Opinie o hotelu Baobab Sea Lodge
Kenia / Wybrzeże Mombasy

Baobab Sea Lodge

• 10 Odległość od plaży

• Plaża bezpośrednio przy hotelu, bezpłatne ręczniki, brak serwisu plażowego

Ewa G-M
    Pobyt: Lipiec 2012

Jambo Kenia!!! Hotel dla osób ceniących spokój i piękno natury, plaża dzika a zarazem piękna. Obsługa pomocna i miła. Super soki, napoje (butelkowane) i alkohole. Pokoje duże i czyste. Ciekawe wieczorne atrakcje i wycieczki - safari. Wyjazd uważam za bardzo udany.

Marek
    Pobyt: Marzec 2010

Nigdy więcej do tego hotelu manager hotelu wyciągający kasę rezydentka Itaki Blanka K. chyba pomyliła się z zawodem zero pomocy a wręcz ordynarne odnoszenie się do turystów i traktowanie nas jak potencjalnych idiotów nawet potrafiła wraz z managerem napuścić policje Kenijską na swoich turystów ale trudno się dziwić dziewczyna chyba już zwiedziła wszystkie biura podróży na sam jej widok już człowiekowi podnosi się ciśnienie .Hotel brudny za wszystko chcą pieniądze nawet za brudny ręcznik czy to za prześcieradło obsługa niemiła pracująca tam chyba za karę.Jedzenia na stołówce tyle że mogły zjeść tylko 3 pierwsze pary reszta mogła wylizać resztki.Personel okradający pokoje z pamiątek zakupionych na miejscu a na pytanie do rezydentki dlaczego tak jest to stwierdziła,że takie prawo mogą kraść wszystko co nie jest w sejfie....ABSURD!!! Musieliśmy prosić o pomoc Polska Ambasadę bo rezydentka nie nadaje się do niczego wręcz trzyma sztamę chyba z managerem hotelu...NIGDY WIĘCEJ ITAKI I BLANKI K.....!!!!!

Dyzio
    Pobyt: Marzec 2010

Rezydentka Blanka beznadziejna i niepomocna, za kasę turystów remontują budynki (wystawiają rachunki), którą wyłudzają za pomocą policji. Zmuszono nas do podpisania pozytywnej opinii o hotelu pod groźbą aresztu. Dziki kraj. Nie obyło się bez powiadomienia ambasady i MSZ. KOSZMAR. PS. Menadzer hotelu nieustannie uprzykrzał nam życie, a że poznaliśmy na miejscu fantastycznych ludzi, których pozdrawiamy, mieliśmy niezły ubaw obserwując jego zachowanie.

Katarzyna Florczyk

Hotel pięknie położony, kameralny, idealny dla szukająych spokoju w pięknym miejscu. Jedzenie bardzo dobre. Obsługa miła. Plaża piękna, biała i szeroka. Jedynym ważnym minusem dla mnie osobiście był fakt, że woda w oceanie, w tej części Kenii ,nie była przeźroczysta z uwagi na dużą ilonść glonów, które nijako mąciły wodę upadabniając nieco ocean do Morza Bałtyckiego.

pioseq
    Pobyt: Styczeń 2010

Olbrzymią zaletą hotelu jest jego kameralność, oraz obsługa. Przesympatyczni, weseli i pogodni ludzie, służący pomocą w każdej sprawie.Wycieczki - z plaży - najlepszy JOHNATAN - skromny,sympatyczny, możliwość negocjacji cen wycieczek, elastyczny program, dostosowany do oczekiwań klientów.POLECAM!! Pozdrawiam wszystkich Polaków, z którymi spędziliśmy wakacje. Bajkowy pobyt w Kenii. Akhuna matatha.

