Opinie o hotelu Elphistone Resort
Egipt / Marsa El Alam

Elphistone Resort: obiekt, basen

• Hotel położony przy jednej z najpiękniejszych plaż zatoki El Nabaa - piaszczystej z łagodnym zejściem do morza z rafą koralową.
  • Bogata oferta rekreacyjna: 4 duże i zadbane baseny ze słodką wodą, specjalnie wydzielony basen dla dzieci, aqua areobic.
  • Liczne atrakcje sportowe: siatkówka, boisko do piłki nożnej, tenis stołowy, łucznictwo, boccia, piłka wodna, fitness, siłownia.

Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Rozmaite posiłki. Położony na ładnej plaży. Plaża i dostęp do morza zadowoli osoby nurkujące.
    • Wady Pokoje fatale pod każdym względem, brudne, pościel śmierdząca, zaplamiona. Wanna odrapana, pomalowana farbą, która odchodzi. Atrapy poręczy zrobione z rur hydraulicznych do zasłon prysznicowych, które lecącą na głowę. Z kranu leci woda tak brudna i śmierdząca, jakby wylewana z ujścia z ubikacji. Baseny zimne, nie podgrzewane, brudne, woda nie filtrowana. Brak lokalnych napoi alkoholowych. Oferowane drinki w opcji all inclusive nigdy nie były zrobione zgodnie z rozpisanym składem lub nie były dostępne z racji np braku danego alkoholu lub cytryny. Napoje z dystrybutorów wieczorem zlewane do starych baniek po wodzie i wlewane dnia następnego do spożycia dla turystów. Często woda do ciepłych napoi nie podgrzana, brak możliwości parzenia herbaty lub kawy. Mleko do śniadania rozcieńczone wodą nie nadające się do spożycia. Za brak napiwków, w trakcie posiłków na stołówce, kelnerzy są niemili i ostentacyjnie nie nakrywają stolika w sztuce i serwetki. Obsługa hotelu nie przyjemna, obraźliwa do Polaków. Nastawieni są przede wszystkim na napiwki i łapówki za lepszy pokój - od wejścia żądają po 20 dolarów od osoby. Nie dasz łapówki, pokój masz w najgorszym budynku o najgorszym standarcie, nawet nie jest to pokój ekonomiczny. Z brudną pościelą po byłych turystach , z poplamionym i śmierdzącym wsadem do pościeli, z brudną i śmierdzącą łazienką. Podajniki na mydło zagrzybiałe, śmierdzące i brudne. Pod łóżkiem i w zakamarkach brud, nigdy nie sprzątany. Przez noc nie ma wody do mycia i spłukania ubikacji. Jeden dzień byliśmy kompletnie bez wody do mycia. W okresie zimna ogrzewane nie działa, na prośbę i znowu zapłaty napiwków podłączone ogrzewanie, które na drugi dzień wybuchło. Po naprawie ( odłączenie nagrzewnicy) znowu zimno w pokoju :( przepłaciliśmy to chorobą. Hotel położony na odludziu, brak dostępu do sklepu z wodą, napojami, żywnością, brak bankomatu i możliwości kupna, wypłaty i wymiany waluty w recepcji hotelu. Jedynie na terenie hotelu sklepy z pamiątkami i ubraniami w cenach przesadzonych, niższe są ceny na lotnisku, a do płatności kartą doliczają dodatkowo 5%. W holu hotelu, gdzie oczekuje się na transfer brak prądu w gniazdkach , zatem nie naładujesz nawet telefonu. Uwaga na lotnisku podczas odprawy kradną drobne rzeczy osobiste typu: słuchawki, zegarki i nie mają tłumacza angielskiego, a sprawę wyjaśnienia i szukania skradzionej rzeczy przedłużają w czasie, aby w ostatniej chwili poszkodowanego gonić na odprawę. Z całym przekonaniem odradzam ten hotel. Pobyt okryty stresem i niezadowoleniem, urazem i chorobą.

