Opinie o hotelu Eftalia Village

Eftalia Village: teren hotelu, aquapark

• Atrakcyjne położenie: 4 km od Konakli, 5 km od Avsallar, 18 km od Alanyi.
  • Bogata oferta rekreacyjna: aquapark z kilkunastoma zjeżdżalniami, 3 baseny.
  • Tylko 50 m do piaszczysto-żwirkowej plaży (przejście ulicą lub kładką).
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.

Mateusz

• Zalety Żadnych
    • Wady Tłumy ludzi przy posiłkach kolejki do wszystkiego w barach wszystko podane w plastiku w recepcji i lobby barze brak klimatyzacji.Wieczorem brak miejsc przy barze .Drinki za opłatą.Brak wieczornych animacji .Nie polecam.

Hotel jak na swoją cenę powinien mieć większy standard usług.Brak dostępu do sąsiędnich hoteli Eftalia. Nie polecam

maciej

• Zalety hotel ok za wyjątkiem sprzątaczek które kradną ubrania!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Wady Uwaga na ubranie zostawione w hotelu. My po przyjeździe do domu zauważyliśmy że brakuje nam wielu ubrań w tym ubranie zakupione na miejscu i nie byly to pojedyncze sztuki ale parę. Straciliśmy nawet ubrania dkla dziecka masakra. Nie polecam!!!!

• Zalety kompleks basenow i zjezdzalni dla malych i duzych,przekaski na wyspie,atrakcje dla dzieci.
    • Wady mocniejsze alkohole tylko przy hotelu a wszystkie atrakcje odbywaja sie na tzw wyspie,jedzenie monotonne ale mysle ze i tak kazdy znajdzie cos dla siebie.morze nie polecam!brudno i bardzo kamienisto-inaczej to wyglada na zdjeciach.

Pobyt w tym hotel uwazam za udany.dzieci bardzo zadowolone!

• Zalety Super hotel, ładne pokoje, super czysto, wspaniała obsługa, mnóstwo urozmaiconego, pysznego jedzenia. Wspaniała wyspa z aquaparkiem, ciepło, słońce jednym słowem raj na ziemi.
    • Wady Za dużo marudzących, niezadowolonych i wynoszących ( mimo all inclusive Polaków, masakra. No ale właściwie to nie wada hotelu to wada Polaków

Wspaniały hotel na wakacje z dziećmi. Jest tam wszystko czego potrzeba. A że trzebba trochę czasu na dojazd z lotniska, trudno. Jedne hotele są bliżej drugie dalej od lotniska, w ofercie jest to wszystko opisane. A postój po drodze ? takie tam zwyczaje. Ale nikt nikogo do żadnych zakupów nie zmusza Ale hotel wart jest tej jazdy. I nieprawdą jest, że jest tam brudno i że stoły lepią się od brudu. Jest tam wyjątkowo czysto. Jak goście odchodzą od stolika natychmiast jest on sprzątany. I nie jest prawdą, że kelnerzy upominają się o napiwki. Nie ma tam zwyczaju dawać napiwki poszczególnym kelnerom. W restauracjach i barach stoją pudełka na napiwki i nikt na nikim nic nie wymusza. Jedzenie jest bardzo urozmaicone i smaczne i dostępne cały dzień. Nie spotkaliśmy się też z rozcieńczonymi drinkami a często były one wręcz za mocne. Byliśmy w Turcji już kilka razy, drugi raz w Eftalii, byli tam też nasi znajomi i nigdy nie zdarzyło się, żeby zginęły pieniądze, a często zostawialiśmy je na wierzchu i nie zginął ani 1 cent. Mile zaskoczona byłam hotelowymi sklepikami. Ceny były tam takie jak na bazarze na zewnątrz a niektóre towary były wręcz tańsze. Można było się targować, oczywiście w granicach rozsądku, za darmo nawet w Turcji nie dają. Bardzo miłe, pomocne i opiekuńcze były panie rezydentki szczególnie pani Agata czego nie można powiedzieć o polskich animatorach którzy podobno byli ale ich nie było. Po prostu nie przyjechali do pracy ale na wakacje. Żadnych animacji dla polskich dzieci po polsku. Nawet na mini dyskotece były piosenki po rosyjsku, niemiecku, angielsku, czesku tylko nie po Polsku. Jedyne co było po Polsku to dzieci liczą raz dwa trzy muzyka po czym leci ruska czy niemiecka piosenka. Szkoda, że nie ma polskich animatorów a jest to w ofercie biura, a o biurze Coral Travel Wezyr mam bardzo dobrą opinię, więc zróbcie coś z tymi nierobami bo za ich pobyt my płacimy. I to jest taki mały minus z całego pobytu. Reszta wszystko na duży plus.

