Opinie o hotelu Dom Pedro Madeira Ocean Beach
Portugalia / Madera

Dom Pedro Madeira Ocean Beach: obiekt

• Doskonałe położenie: między górami z malowniczym widokiem na zatokę Zarco i na Machico, 200 m od centrum, 25 km od Funchal.
  • Tylko 300 m od hotelu piaszczysta plaża - jedna z niewielu piaszczystych na Maderze, ze złotym piaskiem z Maroka.
  • Boga oferta sportowo-rozrywkowa: wielofunkcyjne boisko sportowe, program rozrywkowy w piano-barze, wieczory tematyczne.
  • Wylot z Warszawy - Chopin 2 posiłki
  • Wylot z Katowic 2 posiłki

Adrian
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Blisko do Funchal (30 minut autobusem), blisko do plaży (kamienista i piaszczysta).
    • Wady Bardzo kiepskie jedzenie - forma all inclusive. Powtarzające się dania, do obiadu jeden rodzaj mięsa i ryby. Stół sałatkowy - pomidor, cebula, ogórek, sałata - zrób sobie sam. Nie polecam. Brak animacji. Mały basen, walka o leżaki. Miałem okazję mieć okno z widokiem na cały plac. Przed godziną 8 rano wyczekujący, najwytrwalsi wojownicy leżakowi. Po godzinie 10 bez szans o miejsce.

Co do Madery, polecam! Piękne miejsce, dużo do zwiedzania. Jeżeli chodzi o pobyt, następnym razem tylko Funchal. Więcej możliwości, ładniej. Nie można się nudzić. Odradzam również all inclusive, warto stołować się na własną rękę, ponieważ jedzenie w mieście jest świetne!

Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Położenie, bardzo miła obsługa hotelu, czystość.
    • Wady Mało różnorodne posiłki.

Hotel jest położony w bardzo ładnej okolicy. Obsługa hotelu jest bardzo miła. Minusem hotelu są posiłki.

Elżbieta
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Hotel położony tuż przy oceanie z pięknym widokiem na plażę, zatoczkę i góry. Czysto, jedzenie smaczne, urozmaicone. W pobliżu przystanki autobusowe dla tych, którzy chcą zwiedzać wyspę na własną rękę.
    • Wady Niewystarczające wyposażenie pokoju - brak lodówki, suszarki do włosów, brak balkonu i w zasadzie możliwości rozwieszenia nawet drobnego prania.

Ogólnie z pobytu w hotelu jestem zadowolona, ale braki w wyposażeniu były odczuwalne - brak lodówki, suszarki do włosów, balkonu i miejsca na wysuszenie rzeczy. W hotelu i w pokojach czysto, obsługa uśmiechnięta i miła. Piękne widoki za oknem i dobra baza wypadowa na zwiedzanie wyspy - dobrze rozwinięta komunikacja autobusowa. W niedużej odległości dwa duże markety. Jedzenie smaczne - jedyne zastrzeżenie - jajecznica z proszku.

Podróżnik
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Przed hotelem ławeczki, gdzie można po posiłkach odpoczywać w cieniu patrząc na ocean. Między nogami chodzą jaszczureczki. Niesamowity widok, gdy kąpiąc się w oceanie nad głową przelatuje samolot, lądujący na pobliskim lotnisku.
    • Wady Sok nie był sokiem ale nektarem. Za gorąco, miał być klimat umiarkowany i temperatura ok 25 stopni. Był upał.

Niezapomniane wrażenia z wycieczek po Maderze. Safari z Ukraincem super. Baseny lawowe piękne. Ale bardzo daleko, lot bardzo dłuuuuuuuuuugi. W hotelu fajna winda, widać ocean.

zyrafakonrad
    Pobyt: Marzec 2016

• Zalety 5 minut od przystanku do Funchal (okolo 40 minut) autobusem
    • Wady Jak by nie bylo taki vintage i nawiazanie do lat 70. Np drzwi na klucz nie na karte, brak lodowki w pokoju.

