Be Live Experience Playa la Arena
Hiszpania / Teneryfa

Be Live Experience Playa la Arena: obiekt

• Tylko 100 m do publicznej, piaszczystej plaży wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Atrakcje dla najmłodszych: animacje, miniklub (4-12 lat), wydzielona część dla dzieci w basenie, zjeżdżalnia, pokój gier.
  • Ogród z widokiem na morze i wyspę La Gomera.
  • Świetnie ulokowany, ok. 500 m od centrum Puerto de Santiago z możliwością rozrywki.

• Zalety Czyste pokoje, miły i pomocny personel, różnorodne posiłki
    • Wady Wolne Wi-Fi, brak kołdry

W hotelu widać upływ czasu. Pokoje czyste i sprzątane na bieżąco. Okolica spokojna, piękne widoki. Dużym minusem nie istotnym latem a bardzo odczuwalnym zimą jest brak kołdry - w zamian cieniutki kocyk. Bardzo wolne Wi-Fi, dostępne tylko w lobby. Budowa 3-go basenu nie odczuwalna.

Viola

• Zalety przestronny,zielono,czyste pokoje,urokliwe widoki,smaczne posiłki,gratisy za uciążliwość budowy basenu obok-zupełnie to nie przeszkadzało w odpoczynku
    • Wady jeden recepcjonista w nocy dla grupy turystów-poł godziny w kolejce o 2 w nocy!w pokoju tylko woda-1 na wejscie,brak czajnika ,kawy herbaty,po wode trzeba schodzic na parter i wlewać do swojej butelki,kawa,wino czerwone,piwo -bardzo słaba jakosć-nie polecam opcji all...szkoda pieniędzy,lepiej dokupić pokój z widokiem na basen oraz kawe i wino w restauracji,widok z pokoju na ruiny innego budynku-słabo,częściowo na ocean i góry,głośno przy ulicu,koce do przykrycia zamiast kołder-również z opcją all....po dopłacie jest kołdra w droższym pokoju, nasze drzwi balkonowe były uszkodzone i nie zamykały sie ,jakiś kłopot z kanalizacją przy basenie- może chwilowy :) niektórzy kelnerzy nie byli zbyt mili:zabieranie mi sztućców z rak ,których nie było na stoliku, a które postanowiłam samodzielnie sobie wziąć...rozumiem intencję,ale nie rozumiem braku uprzejmości.

Hotel poniżej oczekiwań,za te pieniądze oczekiwałam wyższego standardu,na którym mi zależało.Wybrałam opcje all...ale ta mocno rozczarowuje .