Mirosław

To mój drugi pobyt w hotelach EFTALIA (poprzedni AQUA). A więc w punktach: - po przylocie standardowy postój po 40 min jazdy (bo przecież zmęczony kierowca przestrzega wymyślone przepisy...) na specjalnie przygotowanym parkingu gdzie można poczuć się bardziej jak krowy przywożone do rzeźni - leci muzyka po polsku "Koka, hera, hasz, LSD..." oraz nawołania tureckich handlarzy.. - myślę że to każdy oceni indywidualnie, - w hotelu na wejściu po wzięciu paszportów - wołane są kolejno osoby i przedstawiana jest im oferta zmiany hotelu za opłatą 50EU i pokazywany jest pokój z hotelu EFTALIA OCEAN (wygląda super), po opłaceniu jesteśmy przenoszeni do EFTALIA MARINE - pokój wygląda mniej uroczo :D ale jak to mówią - nie jestem tu żeby się użerać więc zostajemy, AQUA Marine tego będzie dotyczyć reszta opisu: - po szybkim przemeldowaniu dostajemy nowe opaski (stare zostają ściągnięte co później się dowiedzieliśmy że nie powinny i można je odzyskać wracając do recepcji do Village), - można korzystać ze zjeżdzalni w hotelu OCEAN ale już nie można z barów - co to znaczy? - chcesz kawy? piwa? drinka? musisz się wrócić do swojego hotelu i tam to wypić, ewentualnie podejsc do ISLAND, nie wolno też przynosić z innych hoteli kubków więc nic nie wniesiemy (pilnują tego), - drinki mocno rozcieńczone, wiadomo nie jedziemy tam pić, tym bardziej jak jesteśmy z dziećmi ale wieczorem od jednego drinka nikt nie umarł więc jak będziecie próbować to nawet bakszysz nie pomoże ponieważ np. whisky była rozcieńczona już w butelkach, whisky smakuje jak jakiś słodki napój 4-5% wiec można zapomnieć o whisky+lód+kola - chyba że ktoś ma z lotniska (warto wziąć ze sobą), jedyne co ma procenty to Rak? - mocno anyżowa lokalna wódka - tej nie umieją rozcieńczyć bo zmienia kolor po dolaniu wody, - rezydentka wezyra Ewelina - ma promocje na wszystko do 2h po spotkaniu (tak mówi) ale uwaga, najlepsze że spotkania z nowymi grupami ma prawie codziennie więc te promocje są też codziennie :D chyba dziewczyna połkneła tureckiego bakcyla targowania, - jedzenie - mistrzostwo świata, jak ktoś lubi słodkie ciastka, makarony, sałatki z ogórka i pomidora, ryż oraz kurczaka w sosie - bardzo dobrze trafił, nie do przejedzenia - sklepy na terenie hotelu - w porzadku - wszystkie torebki LV, Kors'a itd po 25 EU - nie chcą schodzić z cen, czasem pomaga dopiero argument że gdzieś tam jest taniej o pare EU, ogólnie rozpieszczeni przez kupujących - w 90% przypadków ile żadają tyle dostają bez targowania, - zjeżdzalnie wodne - po nie przyjechaliśmy - i w zasadzie najbardziej polecam to miejsce właśnie dla nich, - dodatkowo EFTALIA ISLAND - bardzo fajne miejsce, sporo atrakcji, polecam wszystkim "piana party" (pon i piatki o 15:00)- można poszaleć z dzieciakami brodząc w pianie, Ogólnie ocena 7/10 - byłem tam już drugi raz i kolejny trzeba już gdzie indziej, mam też porównanie do Turan Prince Hotel (który czuję jakby był gwiazdkę wyżej) oraz hotele Egipskie (Jaz Aquamarine/Hurghada). Przedewszystkim polecam rodziną z dziećmi - powinny być zadowolone.

• Zalety Super dla rodzin z dziećmi.

Brak dostępu do przekąsek dla zdrożonych przyjezdnych po dotarciu na miejsce o godzinie 16_tej. (dostępne na Eftalia Island). Bardzo długi dojazd z lotniska, Wiele przystanków po drodze. Super przyjęcie przez rezydentów.

• Zalety Baseny,aquapark , zieleń,
    • Wady Zatłoczone , drzwi do pokoi słabo wyciszone

Witam byłam tam w terminie 8-15 maj wraz z jeszcze dwoma rodzinami (6 dorosłych , 4 dzieci). Ogólnie jesteśmy zadowoleni ale hotel nie zasługuje na 5 gwiazdek, plaża również ma oznaczenie błękitnej ale jest brudna. Jedzenie jak na 7 dni ok chociaż już pod koniec wszystko się powtarzało, mało owoców tylko jabłka, pomarańcze i czasami gruszki. Żeby zjeść lody, gofry trzeba było się nachodzić, ponieważ było to w eftalia island, więc głównie tam spędzaliśmy czas bo dzieci chciały tez korzystać z aquaparku, tam też było więcej snack barów ale kolejki niesamowite. Leżaków wystarczająco chociaż przy basenach dla dzieci często rezerwacje w postaci ręczników i ciężko było coś znaleść wolnego po śniadaniu. Woda w basenie zimna a w morzu ciepła. Dwa razy w tygodniu piana party fajna sprawa dla dzieci i dorosłych. Codziennie dyskoteki czasem muzyka na żywo ale tez tylko w eftalia island . Pokoje 2+2 całkiem fajne ale jeśli chodzi o ciszę nocną to masakra. Klatki schodowe w tych domkach spore wszystko się mega niosło do tego drzwi z prześwitem ok 3 cm . Jak ktoś lubi sobie popić to jedynie odpłatnie bo to co jest w cenie nie zaciekawe. Jeśli ktoś chce się obkupić to bazar jest raz w tygodniu w niedziele blisko hotelu, również nie daleko są sklepy, knajpki. Blisko jest meczet więc pare razy dziennie można usłyszeć z niego nawoływania do modlitwy ( wieczorem i w nocy słychać to również w pokojach). Z pobytu w tym hotelu na pewno będą zadowolone dzieci .

