Opinie o hotelu Estalagem Do Mar
Portugalia / Madera

Estalagem Do Mar: obiekt, plaża

• Atrakcyjne położenie: nad samym oceanem, ok. 800 m od centrum urokliwej miejscowości Sao Vicente.
  • Tylko 10 m do plaży.
  • Znakomita baza wypadowa do zwiedzania północno-zachodniej części Madery.

Ola

• Zalety ładnie położony, ładne widoki, spokojna okolica, czysto, basen, kort, bilard, smaczne jedzenie, balkony, widok na ocean
    • Wady trochę monotonne jedzenie, brak napojów do kolacji

Hotel ładny, położony w spokojnym miasteczku nad oceanem, piękne widoki. Do dyspozycji basen, kort, bilard itd. Hotel czysty, ładny. Jedzenie smaczne, choć dosyć monotonne. Wyspa jest mała, zatem spokojnie nocując w tym hotelu można samochodem zwiedzić całą wyspę.

Marian Rannik

• Zalety Dobre położenie, spokojne miejsce.
    • Wady Wilgoć od morza

Super miejsce dla par. Polecam szczególnie po sezonie.

Anna Nowak

• Zalety Przepięknie położony, w bardzo malowniczym otoczeniu gór i oceanu. Idealnie. Bardzo pomocna i miła obsługa, zarówno na recepcji jak i w restauracji hotelowej. Czuliśmy się bardzo swobodnie.
    • Wady Odrobinę szwankowało ogrzewanie pokoi ale po zgłoszeniu problemu Pani z recepcji problem został rozwiązany. W pokojach panuje lekka wilgoć ale to zrozumiałe ze względu na położenie. Jednak widoki rekompensują wszelkie niedogodności.

Jeżeli ktoś ceni sobie kameralność miejsca i spokój to z czystym sercem polecamy. Miły personel, profesjonalna obsługa, nieskazitelna czystość w pokojach to z pewnością atuty tego miejsca. I niesamowity widok na góry i ocean zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Jednak tym, którzy szukają rozrywki polecamy wybrać inne miejsce. My jesteśmy bardzo zadowoleni i myślimy o powrocie do tego miejsca by jeszcze raz spojrzeć na ocean.

Dominika

• Zalety -położony w pięknej, ustronnej okolicy - pokoje czyste i zadbane, z ładnym widokiem na ocean - jedzenie smaczne i różnorodne -miła obsługa -dogodny dostęp do innych części wyspy ( jeśli posiada się auto) - basen wewnętrzny, zewnętrzny,sauna oraz stół do ping ponga -miejsca postojowe dla aut pod hotelem
    • Wady Dla mnie brak wad.

Na wypoczynek wybraliśmy się w grudniu 2018. Hotel Estalagem Do Mar w pełni spełnił nasze oczekiwania. Jest to miejsce idealne na osób oczekujących spokoju i głównie nastawionych na zwiedzanie. Miejsce położenia hotelu jest idealne jako punkt startowy dla zwiedzania wyspy. Polecam wynajęcie auta, jednak jeśli ktoś ma opory można również śmiało skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez Itakę. Mieliśmy piękny i zachowany w czystości pokój z widokiem na ocean. Ręczniki były wymieniane regularnie. W pełni jesteśmy również zadowoleni z hotelowych śniadań oraz obiadokolacji, które różnorodne i smaczne. Warto jednak nadmienić, że napoje do obiadokolacji były dodatkowo płatne (oczywiście jeśli sobie jakieś zażyczyliśmy). W okresie pobytu korzystaliśmy również z basenu wewnętrznego i sauny. Pochwalam również punktualne i sprawne transfery ,,z " i ,,"na lotnisko oraz obecność przedstawicieli biura podróżny na lotnisku. Z czystym sumieniem polecam pobyt w hotelu Estalagem Do Mar :)

nika

• Zalety Położenie tuż nad brzegiem oceanu - rzeska bryza wręcz wchodziła do pokoju - niepowtarzalne :). Widok na ocean i linie brzegową z pokoju na 3 piętrze - polecam każdemu. Jeśli lekko przesadzicie z winem Madera (19 - 22%...) i wyjdziecie wieczorem na taki balkon wrażenia jak z rejsu statkiem gwarantowane ;). Hotel po kapitalnym remoncie, miejscami niepotrzebnie pozostawiono stare elementy wystroju. Bardzo spokojne, ciche miejsce, adresowane bardziej do par czy grup niż rodzin z dziećmi. Pierwsze wrażenie po przylocie o trzeciej w nocy nie było najlepsze ale potem każdego dnia docenialam ten hotel z jego położeniem i życzliwa obsługa. Dominują Polacy, w dalszej kolejności Francuzi, trochę Niemcow. Jedzenie wypada słabiej w porównaniu z innymi hotelami w podobnym standardzie ale duży plus za świeżość potraw: żadnej zbieraniny z poprzednich dni na talerzach, codziennie inne danie rybne, kurczak i wieprzowina, surówki gotowe i do samodzielnej kompozycji, zup nie próbowałam- nie oceniam. Picie do posiłków na bieżąco dopisywane do rachunku przy wymeldowaniu, żadnego zbierania pieniędzy przy stole. Pokoje czyste, przestronne, codziennie sprzątane.
    • Wady Bardzo słabe skomunikowanie z resztą wyspy. Dla nie mających oporu przed jazda po pochylych drogach polecam wynajęcie auta i to raczej modelu z najsłabszym silnikiem. Drogi poza miastami są komfortowe, świetnie utrzymane, ponad 120 km przebiega w tunelach. Drogi szybkiego ruchu - tzw rapidy - rewelacja. Gorzej jest na wąskich drozkach w miastach, parkowanie (zwl pod górkę) bywa wyczynem.

