Opinie o hotelu Be Live Experience Playa la Arena
Hiszpania / Teneryfa

Be Live Experience Playa la Arena: basen, wakacjepl

• Tylko 100 m do publicznej, piaszczystej plaży wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Atrakcje dla najmłodszych: animacje, miniklub (4-12 lat), wydzielona część dla dzieci w basenie, zjeżdżalnia, pokój gier.
  • Ogród z widokiem na morze i wyspę La Gomera.
  • Świetnie ulokowany, ok. 500 m od centrum Puerto de Santiago z możliwością rozrywki.
  • Wylot z Wrocławia All inclusive
  • Wylot z Krakowa Wszystko w cenie

Barbara
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Przestronny, ladny design, bogate animacje, bardzo uprzejmy personnel, dobre posiłki , świetnie położona siłownia z widokiem na Gomere i ocean. Jest punkt wynajmu aut ( polecam!) i sklepik hotelowy z niezbędnymi artykułami i pamiątkami i punkt photo - polecam jak ktoś chce zrobić sobie sesję zdjęciową - korzystałam i efekt bardzo ładny .
    • Wady Mieliśmy dostawkę i nie było żadnej możliwości uzyskania drugiej kołdry dla dziecka - dostaliśmy koc ???? Po co takimi drobiazgami psuć sobie opinię przyjaznego hotelu ? Żelazko płatne 3 euro na dzień. W hotelu jest remont basenu i budowa przesłania widok na ocean z basenów. Jest widok z innych miejsc jeśli komuś nie przeszkadza dźwig i płot. W zamian za remont hotel oferuje szereg rekompensat i można wykorzystać wszystkie ( kolacja , darmowy sejf, jakuzzi w innym hotelu, leżaki na publicznej plazy)

Większość gości to pary i rodziny z dziećmi. Goście z Polski , Francji , Anglii- większość osób poniżej 45 rz. Główna jadalnia sprawia właśnie wrazenie ?jadalni? ale miejsca na tarasie z ładniejszymi krzesłami wyglądają bardziej elegancko. Restauracja a la carte była nieczynna Jest tapas bar czynny w porze kolacji - polecam. Nie korzystałam z alkoholi. Posiłki urozmaicone , świeże i smaczne na poziomie 3,5 - 4 gwiazdki. Kolacja a la carte mocne 4 gwiazdki. Kawa herbata i zimne napoje dostępne free a jak ktoś jest wymagający co do smaku kawy to także z ekspresu w cenie 1-2 euro. Ja miałam pokój na niższym pietrze z widokiem na ulicę - było cicho i polwidok na ocean i Los Gigantes. Sprzątanie codziennie , bardzo czysto , panie sprzątające nie mówią po angielsku ale prośby mozna kierować do recepcji. Jak cała obsługa uprzejme. Wycieczkę wykupiłam z Rainbow - było dwóch różnych rezydentów. Nie miałam za bardzo z nimi kontaktu. Pod koniec wyjazdu zadzwoniłam żeby upewnić się co do godziny przylotu - miałam kolejny lot i to było dla mnie ważne. Pani rezydentka zaczęła rozmowę od stwierdzenia ze mam sobie przeczytać w książce ale po chwili rozmowy była bardziej pomocna. W drodze na lotnisko kierowca nie pomagał z bagażami i nie odpowiadał na pytania - miałam wrazenie ze jest pod wpływem jakiejś substancji . Zgłosiłam to rezydentce ale już nie otrzymałam żadnej dalszej informacji. Nie korzystałam z wycieczek fakultatywnych - zwiedzałam wyspę samodzielnie i nie był to mój pierwszy pobyt na Teneryfie. Polecam zobaczyć TEIDE park narodowy i miejscowość Masca. Dla osób wind lub kite surfujących polecam miejscowość Medano. Dla wszystkich Loro park a dla osób z dziećmi i lubiących zjeżdżalnie SIAM park. Doswiadczylismi różnic pogody - jadąc przez cała wyspę potwierdzało się ze północ jest dużo wilgotniejsza i pochmurna od południa.

