Opinie o hotelu Alkyon Beach
Grecja / Korfu

Alkyon Beach: teren hotelu, basen, wakacjepl

Justyna

• Zalety Widok na morze
    • Wady Jedzenie z proszku z Lidla, sniadanie angielskie a nie greckie, mały wybór. Dziś np. Był zmazony chleb - żenada! ReZydent ma wszystko w du*oszustwo ze względu na gwiazdki (lokalne 3) a my byśmy jednej nie dali! Jesteśmy 3 turnusem i będziemy składać reklamacje bo to jak na żywią to w więzieniach sądzimy lepsze jedzenie dostają! Żadnych deserów. Na sniadanie brzoskwinie z puszki, na kolacje arbuz. Pasku chleba rzucone jak dla zwierząt wielkości kilku cm.

Jesen słowem ŻENADA - nie ma zadowolonych ludzi tutaj!!! KaZdy rządzą zmiany hotelu, ale rezydenci maja nas serdecznie gdzies!

• Zalety położenie przy plaży
    • Wady niski standard pokoi, nieprzyjemny zapach w pokojach przy braku siatek w oknach i dużej ilości komarów pozostaje wybór albo wietrzyć cały dzień i mieć dużo komarów albo mieszkać w smrodzie, jedzenie nie zawsze smaczne a restauracja to raczej stołówka, zazwyczaj brakowało kawy i deseru, jeden rodzaj piwa w pojemnikach 0,2l, oczywiście inne piwa dodatkowo płatne .

Jedyny plus hotelu to położenie przy piaszczystej plaży

Anka

• Zalety Położenie blisko plaży. Cicha okolica. Mili animatorzy.
    • Wady Słabe, monotonne jedzenie. Małe, ciasne pokoje. Brak placu zabaw.

Hotel 3*. Grecos wprowadza w błąd klientów podając, że 4*. Pokoje dwóch kategorii. Najpierw dostaliśmy pokój w głównym budynku od strony basenu. Pokój z lat 60-tych. Malutka, śmierdząca łazienka z zamalowanym grzybem na suficie. Dodatkowo z dworu zalatywało palonym plastikiem. Klimatyzacja nieczyszczona chyba z 10 lat, woleliśmy jej nie włączać. Po interwencji u rezydenta zmieniono nam pokój na inny w nowszym budynku od strony baseny. Pokój był większy, wszystko nowe. Całkiem fajny pokoik. Wada była duża wilgoć w pokoju (od basenu) na szczęście nowa klimatyzacja sobie z nią radziła. Jedzie dość smaczne, ale monotonne i mało urozmaicone - dwa rodzaje mięsa, jedna wędlina, jeden produkt seropodobny, na kolację brak zimnej płyty. Dużym brakiem był brak menu dla dzieci (mimo iż hotel reklamuje się jako dla rodzin z dziećmi). Przekąski w barze przy basenie bardzo słabe - tylko kanapki z tostowego pieczywa z jakąś wędliną i pseudoserem plus ciastka ze sklepu obok. Lody średniej jakości, 4 smaki.Animacje monotonne choć animatorzy bardzo mili. Basen przed hotelem przyjemny, ale tens łup wysokiego napięcia tuż przy nim... tragedia! Silniejszy wiatr i tragedia gotowa. Ogólnie hotel na 2,5* dla niewymagających Nie polecam, nie odradzam.

• Zalety Położenie hotelu przy pięknej zatoczce, bardzo blisko plaży
    • Wady Brak muzyki przy basenie, brak jakichkolwiek animacji wieczornych dla dorosłych. Codziennie to samo jedzenie.