Wyjazd koniec marca 2016. Miejscowosc wybrana przypadkowo. Na 6 dni 4 sloneczne. Wylot we wtorek. Sroda polwysep sw. Wawrzynca dojazd autobusem i powrot cena kolo 6 euro za osobe. Wszystko dograne z rozkladem jazdy. Chyba zrobilismy to w 4 godziny. Powrot rowniez autobusem. Czwartek umowilismy sie z lokalnym taksowkarzem zeby zawiozl nas do Pico de Areiro (40 euro). Wystartowalismy rano bo kolo 8.30 na szczycie bylismy po 45 minutach. Umowilismy sie z naszym driverem zeby przyjechal po nas za 5 h z drugiej strony czyli Achada de texeira. Bylismy godzine szybciej, a nasz czlowiek juz tam czekal ( 40 euro za powrot). Trzeba wziasc latarki powaga, albo czolowke Piatek zapowiadalo sie slabo bo padal deszcz. Pojechalismy autobusem do Santany ( wg. mnie przereklamowane domki), na miejscu ogarnelismy taksowkarza zeby nas zawiozl do queimadas. Ten sam trik 10 euro za dojazd kolo 15 minut i umowilismy sie za 6 h. Bylem na 2 lewadach z ta wlacznie ale tu jest fantastyczne. Szlismy w deszczu wracalismy w sloncu. Warto isc do konca czyli do Caldeirao do inferno. Trzeba rowniez zabrac czolowki. Sobota wycieczka fakultatywa na polnocny zachod wyspy. Widzielismy sporo ale jak chinczyki, tu 10 minut, tu 15. Wycieczke z funchal podobna mozna taniej kupic. Niedziela umowiony taryfiarz i jedziemy chyba za 30 euro do Porteli. Idziemy lewada w kierunku Ribeiro frio. Po pierwszej lewadzie ta jest lekko rozczarowujaca. Pod dotarciu do Ribeiro frio, nie mielismy powrotu na szczescie byl tam taryfiarz i zawiozl nas do Monte. Z Monte pieszkom zeszlismy do Funchal. Poniedzialek dolina zakonnic. Niestety padalo. Uwaga tu jest trik. Pojechalismy autobusem z Funchal do Curral das Freiras. Tam trzeba wyjsc z autobusu i isc na nastepny przystanek w dol zeby zalapac sie na autobus ktory wraca do Funchal ale najpierw wjezdza na sama gore skad mozna zejsc jeszcze raz do doliny zakonnic. Lub na odwrot wejsc na gore i stamtad wracac autobusem do Funchal. Kazdy na pewno inaczej moze zobaczyc Madere.

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety wspaniała obsługa świetne i zróżnicowane posiłki ( dla każdego coś miłego) położenie
    • Wady troszkę w stylu PRL-u

Polecam Wszystkim szukającym ciszy i spokoje. Miłośników wędrówek w górzystym terenie. - (spokojnie to nie Tatry) Miłośników mocnych wrażeń ( Klif Cabo Girao) lądowanie na lotnisku gdzie ciągle rzuca -( jedno z 8-miu najtrudniejszych lotnisk świata.) Leniuchom -plaża i szum oceanu. Było wspaniale, a co najważniejsze - żona była zauroczona. I to się liczy. Serdecznie polecam

Podrózniczka
    Pobyt: Luty 2015

• Zalety Miła obsługa, pyszne jedzenie, czyste pokoje i ogólnie całość, piękne widoki z okien, świetne położenie: ok 1 min do plaży piaszczystej i kamienistej, niedaleko do wyjścia w góry, do stolicy ok. 20 minut autobusem/taksówką (ta sama cena)

Polecam o każdej porze roku:) Dla ludzi lubicych spokój, kameralne knajpki, cudowne widoki i niewielki tłum. W zimie jest chłodno, a w lecie przyjemne temperatury z miłym czasem chłodnym wiatrem:) Hotel i okolica godna polecenia.

