Opinie o hotelu Arabella Azur

Arabella Azur: obiekt, basen

Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Hotel czysty,przestronny, ładnie położony,z wyjściem do morza i pięknej rafy. Jedzenie urozmaicone, bardzo miła obsługa, można odpocząć.I co bardzo ważne w porze zimowej mają podgrzewany naprawdę ciepły,czysty basen.
    • Wady Byliśmy w pokoju z widokiem na morze,na samym końcu urokliwych domków. Przez to daleko było do lobby,w korytarzach hotelowych można było się zgubić. Boisko do piłki nożnej pozostawia wiele do życzenia...

Hotel w pięknym miejscu, ładna rafa tuż przy hotelu, bardzo miła obsługa,dobre jedzenie, można odpocząć.

Lukasz

• Zalety Wszystko ok

Wszystko w jak najlepszym porzadku Pokoje w starym stylu ale przytulne i czyste Bardzo blisko do morza

Halina Cichocka

• Zalety architektura,blisko lotniska,wspaniała obsługa.

Wspaniały hotel w stylu mauretańskim,świetne klimaty które tworzą pracownicy oraz ich życzliwość.Cisza,spokój,nie ma głośnej muzyki,codziennie sprzątane pokoje,blisko morza i rafy.Krótka trasa z lotniska do hotelu.Jedzenie pyszne a kelnerzy zawsze pomocni.Na plaży przynoszą piwo,drinki,uklepują ręczniki i zawsze są uśmiechnięci.Bardzo polecam ten hotel.Biuro Rainbow Tour nie zawiodło ,wszystko było dopięte,niespodzianek przykrych nie było.Nie jest to hotel dla rodzin z dziećmi.Byliśmy z mężem drugi raz w Egipcie i chętnie wrócimy do tego hotelu.

• Zalety położenie, obsługa, różnorodność posiłków, czystość

wakacje jak najbardziej udane, obsługa rewelacyjna (polscy kelnerzy mogliby się od nich uczyć), czystość w hotelu, rewelacyjne położenie,

• Zalety Czystość i dbałość o szczegóły, domki typu resort, 7 barów, 3 restauracje. Spokojnie i wszystko bardzo poukładane. Port, teatr, różne plaże, 2 baseny, cudowny bar na górze typu SkyBar

Pobyt w pokoju standard w czerwcu 2019. Od wejścia miłe powitanie, pokój całkowicie piękny, czysty, klimatyzacja, sprzątanie z bardzo dużą starannością. Bardzo dużo obsługi, przepiękny i czysty hotel. Plaże różne zejścia, ale plusem główna plaża z rafami. Kuchnia codziennie tematyczna, bardzo dobra. Dwa baseny, kilka barów, 3 restauracje. Brak jakichkolwiek nieprzyjemosci żołądkowych u gości hotelowych, sama się tego obawiałam, ale to znaczy że bardzo dbają o czystość i posiłki. Wody pod dostatkiem. Wszędzie baniaki, woda butelkowa codziennie 3L w lodowce, w restauracjach i barach bez ograniczeń. Hotel pełen Niemców co bardzo podnosi poziom, gdyż klientela bardzo wymagająca. Byłam w Hotelu tydzień, polecam bardzo. Ale odradzam rodzinom z dziećmi małymi bo to raczej hotel dla dorosłych i dzieci ok 10L i wyżej. Brak muzyki, głośnych dyskotek, spokojne wieczory od 21.00. Przy hotelu piękna mała galeria - bazar więc zakupy można zrobić. Można też wyjść z hotelu i zaraz linia sklepów, jest zupełnie bezpiecznie nawet wieczorami. Najlepiej płacić dolarami, tanio nie jest np kubek, T-shirt, magnez po ok 5 dolarów. Pobyt w takim hotelu jeśli chce się odpocząć bez "fajerwerków" i dyskotek bardzo polecam. Bardzo.

Nadia

• Zalety Kameralny spokojny hotel,bardzo miła obsługa Jedzenie smaczne i dobrze przyrządzone bogaty wybór. Bardzo uczciwi pracownicy ,zrobiliśmy torebkę z pieniędzmi i znalazł a się drugiego dnia z całą zawartością !!hotel sympatyczny , dużo leżaków na basenach i plaży. Mnóstwo barów.
    • Wady Bardzo duzo starych i malo sympatycznych Niemców. Przepływy na plaży i po południu zmącona woda. Mało stolików na dworze przy lobby. Średniej jakości animacje.

Generalnie udany wyjazd. Hotel blisko lotniska. Pokoje sprzątanie codziennie. Bardzo czysto. Uczciwi i sympatyczni pracownicy. Brakuje tylko większej piaszczystej plaży. Zejście raczej po schodach. Rafa przy hotelu. Wyjazd raczej dla ceniących odpoczynek i spokój .

Katarzyna Pełka
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety 100%zalet

Hotel rewelacja.Obsługa super.Jedzenie smaczne i urozmaicone.Woda w jednym basenie podgrzewana 32st.Na plaży bar , przy basenach również , zejście po schodkach do wody nie stanowi problemu , obok druga plaża malutka z normalnym wejściem do wody.Wszędzie dużo leżaków, jak brakuje to doniosą .Drinki wedle życzenia , słabsze lub mocniejsze.Piękne widoki i super wakacje z wakacje.pl????.To nasz czwarty pobyt w Egipcie i zdecydowanie polecamy ten hotel ????

