Opinie o hotelu Crown Resort Horizon
Cypr / Cypr Południowy

Crown Resort Horizon: teren hotelu, basen

• Bogata oferta rekreacyjna: sauna, masaże wodne, SPA, jacuzzi, łaźnia turecka, strzelanie z łuku, program zajęć animacyjnych.
  • Udogodnienia dla najmłodszych: program animacyjny, plac zabaw.
  • Dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy: w pobliżu przystanek autobusowy, postój taksówek, wypożyczalnia samochodów.
  • Tylko 300 m do piaszczystej plaży.

• Zalety położenie, miła obsługa, czystość w samym pokoju, basen i jego okolice
    • Wady JEDZENIE, brak darmowego wifi, wszystko płatne dodatkowo nawet waga do bagażu przy recepcji, dość brudne i obleśne windy i drzwi na korytarzach i holach

Ogólnie hotel na pewno nie ma czterech gwiazdek. Przede wszystkim bardzo odradzam ten hotel osobom, którym zależy na dobrym i zdrowym jedzeniu. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zalety hotelu to położenie. Blisko do dwóch plaży: Coral Bay (10 min.) i o wiele ładniejszej Corallia Beach (15-20 min). Zaraz obok hotelu jest przystanek autobusowy, gdzie zatrzymuje się nr 615, który kursuje co 15 minut między Coral Bay a samym portem w Paphos (trasa od hotelu do Paphos trwa jakieś 20-25 min.). Blisko są również różne lokalne tawerny, bary i sklepiki. Takie małe Las Vegas. Zaletą była również czystość w pokoju. Standard pokoi oceniłabym raczej na podstarzałe 3 gwiazdki. Ogólnie hotel jest dość podstarzały i wyeksploatowany więc obecnie nie ma 4 gwiazdek. Natomiast dla tych co spędzają czas głównie poza hotelem - pokoje przyzwoite. Jest co trzeba by się przespać, ogarnąć i wybyć :) Gośćmi hotelowymi są głównie Anglicy i Rosjanie. Jednak hotel zdominowany jest przez dość obleśnych anglików, których jedyną ambicją jest przebywanie na hotelowym basenie i dojenie z niskiej jakości all inclusive'a ;P :/ Może dla kogoś będzie zaletą, że codziennie ok. 20:30 są prowadzone zabawy i tańce dla dzieci tzw. mini disco. Basen i jego okolice zadbane, są leżaki i parasole. Prawie nie korzystaliśmy z basenu więc więcej nie napiszę. Najgorszą wadą hotelu jest jedzenie. Zwłaszcza śniadania. Wszystko robione jest z produktów najgorszej jakości, najtańszych. Na śniadanie codziennie jest to samo. Śniadania były dla mnie i męża katorgą. Jedliśmy tylko jajka, pomidory, ser halloumi (który z tym prawdziwym nie ma nic wspólnego) oraz pancake'i z dżemem pomarańczowym. Tylko to było dla nas zjadliwe. Kawa tragiczna, nie piliśmy. Poza tym do picia dostępny w dystrybutorze "sok pomarańczowy", który naprawdę jest najtańszym nektarem czy oranżadą. Były też jogurty, oczywiście najtańsze o sztucznie aromatyzowanym smaku. No i kilka rodzajów jajek. Wszystko takie jakieś bez smaku. Cieszyłam się, że jesteśmy w tym hotelu tylko 7 dni bo inaczej bym się załamała. Na pudełeczkach z masłem do chleba był napis "butter", a w środku jednak zwykła margaryna. Na kolację był większy wybór i czasem zdarzyło się coś nawet dobrego, ale większość dań mało doprawiona i taka nijaka. Za to wszystko zawsze pływało w tłuszczu, podejrzewam, że w tym najgorszym. Naprawdę bardzo dużo tłuszczu w tych daniach, człowiek co chwila musiał toalety szukać po tym jedzeniu. Kilka razy zdarzył się dobry deser czy ciasto. My ogólnie na 7 dni pobytu chyba ze 3 razy "olaliśmy" kolację w hotelu i stołowaliśmy się poza nim. Żałowaliśmy nawet tego, że nie wzięliśmy opcji bez wyżywienia. Naprawdę nie jesteśmy zbyt wymagający, po prostu lubimy smacznie zjeść na urlopie i żeby to jedzenie miało jakikolwiek wyraz. No, ale cóż. Podsumowując, osobom którym zależy na smacznym i zdrowym jedzeniu ODRADZAM. Obsługa hotelu w porządku. W restauracji przewodzi polak. Na recepcji też podobno pracuje jedna polka. Podsumowując hotel nie jest wart ceny za jaką sprzedają go biura podróży. Zdecydowanie nie. Cała ocena dotyczy jedynie hotelu, bo sam Cypr jest cudowną wyspą i krajem i bardzo polecam zwiedzenie go. Cypr jest cudowny. Jest co zobaczyć i poczuć ten klimat, ale trzeba być bardzo aktywnym poza hotelem ;)