Seweryn

• Zalety widoki
    • Wady teoretycznie brak

A WIĘC PISZĘ BYŁEM Z RODZINĄ 22.12.15,POZA SEZONEM!!ZAZNACZAM CISZA SPOKÓJ W MACHICO GDZIE MIEŚCI SIĘ HOTEL PRAKTYCZNIE ZERO TURYSTÓW.CO DO HOTELU OGÓLNIE JEST OK BEZ REWELACJI JAK I BEZ WIĘKSZYCH ZASTRZEŻEŃ.POKOJE SCHLUDNE SPRZĄTANE CODZIENNIE,JEST GDZIE SPAĆ JAK I WYKĄPAĆ SIĘ.TELEWIZJA Z PAROMA KANAŁAMI POLSKIMI I KANAŁ BAJKOWY PANDA TO DLA MOJEJ CÓRKI,ALE KTO NA TAKIEJ WYSPIE OGLĄDA TELEWIZJE.POKOJE OK. ŚNIADANIA OD COŚ TAM SIĘ ZAWSZE WYBIERZE OBIADOKOLACJE MY PRAKTYCZNIE Z NICH NIE KORZYSTALIŚMY BO W MACHICO PEŁNO KAWIARENEK I UROKLIWYCH KNAJPEK,ALE TEŻ JEST Z CZEGO WYBRAĆ--ZAZNACZAM ŻE BYŁEM POZA SEZONEM A W SEZONIE JEST PEWNIE LEPIEJ.TAKŻE POSIŁKI W MIARĘ OK.MADERA WYSPA ZAJEBISTA REWELACJA ŚWIETNA NIE WIEM JAK MAM JĄ JESZCZE OKREŚLIĆ OGÓLNIE CUDNA .TYLKO ZAZNACZAM IŻ ŻADNE TAM FAKULTETY Z ITAKĄ DUPA TAM TYLKO NIEPOTRZEBNIE WYDANA KASA BO NA MADERZE PRAKTYCZNIE JEST WSZYSTKO ZA DARMO DO ZWIEDZANIA TYLKO W FUNCHAL KOLEJKA JEST PŁATNA.DWA ROZWIĄZANIA WYNAJĄĆ SAMOCHÓD LUB CO MY WYBRALIŚMY I NIE ŻAŁUJEMY ŻÓŁTE TAXI AUGUSTO BO TAK SIĘ NAZYWAŁ WYWIÓZŁ NASZ WSZĘDZIE GDZIE CHCIELIŚMY I OCZYWIŚCIE GDZIE MOGLIŚMY,OBJECHALIŚMY CAŁĄ WYSPĘ ZA 240 EURO NA 4 OSOBY.ZA TAKIE PIENIĄDZE ZA JAKĄ KUPILIŚMY TO JESTEŚMY W 100% ZADOWOLONY.JEŚLI CHCECIE ZWIEDZIĆ MADERE TO JAK NAJBARDZIEJ POLECAM MAM NAMIARY NA NASZEGO KIEROWCĘ W ŻÓŁTYM MERCEDESIE TAKŻE MOGĘ CHĘTNIE UDOSTĘPNIĆ.PODSUMOWUJĄC NA MADERE NIE JEDZIE SIE DLA POKOJU FUL WYPAS I ŻEBY SIĘ OBŻERAĆ TAM SZKODA IŚĆ SPAĆ A NIESTETY TRZEBA BYŁ BO JEST GDZIE WCHODZIĆ.ZAZNACZAM IŻ BYŁEM POZA SEZONEM W ŚWIĘTA 22.12.15 POGODA REWELACJA 25 STOPNI I SŁOŃCE I TE WIDOKI JAK KTOŚ CHCĘ SIĘ COŚ DOPYTAĆ ZAPRASZAM 885 607 671 :)

Edyta

• Zalety Położenie i super obsluga
    • Wady Troszke wysluzony

Pobyt super...obsługa mila i pomocna...życzliwi ludzie...widok za oknem bajkowy

Marceli
    Pobyt: Grudzień 2015

• Zalety Blisko do plaży i promenady.Podgrzewany basen.Czystość w Hotelu.Blisko do dworca autobusowego i na lotnisko.Prawie każdy pokój ma przynajmniej boczny widok na morze.Napoje do obiadokolacji w HB w cenie.Polskie kanały w tv.Smaczne obiadokolacje. Bardzo ładny widok z pokoju na miasto i morze.
    • Wady Brak lodówki ,stary telewizor.Pokoje do lekkiego odświeżenia.W pokojach bez balkonu brak suszarki do wysuszenia ręczników ubrań.

Hotel stary ale dobrze utrzymany położony w małym miasteczku Machico w którym w grudniu niewiele się działo.Do Funchal kursują regularnie autobusy.Hotel tuż przy plaży i promenadzie.Niektóre sklepy i supermarkety otwarte w niedziele.W Machico jest mała starówka ze sklepami i restauracjami.W grudniu ceny niskie.W okolicy jest bardzo ładna Lewada dos Marocos przez pola i plantacje bananów i owoców tropikalnych.Można dojść pieszo albo podjechać autobusem.Autobusem nr 113 można dojechać na półwysep Sao Laurenco.Bardzo udany wyjazd