Ogólnie hotel polecam tylko dla osób chcących odpocząć. Brak jest ciekawych miejsc w pobliżu hotelu, praktycznie nie ma nic tylko dwa markety. Słabe animacje, nic za bardzo się nie dzieje przy basenie a tym bardziej wieczorami. Bar czynny tylko od 21 do 23. Jedzenie bardzo słabe, codziennie to samo a szczególnie na śniadanie (jajka non stop pod każdą postacią). Jedyny atut to bardzo ładne widoki z hotelu i położenie praktycznie przy samej plaży. Ogólnie obsługa w hotelu bardzo miła oprócz właściciela, który cały dzień chodził po terenie hotelu i wszystko sprawdzał. Hotel posiada 3 gwiazdki a nie jak oferuje Grecos 4. Ten hotel nie ma nic wspólnego z poziomem hoteli 4-gwiazdkowych.

Magdalena

• Zalety *położony w cichej okolicy *pokoje codziennie sprzątane
    • Wady *w naszym pokoju odpadał sufit *z klimatyzacji leciały czarne paprochy, jakby nie była czyszczona z 10 lat *stara, zatęchła szafa w której nie sposób było trzymać ubrań, na dodatek z wielką, spleśniałą dziurą przy rurze *na cały pobyt jedzenie ciepłe było raz *jedzenie mało urozmaicone

Hotel położony w cichej okolicy, naprawdę do wypoczynku, spokój, brak dyskotek. Niedaleko duży market z pamiątkami, jedzeniem, tekstyliami. Ale generalnie- totalne zad*pie ;). Pokój, mimo że wybrałyśmy ten "lepszy" z widokiem na morze- masakra. Łazienka tak mała, że ledwo się można okręcić. Ale odnowiona- to trzeba przyznać. Odnowione też korytarze. Na majówkę było bardzo zimno, więc rozkręcałyśmy klimatyzację na maxa- leciały z niej wielkie czarne paprochy, jakby nie była nigdy czyszczona. Sufit odpadał nam na łóżko i do walizek, codziennie nowa dostawa świeżego tynku na pościeli. W szafie nie dało się trzymać ubrań, bo śmierdziała stęchlizną, dodatkowo miała zacieki od wilgoci, wielką dziurę z łuszczącą się sklejką, bleh. Cały pobyt nie rozpakowałyśmy się, bo i gdzie. Pokoje codziennie sprzątane, pani sprzątająca bardzo miła. Jedzenie monotonne i zimne- rzadko dokładane, zwłaszcza owoce. Owoców mało, kolejki do posiłków, brak owoców morza. Mięso nawet o 19, tuż po rozpoczęciu kolacji- zimne. Aż nie chciało się schodzić na posiłki, ale coś trzeba jeść. Jedną super atrakcją jedzeniową, to w grecką Niedzielę Wielkanocną zostały nam upieczone barany na rożnach na parkingu tradycyjną metodą i podane na lunch przy basenie- pycha! Plaża, podawana w ofercie jako jedna z najpiękniejszych na wyspie (sic!), nie nadawała się do leżenia- cała w wodorostach i patykach, a przez środek płynęła malownicza, wodorostowa rzeka-smródka. Na wszystko mam dowody zdjęciowe, jakby ktoś był zainteresowany. Generalnie- wyjechałyśmy totalnie zniesmaczone, koleżanka pierwszy raz w Grecji i powiedziała że więcej nie pojedzie- szkoda. 4 gwiazdki to kpina, max 1,5.

Gosia

• Zalety Położony przy szerokiej plaży z pięknym widokiem, basen ok, fajny basen ze zjeżdżalnią dla dzieci.
    • Wady Monotonne jedzenie, mały wybór, cisza wszędzie aż za bardzo, sztuczna atmosfera w hotelu.

