Opinie o hotelu Dom Pedro Madeira Ocean Beach
Portugalia / Madera

Dom Pedro Madeira Ocean Beach: obiekt

• Doskonałe położenie: między górami z malowniczym widokiem na zatokę Zarco i na Machico, 200 m od centrum, 25 km od Funchal.
  • Tylko 300 m od hotelu piaszczysta plaża - jedna z niewielu piaszczystych na Maderze, ze złotym piaskiem z Maroka.
  • Boga oferta sportowo-rozrywkowa: wielofunkcyjne boisko sportowe, program rozrywkowy w piano-barze, wieczory tematyczne.

Pobyt: Marzec 2014

• Zalety bardzo dobra komunikacja. Autobus niedaleko hotelu zawiezie w najważniejsze miejsca na wyspie

Dzień dobry, postanowiłam dodać swoją opinię po przeczytaniu opinii tego buraka Wiewoja czy jakos tak. Człowieku. Puknij się w głowę. Jak masz w domu taki zaje..sty basen to siedź w domu, puść disco polo na cały regulator i pij piwo, i broń boże nigdzie się nie ruszaj, bo wstyd Polakom przynosisz. Pojechał bidulek na wyspę i zdziwiony, że wiatr wieje i że mu się nudzi. Jest tyle do zobaczenia na wyspie, nawet autobusem można to wszystko zobaczyć, choć my akurat poznaliśmy miłą parę i jeździliśmy taksówkami. Naprawdę lepiej się to opłaca niż wycieczki z hotelu. No i takich buraków znosić nie trzeba, co to im jedzenie nie smakuje i wiatr przeszkadza. Dobra rada dla rodaków wybierających się zagranicę na wakacje. Poczytajcie o miejscu, do którego się wybieracie, o hotelu, w którym będziecie mieszkać. Jeśli spodziewacie się marmurowej posadzki i szampana w wannie za 2, 5 tys PLN to obawiam się, że nie będziecie zadowoleni. Pozostałym osobom polecam hotel z czystym sumieniem. Madera jest cudowna, chętnie bym tam wróciła, choć mam zasadę nie wracać do miejsc, które zwiedziłam.

WIEWOJ
    Pobyt: Czerwiec 2013

W Polsce hotel myślę że nie dostałby nawet 3 gwiazdek. Ręczniki: -tak stare że w dotyku papier ścierny jest milszy,-dziurawe,-odbarwione. Pokój: -do ok.25m2 brakuje mu ok 10m2, -koce na łóżku przypomniały mi czasy służby wojskowej,-klimy nigdzie nie znalazłem ( chyba że mówimy o drzwiach balkonowych)- BASEN LEPSZY MAM W DOMU!!!!. Wyżywienie: -pieczywo rewelacja, -obsługa bardzo miła, - o reszcie chcemy jak najszybciej zapomnieć(do wyboru ryba lub mięso- ale tylko po jednym gatunku - z wołowiny robiłem sobie podeszwy do "Japonek" -jedne wytrzymały nawet cały tydzień zanim się przetarła podeszwa, rybę można zepsuć ale codziennie przez dwa tygodnie ?!?!?! i tylko po jednym rodzaju do wyboru - ŻENADA!!!!!! Ziemniak z wody, ryż, makaron - wszystkiego po jednym rodzaju i to samo przez dwa tygodnie!!!!!!! NIGDY WIĘCEJ WAKACJI W TYM HOTELU !!!!!!!!! POŁOŻENIE HOTELU BARDZO FAJNE. MIEJSCOWOŚĆ MOCNO WIETRZNA ALE SŁONECZNA W LECIE, NIEZBYT DUŻA , JEDNA DYSKOTEKA, PLAŻA OBOWIĄZKOWO Z PARAWANEM BO INACZEJ ZASYPIE WAS PIACH, KORZYSTAĆ Z WYCIECZEK BO INACZEJ MOŻNA ZANUDZIĆ SIĘ NA ŚMIERĆ PRZEZ DWA TYGODNIE - CHYBA ŻE CELEM JEST TYLKO OPALANIE.

Maria Małecka

Bardzo przyjemny hotel.Z zewnątrz nowoczesny architektonicznie,wewnątrz urządzony stylowo,elegancko i ze smakiem.Czystość idealna. Obsługa /recepcja, restauracja, bar/ na wysokim poziomie : dyskretna,nienachalna ,a dbająca o każdy szczegół. Najsłabszym punktem jest wyżywienie,ale niebogate menu rekompensuje widok na ocean i kameralny,ciepły wystrój restauracji.Wigilia przygotowana przepięknie. Uroczystości towarzyszyło trio smyczkowe grające Bacha,Mozarta,Vivaldiego.Człowiek przenosi się na chwilę w inny,zaczarowany świat.Co wieczór w piano-barze muzyka na żywo,raz maderski wieczór folklorystyczny zaaranżowany z rozmachem.I największa niespodzianka : basen jest pogrzewany!Temperatura 24 stopnie w zupełności wystarczy do komfortowego pływania.Hotel świetnie położony.Madera piękna-to już wiadomo.Chciałoby się wrócić.

