Opinie o hotelu Alegria Pineda Splash (ex Fergus Montemar)
Hiszpania / Costa Brava

Alegria Pineda Splash (ex Fergus Montemar)

• Udogodnienia dla dzieci: brodzik ze słodką wodą, miniklub, plac zabaw.
  • Tylko 300 m do szerokiej, piaszczysto-żwirkowej plaży.
  • Program sportowo-animacyjny: animacje dla dzieci i dorosłych, wieczorne show, mini disco, muzyka na żywo.
  • Atrakcyjne położenie: w spokojnej miejscowości, ok. 200 m od centrum z restauracjami, barami, ok. 40 km od lotniska w Geronie.
  • Wylot z Wrocławia All inclusive
  • Wylot z Poznania All inclusive

Roman

• Zalety po remoncie
    • Wady slaba obsuga

sierpien2019 Slaba obsluga znikome animacjie dla doroslych

Jestem rozczarowana oferta. Standard hotelu kiepski. Wyposazenie pokoju podstawowe: lozko, stolik z jednym krzeslem, male szafki przy lozku, telewizor. W lazience tylko umywalka, toaleta i prysznic z obrzydliwa zaslona. Obsluga ogolnie niesympatyczna (oprocz doslownie kilku pracownikow). Ktoregos dnia idac na plaze o godz. 8:55 poprosilam w open barze o butelke wody, pan podszedl z bardzo nieprzyjemna mina, ostentacyjnie spojrzal na zegarek, stwierdzil, ze open bar otwarty jest od godz. 9:00 i z wielka laska, ciezko wzdychajac, podal mi wode... Jedzenie bardzo monotonne, dwukrotnie w posilku znalazlam wlosa!!! "Pikniki" szykowane w dniu wycieczek, ktore mialy zastapic posilki w hotelu, skladaly sie z kanapek z chleba tostowego z serem, do tego owoc, suchar i mala butelka wody. Do wiekszosci drinkow czy lepszej kawy trzeba doplacac polowe ceny (przy opcji all inclusive !!!), o czym oczywiscie dowiedzielismy sie juz na miejscu. W ciagu dnia drinki podawane sa w woreczkach z rurka a piwo czy kawa w plastikowych kubkach!!! Najblizsza plaza dosyc zatloczona. NIE POLECAM tego hotelu.

• Zalety Jedzenie (codziennie coś innego, brak monotonnego menu), obsługa (codzienna wymiana ręczników w pokojach oraz sprzątanie, bardzo miła obsługa kelnerska), baseny (codziennie animacje dla dzieci i dorosłych)

Hotel blisko plaży (5min pieszo), w spokojnej i cichej okolicy miasteczka. Blisko do dworca kolejowego oraz przystanku autobusowego (5min), Dobra baza wypadowa do Barcelony 1:10h pociągiem), czyste plaże, w miasteczku sporo kawiarni i restauracji oraz punktów z pamiątkami.

Domka

• Zalety Blisko morza Codziennie czyszczone pokoje, Codzienna wymiana ręczników i nie dawaliśmy żadnych napiwków Na restauracji pracujący Polacy Animacje dla małych i dużych :)

Hotel bardzo fajny my z mężem i znajomymi byliśmy jak Hotel był jeszcze *** i nazywał się fergus montemar. Miła obsługa na początku mała wpadka z pokojem, ale szybko wyjaśniona i błąd naprawiony:) Woda w basenie bardzo przyjemna, basen sprzątany i czyszczony codziennie. Pokoje były czyszczone codziennie i ręczniki również wymieniane codziennie a nie zostawialiśmy żadnych napiwków, klimatyzacja działała codziennie na 100% :) Jedzenie pyszne... każdy coś dla siebie znajdzie nawet bardzo wybredny człowiek Hotel bardzo blisko położony morza oraz stacji kolejowej skąd można udać się dosłownie wszędzie :) Blisko sklepy typu LIDL,Biedronka Domka i Michał - wrzesień 2016

Mehmet
    Pobyt: Lipiec 2016

• Wady Wi-fi

Jedzenie świetne, hotel blisko plaży, 3 gwiazdki w Hiszpanii przebijają 4,5 w Turcji

Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety blisko morza blisko dworca cicha i spokojna okolica
    • Wady małe pokoje

Hotel blisko morza. Niestety zejscie do morza bardzo strome i zwirek na plazy (wiec niektorzy pojawiali sie na plazy w specjalnych butach). Blisko do stacji, skad pociagiem mozna pojechac do Barcelony czy Girony (10 EURO w dwie strony; uwazać bo pan w kasie nie mowi po angielsku, wiec bezpieczniej zakupic bilet w automacie). Miejscowość niewielka (ale jest nawet Carrefour :), niemniej jednak dosc długa ulica, gdzie mieszcza sie bary, sklepiki. Ceny przystepne w Pinedzie (woda1,5L 0,6EURO), choc w Lloret de Mar taniej pamiatki. Jak ktos szuka rozrywki w Pinedzie, to jej nie znajdzie. Po 21 zamnkiete sklepy i cisza w miescie. Hotel super. Pokoje małe, ale jest czysto i codziennie sprzatane. Kazdy pokoj z balkonem. Jedzienie bardzo dobre (kilka dan do wyboru; desery; owoce) i duzoooo. Jak cos sie konczy, to donosza. Takze nie ma opcji wyjsc głodnemu. Brak kolejek w restauracji . Bardzo miła obsługa. W hotelu brodzik dla dzieci (0,5m głebokosci), duzy basen. Rowniez na terenie obiektu plac zabaw dla dzieci. Ciekawe animacje dla starszych dzieci i dorosłych: w ciagu dnia rozne gry i animacja wieczorna o 21 badz 22. Dla małych dzieci było tylko mini disco o 20:30, no chyba ze ktos chce czekac na pokaz magii do 22 z małym dzieckiem:)

