Opinie o hotelu Dessole Lippia Golf Resort
Grecja / Rodos

Dessole Lippia Golf Resort: obiekt, basen

• Tylko 150 m do piaszczysto-żwirkowej plaży.
  • Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: miniklub (4-12 lat), basen ze zjeżdżalniami, brodzik.
  • Bogata oferta sportowa: siatkówka plażowa, siłownia, miniboisko do piłki nożnej, gimnastyka, aerobik, rzutki, boccia, kajaki.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.

• Zalety Dobry hotel dla rodzin z dziećmi, dobra kuchnia, dużo miejsca na basenach, miła obsługa.
    • Wady Małe pokoje z lat 70, brak na plaży baru z napojami i WC. Plaża kamienista.

Hotel oceniam dobrze, obsługę hotelu również. Dużo atrakcji na dzieci(animacje , baseny, lody przy basenie itp. ). Wszystko to oceniłbym jeszcze lepiej gdyby nie pierwszy dzień przyjazdu. Otrzymaliśmy pokój 4 osoby 2+2 dzieci. Zapalamy światło w łazience a tam w wannie około tuzina prusaków i do tego na ścianach mrówki faraonki . Zrobiliśmy zdjęcia i od razu poszliśmy do recepcji aby zamienili nam pokój. Po około 15 mini dostaliśmy inny pokój w innym budynki. Pokój o wielkości taki sam jak poprzedni, ale już bez nieproszonych gości. Obsługa na recepcji bardzo nas przepraszała i mówiła ze mogą się pojawić jakieś pojedyncze ale nie aż tak dużo. Ich zachowanie oceniam dobrze. W hotelu przebywaliśmy 8 dni i już do końca pobytu nie napotkaliśmy ani prusaków anu mrówek. Co do reszty to baseny czyste, jedzenie bardzo dobre, duży wybór owoców.

Aleksandra

• Zalety jak na 4 gwiazdki super hotel
    • Wady brak WC i baru na plaży

Jeden z nielicznych hoteli na Rodos, który oferuje w pakiecie: hotelową plażę z bezpłatnymi leżakami, wi-fi bezpłatne na terenie całego hotelu, bezpłatny sejf w pokoju i oczywiście lodówka w pokoju i ręczniki na plażę (bezpłatna wymiana co 3 dni). Do plaży, w zależności od budynku zakwaterowania, ok. 10 min., i przejście przez mało ruchliwą ulicę. Jedyny mankament to brak toalety i baru na plaży. Plaża żwirkowa z kamyczkami, lepiej zabrać buty. Leżaków dużo ale w trakcie naszego pobytu był 1 dzień, kiedy ich brakowało. Pokoje ok, codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki. Wystarczająca ilość szaf, wieszaków w szafie, szuflad, stolik z krzesłami, stolik z szufladami i lustrem, szafki nocne,telewizor (2 polskie programy). Taras/balkon ze stolikiem i krzesłami. Łazienka standardowa,, jest mydło w płynie..Na przywitanie butelka wody 1,5l. Jedzenie bardzo dobre, cały czas uzupełniane, dużo owoców i ciast. W barze przy basenie przekąski, lody, drinki, wina, napoje. Bar w recepcji super,kawa, napoje, b. dobre drink iwszystko w szkle. Kawa dostępna przez cały dzień. Fajne animacje, codziennie występy w amfiteatrze. Atrakcje dla dzieci. Obsługa ok.. Świetna baza wypadowa do zwiedzania wyspy. Obok hotelu dobra wypożyczalnia samochodów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.

Dawid

• Zalety Oddalony od centrum miejscowości Afantou, bardzo blisko piaszczysto-żwirkowej plaży. Hotel posiada własne bezpłatne leżaki przy zejściu do morza. W pokojach posprzątane, ręczniki i pościel wymieniane codziennie bez problemów. Obsługa bardzo miła. Nie daleko do Rodos i Lindos (wypożyczalnia samochodów i skuterów obok hotelu, przystanek autobusowy nie daleko od hotelu przy głównej drodze 2.80EUR do Rodos w jedną stronę)
    • Wady Istotnych wad nie zauważyłem.

Byliśmy tam od 21 do 28 września. Pogoda udała się, było bardzo ciepło (31°C w dzień, 24°C w nocy), jeden dzień pochmurny trafił się dopiero pod koniec wyjazdu. Położenie hotelu jest pozytywne dla osób ceniących spokój od miastowego zgiełku, ponieważ miasto jest oddalone od hotelu, ale nie za daleko, wręcz idealnie do wybrania się na spacer. Animatorzy pomagają aktywnie spędzić czas w hotelu lub na plaży. Polecam ten hotel dla osób bardziej nastawionych na wypoczynek ewentualnie nutką aktywności do zabaw z animatorem.

