Opinie o hotelu Delfinia
Grecja / Rodos

Delfinia

• Tylko 350 m do publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza.
  • Atrakcyjne położenie: ok. 800m od centrum Kolymbii, ok. 500 m od sklepów i barów, ok. 30 km od miasta Rodos.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik ze zjeżdżalnią, plac i pokój zabaw, animacje.
  • Dla amatorów aktywnego wypoczynku: sporty wodne na plaży, nurkowanie (odpłatnie).

• Zalety Cichy, kameralny, z niezwykle sympatyczną obsługą.
    • Wady Trzeba kawałek dojść do plaży. Najbliższa plaża jest kamienista, trzeba mieć buty do wody.

Byłam w różnych miejscach na świecie, często w rewelacyjnych hotelach, ale tak miłej atmosfery, jaka panowała w tym hotelu, nie było nigdzie. Obsługa tego hotelu była przesympatyczna, barmani przecudowni, animatorzy mieli świetny kontakt z ludźmi. Klienci hotelu chodzili uśmiechnięci od ucha do ucha. Jedzenia, jak na dość niewielki hotel, było sporo. Każdy mógł wybrać coś dla siebie - wbrew wcześniejszym opiniom był duży wybór dań dla wegetarian. W ciągu tygodnia kilkakrotnie na obiad i kolację były serwowane różne ryby - podawano pysznego łososia i tuńczyka. Pokoje były codziennie sprzątane, ręczniki codziennie wymieniane. Z mojego pokoju byłam bardzo zadowolona - był duży, komfortowy i czyściutki. Rewelacyjnie działało wifi w pokoju. Jedyną wadę może stanowić to, że trzeba było dojść kawałek do plaży. Plaża była kamienista, z kamienistym wejściem do wody. Ale za to woda w morzu rekompensowała wszystko - była przejrzysta, ciepła, z minimalnymi falami - można było w niej siedzieć godzinami. Można było dojść też do dalszej, piaszczystej, malutkiej i niezwykle urokliwej zatokowej plaży, położonej przy porcie. Tam też woda była czysta i idealna do pływania. Ogólnie to gorąco polecam, szczególnie jeśli uda się wykupić pokój w tym hotelu w atrakcyjnej cenie (ja płaciłam jedynie 1800 zł za osobę w pokoju 1-osobowym,ale wykupywałam wczasy w ostatniej chwili).

wanda wypych

• Zalety Pokoje czyste,sprzątane codziennie,pościel zmieniana codziennie,klimatyzacja działała.
    • Wady w jednym budynku tylko była winda,a w innych,a jest ich kilka nie ma wind,i mieszkając w innych budynkach trzeba chodzić na posiłki do głównego , pokonując kilka razy dziennie, schody i piętra.Daleko do plaży,około 1 km.

Sam pobyt w hotelu ,było fajne,jedzenie dobre,każdy mógł coś dla siebie poszukać,kucharz dokładał na bieżąco posiłki.O tej porze woda w basenach była zimna, w morzu ciepła ,ale trzeba było daleko chodzić,za leżak 4 euro albo siedzieć na kamienistej plaży.Ogólnie można zaliczyć wypoczynek do udanych.

Kamil

• Zalety Animacje dla dzieci i dorosłych, bardzo dobre jedzenie, czyste zadbane pokoje, bardzo miły i pomocny personel

Polecam ten hotel, w szczególności dla rodzin z dziećmi, każdy coś dla siebie może znaleźć. Z miłą chęcią wrócę tu na następne wczasy :)

Zorian

• Zalety Piękna okolica, przestronne pokoje.
    • Wady Niesmaczna i monotonna kuchnia.

Kuchnia - totalna monotonia. Codziennie te same potrawy, jeśli coś zostało z obiadu spodziewaj się tego na kolacji... nic się tam nie marnuje. Nie dla wegetarian i jadających głównie ryby, żadnego wyboru, codziennie jedna opcja - pieczona ryba, która po pierwsze jest bardziej gotowana niż pieczona a po drugie jest niesmaczna. Brak informacji o opcji all inclusive plus w opisie hotelu, dobrze mieć możliwość wykupienia jej przed wyjazdem. Zbyt mały basen w stosunku do ilości gości.

• Zalety Miła obsługa, pyszne jedzenie, czysto w pokojach, bardzo fajne baseny ze zjeżdżalniami, tania wypozyczalnia aut przy hotelu.
    • Wady Brak.

Pobyt w hotelu był bardzo udany. Nie mam zastrzeżeń do niczego. Nie spedzalismy w samym hotelu zbyt wiele czasu gdyz woleliśmy zwiedzac wyspe, objezdzajac ja samochodem. Okolica przepiekna. Dla milosnikow przyrody jest to po prostu raj na ziemi.

