Chaika Resort

Stosunek jakości do ceny: PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

• Wylot z Katowic śniadania
  • Wylot z Warszawy - Chopin śniadania

• Zalety - położenie
    • Wady - dania zimne, nieświeże, w małych ilościach - brak dostępu do barów, klubów i restauracji zawartych w umowie - niemiła obsługa - niedbanie o porządek

Wróciłam z pobytu w hotelu Chaika Beach i jestem rozczarowana. Nic praktycznie nie zgadzało się z tym co było zawarte w umowie. Mało tego ponieważ byłam poza sezonem wszystko z dnia na dzień w hotelu się zamykało i nie było do tego dostępu, ale wybierając ten hotel nikt nie poinformował mnie, że mam się takiego czegoś spodziewać. Wręcz przeciwnie zachęcano mnie jeszcze bardziej jechać w tym terminie. Napoje podawane były w zwykłych plastikowych kubeczkach, jedzenie zimne, nieświeże, w małych ilościach, nieurozmaicone (codziennie to samo), personel nie posiadał odpowiednich uniformów, barman w barze nie posiadał umiejętności (nie potrafił zrobić prostych drinków), brak przekąsek zawartych w umowie, bary, kluby i restauracje nieczynne, personel spożywał posiłki w tym samym miejscu i czasie co goście, barman nietrzeźwy, niekulturalny, trudno było się z nim porozumieć, lekceważące podejście personelu do klientów, brakujące napoje w bufecie, kawa, mleko tylko w proszkach z automatu, niemiła obsługa, zaniedbane, uszkodzone meble, woda w basenach zimna, brudna, mocno chlorowana, chlor nie rozpuszczający się w wodzie, brudne, niedomyte naczynia, niedbanie o porządek (brudno na korytarzach, stojące brudne naczynia w lobby), brak animacji zawartych w umowie, nieprzyjemny zapach w całym hotelu, skracanie godzin posiłków, pospieszanie gości, brak ratownika przy basenach, rezydentka niemiła, niepomocna, nie reagująca na nasze uwagi i problemy. W pokoju nas zalało w nocy ponieważ rynna była pęknięta i woda która zbierała się na balkonie poprzez nierówną powierzchnię, przesiąkała do pokoju z powodu pękniętej uszczelki na balkonie. Otrzymaliśmy pokój w gorszym stanie. Zdjęcia nie zgadzają się z rzeczywistością! Ten hotel nie ma praktycznie żadnych zalet same wady! Odradzam!

TO HOTEL NA NAJWYŻEJ 2 LUB 3 GWIAZDKI. Obsługa słabo mówi po angielsku, nikt nie zaproponował zaniesienia bagażu do pokoju - trzeba było go wciągać po schodach do mini windy. W windzie syf kiła i mogiła - śmieci na ziemi, powyrywane kable, obdrapane o obskurne. Korytarz w nocy bez oświetlenia. Pierwsze wrażenie w pokoju - smród i kicz. W łązience rozwalająca się deska sedesowa, ręczniki z plamami i porwane, łazienka obdrapana. Materac na łóżku zarwany i usyfiony. Narzuta na łóżko zrobiona z zasłon i ich kosztem bo za wąskie nie pozwalały na wysłonięcie całości okna, a balkony sąsiadów po prawej i lewej oddzielone 60 cm barierką, nie zapewniały intymności. Z resztą sąsiedzi po prawe i po lewej kopcili papierosy i wszystko leciało do środka. Pokój dla osób rozrywkowych - kto nie lubi muzyki a dostanie pokój z widokiem na ulice, nie wypocznie. Sprzątaczki niedokładne, nie zmieniały pościeli. Do hotelu przyjeżdża rasowa hołota - watahy ciapatych drących się do siebie z balkonów i reszta cwaniaków, w tym Polaków - np. pijany chłopak kopiący i walący o 05:00 rano, przez godzinę, w drzwi bo pomyliły mu się pokoje. Normalnie w takiej sytuacji można było by w 4 gwiazdkowym hotelu zadzwonić po pomoc do recepcji, ale tutaj skądże - nie było nawet najmniejszego objaśnienia jaki numer wybrać. Najwyżej oberwał by deską klozetową skoro i tak odpadła;) Baseny ok, chociaż woda lodowata. Zero animacji w dzień i wieczorem. Na koniec wisienka (zgniła) na torcie - restauracja - syf, nieświeże jedzenie, bez pomysłu, bród i rozcieńczone napoje - poziom jedzenia 1 gwiazdka.