Żaneta

• Zalety zdecydowanie dla rodzin z dziećmi, spokój- jeśli ma się pokój nie od strony amfiteatru- głośna muzyka do godziny 23.00, świetna obsługa, zawsze pomocna, pokoje sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane codziennie, zadbany ogród, zjeżdżalnie dla dzieci
    • Wady nowe meble zdecydowanie nie są nowe, grecki standard niestety podobny do tureckiego, osoby, które były wcześniej w Hiszpanii w hotelu 4* przeżyją mały szok, dość głęboki główny basen.

Wg mnie cena jaką przyszło nam zapłacić za 7 dniowy pobyt rodziny z jednym dzieckiem jest zbyt wygórowana- pewnie cena związana była ze szczytem sezonu, ogólnie wyspa nie jest duża, więc bez problemu można wynająć auto i zwiedzić ciekawe miejsca jak miasto Rodos czy Lindos oraz urokliwe zatoki gdzie można ponurkować. Plaża niedaleko hotelu jest żwirkowo-kamienista więc wg mnie należy się zaopatrzyć w obuwie do wody. Bardzo duży plus należy się obsłudze hotelu- zawsze otwarci i chętni do pomocy.

maja

• Zalety Blisko plazy,czyste pokoje,animacje
    • Wady raczej brak

Hotel polozony na odludziu co dla jednych jest zaleta a dla innych wada..Nie jest to az takie odludzie bo do sklepu supermarketu calkiem sporego jest zaledwie 10 minut spacerkiem,a do przystanku autobusowego tez idzie sie okolo 10 minut ..Do plazy idzie sie w zaleznosci w jakiej czesci hotelu sie mieszka 5 lub 10 minut polna droga..Plaza jest piaszczysto kamienista ale z przewaga kamieni..Hotel jest czysty..Pokoje sa sprzatane codziennie ..Panie to robia dokladnie..Reczniki wymieniane sa na zyczenie..Jedzenie jest roznorodne Na sniadania codziennie jest to samo ale wybor jest duzy wiec codziennie mozna jesc co innego np kanapki z serem czy jajka sadzone,omlety itd..Obiady i kolacje sa bardzo obfite.Roznego rodzaju miesa,musaki,makarony,salatki ,owoce..Do picia wino serwowane przez kelnerow,piwo itd..Kawa i lody dostepne w godzinach otwarcia barow czyl od 10 do 24 ..Mocna strona tego hotelu sa animacje prowadzone przez Wlochow..Hotel ten to rowniez idealna baza do zwiedzania wyspy..Bliskosc przystanku autobusowego powoduje ze latwo mozna dostac sie do Lindos,Rodos,Falriaki i paru innych kurortow wyspy..Polecam ten hotel dla rodzin z dziecmi,ludzi chcacych wypoczac jak i tych ktorzy chca aktywnie spedzac czas

Stanisław

• Zalety Położenie, duża ilość zieleni, budynki z preferencją niskiej zabudowy, rozmieszczenie budynku, miejsca z leżakami i parasolami na hotelowej plaży w cenie, działalność animatorów, bliskość plaży, obsługa recepcyjna i techniczna, organizacja bieżącej działalności, amfiteatr.
    • Wady Krępujące używanie papieru toaletowego - jak w innych hotelach na Rodos - zakaz wrzucania zużytego do muszli.

Przez cały czas pobytu nie wchodziliśmy sobie z hotelem w drogę. Czuliśmy opiekę sprawnych służb hotelowych. Zachwyt wzbudza ilość i różnorodność roślinności, przemyślany jej układ i dobrze zorganizowana pielęgnacja.

Pobyt: Maj 2017

• Zalety sympatyczna obsługa, dobre jedzenie
    • Wady niski standard pokoi i łazienek, odległość do morza, kamienista plaża, hotel na pustkowiu, brak rozrywki

Hotel jak za tą cenę ( płaciliśmy ok.1400zł/os/1tydź) spełniał wymagania. Pokoje a szczególnie łazienka niezbyt piękne, ze 20 lat już mają pewnie, ale na wakacjach nie siedzi się w pokoju. Ręczniki zmieniane codziennie. Największym plusem hotelu była bardzo sympatyczna obsługa i jedzenie, którego było w bród. Codziennie były stałe potrawy plus dodatkowe. Wybór był duży, więc nawet jak się powtarzało to nie zdążyło się znudzić. Bardzo sympatyczny, przyjemny, spory taras, który stanowił część stołówki,gdzie można było również zjeść. Poza tym przy basenie między posiłkami serwowano codziennie naleśniki i kebaby. Były bardzo dobre:). Przy barze bardzo sympatyczny barman Dmitrij, który serwował bardzo dobre drinki, takie o jakie prosiliśmy, czyli podwójne :P, a także własnego przepisu :), których nie było w karcie:). Minusem hotelu na pewno było jego usytuowanie. Znajduje się on na całkowitym pustkowiu. Do morza jest blisko ok.5-8min, ale poza plażą nie ma nic. W drugą stronę hotelu idzie się w kierunku miejscowości, w której się znajduje. Niestety jest to dziura zabita dechami. Natomiast polecamy wyjazd do pobliskich miejscowości. Na przykład do Faliraki. My nie skorzystaliśmy, ale jak się później dowiedzieliśmy( a też widzieliśmy jadąc do Rodos) jest tam piękna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Oczywiście warto zwiedzić Rodos, stare miasto.Wracając do hotelu, jest on bardziej przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Było ich bardzo dużo, nawet w basenie dla dorosłych, więc jak ktoś oczekuje ciszy i spokoju pod tym względem,to nie w tym hotelu. Podsumowując wrażenia dobre, bardzo dużo nadrobiło dobre jedzenie i obsługa.