Izabela
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety pięknie położony, rafa koralowa przy plaży, cisza i spokój

Byliśmy całą rodziną na przełomie stycznia i lutego.Hotel śliczny-kompleks budynków w nubijskim stylu. Pogoda dopisała, tłumów nie było, na plaży leżaki bez problemu to samo przy basenie. Bardzo dobre jedzonko i dosyć urozmaicone dania główne-każda kolacja była tematyczna: raz egipska, raz arabska, raz meksykańska, itd. I raczej nigdy nic nie brakowało,jak coś się skończyło, było dokładane.Jedynie owoce mogłyby być ciut bardziej urozmaicone.Pokoje czyste, codziennie sprzątane, wszystko ok. Dla nas najważniejsza była czysta woda o niesamowitym kolorze i rafa koralowa-naprawdę jest co oglądać zarówno przy Arabelli jak i przy Arabii, do której można dojść plażą. Goście Arabelii mogą korzystać z infrastruktury w Arabii. Obsługa bardzo miła i uśmiechnięta, czasem zbyt natarczywie zachęcali do różnych aktywności albo do korzystania z usług dodatkowych ale trzeba po prostu kulturalnie odmówić, podziękować.Trochę nas zdenerwował tutejszy przedstawiciel niemieckiego biura JT, który strasznie chciał nam wcisnąć jakąś wycieczkę fakultatywną. Soki i napoje średniej jakości z koncentratu (jedynie napój tradycyjny bodajże z hibiskusa jest nie za słodki i smaczny), polecam na plaży czy przy basenie jedynie kawę, herbatę lub wodę. Lody w restauracji dobre, ale raz, dwa razy w tygodniu, natomiast lody z automatu przy basenie (samoobsługa)-paskudne, woda, cukier, dodatek smakowy, ale nie dla lodów tu przyjechaliśmy. Pobyt ogólnie bardzo udany, polecam z czystym sumieniem.

• Zalety spokój duży teren hotelu rafa koralowa widoczna z brzegu bezpłatny internet w lobby
    • Wady mało urozmaicone jedzenie obsługa kelnerska nie zawsze miła brak animacji

. W Arabelli ciekawe jest położenie domków które stwarza wrażenie kameralości, choć ludzi było całkiem sporo - głównie Niemcy, Polaków chyba nie było wcale. Pokoje w stylu mauretańskim , troszkę ciemne co może być plusem przy upałach ale w styczniu raczej nie :-) Restaruracja robi dość ponure wrażenie a kelnerzy bardziej skupiają się na gościach dających napiwki, co zapewne jest normą. Jeśli chodzi o jedzenie to z trzech moich pobytów w Egipcie tym razem najmniej mnie zachwyciło. Smaki potraw troszkę nijakie , tak jakby kucharze bali się zaserwować coś ciekawszego, bardziej arabskiego. Przy śniadaniu mały wybór serów , właściwie oprócz warzyw tylko jajka na kilka sposobów. Owoce do posiłków ciągle te same : cytrusy, pokrojone jabłka i melon w zalewie , czasem truskawki. Piwo i drinki w barach dało się pić , choć bez szału. Baseny dwa ale tylko jeden ( mniejszy ) z podgrzewaną wodą. Dwie plaże , w tym jedna z rafą koralową widoczną z brzegu i możliwością snoorkowania , woda w morzu dość ciepła jak na zimę :-) Podsumowując dodam ,że rRok temu byliśmy w sąsiednim hotelu - Arabia i tam zdecydowanie bardziej nam się podobało. Ale może już po prostu muchy w nosie mam już od tych luksusów :-)

Kamila Polska

• Zalety Mimo tego iż w okresie 18.01.2018 w hotelu było dużo Niemców, Holendrów w wieku 50+, osoby z animacji pokonały przeszkody i potrafiły zabawić, porozmawiać, zachęcić do wspólnych ćwiczeń czy uczestnictwa w całodziennym show. Osoby tam pracujące ,obsluga pokoju, basenu, kelnerzy czy osoby zachęcające do wycieczek nie są nachalni. Bardzo sympatyczni ludzie. Blisko rafy koralowe, leżaki czy to na plaży czy też przy podgrzewanym basenie bez problemu. Jedzenie dobre, choć dla mnie monotonne. Codzienne było o innej tematyce, ale niestety czegoś mi osobiście brakowało. Panowie w stolowkach dbają o czystość, białe obrusy, serwetniki z materiału, donoszą kawę, pepsi co tylko turysta chcę. Sklepy Ali Bazar Marker duży wybór, a za murami duży sklep z cenami na towarze Cleopatra . Dużo by pisać Polecam,dla osób chcących wypocząć bez gwaru, hałasu itp. Dziękuję Hassan za motywację do ćwiczeń.
    • Wady W okresie zimowym bar przy głównym basenie czyny do 18:00, poza tym nie mam do czego sie przyczepić.

POLECAM DLA ZAKOCHANYCH, Starszych ludzi, ceniących spokój.