Opinie o hotelu Astor Beach

Astor Beach: obiekt, basen

• Tylko 20 m do publicznej, piaszczysto-żwirkowej plaży.
  • Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: animacje i zajęcia w miniklubie, 2 place zabaw, brodzik.
  • Bogata oferta rekreacyjna: siłownia, siatkówka plażowa, aerobik, łaźnia turecka, tenis stołowy, szachy.

decid
    Pobyt: Sierpień 2013

W dobrym last-minute (ok 1k za tydzien AI) warto, natomiast my wzielismy w samym sezonie (poczatek sierpnia za 2k per person za tydzien AI) i to juz bylo zbyt duza cena jak za poziom oferowanej uslugi. Brak zastrzezen do biura - dobra obsluga, jedynie powolny kierowca, wydluzal czas transferu (dla porownania Alfa Star, z tego samego hotelu na to samo lotnisko - potrafila wyrobic sie godzine szybciej). Natomiast sam hotel raczej dla niewymagajacych osob.

Pobyt: Wrzesień 2013

Hotel duży, bardzo głośny, dyskoteki do 2 w nocy, pokoje ładne ale rzadko sprzątane,(miałam posprzątany pokój 1 raz, mimo, że zostawiłam 5 lirów), obsługa niezbyt przyjemna, jedzenie niesmaczne, (nie należę do wybrednych), danie główne serwowane przez kucharza bez możliwości wyboru, kolejki po posiłek tzw. "wyścig szczurów". Plaża drobny żwirek, przejście przez ulicę. Dno kamieniste i metr od od brzegu nie ma gruntu, do tego bardzo silna fala. Byłam z 4 letnia wnuczką, więc z kąpieli nie skorzystała. Jest dla dzieci brodzik, plac zabaw i mini dyskoteka, która zaczyna się o 21.15 (świetny czas dla maluchów). Bardzo dużo Rosjan, którzy są lepiej traktowani niż Polacy. Plusem jest ładny ogród ze stolikami, ale wieczorem i tak nie ma miejsca. Sklepów jest niewiele i o dziwo Turcy nieprzyjemni, nie można nic wytargować. Na basenie najlepiej położyć ręcznik pierwszego dnia i w ogóle go nie zabierać. Byłam w Turcji 4 raz i to był najmniej ciekawy wyjazd.

anrzelina
    Pobyt: Wrzesień 2013

Jedzenie wydzielane, trzeba bylo prosic wegetarian by brali dla innym mieso, codziennie pani kanapka z nalesnikami brak owocow wyscigi po jedzenie kolejki masakryczne alkohol ok. ale jedna osoba jedno piwo lub drink kolejki od baru po basen nikt nie potrafi dobrze po angielsku nawet recepcja ruscy uratowali nas od abstynencji hihihi ogolnie nie polecam nawet dla niewymagajacych ... z kibla w pokoju walilo bo maja instalacje zrobiona pod turkow a papier toaletowy trzeba wyrzucac do kosza zeby sie nie zapchal..fujjjjj kawa bardzo dobra cola fanta taka jak w europie ale trzeba bylo po nia czekac razem z reszta ktora czekala po alkohol :-) zabralko szklanek na barze wiec jak ktos oddalil sie od stolika a barman to zauwazyl to drinki znikaly nawet jak byly pelne codziennie ta sama animacja nawet dzieci mowily ze juz im sie nie chce tanczyc tego samego:-) jestem niewymagajaca ale jak juz frytki to rarytas a jajka to juz nie wspomne zaczynam sie zastanawiac co dla alfa star znaczy all inc. prosze panstwa dolozcie 500 pln i wybierzcie cos innego bo my zywilismy sie w pobliskim barze a piwo kupowalismy w sklepie :-) zapomnialam napisac ze bylismy 16 osobowa grupa z roznych krancow polski i ta grupa pozwolila mi mega wesolo spedzic wakacje :-) wielkie dzieki!!!! alfa star niech sie wstydzi buuuuu przepraszam ze bez interpunkcji i moze z bledami ale emocje wygraly

nvg
    Pobyt: Wrzesień 2013

Komuna, walka o posiłek ( czasami brak mięsa,owoców brak - trzeba mieć czarny pas w kung-fu żeby wywalczyć sobie brzoskwinie). Basen lipa, plaża w miarę ok. Drinki słabe. Klimatyzacja włączana tylko o wyznaczonych godzinach ( oczywiście trzeba być w tym czasie w pokoju żeby działała). Z kibla wali jak z szamba. Animacje made by zsrr. Dobre miejsce wypadowe na wycieczki. Wejście do morza w butach ochronnych ( kamienie ) .