Magdalena

• Zalety blisko do plaży, restauracji, przystanku autobusowego, nie ma problemu z leżakami przy basenie, miła obsługa, posiłki ok

Lokalizacja super, blisko plaży, pokoje schludne może łazienki do odnowienia ale jak najbardziej polecam :) byliśmy z mężem 7 dni na początku czerwca pogoda boska woda ciepła. Okolica dość tętniąca życiem - jest gdzie wyjść wieczorem na drinka :) Basen przy hotelu dla dorosłych jak i również dla dzieci - 3 poziomy wody. Z chęcią wrócilibyśmy jeszcze raz !

Grzegorz

• Zalety dobre posiłki, obsługa mówi po polsku, dobre położenie, miła obsługa
    • Wady brak w pokoju lodówki i czajnika, monotonne śniadania

Byliśmy w hotelu na początku czerwca. Cypr ładny ale szału nie ma. Zwiedzaliśmy na własną rękę. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Do piaszczystej plaży 5 min. Leżaki na plaży płatne. Obok hotelu przystanek autobusowy do Pafos oraz liczne sklepiki i knajpki. Duży market w odległości 400m. Turyści to głównie Anglicy i Rosjanie. Ruch lewostronny. Kontakty na prąd - angielskie. W hotelu są zatrudnieni Polacy - 3 osoby na recepcji, szef kelnerów oraz kucharz. Miła i pomocna obsługa.

Elżbieta Kowalska

• Zalety Położenie,obsługa
    • Wady Czystość, paskudny zapach mydła i szamponu,brak bidetu

Hotel w miarę nowoczesny, brak bidetu w łazienkach, częsta wymiana pościeli i ręczników, przemiła obsługa. Jedzenie bardzo do0bre zwłaszcza kolacje - urozmaicone, gorące,dużo warzyw, śniadania monotonne.Dobra lokalizacja,plaża piaszczysta.

Janusz
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety 80% to Angielscy emeryci . To Wada czy Zaleta ? :)

Super pobyt.Cena adekwatna do jakości. Saunę lepiej omijać szerokim łukiem Drinki aż za mocne :) Kupować tylko opcje All Inclusive

paweł
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety bardzo dobra komunikacja , przemiła obsługa, polska obsługa w recepcji oraz w restauracji i bardzo pomocna. dla opcji All jacuzzi , sauna mokra i sucha i basen kryty w cenie , bardzo blisko przystanek , świetna komunikacja do Paphos i okolice , dużo anglików ale taki jest Cypr, jedzenie monotonne lecz każdy może dla siebie znaleźć coś dobrego, my spędziliśmy bardzo fajny tydzień .Pozdrawiamy obsługę , dziękujemy za mile spędzony czas !!!!
    • Wady Niech każdy sam oceni

Mile spędzony czas , Cypr wiosną jest piękny , kolorowy, polecam

Marzena P.