To były jedne z najlepszych wakacji. Polecam przepiękna północ wyspy ale dla porównania koniecznie trzeba zobaczyć inne części Madery.

Elżbieta

• Zalety Blisko Oceanu
    • Wady żadne

Wspaniale .Wygodne i przestrzenne blisko Oceanu .Piękne widoki i szum Oceanu .Polecam to miejsce

Klaudia
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Fenomenalny widok z hotelu, nigdy wcześniej nie znalazłam hotelu o tak pięknym położeniu, otoczenie wysokich gór i wzburzonego oceanu. Właśnie tego szukałam udając się na Madere. Spokoju i pięknych krajobrazów. Cale północne wybrzeże wyspy urzeka. I to wcale nieprawda że jest zimniej niż na południu. W całym hotelu bezpłatne WiFi absolutnie na plus, dobre jedzenie, wypożyczalnia samochodów obok, kilka basenów, pokoje czyste i wyremontowane.
    • Wady Liczyłam na wypożyczenie roweru w hotelu, niestety w kwietniu wszystkie rowery mieli zepsute. Brak lodówek w pokoju też może przeszkadzać. Więcej wad nie widzę.

Przepiekne miejsce i przyjemny hotel. Nie mam żadnych zastrzeżeń i jeśli na Madere to tylko na północ wyspy!

Bartosz

• Zalety - niewielki hotel, więc mało ludzi i spokój - piękne położenie
    • Wady - baardzo długie czekanie na recepcji przy przyjeździe - nie każde jedzenie było dobre, ale zawsze było co wybrać

Dobry hotel dla ludzi szukających spokoju, bo nie ma tu dzieci. Polecam dla ludzi nastawionych na zwiedzanie. Nie polecam dla plażowiczów, bo nie ma tu piaszczystej plaży i mimo że jest ciepło to nie zawsze świeci słońce

• Zalety Niesamowite położenie - przepiękny widok na ocean z pokoju i restauracji. Czyste baseny i otoczenie. Pokoje sprzątane każdego dnia. Posiłki urozmaicone i w dużych ilościach. Miła i uczynna obsługa.
    • Wady Brak lodówki w pokoju. W restauracji tylko 2 ( w dodatku podniszczone ) krzeselka do karmienia dla dziecka.

Polecam każdemu pobyt w tym hotelu. Spędziłam z dziećmi wspaniały urlop. Personel iprzejmy i pomocny. Brak plaży rekompensowaly baseny, sauna, jacuzzi i otoczenie. Miejscowość niewielka, ale wypożyczalnia aut jest na miejscu i można zwiedzać całą wyspę. Ewentualnie komunikacją miejską. Ceny w lokalach przystępne , porównywalne do polskich.

Maja
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Różne są wady i zalety, w dużej zależności od potrzeb wypoczywających.

Hotel bardzo przyjazny, z obsługą sympatyczną, bezproblemową. Pierwszego dnia stwierdziliśmy brak klimatyzacji w naszym pokoju i bez problemu zmieniono nam pokój na taki z klimą. Hotel leży na północy wyspy, więc trzeba być przygotowanym na poranne mgły. Jeśli ktoś lubi dyskoteki, restauracje i głośne animacje, to nie w tym hotelu, ale w zamian jest prześliczne położenie, wszystkie pokoje mają widok na ocean i wspaniałe jedzenie. Trzeba mieć jednak świadomość, że plaża jest mocno kamienista i nikt z niej nie korzystał. Za to jest również kryty basen wraz z jacuzzi (sauna była w remoncie) Mieliśmy wersję HB i jedzenia nam całkowicie wystarczało, bo chcieliśmy zwiedzić Maderę i w dzień byliśmy poza hotelem. Hotel idealny dla ludzi kochających spokój na urlopie i kameralne warunki. My byliśmy bardzo zadowoleni i z przyjemnością hotel polecamy.