Opinie o hotelu Alkyon Beach
Grecja / Korfu

Alkyon Beach: teren hotelu, basen, wakacjepl

Agnieszka Janiak

• Zalety Piaszczysta plaża przy hotelu, fajne widoki.
    • Wady Jedzenie i jeszcze raz jedzenie to największa wada tego hotelu! Codziennie te same śniadania: fasolka, jajo codziennie w innej postaci, ochydne kiełbaski a'la parówki, śmierdzący seropodobny wyrób no i ta żyłowata mortadela z chrząstkami... tragedia! Nic nie było dobre, serio :) Kolacje też bez szału - mięso żylaste, twarde, resztki z poprzedniego dnia wykorzystane do innych dań, szkoda gadać... Sam hotel, to nie hotel tylko ośrodek wczasowy, kolonijny... Max na dwie gwiazdki. Niby po remoncie... pomalowali ściany i tyle. Stare szafy bez półek, wilgoć i smród. Nie wiem co tu tyle kosztuje. All inclusive to kpina. Alkohol sie kończy i pół dnia czekasz, aż dojedzie. Generalnie nie polecam. Najgorszy "hotel" w jakim byłam (a trochę ich było). GRECOS ma chyba super prowizje z polecania tego hotelu. Powinni się wstydzić za niego. Masakra...

Omijać z daleka! Nie wart żadnych pieniędzy. Max 2 gwiazdki. Masakra.

Mariusz Nastawski

• Zalety Blisko piaszczystej plaży Animatorka Patrycja super dziewczyna ,szkoda tylko że trafiła do tak paskudnego hotelu Miła obsługa większość to albańczycy Pokoje sprzątanie codziennie
    • Wady Moim zdaniem hotel Max 2 * Jedzenie okropne zimne , montowane ,monotonne, sniadania codziennie takie same , ( śniadania są do 10 :30 ale o 10 już nic nie ma .!!! Ciasto to babka przewaznie . Zimne hod dogi i kanapki Nieprzyjemny właściciel chyba Grek , drinki woda !! Piwo w smaku nawet piwa nie przypomina Dobre opinie to tylko chyba pracownicy Grecosa wpisują . Żadnej rozrywki ...Ciechocinek .male baseny obok hotelu remont ..betoniarka i piła wyje cały dzień. Niezłe chyba Grecos ma prowizje z tego hotelu bo pompuje tak setki ludzi i poleca tak okropny hotel oszukujac ludzi szukajacych odpoczynku i wspanialych greckich wakacji ( większość to polacy)

Lipa , nie polecam nikomu strata czasu pieniędzy po przyjeździe szok po 3 dniach chce się do domu wracać

Maciek

• Zalety Blisko morza
    • Wady Zimna woda w basenach

Blisko morza, pokoje odnowione, łazienki odnowione czysto, jedzenie ok.

Maciek

• Zalety Blisko plaży, pokoje odnowione, łazienki odnowione, pokoje co dzień sprzątane.
    • Wady Zimna woda w basenach, przekąski tylko na zimno przydał by się opiekacz do kanapek. Daleko do baru z basenu z atrakcjami dla dzieci.

Ogólnie spoko tylko nie zrobili atrakcji dla dzieci, zmontowane ale nie uruchomione.

Kamil R

• Zalety Hotel położony w urokliwym miejscu. Plaża 30m od hotelu, plaża piaszczysta miejscami kamienista. W okolicy kilka tawern, do niektórych trzeba przejść około 500-600m.
    • Wady Pokoje w głównym budynku pozostawiają wiele do życzenia. Względnie mały basen - w przypadku większej ilości osób, może być ciężko o miejsce przy basenie. Kuchnia monotonna, powtarzalna i niesmaczna.

Hotel poniżej oczekiwań głównie ze względu na jakość pokoi w głównym budynku i jakość wyżywienia w opcji all inclusive.

Malgosia
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety spokojne, ładne miejsce! Ładny hotel! Mili,ciepli ,życzliwi i uśmiechnięci pracownicy! Bardzo miła pani obsługująca w barze przy basenie
    • Wady nie zauważyłam jakichkolwiek wad!Po prostu trzeba jechać z pozytywnym nastawieniem a nie szukać dziury w całym!

Bardzo dobra obsługa! Mili ludzie!Przepiękne miejsce oraz dobre jedzenie! Fajna atmosfera! Polecam!

Aneta

• Zalety blisko pięknej plaży miła obsługa malownicze położenie fajna animatorka Grecos
    • Wady - jedzenie (zimne, niesmaczne, mało do wyboru). Ważne: trzeba przychodzić na posiłki punktualnie aby było ciepłe jedzenie. - pokoje - b.słabe, zimne, tv straszna. Pokoje nr 5_ _ dramat-obok jest budowa jakaś i od 7 rano do 21 słychać betoniarki i inne straszne dźwięki-zero relaksu. -zero rozrywek w okolicy. - droga wycieczka fakultatywna - za całość z wyżywieniem to 84 euro osoba.

To hotel dla relaksu, ale nuda. Ważne opinie z Wad (należy to wiedzieć przez rezerwacją)

• Zalety Zaletą hotelu jest jego położenie, blisko plaży, dostęp do basenu. Jest kilka knajp w okolicy, ale w sytuacji, gdy pogoda nie dopisze, nie ma absolutnie co robić. Jeżli chodzi o komuniakcję. Rzeczywiście, jest autobus, który kursuje do Korfu, ale to dwa razy dziennie i w zasadzie nie daje do żadnych możliwości, żeby się wyrwać z wioski.
    • Wady Nadanie hotelowi 4*, czy nawet 3* w kategoriach lokalnych, to absolutna przesada. Hotel kwalifikuje się na nie więcej niż 2*. Rzeczywiście jest odnowiony, czyli czysty. Niemniej jednak jedzenie jest paskudne, a obsługa nie zbyt przyjemna. Ogólnie, nie polecam obiektu.

