Opinie o hotelu Calimera Es Talaial
Hiszpania / Majorka

Calimera Es Talaial

• Dużo udogodnień dla dzieci

• Zalety blisko plaży idealny dla rodzin z dziećmi w każdym wieku duża stołówka
    • Wady klimatyzacja - właściwie jej brak wszystko po niemiecku

Byliśmy na urlopie 4-11 lipiec 2019 rodziną 2+3, dostaliśmy super pokój, właściwe apartament 2 pokojowy z aneksem kuchennym, oraz oczywiście łazienka z wanną. Pokoje zgadzały się z tymi jakie widzieliśmy w ofercie, mieliśmy widok na morze, ogólnie pokoje duże, przestronne. Duży plus za brak płytek w pokojach, sprzątanie było średnio co 2 dni, wszystko czyste i sprawne, duży plus za zaciemniające zasłony, jedyny minus za klimatyzację, a właściwie jej brak... Jedzenie smaczne, choć bez większego szału, powtarzalne, jednakże każdy znajdzie coś dla siebie, wszystko świeże, ciepłe i regularnie dokładane, minus za brak możliwości kawy w czasie obiadu (tu trzeba było iść do snack baru po kawę). Mega duży plus za snack bar, smaczne przekąski (właściwie posiłki fast-food), jeżeli się nie zdążyło na obiad to śmiało można było podejść i zjeść coś na ciepło bez ograniczeń. Mega duży plus za punkty napoi w których każdy sam mógł sobie nalać to na co ma ochotę bez zbędnych kolejek do baru. Baseny bardzo fajne, czyszczone regularnie. Super animacje w trakcie dnia (bieganie "po wodzie" piłka wodna, siatkówka, i wiele innych konkurencji). Na dzień dobry jeszcze w recepcji dostaliśmy boxy w których znajdowała się woda, kanapki i owoce - naprawdę to było bardzo miłe ze strony hotelu, gdyż zameldowanie miało miejsce o 2 w nocy gdzie wszystko było pozamykane, a z 3 dzieci wiadomo jak to jest po takiej podróży ;) Ogólnie pobyt wspominamy bardzo miło i z czystym sumieniem polecamy, choć troszkę daleko od lotniska zdecydowanie wato spędzić tam urlop! Minusem wielkim był właściwie brak klimatyzacji i tylko do tego właściwie można by się przyczepić, mogliby też wprowadzić do menu coś innego, chociażby świeże ziemniaki ;) Największym minusem jaki nas spotkał to obsługa ze strony biura podróży, właściwie jej brak! Po wylądowaniu nikt na nas nie czekał, nikt nawet nie wiedział gdzie punkt się znajduje, zmarnowaliśmy w nerwach godzinę na lotnisku szukając miejsca w którym mieliśmy się stawić, tym bardziej iż byliśmy jedyni z tego biura... , tylko dzięki natrętliwości z naszej strony udało się w końcu naleźć (kilkukrotnie mąż podchodził do okienka w którym mieliśmy się stawić - kazano nam czekać w złym miejscu, dopiero za kolejnym razem nas właściwie pokierowano). Na miejscu brak rezydenta.... całkowicie przez przypadek spotkaliśmy rezydenta z naszego biura, ale jego (właściwie JEJ) zainteresowanie było znikome, kilkukrotnie mąż zagadywał do niej a ta stała jak kołek, w końcu się odezwała i z wielką łaską dała nam mapę, tyle w temacie... Ogólnie hotel POLECAMY!

Sławomir

• Zalety Basen, brodziki z małymi ślizgawkami , super splash park Mała zatoczka blisko hotelu Blisko marina z przepięknymi jachtami Jedzenie dobre, dzieciaki zawsze sobie coś dobrego znalazły, a jak one nie narzekały to my tak samo :), Przy basenie SNACK BAR z frytkami, pizzą, tostami, hamburgerami Napoje, alkohole
    • Wady Powtarzalne jedzenie Na plaży parasole i leżaki dodatkowo płatne Wieczorne animacje średnie Internet tylko 1 godz. dziennie free na 1 urządzenie;

Bardzo fajny hotel dla rodzin z dziećmi, pokoje sprzątane codziennie wraz z wymianą ręczników, baseny czyszczone codziennie. Obsługa hotelu bardzo pomocna, miła uśmiechnięta. Wyjazd z Net Holiday, opieka rezydenta DUŻY + (kontakt telefoniczny z Panią Sylwią na lotnisku, spotkanie w hotelu pomoc, opieka rezydenta super !!!!) Ogólnie dzieciaki zadowolone to my również- Ja polecam ( cena- jakość)

rodzinka z dzieckiem

• Zalety blisko plaży, jedzenie, duży wybór owoców, warzyw i deserów (ciasta, galaretki, lody itp.), snack bar; wieczorne animacje, baseny dla dzieci;
    • Wady - szkoda, że animacje tylko w j.niem. i ang., choć jeden Pan animator pochodzenia polskiego;-( Internet tylko 1 godz. dziennie free na1 urządzenie;

