Amwaj Blue Beach Resort

Amwaj Blue Beach Resort: teren hotelu

• Piaszczysta plaża przy hotelu z wejściem do wody z pomostu.
  • Dla dzieci: miniklub, 2 brodziki, mini disco, zjeżdżalnia.
  • Na terenie hotelu: minimarket, sklepiki z upominkami, pralnia, apteka, wypożyczalnia samochodów.
  • Hotel położony w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku dużych kurortów.

• Zalety Ladny w miarę czysty z dala od zgiełku
    • Wady może niezbyt czyste łazienki

byliśmy bardzo zadowoleni ładne baseny-7 blisko plaża miła obsługa generalnie super jedyne zastrzeżenie dla nas to jedzenie ale głodni nie byliśmy .Osrodek doskonały dla ludzi chcących wypocząć z dala od szumu miasta

• Zalety Kameralny, dużo zieleni.
    • Wady Słabe jedzenie, niemiła obsługa, plaża bez dobrego wejścia do wody, woda w basenie bardzo zimna.

Jedzenie monotonne. Bardzo mało owoców. Notorycznie brakowało zwykłych łyżeczek i kubków do kawy a dodatkowo naczynia były brudne. Woda mineralna tylko na powitanie - jedna butelka na osobę!!!! Plaża czysta, ale nie ma z plaży wejścia do wody, żeby popływać. Zejście jest dopiero z bardzo długiego pomostu bezpośrednio na głęboką wodę. Codziennie do pory obiadowej był odpływ i martwa rafa, więc trzeba mieć ze sobą obuwie ochronne. Napoje z automatów całkowicie bez smaku... Obsługa przy barach bardzo niesympatyczna.Przez cały pobyt przez cała dobę wiał silny wiatr. Nie polecam.

• Wady brak darmowego WIFI brak łyzeczek i kubków nie dobre jedzenie wydzielane porcje mięsa brudne łazienki

Hotel pięciogwiazdkowy może i był ale dziesięć lat temu, teraz zasługuje na maksymalnie trzy gwiazdki. Hotel położony na pustyni więc podróż do miasta to koszt 40 euro taksówka. Mało dań mięsnych. Notorycznie brakowało zwykłych łyzeczek i kubków do kawy a dodatkowo naczynia były brudne. Ogólnie to nie polecam, pieniądze wyrzucone w błoto.

• Zalety Maly kameralny.sypwr
    • Wady Lazienki

Jestem mega zadowolona z pobytu,ludzie przemili,obsluga jak najbardziej.polecam!!!!jeszcze raz tam wrócę

• Wady 1. Hotel na końcu świata

Najgorszy hotel w jakim byłam dotychczas ( a byłam w Egipcie 26 razy), absolutnie nie zasługuje na 5* Beznadziejna lokalizacja, 60 km do centrum Hurghady. Jedzenie tragiczne, każdego dnia to samo. Menu głównie pod miejscowych turystów. Bardzo mało owoców. Woda mineralna tylko na powitanie jedna butelka, hahaha dramat!!!! Serwis tragedia. Już na dzień dobry dostajesz propozycje nie do odrzucenia ... 15$ łapówki za tzw. "lepszy pokój". W barze dowiadujesz się, że np. ten rodzaj drinka jest jednak płatny, np. 4$. Serwik kradnie ręczniki kąpielowe, za które przy wyjeździe trzeba oczywiście zapłacić. Ogólnie dramat, nie polecam

• Zalety Kameralny, z pięknym ogrodem i ładną rafą
    • Wady Stary budynek, paskudna łazienka

Hotel nie zrobił na nas dobrego pierwszego wrażenia ale później zaczęliśmy dostrzegać jego zalety. Pomimo wakacji nie było tłoczno, hotel nie jest duży, do plaży blisko, do basenów i głównej restauracji też blisko. Jedzenie było różnorodne, codziennie inne, kolacje tematyczne. Nie rozumiem opinii, w których ludzie narzekają na jedzenie. Jeżeli Janusz z Grażyną szukają schabowego to faktycznie nie znajdą. (Muzułmanie nie jedzą wieprzowiny - to tak na marginesie). A jeśli ktoś uważa, że obsługa jest uprzedzona do Polaków to może warto przyjrzeć się jak co niektórzy nasi rodacy się zachowują i wtedy wszystko staje się jasne. Czasami wstyd było się przyznać skąd przyjechaliśmy. Przy hotelu znajduje się bardzo ładna rafa z dużą ilością różnych gatunków ryb. Do morza wchodzi się z pomostu, ponieważ od plaży jest bardzo płytko i trzeba długo iść. Minusem są odpływy. Do południa wody przy plaży nie było. Wracała dopiero po południu. Zaletą hotelu jest piękna roślinność, bardzo dobrze (jak na warunki pustynne) utrzymana zieleń. Mają też fajny i zgrany zespół animatorów, którzy za dnia i wieczorami zabawiali dzieci i dorosłych. Jedyne zastrzeżenia mieliśmy do samego budynku. Hotel ma już swoje lata i pokoje chociaż są przestrzenne i czyste to bardzo zniszczone a łazienki odpychające. Podsumowując, nie jest to luksusowy kurort, ale na pewno nie zasługuje na opinię 1 na 10 jak to niektórzy zaznaczają. Tak realnie hotel oceniam na 8.