Przemek

• Zalety Różnorodność posiłków, park wodny, obsługa, hotel chroniony.
    • Wady Zbyt duża ilość gości, brak polskich animacji mimo zapewnień w ofercie, tłok przy posiłkach

Plaża hotelowa szału niema kamieni i skały nie wiem skąd błękitna flaga, pozamykane mola, brak polskich animacji, jedzenie dobre najlepsza kolacja duży wybór, mnóstwo jedzenia na wyspie, park wodny ok. W sklepach i na bazarach Turcy uprzejmi ale nachalni sprzedają na siłę, na plaży sporty wodne porażka niby jest wybór ale np 3 osoby na banie nie mogą jechać i proponują inna atrakcje 2 razy droższa pomimo tego że wcześniej kazał przyjść na 15. Na terenie wyspy i hotelu jest wszystko od fryzjera po masaże, po darmowe lody trzeba chodzić na wyspę ale to na niej jest najwięcej atrakcji, wieczorem różne występy dyskoteka, tyroloka cały dzień animacje niestety brak polskich. W hotelu Polacy i Rosjanie inne narodowości sporadycznie. Biuro Coral Travel rezydenta na miejscu bardzo pomocna o dziwo nie namawia na siłę na wycieczki, niestety transfer z rezydentem ukraińskim, i po 40 min jazdy z lotniska jest przerwa 15 niby bo kierowca musi odpocząć a okazuje się że stajemy przy sklepach i na siłę już cis wciskając porostu maja z nimi umowę ze im przywóz turystów. Jak wszędzie napiwki czynią cuda, co mnie denerwowalo to wszystkie ceny w euro, ja płaciłem w lirach ale przelicznik co dziennie inny zezy od kursu. Najgorzej jak płacisz w euro a wydają w lirach.

Malagosia_80

• Zalety Smaczne jedzenie
    • Wady Slabo jesli chodzi o obsluge. Trzy razy prosilismy zeby ktos przyszedl do pokoju bo w lazience z sufitku kapala woda. Az poszla elektryka. W koncu po kolejnej interwencji po 24 h od pierwszego wezwania ktos przyszedl

Jeśli chodzi o hotel to w sumie człowiek i tak przychodzi się tylko przebrać i przespać liczyliśmy na lepsze warunki Pomijając fakt że to jest niby pięć gwiazdek według ich u nas to by było 3 albo 2 .Jeśli chodzi o baseny sa 3 baseny Gdzie Do jednego nie można w ogóle wpuszczac dzieci strefa ciszy a na kolejnych dwóch jest Mania rezerwowania sobie o 8:00 ręcznikiem przerzuconej przez leżak.Gdy przychodzi się ok 10:00 Później jest wielka awantura że ktoś zajął miejsce albo po prostu hotel nie jest przyszykowany na taką ilość osób bo każdy chciałby skorzystać z basenu na to wychodzi że każdy musi chodzić z własnym leżakiem żebym mógł gdzieś przysiąść ponoć obsługa hotelowa walczy z tym ale niestety nie widać efektu bo w dalszym ciągu klienci hotelu rezerwuję sobie miejsca nawet po 6 leżaków Po lody trzeba chodzić na wyspę nie ma ich na terenie hoteli niektóre drinki są odpłatne tak samo inne soki Czy napoje nie mówię tutaj o alkoholu jeśli chodzi o pogodę jest w sumie okej bo po to człowiek ale tak ogólnie raczej w to miejsce już nie przyjadę. Awaria w łazience związana z kapaniem wody z sufitu zgłoszona raz .Nikt nie zareagował później przez to Wysiadło nam światło kolejny raz zgłoszone nikt nie zareagował po 24 godzinach poszłam i ponownie zgłosiłam że jesteśmy bez światła w łazience to dopiero ktoś pofatygował się i przyszedl naprawić w końcu człowiek płaci kupę kasy za taką wycieczkę a jest totalna olewka w stosunku co do klienta.

Ewelina

• Zalety Czystość i bardzo miła obsługa.

W hotelu spędziliśmy wakacje grupom 8 osób + dziecko i wszyscy zgodnie uznajemy pobyt za bardzo udany. Obsługa bardzo miła i pomocna ale nie nachalna. Hotel bardzo czysty, pokoje ładne. Jedzenia bardzo dużo i dobre. Co wieczór w amfiteatrze jakieś występy i dyskoteka dla dzieci. Miesiąc maj idealna pogoda w Turcji . Szczerze polecamy.