Opinie o hotelu Club Paradiso

• Wylot z Wrocławia Ultra All Inclusive
  • Wylot z Gdańska Ultra All Inclusive

• Zalety Zorganizowanie hotelu, czystość,
    • Wady Odległość od plaży, posiłki

Kiedy wykupiliśmy wycieczkę oferowany był jako hotel 5* teraz do recenzji dostaliśmy opis lokalizacji hotelu z 4*. Jeżeli kupowali byśmy wycieczkę do 4* ocena była by 12 pkt na 10 możliwych. Natomiast oferta była na 5* (i taka ilość gwiazdek jest przed wejściem do Hotelu) więc solidne 8 może nawet 9. Mieliśmy pokój rodzinny (sypialnia z salonem) dosyć duży, z dużą łazienką do tego codziennie dosyć dobrze sprzątany (tu 10/10) Niemniej od współuczestników słyszeliśmy o nie równym poziomie mniejszych pokoi. Byliśmy poza głównym sezonem więc 2h dyskusja w recepcji i kierownictwem hotelu pozwoliła na zamianę . Dosyć daleko od plaży i na piechotę nie polecamy wycieczki (nie jest strasznie daleko - jakiś 1 km) ale przejście przez mało atrakcyjne tereny i trasę szybkiego ruchu (konieczność chodzenia przejściami podziemnymi co w Turcji nie jest przesadnie miłe). Na szczęście co 30 min jest bezpłatny hotelowy bus i z niego warto korzystać. Sama plaża dosyć fajna (jedzenie i picie na miejscu). Z samego kompleksu hotelowego dosyć ładne widoki na morze i Alanye. Jest też hotelowy autobus do Alanyi kilka razy dziennie - wycieczka warta polecenia. Jeśli ktoś chce odwiedzić Turcję wycieczkowo warto zapoznać się z ofertami miejscowych biur podróży (widać je podczas jazdy autobusem hotelowym w Alanyi przy głównej ulicy), jak zawsze taniej niż u rezydentów. W opiniach słyszeliśmy o dobrym jedzeniu (i trochę z tego powodu też zdecydowaliśmy się na ten hotel). Niestety nie odbiega ono jakoś szczególnie od żywienia hotelowego - czytaj: raczej słabego. Jak na 5* raczej słabo to wyglądało. Jedzenia bardzo dużo ale niesmaczne. Na szczęście ze względu na ilość różnych przystawek i dodatków dawało zawsze znaleźć się jakieś bardziej jadalne i nie chodziliśmy głodni (polecamy bardzo dobre sery - służyły nam nawet raz za obiad bo dania główne ja jeden mąż były tego dnia nie jadalne). Jedzenie dostępne właściwie non stop (olbrzymia zaleta - czynny przy basenach nocny bar od 24 do 7 , zbawienie dla nieco mocniej zmęczonych. Serwował nie tylko napoje ale i jakieś pozostałości z obiadu nawet ciepłe. W nocy smakowały znacznie lepiej niż za dnia :-) ) W hotelu głównie rosjanie, turcy i trochę holendrów. Polaków dosyć mało. Obsługa grzecznie ale skutecznie pilnowała porządku więc nie było jakiś pijackich ekscesów z czego znane są raczej dwie nacje :-). Nawet kąpiącego się w nocy w basenie jednego dżentelmena najpierw grzecznie upomniano (zresztą po chwili pojawił się ochroniarz i już do zakończenia spotkania towarzyskiego siedział sobie w pobliżu - tu dla hotelu 10/10). Mimo pewnych mankamentów Hotel wart polecenia szczególnie, że i cena we wrześniu był dosyć przyzwoita.

• Zalety Pyszne jedzenie
    • Wady Daleko od plazy

Mieliśmy bardzo duży pokój rodzinny z salonem i 2 sypialniami. Wygodny z wielkim tarasem - polecam. Ale są to pokoje starego typu - stare szafy i drzwi, w łazience trochę duszno. Bardzo dobre jedzenie! Nawet nasze 2 niejadki zawsze mogły coś dla siebie wybrać.

marta

• Zalety -dobre jedzenie -ładne i czyste pokoje -mila obsługa -
    • Wady -odległość od morza -odległość od lotniska

To fantastyczny hotel, bardzo mili ludzie, bardzo dobra obsługa. Pokój duży i czysty. Jedzenie jest bardzo smaczne.Trochę daleko do plaży, ok. 1km, ale często kursuje hotelowy bezpłatny bus. Hotel położony na wzgórzu, cisza i spokój, ładne widoki. Animacje średnie i jak ktoś ma pokój blisko amfiteatru to wieczorem jest dosyć głośno. Turyści głównie z Rosji i pod nich jest większość animacji. Cena adekwatna do jakości.Polecamy.

Artur
    Pobyt: Sierpień 2015

Hotel bardzo fajny, dużo zieleni, posiłki w miarę urozmaicone. Mieliśmy budynek trochę odległy od głównego i do pokonania sporo schodów, ale poza tym OK

Ola Michalik

Carla
    Pobyt: Lipiec 2009

Byłam w hotelu z rodziną na przełomie lipca i sierpnia 2009. Hotel jak najbardziej godny polecenia zarówno dla osób z dziećmi jak i par. Wspaniałe animacje dla dzieci praktycznie przez cały dzień a wieczorami mini disco dla maluchów. Świetne przedstawienia co wieczór w hotelowym amfiteatrze. Jedzenia i picia pod dostatkiem. My mieliśmy pokój rodzinny, czyli takie małe mieszkanko, w budynku D, balkon wychodził na amfiteatr i do godziny 24 było dość głośno w pokoju. Dla osób z dziećmi polecam budynki ABC, położone najwyżej ale ciche i kameralne wieczorami. Jeśli ktoś ma zamiar wyjechać na wakacje do Turcji, to z czystym sumieniem mogę polecić zarówno hotel jak i pobliską Alanię, spędziłam tam z mężem i córeczką cudowne dwa tygodnie.

A.
    Pobyt: Sierpień 2008

Niestety w hotelu dość często dochodzi do kradzieży (np. jeżeli pojedzie się na całodniową wycieczkę) i nikt nie jest w stanie wtedy pomóc, nawet rezydenci, ponieważ hotel umywa od tego ręcę.

Agnieszka Kurzyk

Hotel świetnie położony na wzgórzu z pięknym widokiem na Alanye, na bardzo wąski terenie ale fajnie zagospodarowany i ma wszystko co powinien mieć pięciogwiazdkowy hotel i na prawdę można sie w nim zgubić, liczne zakamarci przejścia wyjścia dodają uroku. Przy hotelu znajdują sie sklepiki i inne kramy. Plaża ok tylko trzeba dojechać buskiem hotelowym dla mnie bez problemu nawet ciekawiej i bardziej intersująco spacerek 400 metrów to przyjemność. Bardzo mile wspominam menagera hotelu, sympatyczni człowiek traktujący bardzo dobrze polaków.

Aga

alimor
    Pobyt: Wrzesień 2008

Wakacje dla rodzin z dziećmi. uwaga na pokoje !