• Zalety ogród, miła obsługa
    • Wady jedzenie

Byliśmy z chłopakiem w czerwcu 2 tygodnie, ogród ładny zadbany, pokoje ok sprzątane, obsługa bardzo miła i pomocna, baseny czyste. Plaża czysta niestety do pory obiadowej był odpływ i rafa więc trzeba mieć ze sobą obuwie ochronne Niestety do dużych wad trzeba zaliczyć jedzenie, porcje mięsa wydzielane tyle co kot napłakał, brak miejsc przy kolacji wówczas zostały zamykane drzwi do momentu zwolnienia miejsc. Rezydent Wezyra niestety ograniczył się tylko do sprzedaży wycieczek, brak informacji podstawowych takich jak kontakt do lekarza czy jak zapobiec działaniu "faraona". Te 5 gwiazdek to wygórowane

• Zalety Miła obsługa, zadbany ogród
    • Wady posiłki bez smaku, brak napojów w pokoju

Ogród i zieleń zadbana, baseny czyste, rafa przy pomoście mała ale zawsze coś. Animacje nijakie, brak polsko-języcznego animatora, a płatne impreza pożegnalna to skandal. Nie jestem wymagająca ale na pewno hotel nie zasługuje na 5* zwłaszcza z uwagi na posiłki, które były niesmaczne, a do tego mięso wydzielane w bardzo małych porcjach oraz napoje z dystrybutora napełniane wodą z kranu!!!! a w smaku okropne. Były napoje z butelki ale tylko w barach na basenie lub wieczorem do kolacji ale nie zawsze starczyło dla wszystkich. Woda butelkowana tylko 2szt 0,5l na przyjazd, można było gotować wodę z kranu w czajniku, a woda z dystrybutora okazała się również wodą z kranu :( Owoce ubogie tylko pomarańcze i daktyle a przez 10 dni 2 razy arbuz i melon. Jedyny plus to obsługa pomocna i uprzejma. Do tego rezydent z Wezyra, który był zainteresowany tylko sprzedaniem wycieczki, nawet nie otrzymaliśmy telefonu kontaktowego w razie potrzeby - na szczęście nie był potrzebny. Czytając negatywne opinie przed wyjazdem nie do końca chciałam w nie uwierzyć ale niestety były prawdziwe. Z przykrością ale nie polecam tego hotelu!

• Zalety miła obsługa (pokojowy, barmani, kelnerzy)
    • Wady Hotel zasługuje na 2-3 * Jedzenie okropne, brak pitnej wody!!! pseudo woda z dystrybutorów nie nadaje się do picia - śmierdzi!!!

Byliśmy ze znajomymi maj-czerwiec 2017. Po przyjeździe do hotelu pan z recepcji zaproponował abyśmy dopłacili jedyne 10$ aby mieć lepszy pokój. Odmówiliśmy, więc złośliwie rozdzielił nas między piętrami. Animacje - zgodnie z ofertą miał być polski animator - nie było takiego! Jeden z Animatorów wykazywał się brakiem szacunku dla obcokrajowców. Jeśli chodzi o posiłki to bardzo mała ilość mięsa - było wydzielane (w dodatku porcje jak dla niemowlaka) i trzeba było stać w długich kolejkach. Jedzenie monotonne. Na śniadanie jeden rodzaj wyrobu seropodobnego i jeden rodzaj jakiejś pseudowędliny (wyglądała jak nasza najgorsza mielonka). Ryby jeśli były to makrela lub coś w rodzaju tłustej Pangi.. bleee!!! Napoje z automatów całkowicie bez smaku... woda z dystrybutorów...śmierdziała na kilometr!!! W środę organizowana jest impreza Beach Party - UWAGA PŁATNA 5$!!! Miał być pokaz kobry i ognia, ludzie zapłacili po 5 $ a pokazy się nie odbyły - skandal! Pokoje jeszcze w miarę, ale łazienka zniszczona. Szpary w drzwiach, niedziałające zamki. Baseny były czyste. Ogród i zieleń zadbane. Szczerze nie polecam nikomu tego hotelu. Totalna porażka!!!

• Zalety Miła obsługa, zielony teren, czyste baseny,
    • Wady Istotnie nie jestem wymagająca ale jedzenie BARDZO SKROMNE

Pokój przy zakwaterowaniu za dopłatą ładny, z wyposażeniem typowo hotelowym, łazienka czysta. Teren zielony, plaża wiadomo - żwirowa, leżaki stare ale to nie przeszkadzało. Obsługa w barach bardzo miła (jak mi do nich z uśmiechem to oni reż :) Animatorzy sympatyczni, choć animacje słabiutkie, ale starali się :) Wieczorami jak ktoś lubi po kolacji muzyka na żywo, tańce i potem animacje w amfiteatrze. Faktycznie drinki bez alkoholu - nie problem. Nie szukam dziury w całym (10 raz w Egipcie) wyjeżdżam po odpoczynek i nigdy nie narzekam, ale .... jedzenie :(( Na śniadanie były warzywa, pieczywo (moje śniadanie) kolejka po omlet spora, obiad bieda czyli warzywa i wydzielone kawałeczki kurczaka, czy makaron, kolacja tak jak obiad. Nie było w ogóle wędliny czy serów. Hotel był zapełniony w 1/3, czyli ludzi mało a Polka awanturowała się w kolejce po jedzenie :( Może to my psujemy sobie nawzajem odczucie po urlopie ... Pozdrowienia dla animatora Paszy :) Bardzo grzeczny i otwarty młody człowiek :))