Pokoje fatale pod każdym względem, brudne, pościel śmierdząca, zaplamiona. Wanna odrapana, pomalowana farbą, która odchodzi. Atrapy poręczy zrobione z rur hydraulicznych do zasłon prysznicowych, które lecącą na głowę. Z kranu leci woda tak brudna i śmierdząca, jakby wylewana z ujścia z ubikacji. Baseny zimne, nie podgrzewane, brudne, woda nie filtrowana. Na terenie hotelu naciągacze na masaże i zabiegi kosmetyczne, wycieczki. Nie ma opcji spokojnego wypoczynku, ponieważ ich nachalność jest nie do opanowania. Pomimo odmowy stoją i męczą, po odejściu podchodzi następny i rozpoczyna na na nowo męczenie tematu. Brak lokalnych napoi alkoholowych. Oferowane drinki w opcji all inclusive nigdy nie były zrobione zgodnie z rozpisanym składem lub nie były dostępne z racji np braku danego alkoholu lub cytryny. Często wyłączone dystrybutory napoi : cola, fanta. Brak wody w butelkach, tylko w dystrybutorach, niewiadomego pochodzenia. Z dystrybutorów wieczorem napoje są zlewane do starych baniek po wodzie i wlewane do nich dnia następnego do spożycia dla turystów. Często woda do ciepłych napoi nie podgrzana, brak możliwości parzenia herbaty lub kawy. Mleko do śniadania rozcieńczone wodą nie nadające się do spożycia. Za brak napiwków, w trakcie posiłków na stołówce, kelnerzy są niemili i ostentacyjnie nie nakrywają stolika w sztuce i serwetki. Obsługa hotelu nie przyjemna, obraźliwa do Polaków. Nastawieni są przede wszystkim na napiwki i łapówki za lepszy pokój - od wejścia żądają po 20 dolarów od osoby. Nie dasz łapówki, pokój masz w najgorszym budynku o najgorszym standarcie, nawet nie jest to pokój ekonomiczny, pomijam fakt, że obłożenie hotelu w okresie stycznia był na poziomie 10%. Pokoje z brudną pościelą po byłych turystach , z poplamionym i śmierdzącym wsadem do pościeli, z brudną i śmierdzącą łazienką. Podajniki na mydło zagrzybiałe, śmierdzące i brudne. Pod łóżkiem i w zakamarkach pokoju brud, pokój nigdy nie sprzątany. Przez noc nie ma wody do mycia i spłukania ubikacji. Jeden dzień byliśmy kompletnie bez wody do mycia. W okresie zimna ogrzewanie w pokojach nie działa, na prośbę i znowu zapłaty napiwków podłączone ogrzewanie, które na drugi dzień wybuchło. Po naprawie ( odłączenie nagrzewnicy) znowu zimno w pokoju :( przepłaciliśmy to chorobą. Hotel położony na odludziu, brak dostępu do sklepu z wodą, napojami, żywnością, brak bankomatu i możliwości kupna, wypłaty i wymiany waluty w recepcji hotelu. Jedynie na terenie hotelu sklepy z pamiątkami i ubraniami w cenach przesadzonych, niższe są ceny na lotnisku, a do płatności kartą doliczają dodatkowo 5%. W holu hotelu, gdzie oczekuje się na transfer brak prądu w gniazdkach , zatem nie naładujesz nawet telefonu. Uwaga na lotnisku podczas odprawy kradną drobne rzeczy osobiste typu: słuchawki, zegarki i nie mają tłumacza angielskiego, a sprawę wyjaśnienia i szukania skradzionej rzeczy przedłużają w czasie, aby w ostatniej chwili poszkodowanego gonić na odprawę. Z całym przekonaniem odradzam ten hotel. Pobyt okryty stresem i niezadowoleniem, urazem i chorobą.

• Zalety Duża terytoria , czyste morze , piękna okażą
    • Wady Brudno w pokojach . Na recepcji wymagają pieniędzy za pokoi. Ni w jakim razie nie trzeba płacić .jedzena strach , nie świeże .