Nanana.
    Pobyt: Lipiec 2012

W hotelu obsługa była dość fatalna, czasami naprawde nie było nic dobrego i wszyscy z braku laku jedli frytki, które szybko się kończyły. Miejscowość ogólnie to wiocha totalna! Nie ma ani jednej dyskoteki, mało sklepów praktycznie nic nie ma. Jedno wielkie zadupie.

Kamila
    Pobyt: Czerwiec 2012

Hotel taki sobie, pomimo konieczności noszenia opasek ALL, napoje i drinki wydawane na podstawie zielonych kart, o które musieliśmy się upomnieć w recepcji bo nie były wydawane przy meldowaniu. Restauracja to faktycznie komunistyczna stołówka. Przy wejściu stoi brygada, która wpuszcza za okazaniem tym razem "jedzeniowej" karty (na której skrupulatnie odznacza dzień i rodzaj posiłku) i wskazuje stolik, przy którym należy usiąść. Tak więc na dany posiłek można wejść tylko raz. Dodatkowo organizacja taka powodowała kolejki zarówno przed wejściem jak i na stołówce. Jedzenia dużo, jednak po raz pierwszy spotkałam się z tym, że nie wszystko było jadalne i trzeba było próbować i wybierać posiłki. Na to co było jadalne trzeba było czekać w kolejce i szybko się kończyło. Brakowało mi pijalnej kawy i herbaty oraz dodatków takich jak parmezan, sosy, przyprawy. Pokoje OK, faktycznie wszystko słychać, ale nie jest to rozrywkowy hotel, tak więc hałasy były sporadyczne i do zniesienia. Jedyny minus to brak pilota do TV. Animacji dla dorosłych praktycznie żadnych. Animacje dla dzieci zaczynały się po godzinie 8 wieczorem, następnie zdarzało się, że występował miejscowy śpiewak a wszytko to na jednej sali z projektorem, gdzie wyświetlane były mecze Euro 2012. Tak więc można było obejrzeć mecz (między głowami tańczących ludzi) bez głosu ale za to w rytmie pobrzękiwań "mosa, mosa" - organizacja do bani!!! Okolica (Pineda) mało rozrywkowa i taka "wioskowa", bardziej polecam sąsiednią Callelę - zarówno na zakupy, spacery jak i rozrywkę. Dodam, że zarówno hotel jak i samą miejscowość wybrał za mnie organizator wyjazdu - SKY CLUB, który to, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i oburzeniu nie poinformował mnie o zmianie hotelu, tylko wybrał mi gorszej klasy hotel i zawiózł mnie tam, gdzie chciał.

Anula
    Pobyt: Czerwiec 2010

Bardzo polecam , jedzenie rewelacyjne , moim zdaniem nie do przejedzenia , animacje dla dzieci zdaniem mojej 7-letniej córki " superowe " , do basenu też nie mamy żadnych zastrzeżeń , na pewno polecę każdemu z naszych znajomych . Do Hiszpanii na pewno wrócimy bo w takie miejsca się po prostu wraca i bardzo prawdopodobne , że właśnie do tego hotelu.

Jacek Eisert

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu, byliśmy tylko tydzień czasu i bardzo żałujemy że nie na 2 tygodnie. Wyżywienie w hotelu było naprawdę na wysokim poziomie, poprostu super. Pokoje troszeczkę małe ale dosyć przytulne. Jedyny minusik to to,że korytarze w hotelu są wyłożone kaflami i dosyć dobrze było słychac tupanie wczasowiczów po korytarzu, no cóż można się do tego przyzwyczaić. Wycieczki fakultatywne bardzo dobrze zorganizowane i polecamy na 100% do Barcelony. O leżaki na basenie raczej nie było żadnej "wojny" bo było duzo i zawsze coś wolnego się znalazło ale uwaga!!! Brak parasoli przy leżakach (można wziąść ze sobą z Polski bez żadnego problemu jako normalny bagaż- my tak zrobiliśmy). Pobyt w hotelu oceniam na 5-, czyli dosyć wysoko a zaznaczam że wraz z małżonką jesteśmy bardzo wymagającymi turystami którzy zwracają uwagę na wiele rzeczy dnia codziennego. CHĘTNIE BYMŚMY POLECIELI DO TEGO HOTELU JESZCZE RAZ. Byliśmy na pzrełomie sierpnia/września.