Opinie o hotelu Dom Pedro Madeira Ocean Beach
Portugalia / Madera

Dom Pedro Madeira Ocean Beach: obiekt

• Doskonałe położenie: między górami z malowniczym widokiem na zatokę Zarco i na Machico, 200 m od centrum, 25 km od Funchal.
  • Tylko 300 m od hotelu piaszczysta plaża - jedna z niewielu piaszczystych na Maderze, ze złotym piaskiem z Maroka.
  • Boga oferta sportowo-rozrywkowa: wielofunkcyjne boisko sportowe, program rozrywkowy w piano-barze, wieczory tematyczne.

Marysia

• Zalety Hotel czysty , zadbany , pokoje wyposażone w klimatyzację , suszarkę do włosów , lodówkę , telewizor , wygodne łóżka , obok hotelu przystanek autobusowy , okna od podłogi do sufitu przeszklone z widokiem na ocean . Jedzenie bardzo smaczne , duży wybór i zawsze świeże .
    • Wady Absolutny brak wad , chociaż hotel nie najnowocześniejszy .

Byłam w tym hotelu po raz drugi , wybrałam go właśnie ze względu na położenie tuż nad oceanem , doskonałe śniadania . Obiadokolacje jadlam w małych restauracyjkach , gdzie sporo miejscowych przychodziło . Jedzenie było zawsze świeże , smaczne , duże porcje i w przystępnych cenach , żeby nie powiedzieć tanie . Pracownicy hotelu uśmiechnięci , życzliwi , tak samo panie sprzątające , które na bieżąco uzupełniały dobrej jakości mydełka i szampony . Miejscowośc Machico ładna , sympatyczna , spokojna i bezpieczna jak zresztą cała wyspa. Z wycieczek fakultatywnych z TUI nie korzystałam i na oczy rezydentki nie widziałam . Byłam na wycieczkach z lokalnych biur podróży , które były o połowę tańsze , w małych grupach a przewodnik spacerował razem z nami pokazując nam co ciekawsze zabytki . Ciekawie opowiadał , troszczył się o każdego z 8 wycieczkowiczów , bo tyle nas było .Jako że jeżdże sama , to cena ma dla mnie znaczenie , do pokoju 2 osobowego nie dopłacam zbyt dużo - ale tylko z biurem Tui. Jestem przezadowolona jakkolwiek to brzmi . Sama też miejscowym autobusem jeździłam po wyspie i zwiedzałam . Tubylcy bardzo serdeczni , chętnie wskażą drogę a kierowcy wskażą gdzie wysiąść .

• Zalety Czysto, bardzo dobre jedzenie, miła obsługa
    • Wady Trochę przestarzały, monotonne śniadania.

Hotel położony w pięknym miejscu, blisko piaszczystej plaży. Czysto i schludnie. Bardzo dobre jedzenie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Tomasz Łaszczuk

• Zalety Atrakcyjne położenie dosłownie kilkanaście metrów od oceanu, do jedynej piaszczystej plaży ok 200 metrów i to chyba wszystkie zalety
    • Wady Hotel Bardzo potrzebuje remontu, zapuszczone korytarze, windy notorycznie się zacinają i zagrażają bezpieczeństwu, jedzenie monotonne niedoprawione aczkolwiek wybór jest i każdy sobie coś znajdzie, opcja all inclusive absolutnie nieprzydatna w tym hotelu, część obsługi chamska, idąc po kilka drinków w opcji all barman kazał wołać resztę gości i sprawdzał czy mają opaski- żenada

Jedyną zaletą hotelu jest atrakcyjne położenie, nad samym oceanem i niedaleko jedynej piaszczystej plaży. Miasteczko Machico jest ciche i przyjazne turystom. Windy w hotelu notorycznie się zacinają. Jedzenie monotonne ale świeże, owoców mało i cały czas te same 3 rodzaje, expresy do kawy włączane jedynie do śniadania - kawa ohydna, gorszej nigdy nie piłem, tak samo nalewak z sokami które są naprawdę napojami z samej chemii też włączone tylko przy śniadaniu. Absolutnym chamstwem jest brak czegokolwiek do picia, nawet wody czy herbaty przy obiadach i kolacjach w opcji HB. Jednak położenie i cena w pewnym stopniu rekompensują takie niedogodności. Hotel dla ludzi aktywnych, rano wyjście, powrót na kolację i było ok. Walenie co jadą tylko żreć pić i leżeć na basenowym leżaku będą rozczarowani.

Filipinka

• Zalety Lokalizacja Czystość Jedzenie
    • Wady Panie obsługujące w restauracji miewały muchy w nosie.

Lokalizacja, Czystość, Jedzenie super. Miejscowość urokliwa. Fajne trasy do bieganie. Świetna komunikacja z Funchal.

Ewelina

• Zalety Super położenie, dobre jedzenie, bardzo miła obsługa, piękny widok z okna (mieliśmy pokój z bocznym widokiem na ocean)
    • Wady Monotonne śniadania i przekąski w pool barze, niedobra kawa w restauracji, mało animacji hotelu a właściwie ich brak - przez tygodniowy pobyt był jeden ciekawy wieczorek z folklorem

Mimo paru uwag jak najbardziej polecam pobyt w tym hotelu. Urokliwe miasteczko, dobrze położony hotel, niezbyt wyszukane śle bardzo smaczne jedzenie. Pokoje codziennie sprzątane. Bardzo miła obsługa. Znakomity wieczór z folklorem ! Szkoda, ze tylko raz :)

Rodzina
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Położenie hotelu idealne. Obsługa miła. Czysto.
    • Wady Brak balkonu i małe pokoje. Jedzenie kiepskie.