• Zalety Plaża dosłownie 100 m. Nic więcej.
    • Wady Brak klimatyzacji. Obsługa sprzątająca byle jak. Jednostajne posiłki mało urozmaicone. Wieczne kolejki do wystawionych tylko 3 ekspresów do kawy, itp. Soki z podajników rozpuszczone do maksimum. Podają gorące pieczywo prosto z pieca, jest jak glina. Nie czyszczą basenów, każdy może na nie przyjść z zewnątrz. Brak prysznicy przy basenach i brak prysznicy przy wejściu do hotelu z plaży, jest jeden ale każdy z deptaka się w nim myje. Ogólnie bardzo kiepsko. A uprzedzam o bardzo głośnej dyskotece w pobliżu do 12:00 w nocy!!!

Pierwszy dzień, apartament, 9 piętro w budynku A. Nie działa klimatyzacja. Dyskoteka na maksa do 12:00, nie zaśniesz, gorąco. Rano okazuje się że nie można wejśc do łazienki, zatrzaśnięte drzwi. Zgłoszono rezydentowi biura Sun&Fun biuro podróży Blue Style Sp. z o.o. Warszawa wszystkie usterki a nawet brak zasłonki na wannie dzieki czemu cała łazaienka była w wodzie podczas brania przysznica. Mimo zapenień rezydenta usterek nie usunięto! Szale goryczy rozwiązał deszczc w 3 dzień pobytu. Woda wlewała się do apartamentu od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej okien. Rezultat zgłoszenia usterki natychmiastowy, zmiana apartamentu na inny w budynku B, drugie piętro. Klimatyzacja nie działa znowu a na dodatek nowa atrakcja, ponieważ co jakis czas spada kropla wody centralnie na muszlę klozetową. Ale jest za to załonka do wanny. Bez klimy nie wyrobisz i tak zostało do końca, głośna dyskoteka do 12:00 w nocy i brak klimy. Wstyd dla biura i jej rezydenta. Dla uwierzytelnienia mojej opini podaje numer tel. 664 987901, mam zdjęcia uwierzytelniające moją opinię. Złożyłem reklamację! Co z tego będzie zobaczymy na ile biuro poczuwa się do odpowiedzialności za wg mnie typową wpadkę!!! z dużą reklamą.

• Zalety Super lokalizacja, kilka basenow, kilka barow, akceptuja zwierzeta domowe za oplata 5? /dzien, klima w kazdym pokoju, nie zawsze sprawna, trzeba wzywac serwis.
    • Wady Bardzo duzo ludzi, 300 pokoi, czasem brak sztuccy lub kubkow , ale obsluga sie uwija wystarczy poczekac i donosza, w opcji all inclusive rozwodnione wino i piwo, nalezy uwazac na sprzataczki, szwagierka na 10 minut zostawila klucz w drzwiach, sprzataczka zabrala i kazali zaplacic 50 lew za zgubienie, przyszedl slusarz ktory dal klucz zamiennik, trzeba bylo sie klocic zeby wymienili wkladke, ale i tak byla z innego pokoju

Ogolnie spoko, fajne miejsce na relax, blisko plazy, w samym centrum sunny beach, wschodnioeuropejskiej stolicy imprezy

• Zalety Tylko położenie
    • Wady Fatalna obsługa, brak poszanowania gości, proszenie się o cokolwiek jak rumun. Od początku pobytu nie działała klimatyzacja w pokoju ( chociaż według obsługi działa i mrozi ;) ) 3 razy zmieniali nam pokój po 5 dniach dopiero, bo jak nie klimatyzacja, to nie zamykające się drzwi balkonowe, w każdym pokoju jest "coś " nie tak... ogólnie dramat, hotel piękny z daleka. ..

Nie polecam , zaniedbany hotel, nie miła obsługa , lekceważą gości. ...............

• Zalety POŁOŻENIE REWELACJA, DOBRE POSIŁKI ,
    • Wady ZIMNA WODA W BASENIE PRZY PLAŻY

PO PRZECZYTANIU OPINII Z ZESZŁEGO ROKU , JECHALIŚMY PRZERAŻENI CO TAM ZASTANIEMY . ALE HOTEL MIŁO NAS ZASKOCZYŁ .POSIŁKI DOBRE , CODZIENNIE SPRZĄTANE POKOJE , BASEN W ŚRODKU CIEPŁY . POBYT BARDZO UDANY .

• Zalety położenie
    • Wady wszystko - zaczynając o walkę o papier toaletowy, płacisz za all inclusive a słyszysz, że nie ma już napojów i piwa...

Tragedia! Przed wyjazdem czytaliśmy opinię i stwierdziliśmy, że ludzie przesadzają bo chcą luksus za tę cenę, ale po pobycie w tym hotelu zgadzamy się z negatywnymi opiniami na 1000%. Zapomnijcie o barze przed hotelem bo jest zasypany piaskiem, w materacu w łóżku dziura wielkości piłki więc czekaliśmy kilka dni na zamianę bo potrzebowali czau, po przyjeździe czekaliśmy na pokój kilka godzin, w czasie posiłków walka o sztućce i talerze - więc kupiliśmy sobie kubki na promenadzie, ale nie zawsze z nich udało nam się napić herbaty bo często brakowało saszetek z herbatą, piwo kończyło się codziennie w porze lunchu itd. Jeżeli nie chcecie wrócić z wakacji zmęczeni to proszę nie wybierajcie się tam... bo to nie będą wakacje udane tylko obóz przetrwania (gdzie trzeba walczyć nawet o papier toaletowy lub czekać godzinę na barmana w lobby barze)

• Zalety brak
    • Wady wszystko

załoźyliśmy sprawe biurze podruzy.i wygraliśmy zwrócili połowę kasy plus bony rabatowe.hotel tragedia.