Nie polecam hotelu. Zdecydowanie jest na wyspie dużo ciekawszych obiektów, w których pobyt na pewno umili wakacje. Ten zdecydowanie nie.

Damian
    Pobyt: Wrzesień 2012

Kilka słów ostrzeżenia przed wakacjami w Hotelu Alkyon Beach i z biurem Atlas Tours. Zaczniemy od jedzenia: tydzień na tej stołówce to koszmar. Zapomnijcie o świeżych oliwkach, oliwie z oliwek i jogurcie greckim czy też dobrej fecie . Śniadania: niejadalne drzemy i sztuczny miód, ser chyba z plastiku, mortadela i tak codziennie. Czasami jajka na twardo, pomidory i ogórki też od święta. Najczęściej na śniadanie jedliśmy chleb z masłem. Obiad i kolacja(bo na jedno wchodzi biorąc pod uwagę to co podawali): ryż, makaron lub ziemniaki a do tego mięso w sosie lub kawałek kurczaka, carbonara z mortadelą zamiast boczku(zdjęcie poniżej). Uwaga surówki ? biała poszatkowana kapusta, sałata z pomidorami i ogórkami(też nie codziennie), zresztą pomidory to jakieś odpadki, gotowana kukurydza z pieprzem, marchewką lub fasolką. To właśnie całe menu w tym ?Hotelu?. Napojów podawanych w barze również nie dało się pić, musieliśmy zaopatrzyć się we własną wodę, soki i owoce. Przekąski podawane w barze również niejadalne, tost lub pizza z mortadelą - nawet dzieci nie chciały tego jeść. Dlatego posiłki poza hotelem były normą. Standard hotelu również pozostawiał wiele do życzenia, z pewnością nie były to 3*. Oczywiście jakość pokoi można zawsze wynagrodzić turystom podając dobre jedzenie, ale niestety w tym przypadku tak nie było. Do tego jest to chyba najbardziej zaniedbany zakątek Korfu(przez trzy dni pozwiedzaliśmy trochę i ta opinia się potwierdza). Dojazd z lotniska trwa około 1 godziny po krętych dróżkach, więc jeśli ktoś ma problemy to już początek wycieki może okazać się mało przyjemny:-) Jedyny plus to długa, piaszczysta plaża! Dziwi nas że biuro Atlas Tours oferuje wycieczkę o tak niskim standardzie, a pozytywnie opinie w Internecie to zapewne sprawka pracowników biura lub hotelu. UWAGA! NIE WYBIERAJCIE TEGO HOTELU!

Olga
    Pobyt: Wrzesień 2012

Hotel to PRL-owski bunkier zasługujący na max. 2*! Pokój może nie byłby taki najgorszy, gdyby nie śmierdzące stęchlizną meble, chyba nigdy nie czyszczony i nie odgrzybiany klimatyzator oraz strasznie niewygodne łóżko z wbijającymi się sprężynami. Nigdy nie wiadomo kiedy i na jak długo będzie ciepła woda. Mi udało się na nią trafić aż 3 razy? Sprzątane codziennie, ale ręczniki wymienione tylko raz i to na wyraźną prośbę. Wszystkie osoby narzekające na monotonne jedzenie w innych hotelach powinny przyjechać do tego! Tutaj stwierdzenie ?monotonne jedzenie? nabiera nowego znaczenia. Śniadania codziennie identyczne: jasne/ciemne pieczywo (jedyne, co było smaczne), biały kremowy serek (przypominający gęsty jogurt), 3 rodzaje dżemów, czasem miód, żółty ser i całkowicie niejadalna mortadela; od czasu do czasu pojawiał się pomidor lub ogórek. 3 razy były także jajka na twardo. Obiady to głównie wołowina na różne sposoby: w większym lub mniejszym kawałku, gulasz, gulasz z bakłażanem, gulasz z marchewką lub jakaś inna wariacja na temat wołowiny. Raz zdarzył się kurczak, baranina, pseudo-musaka i pseudo-spagetti. Na kolację powtórka z obiadu. Warzywa to biała kapusta na zmianę z sałatą, czasem pomidor lub ogórek. Typowej greckiej oliwy nie uświadczysz, zamiast tego zwykłe olej i ocet. Generalnie jedzenie na poziomie stołówki w szkole podstawowej. Przekąski w barze przy basenie serwowane między głównymi posiłkami to pizza z mortadelą odgrzewana w mikrofalówce, tost z serem i mortadelą lub kanapka z serem i mortadelą. Wszystko NIEJADALNE, więc albo kupisz sobie jakąś przekąskę w lokalnym barze, albo będziesz głodny. Alkohole chyba nie mogły być bardziej rozwodnione. Ogólnie opcja All inclusive raczej mało przypomina All. A przez 3 ostatnie dni jadaliśmy poza hotelem, bo nasze żołądki miały serdecznie dosyć. Jedyną atrakcją w hotelu basen. Bardzo cicha i spokojna, w miejscowości tylko 3 hotele, żadnego lokalnego biura turystycznego oferującego wycieczki po okolicy. Nie polecam nikomu!