Opinie o hotelu Exotica
Grecja / Zakynthos

Exotica: basen, sport i rekreacja

• Idealny zarówno dla osób nastawionych na wypoczynek jak i dla tych, którzy chcieliby zwiedzić wyspę.
  • W odległości 20 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego dojechać można do oddalonego o 4 km miasta Zakynthos.
  • Położony zaledwie 450 m od pięknej, piaszczystej plaży.

Albert

• Zalety położenie, miła obsługa

Połowa września to idealna pora nie ma już takich upałów woda ciepła plaże piaszczyste pod tym kątem lepiej jak w Chorwacji .Jedzenie w hotelu super lecz sniadania nastawione typowo dla angoli. Wieczór grecki super wycieczki fakultatywne na miescie można znaleśc taniej ale przez grecosa proponowane też nie ma tragedii zależu kto czego oczekuje.Jedyne co to plaże Banana beach przereklamowana szkoda jechać tam.Nastawiając się na wypoczynek w 50% aktywny 50 % beztroskie leżenie jak najbardziej polecam. (para 40 lat)

Janusz

• Zalety Pyszne Jedzenie Bliskość lotniska Miła i sympatyczna obsługa
    • Wady Brak szafy z półkami

Wyjazd na leniuchowanie z rodziną, Pyszne jedzenie, Świetna obsługa, Czysto, nie sterylnie jak w laboratorium, ale nie mam zastrzeżeń - na jadalni zdarzył mi się kieliszek ze szminką - ale został natychmiast wymieniony z mnóstwem przeprosin. Pokoje sprzątane codziennie, Wyjazd z Grecosem polecam!

• Zalety bardzo miła obsługa, dbanie o gości, basen, napoje oryginalne z butelek, pokoje , animacje
    • Wady codziennie zalana podłoga w łazience przez brak kabiny prysznicowej

Witam, Nasz pobyt zaczął się 14 września 2018 roku. Przyjechaliśmy do hotelu około godziny 9 a zameldowanie było od godziny 14. Dostaliśmy już od wejścia opaski All Inclusive toteż mogliśmy zjeść obiad, który zaczynał się od 12:30. Po 13 został nam przydzielony pokój. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Pokój był czysty, zadbany, nie za duży ale przestrzeń dla dwóch osób spokojnie wystarczała. W pokoju był czajnik i szklanki, jak również komplet ręczników. Balkon dość duży z krzesłami i stolikiem. Widok z balkonu nie zachwycał gdyż wychodził trochę na basen, trochę na budynek hotelu, ale nam to w niczym nie przeszkadzało. Minusem hotelu, jak już sporo osób wspomniało, jest prysznic, ponieważ nie ma żadnej zasłonki przez co woda leje się na całą łazienkę oraz ubikację. Pani sprzątaczka wyciera podłogę codziennie, więc nie było to aż tak uciążliwe. Nam akurat to aż tak nie przeszkadzało. Chodziliśmy do ubikacji w klapkach i tyle :) Kompleks hotelowy duży, zadbany. Dużo zieleni. Basen nie za duży ale wystarczający do pływania. Były tez darmowe materace przy basenie, można się opalać na wodzie oraz piłki, więc można poodbijać ;) Bar na basenie bliziutko, trzeba przejść nad basenem mostkiem, co jest niezwykle urokliwe. Napoje nalewają oryginalne z butelek ( pepsi, 7up) także ogromny plus za to. Nigdy nie brakowało jedzenia ani picia. Posiłki bogate. Gdy coś się skończyło zawsze donosili. Śniadania monotonne, jednak był spory wybór, więc mimo naszego 12dniowego pobytu, nie znudziliśmy się nimi. Obiady i kolacje również urozmaicone. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Najlepszy kucharz na wyspie, więc nie można narzekać :D Obsługa bardzo pomocna i miła. Z każdym pytaniem i problemem można się do nich zwrócić. Barman i kelner Kostas- najlepszy ! :D Towarzyski i do ludzi a przede wszystkim ogromnie sympatyczny :) Animacje dla gości- mimo że była to druga połowa września- odbywały się 4 dni w tygodniu. Były ciekawe i można się było pobawić. Prowadzący starali się aby goście hotelu się dobrze bawili. Wciągali ich do tańca i zachęcali wszystkich do zabawy :) W hotelu jest cicho. Ściany są dobrze wygłuszone. Hałasu nie było praktycznie w ogóle. Łóżka bardzo wygodne! Klimatyzacja działała bez zarzutu. Do plaży szło się około 10 minut. Plaża czysta, piaszczysta. Morze czyściutkie. Nas osobiście plaża nie zachwyciła, ale dzięki wycieczkom zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc. Polecam wypożyczyć quada w firmie Kostas i zwiedzić wyspę samemu. Niesamowite przeżycie a Pan w wypożyczalni bardzo miły. W razie problemów kazał dzwonić, dał wskazówki gdzie dojechać i co zobaczyć. Byliśmy na kilku wycieczkach - na wyspę żółwi, na Zatoce Wraku oraz na Kefalonii. Tej ostatniej nie polecamy, resztę- obowiązkowo trzeba zaliczyć!. Wyspa urokliwa i ładna, jednak wycieczka strasznie droga a 3/4 czasu spędza się w autobusie oraz na promie. Bardzo mało się zobaczy a wyda się na prawdę dużo pieniędzy. Banana Beach- warto się wybrać busem. Dojeżdża na plażę za darmo. Żeby wrócić trzeb a tam coś kupić wtedy dostaje się bilety powrotne - ostrzegam że ceny tam są dość wysokie, ale plażę warto zobaczyć choć mi osobiście bardziej podobała się plaża w St Nicholas. Plaża Xigia też godna polecania- my wstąpiliśmy na nią będąc quadem i tak też polecam zrobić :) Kalamaki same w sobie są na prawdę przyjemnie. Jest dość sporo sklepów oraz barów/ restauracji. Wieczorem jest gdzie wyjść :) Do Laganas jest dość spory kawałek. Plażą szliśmy godzinkę. Można też złapać stopa, co też polecam :) W Laganas jest dużo klubów, sklepów, pubów, jest tam co robić. Warto się wybrać do tej większej miejscowości :) Zakhyntos oczywiście nocą. Punkt widokowy płatny 5 euro jest otwarty do 21. Jednak można też wjechać na górę z centrum Zakhyntos, gdzie są bary i restauracyjki i stamtąd oglądać panoramę miasta, która zachwyca :) Plażę zamykają po zachodzie słońca, więc szansa na zobaczenie wykluwających się żółwi jest znikoma, niestety. Ogólnie na prawdę bardzo polecam hotel, tą wyspę i wakacje tam ! :)