JACENTY

• Zalety Super jedzenie, fajne baseny
    • Wady za tą cenę to myślę że niema się do czego przyczepić nie wiem skąd te negatywne opinie jak ktoś szuka luksusu za niską cenę to myślę że nigdy nie znajdzie hotel czysty zadbany jedzenie bardzo dobre i bardzo urozmaicone byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu.

pobyt w Delfini uważam za bardzo udany pokoje czyste codziennie sprzątane na plażę trzeba kawałek dojść ale to nie problem, poza tym wszystko się nam podobało.

Robert

• Zalety wyśmienita kuchnia
    • Wady podobno hotel był remontowany, a nie widać

Wyśmienita kuchnia, podobno hotel był remontowany, a nie widać, część obsługi to po prostu anioły, ale jest i część, która jest obrażona, ze musi pracować. raczej tu nie wrócimy.

Dzoanis

• Zalety Z pewnością jedzenie - urozmaicone, kontynentalne i regionalne - każdy coś dla siebie znajdzie, poza tym położenie - po środku pomiędzy Rodos, a Lindos. Okolica bardzo spokojna, nie tak rozrywkowa, jak Faliraki, ale dla szukających spokoju, czy rodzin z dziećmi jest idealna. Do plaży idzie ok. 15 minut spacerkiem, z tym że jest to plaża piaszczysto-żwirkowa, zaś do plaży piaszczystej trzeba założyć ok. 25 minutowy spacer. Miła i pomocna obsługa hotelowa, a także ekspedientki w przylegajacym do hotelu sklepiku, w którym każdy gość hotelowy otrzymuje 20% zniżki na tekstylia i pamiątki. Pokoje czyste, co dziennie sprzątanie, basen niewielki, ale można się schłodzić i pozjeżdżać sobie z 3 dostępnych zjeżdżalni. Dla mniejszych dzieci 2 brodziki, w tym jeden ze zjeżdżalnią.
    • Wady Dostaliśmy pokój z niesprawną do końca klimatyzacją (zamykające się skrzydelka) i pomimo dwóch prób naprawy, do końca pobytu trzeba było manualnie otwierać w dzień i zamykać na noc łopatki. Mogliśmy zmienić pokój, ale byliśmy większą grupą i nie chcieliśmy tracić na bliskości zakwaterowania. Drugim trochę negatywnym aspektem były animacje - mało urozmaicone, każdy dzień podobny do poprzedniego, bardzo głośna muzyka - nie można nawet porozmawiać siedząc przy stolikach.

Jeśli powyższe spostrzeżenia nie przeszkadzają, to ogólnie polecam - może przy krótszym pobycie nie będzie to uciążliwe (my byliśmy 12 dni).

• Zalety Pyszne jedzenie Trzy baseny Obsługa bardzo miła i pomocna
    • Wady Pokoje trochę małe Animacje nudne i monotonne, brak komunikacji w jez.pl

W hotelu byliśmy całą rodziną, dzieci non stop w basenach-5 i 12 lat, baseny czyste, leżaków pod dostatkiem, jedzenie bardzo dobre i pod dostatkiem, na bieżąco dokładane, pool bar bardzo ok, barmani mówią po polsku, drinki wiadomo jak drinki, do morza spacerkiem 10 min, plaża kamienista, wypożyczalnia aut w hotelu dzień 45 euro/3-110 do Rodos 25 km, generalnie pobyt bez niespodzianek, rezdentka do dyspozycji i bardzo pomocna, w hotelu bardzo dużo Polaków, biuro Itaka, polecam serdecznie

• Zalety Fajne apartamenty, nowe zjeżdżalnie, miła obsługa
    • Wady mały teren, słabe animacje, słaby a w zasadzie brak placu zabaw poza 2 huśtawkami

Ogółem jak na standardy greckie hotel ok, takie średnie 4*, wymaga odnowienia i odświeżenia ale na bieżąco widać że są zmiany. Zwykłe pokoje małe jak dla rodzin z dziećmi, my na szczęście mieliśmy bardzo faaajny odnowiony spory apartament z łazienką z jacuzzi i ogromnym balkonem, także tu złego słowa nie powiem. Posiłki w miarę, duży i różnorodny wybór, obiady i kolacje smaczne, owoce, lody. Brakuje placu zabaw, mini golf zniszczony, brak kwiatów, zadbanej zieleni, można by nad tym popracować. Fajne nowe 2 zjeżdżalnie oraz świetne leżanki z materacami. Obsługa bardzo w porządku. Ceny w wypożyczalni hotelowej za samochód najlepsze w okolicy, yaris za 3 dni z fotelikami 70E. Odległość od plaży jest ale to wiadomo z góry, plaża kamienista w większości ale za to jakie pięty i czysta woda :P :P Piękna plaża w zatoczce na końcu alei eukaliptusowej, warto się przejść. Cena w last minute za 12 dni bardzo w porządku także nie oczekujmy złotych klamek i bawmy się dobrze bez szukania pękniętych kafelek ;)