Nie polecam w żadnym razie . Chamstwo na recepcji . Chcą dodatkowe pieniędzy za to co już zapłaci

Adam & Monika
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety Blisko do morza, piękne widoki z pomostu,miła obsługa,dobre jedzenie
    • Wady Śmierdzace bimbrem alkohole

Pobyt 14/12/19 -21/12/19. Pokoje ok, codziennie sprzatane,reczniki wymieniane.Blisko do plazy.Plaza bardzo czysta.Mila obsługa- w szczegolnosci Pan Witaminka podajacy gosciom swiezo wyciskane soki, ktory zasluguje na spory napiwek. Obok jest diving college gdzie za 50 Euro oferuja nurkowanie. Naciagaja pomimo iż wiedza o tym że woda jest metna albo sa mega wielkie fale. Nie zgadzam sie z opiniami odnosnie złego jedzenia. Na kazdy posiłek był duzy wybór bardzo dobrego jedzenia. Fakt ze podlewaja zielen woda z szamba ale w bardzo wczesnych godzinach porannych i nie jest to dokuczliwe w ciagu dnia. Warto pojechac do wycieczke na wyspy Qalan - piekne widoki, nie polecam Luxoru- 7 h drogi ze wzgledu na stan dróg i jazde 30km/h. A na koncu nie ma nic ciekawego do zobaczenia.Jesli chodzi o rafy - rybek mało, rafy mało kolorowe, duze fale. W katalogach i ci z divingu obiecuja ze w wodzie zobaczymy słonie morskie, zołwie i przy dobrych wiatrach delfiny-lecz niczego tam nie ma:( jedynie do zobaczenia na zdjeciach w ich prywatnych telefonach:) Poza hotelem pustynia. Do lotniska okolo 1h, do Port Ghalib ok 25 km. Ogolnie jestesmy zadowoleni, ale przebywajac tam jestescie zdani na hotel bo innych atrakcji w poblizu brak. W hotelu w tym czasie co bylismy 90% Polaków. Kilku Czechów, Rosjan, Niemcow.

Grażyna
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety Ładna plaża i rafa Jedzenie dobre ale czasami mięso było twardawe Opcja All dobra
    • Wady Hotelowi przydałoby się odświeżenie Animacje mogłyby być lepsze

Hotel ogólnie dla nie wymagających. Ładna czysta plaża z piękna rafą, jedzenie dobre każdy na pewno znajdzie coś dla ciebie. Słabe animacje mogliby się postarać. Jeden nie miły Pan w recepcji jednak ogólnie starają się wszyscy być uprzejmi, pokoje zależy jak się trafi skromne ale czyste. Ogólnie pobyt udany również za sprawą biura skarbtravel.com z którego skorzystaliśmy na miejscu. Byliśmy z nimi w Luksorze na wyspie Qulaan (Hamata) oraz w Port Ghalib Moto Marine Quad Safari. Było cudownie wszystko w miłej atmosferze po polsku, czuliśmy się bezpiecznie, organizacja i jakość wycieczek na medal. Ceny konkurencyjne o połowę tańsze niż u rezydentów. Kontakt po nr tel +20 1090365299 można pisać na messengera oraz viber i whatsapp. Polecam

Irena
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Ładnie położony, typowy egipski styl zabudowy, kameralny, zadbany ogród.
    • Wady Stare, zniszczone wyposażenie, ręczniki stare porwane, leżaki stare, drewniane rozpadające się, tak samo jak materace.

To był mój kolejny pobyt w Egipcie, chyba 18 lub 20. Takich "wczasów" tu jeszcze nie miałam. Byliśmy z partnerem od 16.11. 2019 r.. Chęć wyciągnięcia paru dolarów denerwująca, regularnie brak wody w dystrybutorach, jedzenie słabe, nawet cukier brązowy rarytas. Niedopieczone ryby z grilla, standard, na podanie napojów, w restauracji głównej długo się czeka, trzeba sie upominać. Pierwszy raz coś mi "zginęło"z pokoju, mimo interwencji w recepcji, apaszka z szafy się nie znalazła. Wczasy w Egipcie polecam, ale nie w tyn hotelu.