• Zalety Hotel bardzo dobrze położony. W pobliżu mnóstwo sklepów, barów i restauracji. Bardzo blisko jest przystanek autobusowy, z którego można udać się do pobliskiego Pafos wartego zobaczenia. Pokoje hotelowe wyposażone dobrze, codziennie sprzątane.Obsługa hotelowa bardzo miła. Pracuje tam sporo Polaków i można zasięgnąć informacji na temat miejscowych atrakcji. Zawsze chętny i służący pomocą to Pan Adrian, który jest managerem restauracji. Jedzenie dobre i urozmaicone...szczególnie obiadokolacje.
    • Wady Nie wiem jak w innych pokojach, ale jak dla mnie wanny warte wymiany i trochę ciemne światło w łazience...i tyle wad.

Pobyt jak dla mnie był rewelacyjny. Czysto, dobra obsługa, dobre jedzenie...przy tym piękna pogoda. Czego chcieć więcej na urlopie. Przy tym w bliskim położeniu mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia. Dzika plaża z pięknie wymytymi skałkami, które robią super wrażenie. Można tam przejść piechotką lub przejechać 3 przystanki autobusem i jeszcze kawałek podejść. Jak już wspomniałam przystanek autobusowy jest tuż za hotelem. Autobus kosztuje 1,5 euro w jedną stronę. Warto sobie wykupić bilet całodzienny za 5 euro. Wtedy można podjechać do portu w Pafos. Jest tam piękna promenada, kilka fajnych knajpek tuż przy morzu. W pobliżu jest też do zobaczenia sporo historycznych miejsc. Wysiadając przystanek wcześniej zwiedzić można piękne jaskinie i katakumby. Rozciąga się stamtąd piękna panorama Pafos. Z przystanku w Pafos można przesiąść się w ramach tego samego biletu do autobusu linii 611 i pojechać do końca. Tam po przeciwnej stronie ulicy jest cudowna część wybrzeża. Jest tam najbardziej słoneczny punkt Cypru zaznaczony kamiennym obeliskiem. Polecam kontakt z Panem Tomkiem, który również tam pracuje. Pokazał nam piękne miejsca...część Półwyspu Akamas, plażę Lara Beach, wąwóz Avakas i wzgórze skąd roztacza się panorama na całe Coral Beach. Niezapomniane widoki!!!

Wojtek

• Zalety Czysty, ładnie położony, rodzinny ze spokojną atmosferą.
    • Wady Trochę daleko do plaży, nie było to 300m a raczej 600 może nawet 800m.

Czyste pokoje, hotel ogólnie czysty, ładne duże baseny, jedzenie urozmaicone i w zasadzie "kto co lubi", wielu rodaków w obsłudze i kuchni. Wybierając sie pamiętajcie o "przejściówce" do gniazdek które sa typu bodajże angielskiego. Ogólne wrażenie - b.dobre i korzystne.

asia
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety mila obsluga, dobre polozenie, przepyszne jedzenie, woda czysta, zadbane baseny, Polacy w personelu
    • Wady nie zauwazylismy

Bardzo udane wczasy. Do centrum Pafos ok. 20min autobusem. Co do posilkow to na sniadania zazwyczaj bylo to samo, aczkolwiek byl bardzo duzy wybor, na kolacje codziennie bylo cos innego plus przerozne desery. W obsludze sa Polacy, co ulatwialo kontakt. Do coral bay ok 300m .Codzienne odbywaly sie animacje w basenach. Ogolnie hotel zrobil bardzo dobre wrazenie, polecam

Patrycja
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety lokalizacja, teren wokół hotelu, jedzenie
    • Wady pokoje do remontu

Byliśmy w kwietniu 2017r. Hotel z zewnątrz super, olbrzymi teren, basen odkryty, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, park z leżakami. W środku basen kryty, jacuzzi, siłownia, bilard. Pokoje i łazienki wymagają remontu. Codziennie wieczorem imprezy organizowane przez hotel. Jedzenie: śniadania angielskie i codziennie takie same za to kolacje przepyszne i bardzo duży wybór. Obsługa miła i pomocna, a w szczególności przemiły kelner Pan Adrian. Na recepcji jest Pani Magda również z Polski. Lokalizacja super do plaży ok 300 m ( piaszczysta, długa ). Obok hotelu restauracje, sklepy, przystanek autobusowy. Było super i do tego pewna piękna pogoda. Polecamy ten hotel, jest najlepszy przy plaży Coral Bay