Megijjjj
    Pobyt: Luty 2011

Najlepsze wakacje. Bardzo dobry hotel z wyśmienitym jedzeniem i bardzą miłą obsługą. Obiady i kolacje to po prostu bajka, przepyszne i lekkie. Nie żałowano madery - jest po prostu przepyszna. Piękny widok na ocean, niedaleko plaża z pomarańczowym piaskiem i port, sklepy. Warto zwiedzić cmentarz bardzo odmienny od polskich. Za parę euro nie ma problemu z dostaniem się do Funchal stolicy Madery. Ale woleliśmy Machico które jest bardzo urokliwym miasteczkiem. To były moje najlepsze wakacje w życiu!!!!! AAA w hotelu podają miejscowe jedzenie np espady, - cud malina. Najlepszą jaką jadłam w zyciu to właśnie madera, lekka smaczna, a ich owoce Anona - przepyszne. Jak najbardziej polecam!!!! Bo jest tam najlepsza kuchnia, super miejsce wypadowe zwłaszcza do lewad.

madziulek
    Pobyt: Wrzesień 2012

Przyjemny hotel dla ludzi starszych, szukających spokojnego wypoczynku. Uwaga na przyprawy!!! Smaczne jedzenie z dodatkiem jednej z nich zamienia się w prawdziwe gówno, śmierdzące oborą. Pokoje przyjemne, bez zastrzeżeń, codziennie sprzątane, pościel wymieniana co trzy-cztery dni, ręczniki codziennie. Bardzo blisko lotnisko, ale nie stanowi to żadnego problemu. Miasteczko ogólnie bardzo przyjemne i czyste. Piaszczysta plaża troszkę za odległa by na nią dreptać codziennie. Aczkolwiek woda w oceanie cieplutka. Sympatyczna obsługa w barze przy basenie - śpiewający barmani :-) Bardzo dobry dojazd do innych części wyspy i do stolicy.

Mark
    Pobyt: Wrzesień 2012

Hotel co prawda w dobrym punkcie komunikacyjny więc jako baza wypadowa dobry ale ogólnie niezbyt ciekawy., widać że zarabia głownie na wycieczkach emeryckich z prowincji francuskiej. Francuzi nieprzyjemni, czasem się zdarza para z Hiszpanii i od razu widać różnicę ( na duży plus dla Hiszpanów ). Hotel położony vis a vis cmentarza. Tuż przy hotelu plaża kamienista, leżeć można na specjalnych deskach. Ok 400m od hotelu niewielka kameralna plaża z piaskiem z Sahary, niestety plaża ta znajduje się w zatoce portowej ( duże jachty i kutry ) więc zdarzają się oczka benzyny na powierzchni. Sama miejscowość Machico urocza ale dosyć monotonna z mała ofertą kulturalno-klubową. Trzeba koniecznie jeździć do innych miejscowoścj np. Funchal, który wręcz tętni życiem ( nocnym również ).

Bogdan Skopczyński

Hotel już wiekowy ale zadbany.Podstawowa wada: NIE MA KLIMATYZACJI. Nieliczne pokoje mają balkon(te w niskiej części, w budynku dwupiętrowym). Jeżeli nie ma upałów to można wytrzymać (w pokoju z balkonem). Jedzenie jest raczej mało urozmaicone. Kawę czy herbatę do kolacji można zamówić w barze. Natomiast do obiadu podają, do wyboru, wino białe lub czerwone, piwo, wodę, soki. Jeżeli nie przywiązuje wielkiej wagi do warunków hotelowych to można się przyzwyczaić. Potwierdzam inne opinie, że sama wyspa rekompensuje niedostatki hotelu. Dobrze by było, żeby ITAKA nie ukrywała wad hotelu (brak klimatyzacji).

Wiola
    Pobyt: Sierpień 2012

Gorąco polecam wspaniały hotel chociaz lata swietnosci ma za soba.Idealne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie. Jedzenie pycha ,obsługa idealna.

onyks
    Pobyt: Kwiecień 2012

Hotel usytuowany w dobrym miejscu wypadowym, czysty, zadbany, jedzenie trochę monotonne ale smakowo ok.

Pobyt: Styczeń 2010

piękne miasteczko, ładny deptak i plaża w zasięgu ręki. Doskonała komunikacja.i tanie taxi.