Opinie o hotelu Aloe
Cypr / Cypr Południowy

Aloe

• Dla dzieci: plac zabaw dla dzieci, mini-klub, brodzik i animacje
  • 2 baseny ze słodką wodą, kaskada i wydzielona część dla dzieci

Pobyt: Czerwiec 2013

Hotel zasluguje na swoje 4 gwiazdki - połozenie bardzo dobre - do portu 15-20 minut spacerkiem, najwieksza atrakcja hotelu to baseny , jedzenie urozmaicone ale typowo pod Anglików - duzo potraw , ale dodatki do nich bez smaku , obfitosc deserów. Panowie na kolacje tylko w długich spodniach! Pokoje schludne codziennie sprzątane, koniecznie zaopatrzyc sie trzeba w przejsciówke do kontaktów - mozna je kupic na miescie(3Euro) lub wypozyczyc w hotelu. Brak polskich programów w TV. Hotelowa plaza blisko ale nie polecam - lepiej pojechac autobusem na Coral Bay. Wyypozyczenie auta tanie od 18Euro ale na minimum 2-3 dni plus kaucja 300-400Euro która moga zabrac przy najmniejszej rysie lub stłuczce. U rezydenta auta od 50-60 Euro ale bez tej nieszczesnej kaucji ! Wycieczki drogie jak cholera - na miescie o ponad połowe taniej ale z angielskim lub rosyjskim przewodnikiem. Ogólnie jestem bardzo zadowolny z pobytu w tym hotelu.

Jacek
    Pobyt: Luty 2013

Hotel średni, ale to tylko miejsce do spania. Goście hotelowi to w większości emeryci z Anglii. Okolica i miasteczko urocze. Polecam zakup przewodnika i wynajęcie samochodu (3 dni + 1 gratis za 112 EUR z pełnym ubezpieczeniem), dzięki temu można zwiedzić cała wyspę (ubezpieczenie nie obejmuje części tureckiej). Miła Pani rezydent da szczegółowe mapy i podpowie co i gdzie jest warte obejrzenia. W 4 dni zrobiliśmy 750 km., autostrady b. dobre i za free. Do ruchu lewostronnego można się przyzwyczaić. Zamiast 5 raz lecieć do Egiptu lepiej zobaczyć coś nowego. W lutym dojrzewają pomarańcze i mandarynki! Gorąco polecam ;)

Robert

Sympatyczny hotel,czyste pokoje, elegancki hall i recepcja, ładne otoczenie ( baseny,palmy) dobra jedzenie, szczególnie obiadokolacje.Znakomite położenie- 100m do morza, blisko sklepy ,tawerny, warto przejść się promenadą wzdłuż morza do klimatycznego portu ze średniowieczną fortecą. Warto też wynająć samochód ( niestety jazda po lewej stronie )- to umożliwia poznanie ciekawych miejsc na wyspie - polecam piękną zatokę Chrisohou na północy, wspaniałe skały Afrodyty przy drodze południowej do Limassol. Byłem w styczniu 2013- super pogoda, cały tydzień ciepło i słońce,codziennie kąpiel w morzu ( woda ok.19 stopni). Uczciwie polecam hotel,w mojej ocenie zasługuje na 4 gwiazdki, a poza sezonem można znaleźć last minute w cenie ok.1 tys.zł. Robert

kuna
    Pobyt: Grudzień 2012

Zwiedzanie Cypru w grudniu polecam tym, którzy nie gustują w całodziennym opalaniu sie na plaży. Slonce jest lagodne i kilka godzin dziennie można spedzic przy basenie lub na balkonie. Idealny okres na poznanie bogatej historii, zabytków i pięknej przyrody wyspy. Ceny umiarkowane, nie jest to Francja czy Szwajcaria, menu w restauracjach zachęca do sprobowania naprawdę dobrej miejscowej kuchni. Hotel Aloe oceniam na dobre 3,5*. Obsluga mila, posilki smaczne i rozmaite (oprócz typowo angielskiego sniadania z papierowymi kielbaskami i fasolka). W tym okresie wypoczywają wyłącznie angielscy emeryci, Cypryjczycy tu zagladaja na weekend. Czysto, skromnie, wygodne połączenie z różnymi miejscowościami pobliżu. Basen wew.raczej nie polecam -niestety jest nadmiernie chlorowany. Plaża w tym okresie nie jest sprzątana, ale jest cudowna promenada ok.6km do spacerów! Zważając na obłędnie niską cene pobytu w grudniu - polecam!