UWAGA NA TEN HOTEL!!!! Jedzenie monotonne i mały wybór!!!!Wątróbka co chwila,żółty ser wstrętny-niewiarygodnie, wędlina porażka ciągle ta sama mortadela, ryba tylko z wyglądu dobra... Biorąc drinka wyliczano ilość, chciałam 3 drinki na raz i barman od razu zwrócił mi uwagę, że następnym razem mogę wziąć tylko 2! A kiedy poznaliśmy inne małżeństwa i chcieliśmy posiedzieć przy drinkach...było wesoło.....to w pewnym momencie mężowie idąc po drinki dostali tylko po 1, ponieważ barman uznał, że za szybko pijemy!!!! Zaczęła się przy nich kłótnia barmana i właściciela o to ile drinków bierzemy! Ewidentnie rozcieńczane alkohole. Stoliki przy basenie z widokiem na plażę....ale tam wieczorem cisza...nic....zero muzyki, a do tego brudne stoliki. Zero atrakcji i rozrywek wieczorem, zero muzyki przy basenie. Tylko 1 raz były pokazy greckich tańców, a wtedy po zakończonym pokazie ustawili się q kolejce do baru, ale jak tylko wybiła godzina 23 bar zamknięto i połowa ludzi noe dostała nic! No SORY!!!Co to ma być? Wygląda na to, że hotel prowadzi wielka grecka rodzina....dziadek syn wnuk itd. i pilnują na okrągło, żeby nie stracić za dużo towaru. Porażka. All inclusive śmiechu warte!!! Przekąski przy basenie to zimne tosty z tym wstrętnym serem i zimne hot-dogi, których czasem wcale nie było bo się skończyły i już nie wykładano.Piszą, że hotel po remoncie...owszem my mieliśmy nowe meble , łóżka i była moskitiera w oknie, ale poznane w hotelu rodziny, które były w innym budynku miały stare śmierdzące szafy, obdrapane drzwi. Ale nic nie pobije pokoju w budynkungłównym. Tam czas się zatrzymał....głęboka komuna! Obleśna szafa, stare koce na starych łóżkach i linoleum na podłodze. Współczuję ludziom, którzy mieli takie pokoje. Miejscowość malutka i mega spokojna. Jeśli chciałbyś chociaż posłuchać muzyki leżąc przy basenie albo siedząc wieczorem na świeżym powietrzu to nienlucz na hotel. NIE POLECAM!

Mateusz

• Zalety Położenie hotelu, pokoje sprzątane codziennie, jedzenie, atrakcje dla dzieci, cisza i spokój
    • Wady Wiecznie marudzacy na wszystko rodacy.

Wybierając ofertę wiedzieliśmy gdzie jedziemy i czego się spodziewać w Grecji. Czytając opinie byliśmy przerażeni tym co zastaniemy. Jednakże na szczęście okazało się zupełnie inaczej. Było super. Cała rodzina bardzo zadowolona.

Izabela Wójcik

• Zalety Pokoje sprzątane codziennie, miła obsługa
    • Wady Paskudne jedzenie, brak wakacyjnego klimatu, opcja all inclusive bardzo uboga

Ten hotel posiada 3 gwiazdki a nie jak to pisze w swojej ofercie Grecos, że 4! Jak można tak okłamywac swoich klientów! Wróciłam 15.06 z 7-dniowego pobytu. Zwykle nie czepiam się niczego ale w tym przypadku muszę napisać opinię aby ostrzec wszystkich tych, którzy chcą pojechać do hotelu Alkyon Beach. Tak naprawdę nie było tam ani jednej zadowolonej osoby. Pokoje co prawda sprzatane codziennie, są czyste ale wystrój zatrzymał się w czasie. Ludzie często narzekają na jedzenie w hotelach, zawsze patrzę na to z przymrużeniem oka ale tym razem jedzenie tam to faktycznie masakra! Rzadko dokladane, zimne i mało smaczne. Pierwszy raz spotkałam się też z kolejką, która ustawiala się do posiłków! Jeśli znajdziesz się już w tym hotelu i przekonasz się, że jedzenie nie jest takie jak oczekiwales, polecam odwiedzić tawernę DELFINI - położona przy plaży z pięknym widokiem, pysznym jedzeniem i wspaniałym nastrojem. Okolica BARDZO SPOKOKNA, ale to można uznać za atut. Kompletnie nic tam się nie dzieje. Nie słychać muzyki, oferta raczej dla ludzi szukających wyciszenia. Plaża super, morze piękne.