Pobyt w terminie 08-15.07.18r. Udane wakacje. Wrażenia pozytywne. Jedzenie - duży wybór - na bieżąco dokładano, więc niczego nie brakowało. Dużo rodzin z dziećmi z Niemiec (ok. 90%), ale nam to nie przeszkadzało i dziecku też. Dbano o czystość przy basenach, jak i w restauracji - na bieżąco sprzątano stoliki i nigdy nie brakowało naczyń. Na 7 dni pobytu pokój tylko 2 razy nie był sprzątany, w pozostałe dni ręczniki wymieniane na życzenie i dokładnie sprzątano ( u nas tak było, inni twierdzili, że codziennie był serwis sprząt. ). W pokoju sprawna klimatyzacja, TV, mała lodówka i nawet mikrofala. Na balkonie suszarka do bielizny. Polecam wypożyczyć samochód i samodzielnie zwiedzić wyspę, bo warto. Super rejs statkiem STARFISH. Rezydentka - p. Sylwia - pełen profesjonalizm. Konkretna i pomocna. Po wymeldowaniu (w ndz do g. 11;00 musieliśmy opuścić pokój), opcja all incl. obowiązywała do końca dnia/do momentu transferu na lotnisko, który mieliśmy po godz. 20:00. Wg nas hotel przeznaczony głównie dla rodzin z dziećmi - niekiedy gwarno i wesoło, nie dla osób oczekujących spokojnego wypoczynku. My mamy dobre wspomnienia;-)

Justyna

• Zalety Lokalizacja, blisko plazy. Obiady i kolacje smaczne.
    • Wady Hotel brudny i smierdzacy, Zasluguje na slabe 3 gwiazdki. Nie powinien byc przedstawiany jako 4 gwiazdkowy. Pokoje podobno byly remontowane, mozliwe, ze byly odmalowane i to wszystko. W lazienkach smierdzi. Posciel i reczniki pozostawiaja wiele do zyczenia. Sniadania monotonne - codziennie to samo. Animacje tylko i wylacznie w jezyku niemieckim. Nie polecam tego hotelu. Dzieci wrocily zadowolone ale dostaly wysypki, mozliwe, ze od tego brudu.

Hotel w dobrej lokalizacji i ze smacznym jedzeniem. Poza tym to nie ma nic godnego polecenia.

katarinaa
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Blisko niewielkiej plaży.
    • Wady KLIMATYZACJA!!!!! a właściwie jej brak!!! Klimatyzacja działa jedynie 2 razy dziennie po kilka godzin o czym nie informują touroperatorzy. Klimatyzacja nawet w godzinach jej pracy była mało wydajna i nie wystarczająco wychładzała pokój. Przestawał działać o 3 w nocy co powodowało konieczność wczesnej pobudki, bo już o 3.30 nie dało się wytrzymać w pokoju. Hotel adresowany głównie dla gości z Niemiec - wszystkie animacja po niemiecku. Płatne wifi. Standard hotelu nieadekwatny do ilości gwiazdek.

Wielki minus za klimatyzację! Brak komfortu termicznego!

Sandra
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety Blisko bardzo ładna plaża tzw zatoczka! Atrakcje dla dzieci Miły personel Czyste pokoje Blisko do miasteczka
    • Wady 90% Niemców i wszystko robione tylko pod nich Jedzenie jak na Hiszpanie bez szału (widocznie również pod Niemców) My mieliśmy pokój, który nie miał łazienki jako pomieszczenia, umywalka była bezpośrednio w pokoju a WC oraz prysznic po prostu za szklanymi drzwiami (było to zaskoczeniem i zniesmaczeniem pierwszy dzień, aczkolwiek już następnego dnia nie przeszkadzało nam to)

Pobyt w Calimera Es Talaial uważam za udany, dzieci zadowolone a to dla nas najważniejsze. Minusem dla mnie były animacje wyłącznie w języku niemieckim. Ale dzieci jak wiadomo po swojemu dadzą radę i po niemiecku :) Plusem jest bardzo fajna zatokowa plaża baaardzo blisko hotelu. Super widoki. Niedaleko hotelu jest bardzo fajny basen w skarpach (nie polecam z malutkimi dziećmi się tam wybierać , chyba ,że tylko na zobaczenie co i jak, ponieważ trzeba zejść w dół po skarpach, ale warto iść zobaczyć chociażby dla widoku). Jedzenie mnie nie zachwyciło, monotonne, jak na Hiszpanie za mało ich tamtejszych potraw. Ogólnie polecam.

Olga
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Hotel w pełni przystosowany dla rodzin z dziećmi :)
    • Wady Nie podano w opisie Hotelu, ze jest to całkowicie obiekt przygotowany i dostosowany do klienta z Niemiec - w szczególności animacja dla dzieci !!!!

Hotel w pełni przystosowany dla rodzin z dziećmi :) - baseny, posiłki (osobny bufet dla dzieci ) - niestety w opisie hotelu nie zaznaczono( a uważam, że dla polskiego turysty to dość istotne) , że jest to obiekt przygotowany i dostosowany do klienta z Niemiec - a w szczególności animacja dla dzieci !!!!