• Zalety Czysty, położony 5 min pieszo od plaży, dobra obsługa.

Pobyt od 18 do 27 września 2018r. Sam hotel nieduży, co jest dla mnie zaletą, możne ze 100 do 150 pokoi 2 osobowych. Hotel czysty, pokoje sprzątane codziennie.Dla mnie wadą były umywalki w pokoju, nie w części łazienkowej. W pokojach dostępna za darmo klimatyzacja.Jedzenie smaczne, urozmaicone. mięsa, warzywa, owoce, codziennie kuchnia tematyczna. Drinki o dobrej "mocy". Obsługa, dobra, a nawet bardzo dobra. Miła, uprzejma, szybko reaguje na prośby.Na terenie hotelu dwa nieduże baseny + brodzik dla dzieci. Do plaży ok. 5 min. pieszo, sama plaża może niezbyt szeroka ( ok. 10 - 20 m) lecz dosyć długo płytka.Pobyt uważam za udany.

Elżbieta Gawlik

• Zalety dobra lokalizacja hotelu , cicho ,spokojnie.

Pokój , w którym przebywałam ,przestronny , czysty .Wadą tego hotelu są łazienki , a konkretnie - brak wieszaków na ręczniki , brak pólek na przybory toaletowe, brak kabiny prysznicowej lub po prostu - kotary prysznicowej , w związku z czym łazienka łącznie z toaletą zalana. Pani Rezydent , a konkretnie Agata Aleksandrowicz , w moim mniemaniu nie spełnia oczekiwań turystów . W trakcie pobytu zdarzył mi się mały wypadek . Musiałam skorzystać z pomocy lekarskiej. Ponieważ moja znajomość języka angielskiego jest bardzo minimalna , poprosiłam p. Rezydent o pomoc w tym zakresie , niestety odmówiła . Zabrakło zrozumienia , zwykłej ludzkiej życzliwości i przyzwoitości ze strony P Aleksandrowicz . Problemem był fakt , iż prze 2 dni zmuszona byłam poruszać się o kulach , na spotkaniu organizacyjnym , p ani nawet nie zainteresowała się ;czy wszystko w porządku. Przyznam ,że nigdy nie spotkałam się z taką znieczulicą , a wjeżdżam dość często . Pozdrawiam i życzę Państwu i wczasowiczom kompetentnych rezydentów.