JIG

• Zalety Bezpłatny sejf w pokoju, bezpłatne Wi-Fi w całym hotelu, duży i głęboki basen dla dorosłych, osobny basen ze zjeżdżalniami dla dzieci, cicha i spokojna okolica.
    • Wady Niezbyt smaczne jedzenie.

Nasz pobyt w tym hotelu przypadł na początek czerwca. Hotel położony niedaleko plaży z dala od miasteczka Afandou. Tuż obok hotelu wypożyczalnia samochodów (taniej niż w przypadku rezerwacji w hotelu, 45? za Corsę). Pokoje czyste i codziennie sprzątane. W pokoju bezpłatny sejf, lodówka oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Klimatyzacja dosyć słaba ale na maksymalnych ustawieniach dawała radę. Duże balkony ze stolikami i fotelami. Jedzenie średnie aczkolwiek było go dużo i było ono ciepłe. Brak kolejek w restauracjach mimo pełnego obłożenia. Plaża przy hotelu kamienista i warto kupić porządne buty do wody by w pełni cieszyć się kąpielami w morzu. All Inclusive czynne do 1.00. Drinki jak to zwykle bywa mocno rozwodnione. Ogólnie hotel po środku niczego idealny dla ceniących sobie spokój. Przy cenie jaką płaciliśmy kupując wycieczkę dzień przed wylotem 1400 PLN za 7 dni warty polecenia.

Artur, Ania, Alicja

• Zalety Fajny i czysty basen, kolejne baseny małe 2 dla dzieci ze zjeżdżalniami. Bardzo dobre animacje prowadzone przez włoską ekipę.
    • Wady Niestety mieliśmy mrówki w pokoju i zdażyły się dwa razy karaluchy. Trochę na uboczu ale to też zaleta, brak imprezujących w okolicy.

Pojechaliśmy na na nasze wakacje z biurem Sun&Fun, mieliśmy trochę stracha bo opinie w sieci na temat tego biura są dość nieprzychylne. Ale musze przyznać że nie rozczarowaliśmy się. Pobyt się udał biuro stanęło na wysokości zadania i nie mamy zastrzeżeń. Co prawda w dniu wylotu mieliśmy mieć śniadanie o 4 rano tak obiecała nam rezydentka pani Kasia. Niestety na stołówce nikt ani nic na nas nie czekało. Pokoje codziennie sprzątane, niezbyt dokładnie co prawda ale większych zastrzezeń nie mamy. Zdażyło nam się spotkanie na naszym tarasie z miejscową florą w postaci niedużej aczkolwiek jadowitej żmiji zygzakowatej. Córeczka ją zobaczyła i przyszła nam o niej powiedzieć. Basen czysty i dosyć spory, codziennie wcześnie rano czyszczony. Obsuga recepcji oraz kelnerki mówiące po Polsku ale nie Polki tylko Ukrainki i jedna dziewczyna z Białorusi bardzo notabene pomocna. Jedzenie niestety na słabym poziomie, mały wybór oraz nie doprawione ale być może dlatego ze nie każdy lubi. Ja po trzecim dniu już poszedłem do supermarketu coś kupić do jedzenia bo mi już nie smakowało. Trunki all inclusive dość dobrze serwowane, sprawni barmani. przekąski między posiłkami . Polecam pizze z baru przy głównym basenie, pani ją robiąca ma talent. Ogolnie polecam dla rodzin z dziećmi.

Magdalena
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Przyzwoity hotel z bardzo dobrym jedzeniem.
    • Wady Bardzo twarde materace.

Bardzo udane wakacje. Pyszne jedzenie. Hotel bardzo kameralnie połozony, blisko morza. Pokoje raczej typowy grecki gierek, ale czyste, sprzątane codziennie. Bez problemu wymienią pokój jeśli nam coś nie pasuje np. zbyt blisko głośnego basenu. Barmani extra, wszyscy uśmiechnięci. Obsługa sie bardzo sie stara, posiłki urozmaicone, smaczne. No i te greckie materace. Drugi raz trafiłam do hotelu w Grecji, gdzie materace jak kamienie, no może to nie jest aż takie ważne, ale może ktoś przeczyta kto ma problem z kręgosłupem i ja na przykład sie męczyłam. Szkoda tylko ze nie było polskich animacji, a były w ofercie. Pomimo wszystko polecam hotel.