Oliwier

• Zalety Ladna rafa
    • Wady bezczelna obsluga ktora tylko zebrze o napiwki

pobyt od 5.10.19 oglnie zaraz po przyjedzie w nocy oczekiwanie na pokoj obsluga beszczelnia dala do zrozumienia ze jesli nie chcemy kilka godzin czekac za pokojem to musimy dac z30 dolcow za pokoj za ktory juz zaplacilismy pozatym jedzenie to jakas kpina pokoje sprzatane tak sobie pod lozkiem nie sprzatane chyba od kilu lat zielen podlewana z kanalizy co dawalo spektakularne efekty zapachowe, plaza ok rafa fajna tlko pomost kosmicznie dlugi jedzenie bardzo monotonne i co najwyzej 3 na 10 olgolnie w tym hotelu nie posamrujesz to nie pojedziez nie polecam pierwszy i ostatni raz

Jerzy

• Zalety Dużo zieleni. Rafa. Sympatyczni ludzie

Pobyt w Elphistone w terminie 21- 28 09. Bardzo udany praktycznie nie ma do czego się przyczepić. Pokoje bez napiwku dostaliśmy OK . Wyżywienie urozmaicone każdy znajdzie coś dla siebie. Napoje i alkohol podawany w plastikowych kubkach 100 max 200 ml można sie przyzwyczaić, a trochę więcej ruchu miedzy barem a leżakiem może wyjść na dobre. Przy basenach i na plaży leżaków wystarczająca ilość, Co do naciągaczy ba różne atrakcje to po pierwszym dniu, gdy odmawialiśmy w następnych dniach nie podchodzili tylko sympatycznie się uśmiechali. Dużo zieleni o którą bardzo dbają. Faktem jest że podlewania używają wody odzyskanej z kanalizacji i czasem to czuć, ale jak się zobaczy w koło hotelu ogrom pustyni to można to zrozumieć, coś za coś. Faktycznie hotel prowadzi dziwna politykę z odcinaniem opasek ALL przy zdawaniu pokoju do godz. 12 dla wyjeżdżających wieczorem to może być problem, my wyjeżdżaliśmy o godz 13 to dla nas nie było problemu. Jak właściciele nie zmienią tego postępowania to stracą dużo klientów, a hotel ze względu na rafę i nie tylko jest godny polecenia. Sama rafa na końcu długiego pomostu rewelacja jakby się pływało w akwarium. Pozostaje jeszcze cena my wykupiliśmy ten hotel w ofercie FIRST w październiku 2018 za 1600/os za 7 dni, byli z nami goście z Polski, którzy płacili za to samo po 2600/os ale kupione we wrześniu 2019. I nie jest prawdą, że na każdym kroku wystawiają rękę po dolara lub EURO ale jak się da to są jeszcze sympatyczniejsi. Kiedyś tam wrócimy. Za rok Tunezja już wykupiona 2-tyg. za 2500/os

Nata

• Zalety położenie, piękna rafa koralowa, cisza i spokój
    • Wady trawa podlewana jest wodą z szamba co powoduje fetor wokół basenu i alejek :) brak typowego all, pyszne 3 posiłki dziennie ale nic poza tym, można ew.upolować bułkę z sałatą alkohol śmierdzi naftą (bimber) - nikt go nie pije