Pola
    Pobyt: Sierpień 2013

Psy wlasciciela hotelu zalatwiaja swoje potrzeby przy basenie, barmani smierdza, a lazienki pochodza chyba z glebokiego PRLu- jesli tak maja wygladac Twoje wymarzone wakacje,to Astor Beach bedzie strzalem w dziesiatke.Obsluga mowi jedynie po turecku i slabo po rosyjsku,wiec nie ma mowy,zeby dogadac sie po angielsku. Zepsuta zarowka czy niesprawny telewizor to raczej problem gosci niz recepcji,bo nikt i tak nie przyjdzie tego naprawic( mimo kilkukrotnych zgloszen i interwencji rezydenta), trzeba sie wiec przyzwyczaic do ciemnosci w pokoju. Jedzenie monotonne i zwyczajnie niesmaczne-resztki z wczorajszej kolacji sa na dzisiejsze sniadanie, do tego niejadalna mielonka..Dla dzieci zero owocow, ciast czy lodow..Animacje prowadzone przez Rosjanina, dla Rosjan i-co za zaskoczenie-po rosyjsku. Plus to przemila obsluga sali jadalnej i bliskosc plazy.. Generalnie bardzo slabo,nawet jak na trzy gwiazdki.Na pewno tam nie wrocimy.

anna

dobre położenie, ale daleko od lotniska. Dobre, zróżnicowane jedzenie, mało wieczornych animacji dla dorosłych.

Marek
    Pobyt: Sierpień 2013

Niedawno wróciłem z urlopu w tymże hotelu. Ogólnie wyjazd oceniam dobrze, jak na pierwszy taki wypad było całkiem przyzwoicie. Co do miejscowości, to jest to mała, cicha, aczkolwiek w okolicy jest parę knajp czy dyskotek. Posiłki były ogólnie dobre, jedzenie znośne, głodni nie chodziliśmy. Bar także działał sprawnie, momentami jednak były drobne niedociągnięcia. Pokoje czyste, duże, dziennie sprzątane. Dużą jednak ujmą jest klimatyzacja, która wyłącza się o 4 nad ranem, co w tej temperaturze gwarantuje zły sen. Często były problemy, aby wgl załączyć ją w dzień. Plaża bardzo ładna, jednak większość czasu spędza się na basenie, na którym było sporo miejsca, basen wydaje się mały, ale w pełni wystarcza aby się ochłodzić. Cały wyjazd zorganizowany wzorowo przez biuro podróży, żadnych niedociągnięć nie było. Polecam gorąco wycieczki, szczególnie Rafting i rejs statkiem które najlepiej wykupić u Kamila( przy drodze po lewej od hotelu). Super wrażenia gwarantowane. Miłych urlopów!