Dariusz

Windy dla niezdecydowanych, po wejściu czeka jeszcze 10 sekund. Mała ilość pobliskich sklepików straganów. Jedzenie różnorodne. Nawet kuchnia azjatycka. Sushi i sajgonki. Łóżka łączone. Rozjeżdżają się. Ale są tez małżeńskie my niestety na takie nie natrafiliśmy. Zdecydowanie wybrać pokój z widokiem na może. Dopłaciliśmy 120? ale warto było bo na 8 pietrze cisza i piękny widok. W zwykłych pokojach są koce zamiast kołder. Zmieniliśmy na ten z widokiem na morze i tam już były kołdry. Czystość w hotelu jak i pokojach przestrzegana. Sprzątaczki posługują się językiem angielskim wiec można uzgodnić godzinę sprzątania. W recepcji są osoby które mówią po polsku, to pierwszy hotel który choć stara się komunikować w języku polskim. Po za tym jest stoisko Polki która pomaga i informuje. Zaraz koło recepcji. Nazywa się Karolina tak jak pani rezydent która była bardzo komunikatywna i pomocna. Plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem 5 minut piechota z hotelu. Należy mieć na uwadze jego kolor gdyż mocno się nagrzewa i parzy. Fale sięgają nawet 7m !!! dlatego trzeba zwracać uwagę na flagę przy stanowisku ratownika. Animatorzy się bardzo starają i z tego co widzieliśmy dzieciaki zadowolone. Co ciekawe jest dwóch którzy mówią po polsku ???? Duże przestronne lobby z muzyka na żywo. Drinki bardzo rozmaite w kieliszkach, a nie plastiku. Łatwy dostęp do wody pitnej. Można sobie napełniać butelki i zabrać na wycieczki. Hotel jest ogromny, ale oferuje bardzo dużo. Nawet łatwy dostęp do lekarza z którego musiałem skorzystać. Po zgłoszeniu do ubezpieczalni, przyszedł 20min później do pokoju. Zapłaciłem 100? z czego tylko 25? to moj wkład. Reszta zwrócona po powrocie do polski z ubezpieczalni. Lekarz komunikował się po angielsku ale wszystko opisał i wyjaśnił. Apteka w pobliżu hotelu. Leki na receptę to tylko 14?. Jest budowa basenu już czwartego ale nie przeszkadzało nam to. Są rekompensaty z tego powodu. Więcej info w recepcji. Wycieczki fakultatywne oceniam na plus. Wulkan Teide to ciekawa historia powstania tej wyspy. Przewodnik wszystko opowie i wskaże najładniejsze punkty widokowe. Droga kręta i bardzo męcząca, widok zszokowanych turystów na zakrętach bezcenny gdyż autem trzeba umieć się tam poruszać. Nasz kierowca autobusu miał doświadczenie i raczej to polecam niż auto. Dodam że bez przewodnika wzgórze wulkanu to tylko sterta gruzu. Kolejna wycieczka to loro park. Koniecznie trzeba tam pojechać. Można autem gdyż trasa łatwiejsza. W parku jest dużo różnorodnych zwierzaków. Ale trzeba tak gospodarować czasem aby zdążyć na trzy pokazy, delfiny, orki i foki. Są tylko w wyznaczonych godzinach dlatego trzeba szybko mapkę ogarnąć i zajac miejsca. Pozostała cześć parku zwiedza się swobodnie. Pobyt był bardzo udany szczególnie pogoda, która pod koniec października pozwoliła nam się opalic i wypocząć, podczas gdy w Polsce padał deszcz i grad.

• Zalety bardzo dobrze usytuowany oraz rozplanowany w środku
    • Wady prysznic dla ludzi o max wzroście 150cm ????

super miejscówka z bardzo dobrym jedzeniem oraz przestronnymi pokojami. 3min do pięknej, czarnej plaży i z dala od zgiełku miasta. na leżakach byliśmy 1dzien, bo nie po to przyjechaliśmy na Teneryfę. wyspa piękna i niesamowicie różnorodna - polecam dla aktywnych!! jeśli ktoś chce zalegać na plaży, chlac piwo i oglądać w okolicznych knajpach mecze angielskiej ligi, to na pewno NIE jest to miejsce dla niego ????

