt: Czerwiec 2010

Bardzo polecam , jedzenie rewelacyjne , moim zdaniem nie do przejedzenia , animacje dla dzieci zdaniem mojej 7-letniej córki " superowe " , do basenu też nie mamy żadnych zastrzeżeń , na pewno polecę każdemu z naszych znajomych . Do Hiszpanii na pewno wrócimy bo w takie miejsca się po prostu wraca i bardzo prawdopodobne , że właśnie do tego hotelu.