Klient
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Dosyć czysty hotel, w miarę dobre jedzenie
    • Wady Remont w hotelu, o czym poinformowano już po opłaceniu pobytu.Obsługa hotelu bardzo różna. Hałaśliwe animacje przy basenie, przy zwróceniu uwagi, złośliwie jeszcze głośniej włączali muzykę.

Pomimo dopłaty do pokoju z widokiem na ocean, otrzymaliśmy pokój z widokiem na dźwig.Ogromny hałas przeprowadzanego remontu w hotelu w g.8-16. Nie polecam tego miejsca.

Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Cisza i spokój
    • Wady Hotel raczej tylko dla par i rodzin. Innym może się nudzić.

Jeden z najładniejszych hoteli jakie widziałam, wszystko na bardzo wysokim poziomie. Jest tam przepięknie.

Marzena
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Blisko oceanu, pyszne jedzenie, miła obsługa, bardzo dobre drinki, dziennie muzyka na żywo, cisza.

Wybraliśmy się do tego hotelu na naszą podróż poślubną w terminie 14.02.2019 r., Zachwycił Nas widok z pokoju na ocean, wulkaniczne plaże około 150 m od hotelu oraz wspaniałe i różnorodne jedzenie. Bardzo miła i pomocna obsługa hotelu, dziennie sprzątane pokoje oraz zmieniana pościel. W hotelu dostępne są dwa odkryte baseny, na jednym z nich są organizowane animacje a na drugim można się wyciszyć i wypocząć, dostępna jest również siłownia z pięknym widokiem na ocean i klify. W okolicy kilka restauracji, wypożyczalni samochodów oraz sklepów spożywczych. Polecamy wypożyczenie samochodu i zwiedzenie Loro Parku, wulkanu Teide oraz najpiękniejszą plaże na Teneryfie Playa del Duque. :) Zapewne tam jeszcze wrócimy!

Edward
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety +
    • Wady _

Duży obiekt, a takie lubimy, ciepła woda w basenie, a do innej nie wejdziemy. Grupa fajnych animatorów, wiele atrakcji przez cały dzień i wieczorem. Posiłki i napoje bardzo fajne. Na tyle hoteli, które zaliczyliśmy, ten mogę polecić, a i jest to pierwszy hotel, do którego na pewno będziemy chcieli wrócić. Pierwszy raz zabraliśmy ze sobą przyjaciół, a ci są bardzo zadowoleni. Teraz byśmy chcieli zabrać swoje dzieciary, choć będziemy szukać innego terminu i niższej ceny.

Arkadiusz

• Zalety miły personel,czysto,
    • Wady ciasno ustawione leżaki przy basenie

udany pobyt,aczkolwiek nie idealny, zawsze coś się znajdzie do poprawy np. monotonne śniadania

alpaka

• Zalety blisko plaży
    • Wady nie ma wad

jest super tylko basen nie ma ocieplanej wody i nie ma aqua parku w zamknięciu wszystko jest super ten hotel nie ma wad

• Zalety Czyste pokoje, miły i pomocny personel, różnorodne posiłki
    • Wady Wolne Wi-Fi, brak kołdry

W hotelu widać upływ czasu. Pokoje czyste i sprzątane na bieżąco. Okolica spokojna, piękne widoki. Dużym minusem nie istotnym latem a bardzo odczuwalnym zimą jest brak kołdry - w zamian cieniutki kocyk. Bardzo wolne Wi-Fi, dostępne tylko w lobby. Budowa 3-go basenu nie odczuwalna.

Viola

• Zalety przestronny,zielono,czyste pokoje,urokliwe widoki,smaczne posiłki,gratisy za uciążliwość budowy basenu obok-zupełnie to nie przeszkadzało w odpoczynku
    • Wady jeden recepcjonista w nocy dla grupy turystów-poł godziny w kolejce o 2 w nocy!w pokoju tylko woda-1 na wejscie,brak czajnika ,kawy herbaty,po wode trzeba schodzic na parter i wlewać do swojej butelki,kawa,wino czerwone,piwo -bardzo słaba jakosć-nie polecam opcji all...szkoda pieniędzy,lepiej dokupić pokój z widokiem na basen oraz kawe i wino w restauracji,widok z pokoju na ruiny innego budynku-słabo,częściowo na ocean i góry,głośno przy ulicu,koce do przykrycia zamiast kołder-również z opcją all....po dopłacie jest kołdra w droższym pokoju, nasze drzwi balkonowe były uszkodzone i nie zamykały sie ,jakiś kłopot z kanalizacją przy basenie- może chwilowy :) niektórzy kelnerzy nie byli zbyt mili:zabieranie mi sztućców z rak ,których nie było na stoliku, a które postanowiłam samodzielnie sobie wziąć...rozumiem intencję,ale nie rozumiem braku uprzejmości.