Hotel polecamy osobom nastawionym na zwiedzanie a nie na wypoczynek. Obiadokolacje nie były za dobre, mimo iż mieliśmy je opłacone to jedliśmy posiłki na mieście. W hotelu obsługa uprzejma i bardzo czysto.

My
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Bardzo dobre położenie hotelu. Pokoje dziennie sprzątane. Czysto. W restauracji stoliki szybko sprzątane. Obsługa miła.
    • Wady Jedzenie nie najlepsze. Pokoje małe, brak balkonu. Brak czajnika.

Hotel polecamy osobom nastawionym na zwiedzanie a nie na wypoczynek. My zaraz po śniadaniu wychodzilismy a wracaliśmy wieczorem i po intensywnym zwiedzaniu wyspy brakowało nam balkonu, na którym można by było usiąść i odpocząć po całym dniu zwiedzania. W całym hotelu czysto. Obsługa miła. Byliśmy z małym dzieckiem i brakowało nam czajnika w pokoju.

• Zalety Położenie - blisko lotnisko, przystanki autobusowe, blisko stolicy. Miłe zaskoczenie w pokoju - pakiet powitalny wino plus owoce. Pokoje sporzątane codziennie. Pedanci będą się czepiać szczegółów jeżeli chodzi o czystość;)
    • Wady Jedzenie . Śniadania do zniesienia natomiast obiadokolacje porażka. Staromodny - powinni odświeżyć szczególnie części ogólnodostępne:)

Zatrzymaliśmy się w tym hotelu z uwagi na to, że nie jest to hotel wybierany zbyt często przez rodziny z dziećmi. Poza tym jest usytuowany w dobrym miejscu. Dobra baza wypadowa do innych miejscowości. Zdecydownie bardziej powinnni przyłożyć się do podniesienia jakości wyżywienia. Hotel wymaga odświeżenia ale tragedii nie ma :)

katarzyna

• Zalety przestronny

Zaczne od wad jedyna wada tego hotelu brak bialych serow na sniadanie .zalety mnostwo obsluga wspaniala jedzenie dla kazdego widoki sliczne .Polecam zdecydowanie wypozyczenie samochodu w kilka osob za koszt jednej wycieczki organizowanej pprzez biuro podrozy macie wtedy caly tydzien auto i jestescie w stanie zwiedzic ja cala.Miejsca przepiekne przejazd kolejka przez Funchal zdecydowanie polecam wrazenia nie do opisania .Dodam jescze ze jak ktos ma wielkie wymagania i narzeka na hotel to niech sobie zakuoi wycieczke i pobyt w hotelu o wiekszej ilosci gwiazdek .Koniecznie wizyta na rynku w miescie i degustacja owocow wszystkie bardzo dobre .Nam zdecydowanie w hotelu niczego nie brakowalo napewno tu wroce pobyt uwazam za bardzo udany

marysia

• Zalety Hotel fajny , nie najnowszy ale klimatyczny , pokoje duże , każdy z widokiem na ocean , łazienka super, mała lodówka , telewizor , duża szafa i duże lustro . Pokój sprzątany codziennie . Sniadania bardzo smaczne , duży wybór dań , fantastyczne jeszcze ciepłe pieczywo , wędliny , sery , sałatki owocowe , dużo świeżych pomidorów , ogórków , warzyw , i owoców . Piękny widok z windy na plaże , port i ocean . Blisko przystanki autobusowe .
    • Wady Chciałabym coś napisać , ale żadna wada i niedogodność hotelu nie przychodzi mi do głowy .

Biuro podróży Tui , jako jedyne pojedynczym osobom nie każe dopłacać do dwójek . Wybrałam opcję ze śniadaniem , bo lubię zwiedzać , próbować w lokalnych knajpkach potraw regionalnych , .Wyspa jest piękna zwłaszcza jesienią , ciepło ale nie gorąco , mniej turystów , cisza i spokój . Okolica warta zwiedzania , bezpiecznie , pełny komfort , ludzie chętni do pomocy , serdeczni , uśmiechnięci , żyjący spokojnie , bez pośpiechu na swój sposób dostatnio i zadowoleni z życia .Co i nam turystom się udzielało . Codziennie ruszałam po pysznym śniadanku zwiedzać wyspę . Wybrałam się też na 2 zorganizowane wycieczki z lokalnym biurem Dragon Travel . Prowadzi je Polak mieszkający na wyspie , fantastycznie opowiada o mijanych atrakcjach , historii , zabytkach i przyrodzie . Jest doskonałym gadułą i gawędziarzem . Grupy są małe , każdy z uczestników czuje się dobrze , może zadawać pytania , jest pod doskonała opieką właściciela biura. Lokalnym autobusem wybrałam się do Funchal , do Monte , do Doliny Zakonnic .Pobyt 8 dniowy to dla mnie stanowczo za mało , aby zobaczyć wszystko , a właściwie część atrakcji jakie oferuje wyspa . Dlatego w 2019 r wybieram się ponownie do tego samego hotelu , tyle że na 2 tygodnie.