Średnia ocena
Opinie o hotelu Alexandros
Grecja / Korfu

Alexandros: obiekt, basen

• Wady Bardzo dużo angielskich \"gości\" całonocne libacje Te same jedzenie aż do znudzenia

mój pobyt rozpoczął się od tego że otrzymałem pokój z niedziałającą klimatyzacją i oknem balkonowy z zepsutym zamkiem( pokój na parterze). Po 2 dniach hotel zmienił mi pokój co do standardu było już lepiej natomiast gości hotelowych w pobliskich pokojach mam zastrzeżenia . jeśli chodzi o wyżywienie to powiem krótko było i tyle ( śniadanie przez 8 dni identyczne) obiady i kolacje praktycznie też)

Izabela

• Zalety Hotel czysty, obsługa bardzo miła i pomocna. Jeżeli macie widok na ogród (tak jak my mieliśmy) to bardzo piękny widok! Na ogród, basen, morze i góry. Ponadto codzienny wschód słońca nad morzem o godzinie 7.20 (wrzesień), przepiękny widoczek z balkonu! :) No i można popatrzeć z bliska na samoloty (lądują chyba co 20 minut, nieraz rzadziej, bo lotnisko tuż obok, około 1,5km. Śniadania przepyszne, obiady i kolacje średnie, ale głodni nie byliśmy. Małe animacje i występy mniej więcej co drugi wieczór. :) Przystanek autobusowy bardzo blisko, bilety można zakupić w kiosku hotelu.
    • Wady Mało urozmaicone manu. Nie koniecznie hotel dla rodzin z dziećmi (blisko ulica, mało rozrywki). Duży minus to brak plaży przy hotelu, kiedy poszliśmy na jej poszukiwania to wróciliśmy obdrapani przez krzaki i pogryzieni przez jakieś komarki lub inne owady.

Dla osób, które chcą podróżować po wyspie, a nie siedzieć przy basenie (basen nie za duży, ale na ten hotel i ilość gości wystarczający) i się wylegiwać jak najbardziej polecam. :) Dodatkowo wypożyczalnia samochodów i skuterków jest tuż obok hotelu. Osobiście polecamy skuter, taniej i można w więcej miejsc podjechać bliżej. A A niezbędne rzeczy spokojnie zmieściły nam się w kufrze i dodatkowym "bagażniku"/kufrze doczepianym z tyłu skuterku. W okolicy znajduję się falochron (około 1,5km), na którym wszyscy stoją i podziwiają z bliska lądujące samoloty, polecam! Dodatkowo w okolicy zamek księżniczki Sisi (byliśmy tylko pod nim), pojedyncze restauracje (jedna na wodzie, piękna! wyjeżdżając spod hotelu kieruj się na prawo). Jeżeli chodzi o plażę to rezydentka mówiła nam o jakieś przy sąsiednim hotelu (więc możliwe, że jest tam dostępna plaża, ale nie wiem, nie byliśmy).

Anna pobyt 28.06. 2018 r

• Zalety Jedyną zaletą jest miła obsługa. Zawsze uśmiechnięta.
    • Wady Masakra. Pokoje okropne. Odpada tynk. Smród i bród. Hotel nie jest po remoncie. Brudne naczynia. Jedzenie świeże, ale ciągle to samo. Mało smaczne. Zdjęcia na stronie internetowej przekłamane, retuszowane. Brak plaży - najbliższą NORMALNĄ plażą jest Banitas - dojazd tylko autobusem, brak chodnika uniemożliwia dojście pieszo - daleko zresztą. Sąsiedzi w pokoju obok mieli takiego grzyba na ścianie, że aż pościel była wilgotna. W lodówce z lodami pleśń.

Nie polecam. Gdyby można tu było dodać foto, to z chęcią bym to zrobiła.