Skaron
    Pobyt: Sierpień 2013

Witam, we wczorajszym dniu wróciłem z Tureckiego AsTor Beach'a. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż było kilka małych niedociągnięć. Zacznę od informacji dla osób, które wybierają się tam pierwszy raz. Po wylądowaniu i odprawie musimy udać się przed budynek gdzie będą dwa stoiska Wezyra - tam panie nas pokierują co należy dalej robić - tak to jest zorganizowane, że trudno się zgubić. Później przez około ponad 3 godziny będziemy jechać do naszego hotelu autobusem (po drodze, kierowca rozwozi innych ludzi do różnych hoteli - Astor jest najdalej położony). Następnego dnia rano będziecie mieli spotkanie z rezydentem w pomieszczeniu obok recepcji. Będzie was naciągał na różne wycieczki - odrzućcie oferty. Wyjdźcie przed hotel, odwróćcie się w lewo i idźcie prosto 50 metrów - w małej budce będzie Kamil - Turek, który mówi bardzo dobrze po Polsku, ma żonę polkę. U niego wycieczki są niekiedy dwa razy tańsze, niż u rezydentów z Wezyra. Np. Wycieczka do Pamukkale z rezydentem to kwota 75?, a u Kamila 50?. - różnica 25? czyli 100 zł. - oczywiście od osoby. Jest bardo dobry dostęp do marketów, aptek i ulicznych sklepików. Ceny w ulicznych sklepikach są wysokie, ale możemy wytargować w wielu przypadkach połowę ceny. Wszędzie są na sprzedaż "firmowe" koszulki i buty z La Coste, TH, D&G, Converse czy torebki z LV lub Micheal Kors. Np. koszulka Tommy'iego 10$, torebka LV - 60$ - ale to są wszystko podróbki, całkiem dobrze wykonane, a są takie podobne do oryginałów, że w Polsce nikt się nie zorientuję - taka mała informacja dla osób, które nie mogę sobie pozwolić na tego typu odzież ze znanych marek. HOTEL - hotel jest dla osób nie wymagających. Pokoje są bardzo małe ale za to jest czyściutko, codzienne sprzątnie przez sprzątaczki, dwa razy w tygodniu wymiana ręczników. Przejście na plaże, przez ruchliwą ulicę, - Uwaga ! Turcy jeżdżą jak wariaci ! Jedzenie pozostawia wiele do życzenia, jest tego dużo, ale nie jest ono smaczne. Bardzo miła obsługa. Ahh gdyby nie Rosjanie... W razie pytań proszę pisać : bocek.konrad@gmail.com

saper
    Pobyt: Lipiec 2013

Bardzo duża ilość turystów z Rosji, a ich kultura osobista, sposób zachowania w restauracji i barze, tkwi jeszcze w czasach komunizmu. 15 minut przed otwarciem restauracji ustawiają się w kolejce, chociaż wiadomo, że jedzenia i tak wystarczy dla wszystkich. A już gromadzenie ogromnych ilości posiłków na stole i pozostawianie ich, czy też chowanie słodkich bułeczek w torebkach, to już chyba norma tej nacji. Podobnie zresztą, jak i podpici panowie oraz panie rodem z ZSRR. Poza tym hotel w porządku, bez luksusów, raczej dla niewymagających klientów. Obsługa w porządku, miła i pomocna, codziennie wieczorne animacje. Położenie hotelu dla ludzi aktywnych i nie spodziewających się ciszy. Bardzo dobre połączenie dolmuszami z Alanyą. Polecam wycieczki, kupione u Kamila (50 m od wyjścia z hotelu) - tanie i pełne wrażeń. Po kolejnych 50 m, fajka wodna u Gruzinki, która mówi po polsku - kolejna świetna zabawa.

Malwina
    Pobyt: Wrzesień 2011

Hotel ma trzy skrzydła, podczas naszego pobytu jedno nie było jeszcze niewyremontowane. Na nasze nieszczęście wylądowaliśmy w tym ubogim, lecz po kilku perturbacjach udało nam się przenieść do części odnowionej. Stara część była obskurna, szczególnie łazienka. Pomieszczenia były duże i były aż trzy ale to nic nie zmieniało, nie dało się tam mieszkać. Część odnowiona- znacznie mniejszy pokój ale czysty i przyjemny oraz czysta łazienka. Minusem była klimatyzacja sterowana przez hotel, w określonych godzinach, w nocy się nie dało spać przez upał (byliśmy we wrześniu). Mili animatorzy (prawie wszyscy), miła obsługa ale w recepcji nie dało się dogadać po angielsku. Warto wypożyczyć samochód i zwiedzić okolicę. Wycieczek nie wykupować u rezydentów, bardzo drogie, w Alanyi znajduje się polskie biuro Lena. Mahmutlar jest nowym i czystym miastem ale bardzo ubogo jeśli chodzi o rozrywkę, bardziej dla osób starszych.