Opinie o hotelu Atlantis
Grecja / Kos

Atlantis

• Przy hotelu publiczna, piaszczysto-żwirkowa plaża łagodnie opadająca do morza.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik, plac zabaw, animacje.
  • Atrakcyjna lokalizacja: blisko historycznego miasta Kos - głównego ośrodka rozrywkowo-turystycznego na wyspie.
  • Bogata oferta rekreacyjna: program animacyjny dla dzieci i dorosłych oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe.
  • Wylot z Wrocławia All inclusive
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive

Artur

• Zalety położenie,czystość,jedzenie,plaża w obrębie hotelu ogólnie ok.

Pobyt w hotelu oceniam pozytywnie,pokoje to 3 gwiazdki reszta 4.polecam biuro podróży obok hotelu p.Agnieszka pełen profesjonalizm.

Turystka

• Zalety Super miejsce, blisko do morza i centrum miasta
    • Wady Nie stwierdziłam wad w tym hotelu. Mieszkałam w budynku głównym. Na terenie hotelu sa rownież bungalowy, gdzie standard moze byc gorszy

Super miejsce warte polecenia. W pobliżu morza blisko do stolicy wyspy.

wyjazd 08.2018r. 4osoby i 2dziec

• Zalety Dużo barów przy basenach dzięki czemu było mało kolejek. Położenie blisko centrum KOS - można iść pieszo, bus lub taxi. Baseny dwa i jeden brodzik - ogólnie rzadko sprzątanie, a maksymalna głębokość 1.6m Jedzenie słabe, monotonne - to w sumie jedyna większa wada. Obsługa hotelu bardzo miła, pomocna. Pokoje jak to w Grecji... Brak bezpłatnego wifi. Osoby które tam były na 2tyg. mówiły że w drugim tygodniu najbardziej smakuje chleb z masłem ;) Ogólne wrażenie: ze znajomymi wszędzie będzie pozytywnie - wyjazd udany :)
    • Wady Wady umieszczone w zaletach

Waldek

• Zalety Wszystko co nas spotkało na ++++

Pobyt w Hotelu Atlantis godny polecenia w 100%. W szczególności jak chcesz odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

ELŻBIETA CZARNECKA

• Zalety blisko ładna plaża, położenie
    • Wady Stare meble, monotonne posiłki, WF płatne, leżaki na plaży płatne,

Pobyt w czerwcu od 23 do 30 . Po przyjeżdzie zamiast pokoju w hotelu /zapłacony hotel 4 gwiazdki/ dostaliśmy bungalow w którym o godz. 1 w nocy temperatura była 29 stopni, klimatyzator przerdzewiały nie udało się włączyć, na podłodze robaki, drzwi do łazienki nie zamykały się, stare odrapane meble. Dopiero po awanturze w recepcji obiecano nam na następny dzień pokój w hotelu. Rezydentka z TUI niesympatyczna, opryskliwa, zamiast nam pomóc odesłała ze skargami na infolinię. Oczywiście anglicy i niemcy dostawali od razu pokoje hotelowe.

• Zalety Cudowne położenie, pyszne jedzenie w ogrmonych ilościach, duże baseny, animacje,

Polecam hotel Atlantis. Hotel wywarł na mnie ogromnie wrażenie. Idealnie położony przy plaży, do miasta bardzo blisko, wiele osób wypożyczało rowery, dla nas idealny był spacerek. Obsługa w hotelu przemiła i pomocna. Napoje i jedzenie dostępne przez cały dzień. Z chęcią wybrałabym się ponownie do hotelu Atlantis.

Ada

• Zalety Blisko miasta kos , plaża przy hotelu można leżeć na basenie i chodzić do morza , obfite jedzenie . Ogólnie czysto , obsługa sympatyczna nie czeka na napiwki... polecam
    • Wady Jeśli mam się do czegoś przyczepić to animacje śrenie.

Hotel przy plaży , wypożyczalnia samochodów i rowerów przy hotelu . Polecam korzystanie z wycieczek z biura obok hotelu p.Agnieszka pełny profesjonalizm , sympatyczna , pomocna , ogromna wiedza na temat Grecji....wycieczki połowę tańsze niż u rezydenta... wycieczka na wulkan mega atrakcja.... atrakcja na kos to również termy spokojnie można dojechać rowerem ... polecam

Izka

• Zalety -blisko do plaży - hotel piękny

Bardzo przyjazny hotel dla rodzin z dziećmi, dzieciaki siedziały cały czas w basenikach. Do plaży bliziutko, jest zaraz przy hotelu, jest ona piaszczysto-żwirowa, więc warto zabrać sobie jakieś odpowiednie obuwie. Opcja all inclusive na wypasie, wszystkiego pod dostatkiem a jedzenie świeże typowo greckie. Do miasta też chwila drogi, można fajnie spacerkiem się przejść. Całe wakacje oceniam na 10!

marcin

• Zalety położenie , klimat miedzy ludzki
    • Wady brak , oprócz grubych Niemek z cellulitem

pobyt klasa , jedzenie klasa, baseny klasa, morze klasa . wszystko w porządku polecam do miasta 40 minut piechotą . Jedyny minus to obecność grubych Niemek z cellitem

Maciek

• Zalety lokalizacja, jedzenie, obsługa, ogród
    • Wady płatne leżaki na plaży, płatne WiFi