Magdalena
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Brak
    • Wady Brak plaży przy hotelu, tragiczne jedzenie, brudno

Hotel zatrzymał się w miejscu, jest również w słabym położeniu, brak ładnej plaży blisko hotelu, same skały, jedzenie okropne, monotonne Brak jakichkolwiek rozrywek

WIESŁAWA
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Cisza,spokój,ładne widoki,zieleń piękna,ładny pokój z widokiem na morze.
    • Wady nie ma plaży nad morzem przy hotelu.Trzeba pójść 500m w kierunku miasta/lotniska/,żeby był piasek i dobry dostęp do wody.Autobusem można podjechać 10min do innej plaży piaszczystej.Hotel połozony blisko jezdni a nie ma poboczy i nie jest bezpiecznie chodzić ulicą.

Byłam w hotelu z córką.Nie można narzekać chociaż mogłoby być czyściej wokoło hotelu:śmietnik pod budynkiem nie wywożony.Pokoje bardzo czyste,ręczniki codziennie zmieniane,basen pod budynkiem.Jedzenie dobre choć mogło być lepsze.Obsługa miła na recepcji.Sklepik na parterze hotelu.Przystanek autobusowy też blisko.Warto kupić bilety za5Eu i jezdzić cały dzień odwiedzając miasto 2 razy dziennie.Warto zwiedzić Pałac księżnej Austro Węgier Sisi,droga w lewo od hotelu w górę 50min.,piechotą.Pobyt był udany.

• Zalety Mila obsługa,blisko przystanek,dobre miejsce wypadowe
    • Wady Brak plaży,na wejściu niemiłosierny smród, posilki... okropne,nieswieze, monotonne, drinki-sama woda, basen choć duży to brudny, caly hotel sprawia wrażenie okropnie brudnego, hotel stanął w miejscu od jakichś 15 lat. Fatalne miesjce szczególnie dla ludzi młodych.

Serdecznie nikomu nie polecam. Nie jestem osobą wymagającą ale hotel i sama Perama mnie przerosły. Zaczelo sie tak ze pierwsze dwie godziny na przepięknej wyspie Korfu przepłakałam... na wejsciu uderzył mnie smród stechlizny,potem bylo juz tylko gorzej...właściwe nie jestem w stanie powiedzieć,który z 3 posiłków był najgorszy,bo wszystkie były fatalne...dobrze,że do każdego posiłku podawali świeżego arbuza bo nie wiem co byśmy jedli. Cały hotel lepi sie od brudu...po każdym posiłku bolały nas brzuchy... serdecznie nie polecam,nie dajcie sie złapać na promocyjne ceny. Nawet mało wymagająca osoba sie zawiedzie...

Izabela
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety hotel ma dobre położenia do zwiedzania wyspy, blisko lotniska
    • Wady mała ilość leżaków, brudno, brak ładnej plaży blisko hotelu

Hotel dla osób która są nastawione na zwiedzanie wyspy, standard obiektu jest na niskim poziomie, jednak obsługa miła i uśmiechnięta. Dużym minusem jest brak plaży, ponieważ basen jest bardzo zaniedbany.

• Zalety Blisko Lotniska i Corfu Town, mila obsluga
    • Wady Plesn, wilgoc, niedzialajaca lub platna klimatyzacja, brak roznorodnosci jedzenia, karaluchy, stechlizna, rozwadniany alkohol, dziury w scianach, daleko do plazy, wojna o lezaki, brud