Hotel "lata świetności" ma już niestety za sobą co łatwo można porównać ze zdjęciami umieszczonymi na stronach internet.,a jego rzeczywistym.obecnym wyglądem.Pokoje czyste,łazienki posiadają zarówno prysznic jak i wannę,toaleta+bidet.Co do obsługi hotelowej jak i osób sprzątających niestety minus,z uwzględnieniem faktu notorycznego blokowania kart dostępu do pokoju,problemów z blokadą wykupionego wcześniej sejfu znajdującego się w pokoju,w recepcji za tego tymi kłopoty nawet nie przeproszą.Osoby sprzątające pokoje pomimo faktu wywieszki z info "do not disturb" wchodzą bez jakiegokolwiek zażenowania do pokoju,kelnerzy nie przestrzegają elementarnych zasad kultury i przy próbie sięgnięcia do stolika obok po czyste sztućce potrafią "wyrwać" je gościowi dosłownie z ręki,bardzo trudno także otrzymać kolejne kieliszki wina serwowane do obiadu czy też do kolacji,byłam świadkiem "wyrwania" gościowi z rąk kieliszka po który sięgnął ze stolika dla osób z opcji wykupionej dodatkowo opcji "adults club" za 25 euro dziennie/osobę.Brak dostępności wody butelkowanej.Istnieje jedynie możliwość jej nabierania w lobby bar do 24 bądź na sali restauracyjnej,dostępne są jedynie na terenie hotelu automaty z płatną wodą butelkowaną 0.5L za 1,7 euro.W zakresie wyżywienia śniadania oraz kolacje są na tyle rozmaicone,że każdy coś dla siebie na pewno znajdzie,raz w tygodniu na kolacje serwowane były smażone ośmiorniczki,krewetki oraz podawany kawior,słaby punkt to smażone na metalowych blatach steki i ryby często niedopieczone.Pod względem urozmaicenia najsłabiej wypadają obiady ze względu na skromny wybór.W opcji All inclusive bardzo słabe drinki alkoholowe w lobby bar:) w zasadzie większość w szklankach stanowi lód i cukier,poza tym mała ilość osób obsługujących lobby bar powoduje spore kolejki więc trzeba sporo cierpliwości aby załapać się na drinka.Plaża w pobliżu hotelu oddzielona od hotelu ruchliwą ulicą,publiczna jak wszędzie na wyspach kanaryjskich mała,zatłoczona. W ofercie hoteli 4* w cenie 12000zł za pobyt dwutygodniowy z opcją all inclusive z pewnością można znaleźć lepszy hotel co można łatwo porównać odwiedzając inne hotele 4* znajdujące się w bezpośrednim położeniu przy klifach Los Gigantes z bogatszą ofertą basenów i ładniejszymi widokami.Hotel sieci Be Live raczej ogólnie nie polecam podkreślając przy tym subiektywność mojej opinii:)

Magdalena

• Zalety ten hotel ma same zalety

coś pięknego ! z czystym sumieniem mogę polecić ten hotel :) my tam jeszcze wrócimy nie raz rewalacja pod każdym względem !

• Zalety Obsługa, jedzenie, pokoje
    • Wady Nie ma

Super hotel, pięknie położony. Przemiła obsługa. Godny polecenia

Janusz

Super!Super!Super! Polecamy,jeśli będzie to możliwe, polecimy następnym razem!

Mariusz

• Zalety Super Super Super

Wszystko Ok super hotel i obsługa , wszyscy zadowoleni uśmiechnięci jedzenie bardzo dobre.

• Zalety czyste pokoje, pyszne jedzenie, różnorodne wieczorne animacje

Hotel zasługuje na 5 gwiazdek: pięknie urządzony, bardzo dobra obsługa hotelowa, pokoje czyste, restauracja przestronna - bardzo duży wybór pyszności, codziennie dla oprócz standardowego wyżywienia stół ze specjałami różnych kuchni, b. duży wybór ciast i owoców. Całodniowe animacje dla dzieci i dorosłych, muzyka na żywo. Basen czysty i nie trzeba było zajmować wcześniej miejsc. Jedynym utrudnieniem był huk spowodowany budowa dodatkowego basenu, za co zresztą można było otrzymać rekompensatę w postaci biletów na leżaki na plaży (8 euro), bilety autobusowe (6 euro) do Playa Americana i nie tylko i jeszcze inne atrakcje. Okolica spokojna, na pewno nie jest to imprezownia ale można było robić wycieczki autobusowe w inne miejsca oraz piesze do portu w okolice przepięknych klifów. Oprócz tego wycieczki - opłaca się kupić u lokalnych organizatorów - jeden z nich z j. polskim zaraz po zejściu z hotelu (bramką przy windach) po lewej stronie. Warto się wybrać na sąsiednią wyspę La Gomerę i pojechać na wulkan jeepami (koniecznie z wyjazdem kolejką linową na sam szczyt). Hotel jeden z najlepszych, w których miałam okazję spędzać wakacje. Polecam!!!