• Zalety Jedyną zaletą hotelu jest polożenie. Bardzo blisko morza i centrum kurortu.
    • Wady Przede wszystkim wszechobecny brud i zaniedbania. Fatalna obsługa hotelowa. Jedzenie nie do przyjęcia Brak deklarowamego dostępu do internetu.

Hotel wybraliśmy za namową Pani z biura podróży jako cel podróży poślubnej. Nie chciałam dowierzać opinom z internetu, w końcu nie mogło być tak źle, a jednak. Pomijając niedociągnięcia w pokoju typu. coś odpada, coś się sypie piersze wrażenie ok. Pokój był sprzątany na początku, bo zostawialuśmy napiwki. 3 dnia zostawiliśmy przyzwoity napiwek, pani go zabrala i nie zrobila NIC. Nie wymienione reczniki, nie zaścielone łóżka, piach z plaży w całym pokoju. Do wyjazdu pokoju nikt nawet nie otwierał, nie mówiąc o sprzątaniu. Na stołówce musieliśmy opracować system. Mąż leciał szukać solniczki, a ja zapewniałam talerze, sztućce i owoce, które kończyły się najszycbiej Z menu ratowały nas frytki i niby pizza. Codziennie to samo. Jedynym plusem był fakt, że jak przychodziliśmy w godzinach rozpoczęcia posiłków to jedzenia nie brakowało , a nawet jeśli to było szybko donoszone. Problemy były też z internetem. W lobby sieć była przeciążona, a w pozostałych częściach był płatny w zawrotnej cenie. W basenie nie byliśmy ani razu, był tak brudny,że woda była wręcz zielona. Morze nas nie zawiodło, piękna plaża, czysta i ciepła woda. Bułgaria nam się spodobała ze względu, że była to podróż poślubna i chcieliśmy mieć dobre wspomnienia, jednak do Chaiki nigdy nie wrócimy. Za nie małe pieniądze warunki są okropne.

• Zalety Pięknie położony przy samej plaży,ładna pałacowa architektura, ładne wnętrza,duże pokoje,jednak trochę już zaniedbane.
    • Wady Zdecydowanie jedzenie nie do przyjęcia, pozornie dużo jedzenia,jednak nic nie nadaje się do zjedzenia! Każdego dnia to samo bez nadziei na jakąś poprawę.Niesmaczne, nieświeże,pomidory ohydne w smaku,wyschnięte ogórki,zupy jak pomyje gotowane chyba na tłustym boczku bez żadnego warzywa,zamiast masła jakiś tłuszcz,popsute owoce,ciasta obrzydliwe w smaku, kawa ,herbata okropne,jajka sadzone na twardo i zawsze lodowate, jajecznica z jajek w proszku.Nic nie było jadalne choć bardzo się starałam coś poszukać i przystosować do zjedzenia,żeby nie być głodnym.Dwa razy były płatki owsiane prażone -dało się zjeść i pomidory posypane żółtym serem -jadalne-to wszystko.Jajka na twardo zielone całkowicie.Dużą wadą jest bardzo głośna muzyka i krzyki prowadzacego chyba dyskotekę dochodzące z pobliskiego baru ,wszystko w języku niemieckim aż do rana - masakra!.Po zamknięciu okien i szczelnym zasłonięciu zasłon też było słychać i codziennie to samo.Na korytarzach krzyki, pukania do drzwi pijanych gości.

Byłam w drugiej połowie września, więc nie było tłoku przy basenie i na posiłkach, podobno w sezonie ludzie biją się o wszystko ,to bardzo duży hotel i nie starcza dla wszystkich jedzenia. Bliskość plaży i morza i ładna architektura olbrzymiego założenia hotelowego,ale już mocno zużyta,prawdopodobnie nikt już o to nie dba i dawna świetność hotelu podupada,takie robi wrażenie.Nikogo nie obchodzi,że goście chodzą głodni,a w sklepach spożywczych nic nie ma oprócz wody, słodyczy i alkoholu ,rezygnowałam z posiłków,bo były nie jadalne.Wszystko po prostu okropne, na prawdę nie było co zjeść i co pić.Zakupy natomiast super-buty, torebki i ubrania,ciekawe modne modele i ceny przystępne.Woda czysta w morzu i ciepła, cudowna. Może w innych hotelach jest przyjemniej i mają lepsze jedzenie...