Nie polecam tego hotelu. Kiedy zabookowalismy ten wyjazd, bardzo sie cieszylismy ,ze spedzimy wakacje w dobrych standardach i blisko morza. Zdjecia tez nas urzekly. Niestety rzeczywistoc okazala sie zupelnie inna. Gdy dojechalismy na miejsce okazalo sie ,ze hotel jest bardzo stary. Zamiast dostac pokoj z widokiem na gory dostalismy pokoj w piwnicy z zadnym widokiem tylko wyjsciem na taras gdzie wszystko byo brudne i nie mozna bylo nawet zostawic drzwi balkonowych otwartych w obawie ,ze ktos sie moze wkrasc ,bo pokoi przy tarasie bylo pare. Gdy przyjechalismy padalo i okazalo sie ,ze caly taras przecieka. W tym samym dniu bylo spotkanie z rezydentka wiec poprosilismy ja o pomoc w zmianie pokoju, powiedzieli,ze przeniosa nas nst dnia. Dostalismy tez nie za ciekawy pokoj, ale przynajmniej z balkonem gdzie moglismy rozwiesic mokre rzeczy. To byla dobudowka i trzeba bylo czasami isc w deszczu na stolowke czy do hotelu.Codziennie na sniadanie jest to samo, na obiedzie skladniki pomieszane ze sniadania ,a kolacja roznila sie miesem z poprzednich dni co bardzo nas zniechecilo. Kazda zupa byla rozwodniona. Parowki na sniadaniu to istna tragedia, tak samo jak i grzyby. Jedyne z czego sie cieszylam na obiadach to lody ,bo ich sie nie da spieprzyc,bo sa kupione. Lepiej gotowac samemu. Plaza jest dosc daleko, trzeba pedalowac 25 min kolo Mysiej Wyspy albo jechac autobusem na Benitas. Myslelismy ,ze hotel jest nad plaza, bo tak wychodzilo ze zdjec niestety nie ludzcie sie - jak jedziecie z dziecmi najlepiej siedziec nad basenem i zajmowac lezaki z samego rana ,jak to robia inni ludzie. Najgorsze co zobaczylismy to rozpadajace i gnijace sie sciany w naszej "dobudowce" i karaluch ,ktory mial z 5-6cm - ktorego zdeptalam przez przypadek. Nie moglam pozniej spac i caly czas zostawialam zaswiecone swiatlo, bo sie balam ,ze zobacze wiecej tych potworkow. Moi znajomi tez zabili jednego. W zyciu nie dalabym temu hotelu 3* Kompletnie nie polecam wakacji tam !!

Justyna
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Miły i pomocny personel, który bardzo się stara, położenie na wyspie dogodne jako baza wypadowa, smaczne posiłki
    • Wady Brak plaży przy hotelu, zbyt mała ilośc leżaków i połamane, zardzewiałe parasole, o które toczy się wieczna walka

Hotel stary, co niestety na każdym kroku widać i czuć, mimo to w miarę czysty jak na greckie standardy, z przemiłym personelem. Jedzenie smaczne, drinki byle jakie. Goście w większości niestety z Wysp Brytyjskich, koszmar! Przy basenie nieustanna walka o leżak i sprawny parasol, większość połamana, przy większym wietrze wyrywana ze statywów i latająca po leżących ludziach ( brrrr....). Angole palą na potęgę, wszędzie łuna papierosów (basen, taras widokowy), ale to akurat nie jest winą hotelu, tylko specyfiką gości. Hotel nawet nawet, bywałam w gorszych, choć trzeba wszystko traktować z lekkim przymrużeniem oka.

J&T
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety Położenie ok 2,5 do 3 km od centrum Korfu, wszędzie blisko, miła i pomocna obsługa.
    • Wady Śniadania, typowo angielskie. Dla niektórych może być problemem brak dostęp do plaży.

Hotel całkiem sympatyczny, bardzo miła obsługa, pokoje były codziennie sprzątane. Z tymi gwiazdkami to lekka przesada ale my traktowaliśmy go jako bazę wypadową więc spokojnie spełniał swoją funkcję. Jedzenie było znośne i bardzo dużo, oprócz śniadań bo te były typowo angielskie (akurat podczas naszego pobytu była ich niestety cała masa). Pozostałe posiłki to kuchnia Grecka ale w porównaniu z jedzeniem serwowanym w okolicznych tawernach to również lekko zmodyfikowana. Ogólnie jedzenie było ok. Położenie hotelu też fajne bo wszędzie blisko i można pieszo zwiedzić sporą część wyspy. Tuż obok jest biuro turystyczne gdzie jest możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Również obok jest wypożyczali samochodów, skuterów czy kładów.