W hotelu Atlantis spędziliśmy tydzień w pierwszej połowie maja 2018 i wróciliśmy tak zadowoleni, że planujemy jeszcze powrót na Kos i najlepiej właśnie do hotelu Atlantis. Pokój mieliśmy w głównym budynku, czysty, przestronny, wygodny, widać że odmalowany na sezon 2018, za to wyposażenie dość stare i lekko podniszczone. Łóżko - dość twarde - okazało się idealne dla mojego kręgosłupa. Nowy klimatyzator działał mimo informacji o tym, że klimatyzacja działa dopiero od czerwca - całe szczęście, bo trafiliśmy na upalny maj. Łazienka bez zastrzeżeń, choć rozbawił nas telefon wiszący na ścianie przy wannie, a suszarka do włosów wisząca przy biurku w pokoju. ;-) Pokój sprzątany był codziennie, pościel zmieniana chyba co drugi dzień, ręczniki też lub na żądanie po wrzuceniu do wanny. Jedzenie - palce lizać - dla każdego coś pysznego! ;-) Ogromny wybór dań, doskonale przyrządzonych - nie sposób spróbować wszystkiego. Mnóstwo potraw kuchni greckiej, codziennie jakieś ryby i owoce morza, duży wybór wszelkiego rodzaju mięs (wołowina, wieprzowina, jagnięcina, kurczak, królik, indyk...), makaronów, dań bezmięsnych, warzyw i sałatek. Słodycze, lody i owoce do każdego posiłku. Tylko jajecznica z proszku na śniadanie nie nadawała się do jedzenia. W barze przy basenie codziennie na lunch serwowane były dodatkowo pita gyros i souvlaki. Drinki All Inclusive - jak to w Grecji - niezbyt mocne, ale nie najgorsze, a ceny płatnych drinków umiarkowane (Metaxa 5* - 4,50 EUR). O godz. 23:00 kończy się AI, ale można jeszcze zamawiać coś z płatnej oferty. Leżaki przy basenach w wystarczających ilościach, tak że nie trzeba ich zajmować, natomiast leżaki na plaży są płatne 3 EUR za leżak (a właściwie za materac - bardzo wygodny, który przynosi obsługa) i trzeba się sprężać, bo dość szybko znikają miejsca pod parasolami. Plaża piaszczysto-żwirkowa, dość czysta choć niezbyt piękna, za to położenie na wschodnim brzegu wyspy daje osłonę przed falami gdy wieją przeważające wiatry z kierunków pn-zach. Zejście do morza jest dość łagodne choć dość szybko robi się głęboko - najlepiej jednak wchodzi się w butach do wody z uwagi na żwirek, który dla nieprzyzwyczajonych stóp może okazać się nieco dokuczliwy - w morzu 2m od brzegu jest już piasek. Przy plaży są prysznice ze słodką wodą. Napoje AI trzeba nosić z barów przy basenie, bo przy plaży jest tylko bar płatny. Nie korzystaliśmy z hotelowego WiFi ale w lobby o każdej porze wszystkie fotele były zajęte przez uzależnionych od Internetu przedstawicieli wszystkich nacji. A propos - w hotelu towarzystwo jest międzynarodowe, a w maju przeważają emeryci (chyba głównie z Niemiec), młode małżeństwa z małymi dziećmi i chorobliwie otyłe kobiety. Hotel posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych (wszędzie podjazdy dla wózków, windy) i dla maluchów (krzesełka w restauracjach, animacje). Każdy gość otrzymuje powitalny voucher na 15 minutowy darmowy masaż. Obsługa hotelowa bardzo pomocna, uprzejma i uśmiechnięta - widać, że managerowie cały czas doglądają swoich pracowników i dbają o zadowolenie gości. Hotel położony jest 3 km od centrum stolicy wyspy Kos więc wypad do miasta to krótki spacer drogą pełną sklepów, tawern, wypożyczalni i biur podróży lub 5 minut jazdy miejskim autobusem (linie 2 i 4; bilet 1,5 EUR) z przystanku pod samym hotelem (autobusy jeżdżą mniej więcej co 30 minut, ostatni autobus powrotny z Kos jest o 22:00, ale godziny odjazdów są bardzo umowne - zdarza się, że autobus z Kos gdy jest pełny odjeżdża wcześniej i automatycznie wszędzie jest wcześniej). Warto wiedzieć, że droga powrotna linii nr 4 wiedzie okrężną trasą i podróż do hotelu trwa ok. 40 min. Wsiadając w Kos należy podać kierowcy nazwę hotelu, a potem trzeba być czujnym i kiedy kierowca wykrzyczy nasz hotel - nacisnąć przycisk "STOP". ;-) W sąsiedztwie hotelu jest wypożyczalnia samochodów AutoBank, której osobiście nie polecam ponieważ zostaliśmy w niej paskudnie oszukani i narażeni na mnóstwo nerwów, stresu, stratę czasu i pieniędzy (szczegóły są na FB). Hotel oferuje auta właśnie z tej wypożyczalni, ale w okolicach Kos jest wiele innych, nawet tańszych wypożyczalni, z ofertą których warto się zapoznać nawet przez Internet (np. Safari). W sąsiedztwie hotelu znajduje też się biuro podróży, w którym przesympatyczna Polka sprzedaje wycieczki z polskim przewodnikiem za 2/3 ceny oferowanej przez polskich rezydentów. Wyspa Kos to taka Grecja w pigułce - można tu znaleźć na niewielkiej przestrzeni prawie wszystkie rodzaje atrakcji spotykanych na innych greckich wyspach - od antycznych ruin i średniowiecznych twierdz Joannitów, przez atrakcje przyrodnicze, opuszczone górskie wioski, tradycyjne greckie domy i tawerny, winnice i fabryczki oliwy, góry, jaskinie, lasy, gaje oliwne, piękne plaże, słone jezioro, naturalne ciepłe źródła / termy, po sporty wodne, aquaparki i nocne kluby. Wyspa oferuje też sporo możliwości dla rowerzystów i miłośników pieszych górskich wycieczek. Szczerze polecam zarówno hotel Atlantis jak i wyspę Kos.