Hotel poniżej oczekiwań,za te pieniądze oczekiwałam wyższego standardu,na którym mi zależało.Wybrałam opcje all...ale ta mocno rozczarowuje .

Dariusz

Windy dla niezdecydowanych, po wejściu czeka jeszcze 10 sekund. Mała ilość pobliskich sklepików straganów. Jedzenie różnorodne. Nawet kuchnia azjatycka. Sushi i sajgonki. Łóżka łączone. Rozjeżdżają się. Ale są tez małżeńskie my niestety na takie nie natrafiliśmy. Zdecydowanie wybrać pokój z widokiem na może. Dopłaciliśmy 120? ale warto było bo na 8 pietrze cisza i piękny widok. W zwykłych pokojach są koce zamiast kołder. Zmieniliśmy na ten z widokiem na morze i tam już były kołdry. Czystość w hotelu jak i pokojach przestrzegana. Sprzątaczki posługują się językiem angielskim wiec można uzgodnić godzinę sprzątania. W recepcji są osoby które mówią po polsku, to pierwszy hotel który choć stara się komunikować w języku polskim. Po za tym jest stoisko Polki która pomaga i informuje. Zaraz koło recepcji. Nazywa się Karolina tak jak pani rezydent która była bardzo komunikatywna i pomocna. Plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem 5 minut piechota z hotelu. Należy mieć na uwadze jego kolor gdyż mocno się nagrzewa i parzy. Fale sięgają nawet 7m !!! dlatego trzeba zwracać uwagę na flagę przy stanowisku ratownika. Animatorzy się bardzo starają i z tego co widzieliśmy dzieciaki zadowolone. Co ciekawe jest dwóch którzy mówią po polsku ???? Duże przestronne lobby z muzyka na żywo. Drinki bardzo rozmaite w kieliszkach, a nie plastiku. Łatwy dostęp do wody pitnej. Można sobie napełniać butelki i zabrać na wycieczki. Hotel jest ogromny, ale oferuje bardzo dużo. Nawet łatwy dostęp do lekarza z którego musiałem skorzystać. Po zgłoszeniu do ubezpieczalni, przyszedł 20min później do pokoju. Zapłaciłem 100? z czego tylko 25? to moj wkład. Reszta zwrócona po powrocie do polski z ubezpieczalni. Lekarz komunikował się po angielsku ale wszystko opisał i wyjaśnił. Apteka w pobliżu hotelu. Leki na receptę to tylko 14?. Jest budowa basenu już czwartego ale nie przeszkadzało nam to. Są rekompensaty z tego powodu. Więcej info w recepcji. Wycieczki fakultatywne oceniam na plus. Wulkan Teide to ciekawa historia powstania tej wyspy. Przewodnik wszystko opowie i wskaże najładniejsze punkty widokowe. Droga kręta i bardzo męcząca, widok zszokowanych turystów na zakrętach bezcenny gdyż autem trzeba umieć się tam poruszać. Nasz kierowca autobusu miał doświadczenie i raczej to polecam niż auto. Dodam że bez przewodnika wzgórze wulkanu to tylko sterta gruzu. Kolejna wycieczka to loro park. Koniecznie trzeba tam pojechać. Można autem gdyż trasa łatwiejsza. W parku jest dużo różnorodnych zwierzaków. Ale trzeba tak gospodarować czasem aby zdążyć na trzy pokazy, delfiny, orki i foki. Są tylko w wyznaczonych godzinach dlatego trzeba szybko mapkę ogarnąć i zajac miejsca. Pozostała cześć parku zwiedza się swobodnie. Pobyt był bardzo udany szczególnie pogoda, która pod koniec października pozwoliła nam się opalic i wypocząć, podczas gdy w Polsce padał deszcz i grad.