Justyna

• Zalety Położenie przy plaży i widoki
    • Wady Ohydne jedzenie, mały wybór w posiłkach, zero owoców morza, okropny alkohol. Właściciel tragedia. Większość pokoi niewyremontowana

ODRADZAM!!! Jedzenie słabe, mały wybór... Na obiad i kolacje tylko dwa rodzaje mięsa, sporo warzyw lecz ich smak pozostawial wiele do życzenia. Największe zaskoczenie to zero owoców morza, dwa razy była jakaś smierdzaca ryba, której nie dało się zjeść. Na śniadania zawsze jadłam chleb z dżemem. Wedlina ohydna. Jakaś najgorszego sortu. Przekąski to jakaś kpina normalnie! Tosty na zimno z okropna kiełbasa i serem i hotdog z pomarańczowa parówka... Caly czas jedna i ta sama babka z proszku.... Właściel to jedna wielka tragedia. Nadzór cały czas... Miało się wrażenie że Sprawdza ludzi kto ile je... Podczas pobytu nasza polska ekipa chciała oglądać mecz reprezentacji. Właściel stwierdził, że jest problemem z sygnałem, schował pilot, a jak się później okazało w dekoderze była wyjęta antena. Mówi się, że Grecy czasu nie liczą. A tutaj było wszystko punktualnie zamykane. Gdy tylko wybiła 23. 00 wszystkie napoje były zakręcone. Byłam świadkiem gdy dzieci ok 10-12 lat chciały napić się soku i właściciel powiedział że jest już po 23 i wszystko zamknięte. Dopiero gdy poszedł miły barman odkręcil korek i kazał szybko sobie nalac. Po 23.00 również nie ma co się spodziewać ciepłej wody. Wiemy to na pewno że Na polecenie Właściela woda ciepła zostaje zakręcona i można się myć tylko w zimnej. Pokoje też pozostawiaja dużo do życzenia. My trafiliśmy na wyremontany w pełni. Ale widziałam pokoje (szczególnie w głównej części budynku), które pamiętają lata 70 i w których strasznie śmierdzi.... Atrakcji praktycznie zero. Jedynie animatorka z Grecosa robi jakieś zajęcia dla dzieci i gimnastykę dla dorosłych. Wieczorami człowiek czuje się jak w szpitalu. Zero muzyki, tańców. Jak na stypie normalnie. Podsumowując NIE POLECAM NIKOMU...

BB

• Zalety Widok.
    • Wady Posiłki tragedia, wygląd hotelu, recepcja, all inclusive, itd.

Max 2 gwiazdki a nie 4 reklamowane przez Gracos. Posiłki w tym hotelu to jakieś nieporozumienie. Jeden ser do wyboru (tragiczny), jeden biały, jedna mortadela. Na śniadanie codziennie to samo tylko jajko w innej postaci. Wiecznie brak kawy, mleka, łyżeczek itd. Jeden chleb i tosty. Lunch 2 rodzaje mięsa, przerabiane z poprzednich dni. Jakieś kości w mięsie blee, zęby prawie połamałem. Kolacja to samo. Mega żenada, jeszcze czegoś takiego nie widziałem a jeździmy na wakacje 2 razy w roku. Pokój rodzinny malutki, zero półek na ubrania, jakaś stara szafa i 5 wieszaków także wszystko w torbach. Łóżko piętrowe dla dzieci stare tylko odmalowane. Grzyby na ścianach hotelu zamalowane, recepcja wygląda jak by miała 50 lat. Widać, że na wszystkim oszczędzają, ci?gle braki alko w barze. Jeśli macie pokój na parterze to woda z klimy kapie z piętra na taras. Z plusów to tylko fajny widok, fajna plaża, basen mimo że jest mały to wystarczający. Ogólne wrażenie poniżej oczekiwań za te pieniądze. Nie polecam.