Hotel dla osób lubiących odpoczywać w ciszy. Wspaniałe widoki na ocean, kolor wody - uroczy. Obsługa miła. Wieczorem (każdego dnia) są jakieś tam animacje i jest to miłe, że wszyscy się starają umilić pobyt w tym hotelu.Sam hotel dla osób niewymagających, pokoje duże, zestaw do kawy to poprostu czajnik i uzupełniana herbata i kawa w torebkach (ale jest i to na plus), klimatyzacja działa, najgorsze wrażenie sprawia łazienka ale to dlatego, że krany "nie świecą połyskiem" gdyż leci z nich odsalana woda. Basen niewielki ale wystarczający gdyż jest to mały hotelik. Woda w nim dezynfekowana jest środkiem , który barwi kostiumy na żółto. Ręczniki basenow są prane codziennie ale w słonej wodzie (deficyt wody słodkiej i dobrze, że używają odsalanej) i nie zawsze schną szybko, toteż zdarza się, że rano mogą być lekko wilgotne. Ogólnie ja wypoczęłam w tym hotelu, nawet więcej zauroczyło mnie to miejsce, gdyż do dzisiaj mam w pamięci piękny widok na turkusowo szafirowo błękitny ocean z tarasu przy basenie. dla tych pięknych,białych, dzikich(bez parasolek, leżaków) plaż wybiorę się zapewne raz jeszcze do Kenii ale niekoniecznie do tego hotelu, chociaż jeżeli ktoś myśli o safarii(o wyjeździe w głąb lądu na kilka dni), to jest to hotel wystarczający na odpoczynek po tej wycieczce (podkreślę raz jeszcze, dla osób mało wymagająych, a raczej szukających ciszy i wytchnienia).

Grzegorz

bardzo dobre miejsca dla ludzi, ktorzy luba cisze i spokoj. Swietna roslinosc, ktora otacza caly hotel. Jest to miejsca gdzie nie bedzie duzo ludzi. Siostrzany hotel Kilifi jest rowniez dobrze ale nie ma klimatu "prywatnosci" i tak bojnej roslinosci. Plaza czysta, troche tubylcow ale niegroznych. Wycieczka z ITAKA na Safari dobra - mozna negocjowac cene jezeli wezmie sie pakiet 2 wycieczek. Konieczne trzeba kupic srodki lokalne na komary, ktore dostepne sa w supermarkecie w Kilifi - dojaz tuk-tukiem. Polecam spacer z Baobab do Kilifi Bay hotel.

Agata
    wyjazd firmowy
    Pobyt: Październik 2011

Hotel kameralny, cichy, obsługa przesympatyczna, bardzo blisko do oceanu, ogólnie - wrażenie pozytywne.Gdy zamierzacie wybrać się na spacer na plażę już po zmierzchu , będzie Wam w bezpiecznej odległości towarzyszył policjant - nam osobiście, nie przeszkadzało. Co do baru i obsługi gości przy barze i w restauracji - zupełnie inne podejście jak w Polsce - oni się wręcz cieszą że mają pracę! Jeśli chodzi o wyprawę na safari - polecam James-a na plaży ( sam Was znajdzie ) - profesjonalnie organizuje safari,bezpiecznie, za to taniej niż biuro podróży. Serdecznie polecam. Agata

Buba:D
    Pobyt: Październik 2011

Hotel adekwatny do ceny:) Mały, cichy i przytulny odpowiedni dla każdego kto chce poprostu porządnie wypocząć. Przmiła obsługa(pole pole hakuna matata). Jeżeli chodzi o safarii z czystym sercem mogę polecić Jamesa Bonda z jawamu tours and safarii. Wystarczy tylko wyjść na plaże a jego ludzie sami cię znajdą:D Zorganizowł wszystko tak jak trzeba i to za bardzo konkurencyjną cenę w stosunku o biura podróży. Jak się okazało zobaczyliśmy dużo więcej niż ludzie którzy pojechali z itaką za dużo wyższą cene! Targujcie się! Jeżeli ktoś nie potrzebuje luksusów naprawdę polecam! Jeżeli chodzi o dwa tygodnie faktycznie można się trochę zanudzić:)

Pobyt: Luty 2011

Hotel mały ,kameralny, przepiekny ogród z małpkami, bardzo miła obsługa, fajny animator, codziennie cos innego, duzo Polaków, mozna bezpiecznie spacerować plażą, dojazd dogodny do Kilifii Tuk-Tukiem, basen codziennie sprzatany, bardzo mi się podobało, goscie nie byli anonimowi mogłabym jeszcze raz jechac do tego hotelu na odpoczynek naprawde polecam joanna