Jesteśmy parą podróżującą po świecie samodzielnie w związku z powyższym nie mamy olbrzymich wymagań, spaliśmy w różnych warunkach i chyba nic nas nie może zaskoczyć :). Napiszę więc to, co co wydaje nam się istotne. Hotel ładny, okolica pustynna z pięknymi zachodami słońca, rafa koralowa przy samym hotelu- najcudowniejsza rzecz na tym urlopie! Czyste baseny i okolica. Bardzo miły personel, jak to w Egipcie bywa chętnie przyjmujący one dolar :) ale nie nagabujący. Pokoje czyste i ładne ale oczywiście w egipskim standardzie. Spokój i cisza, po 21.00 nie dzieje się nic więc jak ktoś chce odpocząć to polecam to miejsce. Animacje bardzo kiepskie ale nam to w ogóle nie przeszkadzało :) Jeżeli ktoś chce nastawić się na alkohol to raczej musi zaopatrzyć się w swój ponieważ lokalny jest nie do wypicia - to bimber śmierdzący paliwem do kominka. Piwo butelkowane bardzo dobre, dostępne wino do obiadu i kolacji. Opcja All jest trochę przesadzona, 3 posiłki główne bardzo dobre, duży wybór, ładnie podane, czysto, nie ma się do czego przyczepić. Niestety poza posiłkami nie ma praktycznie nic....można ew.upolować suchą bułkę przy basenie. Wystarczy jednak do pokojowej lodówki ze śniadania zabrać talerz z różnymi ciastami i na drugie śniadanie z kawką jest jak znalazł :) - kwestia tego, co kto oczekuje. Moim zdaniem za niewysoką kwotę jaką zapłaciliśmy - wszystko czego potrzebujemy było dostępne (oprócz tego drinka z parasolką na którego mieliśmy ochotę ;)) Hotel polecam dla: osób 45+ które już się wyszalały i nie oczekują imprez ale chcą odpocząć, rodzinom z małymi dziećmi do 4r.ż basenik i ładne zejście do morza. Starszym dzieciom będzie się nudzić. HIT - za hotelem w prawo jest opuszczony budynek a w nim mieszka cuuudowny Arab Machmud, który poczęstuje Was herbatką, opowie o Egipcie, zrobi kolację ze świeżo złowionej rybki. KONECZNIE musicie do niego zaglądnąć! Jak macie ochotę zostawcie mu parę dolarów, to dobry człowiek, który utrzymuje całą swoją rodzinę, mieliśmy okazję ich poznać.

Rafał

• Zalety Dużo miejsca na basenach, piaszczysta plaża
    • Wady Na każdym kroku obsługa nastawiona na wykiwanie naiwnych turystów

Nastawiłem się na nurkowanie i swój cel osiągnąłem. Hotel bez szału jak zresztą całe Marsa El Alam w którym byłem 6 lat wcześniej. Czasy świetności to miejsce ma już dawno za sobą.Poza nurkowaniem nie ma tam nic do oglądania- smród, brud i ubóstwo. Uważajcie szczególnie na hotelowego aptekarza, który pod miłym uśmiechem jest wyjątkową gnidą i oszustem pozbawionym moralności w swoim zawodzie.

Karol

• Zalety Ładna plaża z łagodnym wejściem Położenie hotelu - nurkowanie po za hotelem Czysty pokój
    • Wady Ostra biegunka trwająca 3 dni w hotelu i 4 dni jeszcze po przyjeździe. Jakość alkoholi słabiutko. Brak wody w butelce Kubki jednorazowe plastikowe

Ładna plaża z łagodnym, piaszczystym wejściem. Jedzenie w hotelu Elphistone jak dla mnie smaczne dla żony mały wybór. Problem z żywnością albo z napojami po których dopadła Nas i turystów z hotelu ostra biegunka i wymioty. Oczywiście nie piliśmy wody z kranu, jedzenie w rozsądnej ilości i częste mycie rąk nie pomogło. Był to największy minus naszego pobytu ponieważ przez cały pobyt "zatruwani" byliśmy czymś co nam bardzo szkodziło i w związku z tym dolegliwości ostre biegunkowe. Pobyt zaliczam do udanych aczkolwiek jedzenie i picie całkowicie do dezynfekcji bakteryjnej!!!