Alicja

• Zalety Blisko lotniska, przyjazna obsługa
    • Wady Przy 4 osobach dostałyśmy pokój z dwoma dostawkami, gdzie drugą dostawka było łóżko polowe. Nie było o tym nic powiedziane wcześniej.

Miła obsługa. Dobre jedzenie. Świetne położenie. Polecam we wrześniu, da rade pozwiedzać i sie poopalać

• Zalety Przemila obsluga,czyste pokoje,smaczne posilki
    • Wady basen szybko zamkniety bo o 18.00 albo 19.00.

Ogona opina na temat hotelu pozytywna,jak pisalem wczesniej przemila obsluga ,w pokojach czysto i smaczne posilki. Skoda ze basen ogolno dostepny szybko zamkniety.

Maciej

• Zalety Pyszne posiłki, miła obsługa
    • Wady Łazienka, trochę mało animacji

Pobyt na wyspie, jak i w hotelu uważamy za udany. Mieliśmy pokój rodzinny z prywatnym basenem. Pokój przestronny z dużym tarasem od strony południowej, z prywatnymi leżakami i w zupełności wystarczającym basenem. Mankamentem pokoju była łazienka, w której brakowało półek na kosmetyki i zasłonki wokół prysznica. W odróżnieniu od innych pokoi mieliśmy osobną łazienkę z szklanymi drzwiami. Łóżka szerokie z wygodnym materacem. Basen oraz pokój był sprzątany codziennie. Posiłki w hotelu były smaczne, aczkolwiek zdarzały się dania tłuste i nieświeże. Obsługa hotelu bardzo miła i pomocna. Dobrze wspominamy barmana robiącego nam nietypowe drinki i zagadującego codziennie. W porównaniu z hotelami, w jakich byliśmy dotychczas uważamy, że było trochę za mało animacji. Był wspaniały wieczór grecki, koncert rockowy i wieczór z dj-em.

Antoni

• Zalety Świetne wyżywienie,miła i pomocna obsługa sprawiają, że atmosfera w hotelu jest bardzo dobra.
    • Wady Brak łazienek z prawdziwego zdarzenia.Umywalki znajdują się w pokoju zaś sedes i prysznic (bez oddzielenia tych sprzętów) w takiej niby łazience - koszmar. Po jednym dniu pobytu można zauważyć, że hotel nastawiony jest wyłącznie na turystów z Anglii ( menu jak również biblioteka hotelowa).

Mój pobyt rozpoczął się od interwencji w recepcji w związku z otrzymaniem fatalnego pokoju w którym praktycznie nie dało się mieszkać. Nie działająca klimatyzacja, zacinające się pokrętła przy umywalkach w pokoju brak czajnika, który powinien znajdować się w pokoju. Jednak miłe Panie w recepcji poważnie potraktowały nasze zastrzeżenia i już od następnej doby otrzymaliśmy inny pokój, który spełniał standarty zawarte w ofercie.

Jarek

• Zalety Położenie względem miejscowości i plaży, miła obsługa, ogólnie dostępny internet, smaczne i urozmaicone posiłki, miła obsługa

Otrzymaliśmy duży, przestronny pokój vis a vis basenu dla dzieci od południowej strony. W pokoju był dostępny internet. Pokój na nasze życzenie był sprzątany co drugi dzień. Obsługa hotelowa bardzo uprzejma i pomocna. Barman o imieniu Kostas to człowiek na właściwym miejscu: uprzejmy, uśmiechnięty, zagadujący gości w różnych językach, robiący dobre drinki. Do plaży spacerem ok. 10 minut. Plaża piaszczysta, spokojna w koegzystencji z gniazdami żółwi, które są ogrodzone i oznakowane. Na plaży sporo wypoczywających. Zaletą jest brak skuterów wodnych, łodzi motorowych itd. z uwagi na obecność żółwi. Woda w morzu czysta i ciepła. Dla pływających i nurkujących z rurką może się przytrafić napotkanie żerującego żółwia (ja tak miałem). Polecamy wycieczki w głąb wyspy i rejsy wzdłuż wybrzeża wyspy - widoki bardzo ładne. Samo Kalamaki nie jest miejscowością dużą, ale dość gwarną z wieloma sklepami i restauracjami. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Warto poszukać wycieczek na własną rękę, tym bardziej, że sprzedają je zatrudnieni tam Polacy.